PW en CVP blijkbaar perfekt huwelijk Geen 3 miljoen te vinden voor noodzakelijk voetpad Nachtelijk glaslawaai verboden Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 3 'T es mor ne weit De Nieuwe Gazet van Aalst zoekt MEDEWERKERS sport algemeen nieuws De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Amper één week na haar koalitiepartner, de CVP, gaf de PW op woensdag 1 februari een perskonferentie over één jaar stadsbeleid. Opvallend was de éénvormigheid en éénsgezindheid tussen beide pers- konferenties, maar waar bij de CVP de pers een urenlange monoloog van mandatarissen voorgeschoteld werd, kreeg de pers bij de PW wel de gelegenheid om vragen te stellen. De partijvoorzitter van Groot-Aalst An- toon Paridaens deelde in zijn inleiding mee dat de perskonferentie uitgesteld werd tot er een beslissing gevallen was in de zaak Matthieu in het OCMW. De bedoeling is jaarlijks een dergelijke ontmoeting met de journalisten te organi seren, waar niet alleen teruggeblikt wordt op het voorbije jaar maar ook de toe komstige opties van de partij worden toe gelicht. De PW is van oordeel dat men meer kontakten met de pers zou moeten hebben. «In het verleden is gebleken dat het doen en laten van de PW in de plaat selijke pers niet altijd waarheidsgetrouw werd weergegeven», aldus de heer Pa ridaens, die dit feit toeschreef aan allerlei omstandigheden, niet steeds afhankelijk van de eigen wil van de journalisten. Langs betere en regelmatigere kontak ten hoop men dat de berichtgeving over de PW beter zal worden. «Tenslotte is deze perskonferentie ook een unieke gelegenheid om eens de na druk te leggen op de goede samenwer king van de PW met de koalitiepartner, de CVP» zo ging de heer Paridaens ver der». «Er wordt werkelijk bestuurd in on derlinge samenwerking. Alle dossiers worden behandeld in overleg, in open gesprekken», aldus Antoon Paridaens. Love story Toen achteraf gevraagd werd welke de specifieke aksenten waren van de PW in het huidige beleid, antwoordden ver schillende sprekers (o.a. de heer Oscar Redant, Schepen Annie De Maght, e.a.) dat dit «zuinigheid en doelmatigheid» waren. Hierbij werd gerefereerd naar het personeelsbeleid, naar het uitvoeren van eenvoudige en kleinschalige projekten, enz. Ook belastingsverlaging wordt be oogd. maar de verhogingen van 1983 waren onvermijdelijk omdat de stad Aalst met de rug tegen de muur stond, en om dat men moest verhogen om te kunnen genieten van de saneringslening. Toen benadrukt werd dat de CVP bijk- baar dezelfde doelstellingen nastreefde, werd geantwoord dat de partijprogram ma's dicht bij elkaar aanleunen, zoals dit ook nationaal zo is. Dit ontlokte bij één van de aanwezige journalisten de spontane reaktie dat men ook in Aalst een «love story» meemaak te. Departementen Vooraleer het tot de eigenlijke vraagstel ling kwam, hadden de aanwezige PW- mandatarissen de mogelijkheid gehad om het stadsbeleid tijdens het afgelopen jaar te belichten. Schepen van Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening Mw. De Maght wees aldus allereerst op de bezuinigin gen in haar departement. De subsi diëring van projekten wordt maksimaal beoogd. Ook de zwakke weggebruikers krijgen aandacht, bv. inzake de heraan- leg van het Bosveld, waar een fietspad komt. Ook in Gijzegem en aan het nieu we zwembad wil men fietspaden aanleg gen. Steeds wordt gestreefd naar een maksimale subsidiëring. Mw. De Maght legde ook de nadruk op een «andere mentaliteit». Inzake ruimtelijke ordening wordt bij bouwaanvragen gestreefd naar een op lossing in overleg met de architekt en bouwheer. Er werden dan ook heel wat minder bouwaanvragen geweigerd dan voorheen De PW streeft naar het aanwerven van een urbanist om de BPA's in eigen be heer op te maken, en het ontwerp-struk- tuurplan Groot-Aalst werd uit de lade ge haald. In het departement van schepen De Maght blijft «kreativiteit door zuinigheid» dus de stelregel, maar ook de inspraak op alle vlakken wordt niet vergeten vol gens de schepen. Sport, Jeugd en Vrije Tijd Op het departement van de sport, jeugd en vrije tijd, dat beheerd wordt door PW- schepen Gilbert Bourlon werd vooral de vroegere politiek van ex-schepen Mon sieur voortgezet. Bij de sport kwamen er opnieuw initiatiekursussen, en interscho- lenwedstrijden (beiden werden wel uitge breid). De sport-voor-allen gedachte wordt ver der gezet. Het nieuwe zwembad wérd geopend, aan de Osbroek komt een nieuwe atletiekpiste, en een aahtal voet balterreinen worden er gedraineerd. Bij de jeugd worden de vakantiespeel pleinen verder uitgewerkt. De jeugd-info Wegwijs werd in 1983 grondig gereor ganiseerd, en de uitleen- en verkoop- dienst werd uitgebouwd. Binnenkort wordt gestart met een nieuw initiatief voor werklozen. Inzake ontwikkelingssamenwerking ver namen wij de oprichting van een stuur groep van vrijwilligers, en de aanleg van een dokumentatiebank. De week voor de vrijetijd kende minder sukses dan voor heen. In 1984 wil men starten met een ruilbeurs voor muntverzamelaars en een tentoonstelling van individuele hobbyis ten. Leefmilieu, grondbeleid en huisvesting Meer dan één vierde van de programma- en beleidsintenties 1983-'87 is gewijd aan dit departement, beheerd door schepen André Doorns. Dit departement is het afgelopen jaar alleszins zeer aktief geweest. Op leefmilieu werden verder exploitatie vergunningen onderzocht, en gekontro- leerd. De principes van het Aalsters groenbeheer werden vastgelegd, en Openbare Werken zorgt voor de uitvoe ring ervan. In de Gerstjens werd hard gewerkt via een DAC-projekt. en ook het Kravaalbos. en het stadspark staan op het programma. Zopas werd in de ge meenteraad de onteigening van een groot deel van Osbroek aanvaard. Inzake natuuredukatie organiseert men wandelingen met leerkrachten. De aktie «groene straten» gaat verder, alsook na tuurwandelingen. participatie aan ten toonstellingen. enz. Opnieuw werd de kommissie Amylum- Bevolking opgericht Inzake grondbeleid dient vooral de ver koop en aankoop van gronden aange stipt. Voor de sociale woningen van de stad werd orde op zaken gezet via een nieuw huurreglement. Op het vlak van Volksgezondheid dient de strijd tegen ratten, wilde duiven en on gedierte aangestipt Een nieuw regle ment voor het huisvuil, waar men startte met glaskontainers. is in de maak. Het belangrijkste facet van dit departe ment is ongetwijfeld de stads- en dorps herwaardering, waar het projekt linker oever zopas aanwaard werd. en waar rechteroever en Hofstade-dorp reeds startten. Ook voor de toekomst staan nog projek ten op het programma, waarover later meer. Financiën PW-fraktieleider Oscar Redant belichtte het financieel beleid van het nieuwe stadsbestuur. Hierbij wees hij erop dat de begroting eindelijk weer een overschot vertoont. Belastingsverhogingen waren volgens de spreker onvermijdelijk. De SP-VU oppositie werd in zijn tussen komst niet gespaard De PVV staat volle dig achter het tot hiertoe door het kolle ge, en in het bijzonder de schepen van financiën gevoerde financiële beleid, al dus Redant. De politiek van zuinigheid moet aangehouden worden, zodat men tot belastingsverlaging kan overgaan. De spreker wees nog op de voorziene herschikking van de" belastingen en hoopte tot slot dat de verhaalbelastingen zullen afgeschaft worden. OCMW In afwezigheid van de weerhouden Ri chard Goossens was het PVV-fraktielei- der Wilfried Van Herreweghe die de OCMW-politiek van de laatste maanden toelichtte. Vooreerst wees hij erop dat ijverig verder gewerkt werd aan de afwer king van het nieuw stedelijk ziekenhuis. Voor het bestaande ziekenhuis, wordt een saneringsplan opgesteld, dat nog dient verbeterd te worden. De PVV staat volledig achter dit plan, aldus de heer Van Herreweghe. De Raad ging verder over tot de invoe ring van de deeltijdse arbeid. Verbete- ringswerken zullen nog uitgevoerd wor den aan het bestaande hospitaal en nieuwe geneesheren-specialisten wer den aangetrokken Op dit ogenblik wordt onderzocht om de sociale dienst ook permanentjes te laten verzorgen in de onderscheiden deelge meenten Inzake de onderhoudsplicht is - zo stelt de PW - het OCMW verplicht deze inte graal toe te passen zowel inzake rust oorden als inzake dienstverlenging via de sociale dienst. Alle descendenten en ascendenten zullen dus moeten aange sproken worden Oppositie De PW-mandatarissen gingen in de perskonferentie nogal fel te keer tegen de huidige SP-VU oppositie, waarmee zij vroeger de bestuursverantwoordelijk- heia deelden. Oscar Redant betreurde aldus dat men steeds terugkomt op be slissingen van vroeger. Schepen De Maght was van oordeel dat men niet iemand moet aanvallen met wie men vroeger heeft samengewerkt. De fairplay telde voor haar Inzake personeel wil de PVV streven naar bekwame ambtenaren. De partijpo litiek is niet volledig te bannen bij benoe mingen en bevorderingen, maar in de toekomst zal het bezit van een diploma van bestuurswetenschappen opnieuw belangrijk zijn bij bevorderingen (MP) Met de opening van het nieuw zwembad is de aanleg van een voetpad op de Albrechtlaan brandend aktueel geworden. In één van zijn talrijke interpellaties vroeg VU-raadslid Denayer een degelijk voetpad aan te leggen daar de voetgangers nu verplicht worden op het fietspad of zelfs de rijbaan te gebruiken. Voor een voetpad aan de Aelbrechtlaan is 3 miljoen teveel gevraagd. (HG) Door allerlei grondstortingen ligt het fietspad en de weg zelf er dikwijls zeer vuil bij. Hij wees de interpellant op de zeer gevaarlijke toestand nabij de nieuwe Bergenmeersënlaan, voor de wassenen en kinderen, die de rijbaan moeten oversteken. De toestand noem de hij onhoudbaar. Schepen van Openbare werken De Maght deelde mee dat de aanleg van een voetpad ten laste was van de stad. al hoewel de Aelbrechtlaan een rijksweg is. Anderzijds dienden er nog grondafstan- den te gebeuren door het Ministerie van Openbare Werken. De stadsdiensten hadden berekend dat de aanleg van een dergelijk voetpad on geveer 3 miljoen zou kosten. Dit heeft men er niet voor over. «Misschien kun nen wij wel een eenvoudig voetpad aan leggen. maar dit zal dan wel een voor lopig karakter hebben», aldus schepen De Maght. Tegen de volgende kommis sie van openbare werken kon misschien wel reeds een voorstel geformuleerd worden. Toen Danny Denayer merkte dat sche pen De Pauw ietwat ironisch lachte met zijn voorstel, schoot het oppositielid uit zijn krammen. «Als er een dodelijk onge val gebeurt zal wel niemand van het schepenkollege de verantwoordelijkheid nemen, aldus Denayer. die aan bleef dringen op een vlugge realisatie van het voetpad. PVV-fraktieleider Oscar Redant merkte nog op dat er nog steeds verhaalbelas tingen bestaan in Aalst, zodat de kosten voor aanleg zullen moeten verhaald wor den op de aangelanden (MP) Al joren werd er geklapt, geschreiven en gewreiven oever die raketten en die atoembommenen. Dor werren konferensjes oever g'haven, woor da ze toch noeit ni oeverienkommen en woor da't er op 't leste van 't spel toch altoyd op neirkomt da ze va weirskanten der nog 'n betje mier plaseiren... Dor werren betoeigingen teige g'haven. stikkers en affisjen geplèkt.woor dat er hem nimmand niet van oon 'n trekt. En swoyles stoon die dinges dor allemol geried, te wachten tot as 't er den ienen of den andere kaljen dor iveranst op eh knopken daaft. En tèn hè? Ja, wa tèn hè Door zwoygd allemaan oever gelèk as eh graf. Ze geiven dor wel ne kier ne film oever, mor den iene zeitdad es gralèk oeverdreiven. Den andere zeitin 't echt zol da nog veil, veil eirger zen. Zollen der nog ienegte oeverschieten of zal allemaan zenne kees kwoyt zen En wa zal der gebeiren meh degein die here poeng gestoeken hemmen in ne schooilkeljer Mor azoei 'n zen der ni te veil schantj. En 't es dooroever da z'oever nen toyd on ne minister 'n betje mier ooitleg gevraogd hemmen. Of dat er keljers verzing zen deir de stoot. Wa dat de sikkeleers moeten doeng. in geval da 't er azoei ien van die speildinges in onzen anvirong valt... En denne minister, den diene kaan 't weiten. want 't es zè weirk Doby, 't es dezelsten die zu goe berremiesters kaan benoemen... En wa gaf denne minister as antwoerd Keljers ver allemaan 'n zen der ni Der maoken, door 'n es gien spraok afda kost te veil. Ver da geldj kenne z'allicht nog ienegte raketten mier plaseirenEn wa dat er moe gedoon werren in geval van noeid afwachten Wachten op 't gein dat de zjandarremen en de jonges van de bergerbescheiremink a zelle zeggen. Ze meigen der wel 'n betje meh speilen, mor ni meh rammelen hein As ge dad hoeirt zojje moete peizen dat de zjandarremen en de bescheiremers van de bergers dor allemol teige kennen, da z'onsteirfelèk zen. Of hemmen de die missching elk heer oyge keljerken Ofwel ver oever te schieten moeje zing dagge oeik a lodj inschroyven as bescheiremer... 't Es ni moeielèkker as da Doveir moeje minister zen ver da teiven ooit te kraomen Mor ja. van die sjales moete men ni mier ven/vachten... As ek verleide weik gezeid hem dat er pesies 'n betje minder vier zat in de karnavalgroepen, 't schantj da'k dor mis in was. Zuveil te beiter. Want 'k hem g hoeird dat er eiveveil groepen zen, da ze wel schoein waoges on 't maoken zen. Dat er zelfs ghiele groeite boy zen. Mor da ze wel allemool 'n betje loter as anders joren ooit heer krammen geschoete zen Zol de zachte wintjer va rond nievejoor dor tisse zitten 'n elk geval kwestje van de wintjer'n es ni noyg hèrd geweist. windj en regen door 'n komme men ni van te kért hein. As ek 's meires opstoon vraog ek meh attoyd af wa dat er ooit mennen hof zal weggevloege zen Of wa da'k er gon vinnen da va moy nie 'n es. Allei, gelek as van de meired naa vond ek dor eh klei wilken van 'n kinjerkoesj Zeg na ne kier, hoe komt da dor Wa da'k wel weit va woor da't komt. dad es 't woter in menne keljer. Lanst 't keljergat. Hoeveil iemers da'k dor de leste daogen al ooitgeschept hem - en 't leste opgedopt meh 'n spons - da weit ek nimier. Mor wel dat da woter verdommelèk kaad es on a fiemen PETJEN Gezien de vele klachten over nachtlawaai omheen de nieuwe glaskon tainers, stelde Danny Denayer (VU) op de jongste gemeenteraad voor het gebruik van de glaskontainers te verbieden tussen 19 uur en 8 uur. Tevens wenste hij een centraal inleveringspunt voor het afleveren van TL-buizen en TV-beeldbuizen daar deze gevaar kunnen opleveren voor spelende kinderen. Hierop merkte raadslid Marcel Lorie (PVV) schalks op dat de interpellant door zijn talrijke vragen en tussenkomsten aan zijn kollega's raadsleden blijkbaar niet gunt wat hij voorstelt aan de bevol king, namelijk een nachtrust van 13 uur. Naar zijn mening diende het gebruik ver boden te worden tussen 21 uur en 7 uur. Dolores Baïta (SP) was van oordeel dat de tijd gekomen was om een evaluatie te maken van de nieuwe glaskontainers. eventueel via een opiniepeiling. Ander zijds meende zij dat er opnieuw heel wat glas met het gewone huisvuil meegege ven werd, met alle gevolgen vandien. Ook voor het papier wenste zij een iden tiek onderzoek, daar de frekwentie van het ophalen de jongste tijd verminderde. Schepen van leefmilieu André Doorns (PW) herinnerde er van zijn kant aan dat een ontwerp-politiereglement opge maakt werd, dat rekening houdt met de wijzigingen van ophalen, en met de plaatsing van kontainers. Op dit vlak was de schepen van oordeel dat de glaskon tainers meestal bevoorraad worden door mensen, die van of naar hun werk gaan. Wat het tweede voorstel van Denayer betrof, wordt op dit ogenblik de mogelijk heid onderzocht tot het aanleggen van een kontainerpark, waar de'bevolking o.a. afvalolie, kleine afbraakmaterialen, TL-buizen en TV-buizen zou kwijt kun nen Op dit ogenblik mag men alleszins geen glas bij zijn gewoon huisvuil bijvoe gen. Zowel het nieuwe politiereglement als de evaluatie van de invoering van de glaskontainers zal later besproken wor den, aldus Doorns. (MP) Oplossing vorige week Mé zén gat in de boeter vallen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3