The Int: nog net verdienstelijk... La cage aux folies Japanner tokkelt voor volle zaal Chipka-Kwartet Deze week in NETWERK etienne ïe compte kunstschilder VAN DER WAERDEN BIEDT MEER Liilike liniül SIS! Reeds meer dan 600 reservaties Schoolprogrammatie Cursus regie galerij vandenboom Eetkamer in essen bast. 16 Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 aas*: HM «BBBi llJIJBItiSj La cage aux folies succesfilm kasstuk In Parijs (400 voorstellingen) urverkocht in Brussel. Nu gebracht door Pact in een regie van Francine De Bolle. Sommigen fronsen de wenkbrauwen past «zomaar» een comedie in het PACT- repertoire Zij vinden van wel. In de eerste plaats, omdat «La Cage aux Folies» met zomaar een comedie is. Het stuk is een uitdaging zowel wat betreft het spel als wat betreft de aankleding. Daarenboven heeft het «een dubbele bodem». Anthony Perkins zei over het stuk in een interview «Men lach* in dat stuk ondanks zichzelf. De juiste dosering van werkelijk dolkomische situaties en menselijke emoties maakt het succes uit van het stuk En dolkomische situaties zijn erhoe kan het anders als een homofiel paar, eige naars van een travestybar, plots gekonfronteerd wordt met een typisch-hypocriete bourgeois familie, een situatie die hen dwijngt hun hele «zijn» weg te cijferen. Dat proberen ze althans Maar hoe kan zoiets lukken als alle vedetten van de show juist dat moment uitkiezen om alles in het honderd te laten lopen. Daar doorheen loopt een rode draad van aangeklaagde onverdraagzaamheid alles echter zodanig verpakt dat men niet anders kan dan lachen PACT zou tevens PACT met zijn als het stuk niet een soor* van all-round show geworden is. U zit werkelijk in een bar. U volgt de show. U gluuri s'iekem mee naar alles wat zich in de huiskamer van Georges en Albin afspeelt De vijttienkoppige bemanning (bevrouwing van de show-boot garanderen het U zult er van genieten Reservatie absoluut noodzakelijk Tel Serav 053 '21 76 08 van 9 tot 12 en van 13.30 tot 19 u. Uw toneelavondje-uit op 10,11 12 13,17.18 19 20 24 en 25 februari in de zaal «De Nieuwe Madeion» Grote Markt te Aalst. De «show» start om 20 uur. reservaties geldig tot 19 50 u Zaal Kreja is, enkele andere gedrochten niet te na gesproken, wel licht de wansmakelijkste instelling die in Aalst ooit ruimte heeft gevonden. Wat ooit van start ging als en meer dan lovenswaardig ini tiatief voor aankomende groepen is, o.m. door deze toestand en een meer zakelijke dan muzikale ingesteldheid van de inrichters, in een eersteklas modder aan het wegzinken die, naar wij hopen daarna vlug en keihard zal opstijven. Vorige week zaterdag, 28 januari, kwam The Int een poging doen om het geheel, en Kreja erbij, wat meer leven in te blazen... De formule van Kreja is (of was) noch tans eenvoudig en degelijker is de mogelijkheid dat de organisatoren alle praktische zaken voor het optreden rege len en de groep in kwestie voor de kaar- tenverkoop zorgt. Maar bij het eerste punt schijnt er automatisch al zoveel (om niet te zeggen alles) mis te lopen dat het tweede bij voorbaat gedoemd is te mis lukken. The Int was dan ook het zoveel ste slachtoffer in het rijtje om dit tot eigen scha en schande te ondervinden. Beste Kreja(tievelingen), wees voor een enkele keer edelmoedig en bewijs jullie zelf én de gemeenschap een dienst door deze gepatenteerde rotzooi stop te zetten. Voor ons was het een eerste kennisma king met The Int. Waar Vibration vroeger ophield te be staan, begint het verhaal van de vier mansformatie The Int: Bart Uyttersprot verzorgt de zang, Danny Maes hanteert de drumsticks, Pascal Vereecken bespeelt de gitaar en Philip Rijckeboer de synthe sizer en voor het overige zorgt een dege lijke ritmebox. De groep stond geafficheerd op Pallieter- pop in 81 en deed, naast kleinere optre dens, reeds het voorprogramma van o.a. The Bet, Red Zebra, Toy en Blanc de De ruime Van Innis-zaal van de Generale Bankmaatschappij liep vol voor het recital van Y. IWANAGA, die op zijn klassieke gitaar wer ken brachten van J. Dowland, M. Giuliani, J.S. Bach, S. Dodsgon H.W. Henze en M. Poncc. Het recital werd ingericht door en ten voordele van de vzw Gitaarkrant, met medewerking van de Generale Bank. Y. Iwanaga werd geboren in 1953 in Osaka, Japan. Reeds op 10-jarige leeftijd begon hij aan de gitaarstudie en beëin digde deze eerste studie-periode in 1974 als laureaat lc prijs «Guitar Concours of Japan». Tot in 1977 studeerde hij in Parijs bij A. Ponce, waar hij een eerste prijs aan Ecola Normale de Musique de Paris behaalde, en waar hij hoofdzake lijk interpretaties van de hedendaagse gitaarmuziek studeerde. In zijn jonge loopbaan behaalde hij ook al eerste prij zen in de «International Guitar Competi tion of Gragnano, Italië» en «Segovia- Concour, Spanje»; verder studeerde hij in Parijs ook harmonie bij Nadia Bou- langer en beëindigde hij zopas een studie periode met Michio Kabayashi. De jonge gitaarvirtuoos gaf reeds recitals in geheel Europa en in het Verre Oosten. (JC) Blanc. Momenteel voert een mini-toernee hen doorheen het Vlaamse landsgedeelte en je kan hen in de buurt nog aan het werk zien op 11 februari in JH Pingie te Welle, op 25 februari in De Spin te Haal- tert en op 16 maart in de Riool te Asse. Hoe doet The Int het muzikaal Qua klank zit de groep in het straatje van Red Zebra en bijwijlen theScabs, dit betekent een gedreven ritme en gitaarklanken met reverb. De zanger heeft het grootste aan deel in het leggen van de link naar het publiek en een robuuste stem doet de rest. De muziek is zeker dansbaar en zorgt af en toe voor enige opwinding, tevens doordat het een herkenbare klank is. Dit impliceert echter dat de groep aan eigen imago moet inboeten en af en toe in clichés terugvalt die te sterk naar andere groepen verwijzen (cfr. gitaarriffs en drumbeat). Desondanks brengt The Int een ver zorgde en boeiende act naar voor die evenwichtig is opgebouwd en voorwaar een ruimer publiek verdiende dan vorige week in je weet wel waar aanwezig was. Dit zal echter het enthousiasme van de groep niet drukken. Voor verdere info neem je best kontakt op met Bart Uyt tersprot, Tulpstraat 1, 9308 Hofstade, tel. 053/70 21 79, enkel tijdens de week ends. PBB de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 RESERVATIE 9 -17 uur Dit seizoen zette Netwerk zijn eerste stappen naar een volledig uitgebouwde schoolprogrammatie. Toi hiertoe kenden onze schoolvoorstellingen een enorm succes Er was een grote respons vanwege de scholen, en alle producties werden op groot enthousi asme onthaald Voor de volgende voorstellingen zijn er nog steeds plaatsen beschikbaar Ininitatievoorstelling van het Koninklijk Ballet Van Vlaanderen op vrijdag. 24 febru ari om 10 uur (13 tot 18 jaar). «Al te gek» van Joris Jozef op maandag 19 maart om 14 u. (6 tot 9 jaar) «De Kleine Prins» door theater Taptoe op donderdag 17 mei om 10 en 14 u. (van 13 tot 15 jaar) «Het Korte Leven van Jan-Willem» over de drugproblematiek door het Limburgs Project Theater op vrijdag 18 mei om 14 u. (van 16 tot 18 jaar). «Opgeruimd staat netjes» door theater Die en Die op dinsdag 5 juni om 14 u. (van 4 tot 7 jaa Indien U zowel als leerkracht, ouder of leerling geïnteresseerd bent in één of meer van deze voorstellingen, aarzel dan niet om contact op te nemen met het Net werksecretariaat. tel 053/78.89.81. In het kader van de reeks theatercursussen i s.m het ICVA gaat op 21 februari '84 in centrum Netwerk de cursus regie van start. Het is de bedoeling met deze cursus mensen die actief zijn in het amateurtheater een aangepaste basisvorming te geven. Begeleider van deze cursus is André Vermaercke, die reeds verschillende regies op zijn actief heeft o.a bij het Mul- tatulitheater, het Speeltheater en theater Vertikaal. Momenteel is hij leraar aan de toneelakademie van Gentbrugge en vaste begeleider bij het Speeltheater en bij theater Controverse. De cursus heeft plaats op dinsdag 21 /2. 28/2.13/3,20/3 en 27/3 telkens van 20 tot 23 u. en op zondag 11 !3 van 10 tot 13 u. Het cursusgeld bedraagt 360 fr Inschrijvingen door storting van het verschuldigde bedrag op de rekening van Netwerk, nr. 001-0987137-44. Typische houten Filippijnse woning op Lebu (olie op doek) wij hebben het genoegen U uit te nodigen op de tentoonstelling der werken van vernissage op vrijdagavond, 17 februari 1984, te 20u.30. Inleiding door de heer r. turkry, kunstcriticus De tentoonstelling is vrij toegankelijk van 17 februari t.m. 12 maart 1984. zater-, zon- en feestdagen van 10 tot 19 uur; maandag en vrijdag van 14 tot 19 uur; op andere dagen en uren telefonische afspraak. Boekenberglei 268, 2100 Deurne-Zuid, (el. 03/321 24 22 Trams 8 en 11 bussen 20 en 33 INTERIEURVERZORGING Steenweg op Ninove 6 - B 9470 DENDERLEEUW - Tel 053 66 86 45 MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR Internationale Wohneinrichtungen In de Taverne «The Classic» was vrijdag het Chipka:Kwartet te horen en te zien Deze moderne Jazz-band, die finalist werd van de «Internationale Jazz-wedstrijd» te Hoeilaart. wordt gevormd door Ralph CORBEY (piano), Jos OPREGT (gitaar), Philip SOUVAGIE (slagwerk) en Paul RENDERS (contrabas). Vrij m en uit elke weekdag van 10 tot 12 uur en van 14 tot 20 uur, zaterdag en zondag van 10 tot 12 en van 14 tot 18 uur maandag gesloten

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 16