IQ-kwis vorige week allesbehalve taktvol De Snottebellen en de Schoimers in de twellef leren van Oilsjt 49e Katrienenkarnavalbal op disney-toer 10 jaar geleden Vier karnavalvrienden verdrinken in Dender Hondenrekreatie aan Affligemdreef Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 5 KARNAVAL '84 KARNAVAL '84 KARNAVAL '84 KARNAVAL '84 Uitslag tombola AKV De Snottebellen 2e Spaghetti T-dansant St.-Lutgardisinstituut Zoals wel eens vaker gebeurt, kozen ook dit jaar twee Aalsterse karnavalvere- nigingen voor hetzelfde onderwerp. Zowel De Schoimers als De Snottebellen lieten zich inspireren door de polemiek die vorige jaar gevoerd werd rond de rally «De 12 Uren van Aalst». Op zaterdag 4 maart pakken de Catharinisten voor de 49e maal uit met een katrienenbal, dat vorig jaar Zuid-Amerikaans getint was, en deze keer in het teken staat van de sprookjes. Na talrijke vergaderingen binnen de gelederen van de Catharinisten, werd voor dit jaar een thema gekozen, dat duidelijk voor vernieuwing zal zorgen onder de talrijke bals en verkleedpartijen in onze karnavalstad. TV-kritiek wordt in de Nieuwe Gazet van Aalst niet bedreven, tenzij er een pro gramma is waar onze stad enigszins mee te maken heeft. In die zin werden we vorige week getroffen door een passage uit de IQ-kwis - een uitzending die overigens z'n goede faam verdient. Gedurende deze zaterdagavond zullen de kille ruimten van de Keizershallen om getoverd worden in een sprookjesachtig decor, naar een ontwerp van Walter Van Herreweghe. Er werden twee podiums ontworpen, de ene om plaats te bieden aan het orkest de F.S.-Band. en het an dere voor een kasteel in Disney dimen sie. Een sterrenhemel zoals je dikwijls beschreven vind in sprookjesboeken, zal er zeker en vast niet ontbreken Er wer den niet minder dan duizend goudge kleurde sterren door handvaardige han den geknipt en geplakt, die het plafond van de zaal zullen sieren, flonkerend zo als in een sprookje van duizend-en-één- nacht. Er werden ondertussen enkele figuren uit Florida overgevlogen naar onze stad, om een ludieke sfeer te scheppen, teneinde iedereen zich te kunnen uitleven. Jeani- ne Cornand ontwierp voor dit 49e katrie nenbal, voor de dames en heren, die in staan voor de drank en eetgelegenheden in de zaal, een prachtige keukenkledij die doet terug denken aan de Belle-epoque Ondertussen droom je er reeds van om zich eens in de huid te steken van bv. Donald DUCK, Mikey Mousse, of Pluto. Laat het niet bij dromen en begin alvast te knippen en te naaien, en win één van de waardevolle prijzen te verdienen tijdens het défilé. De toegangsprijs voor dit ka trienenbal bedraagt 120 fr.. kaarten in Iedere wakkere burger dezer stede zal zich nog wel herinneren hoe burge meester Uyttersprot afwezig bleef bij de start van de rally. Hij was zeer mis noegd over de milieu- en lawaaihinder die deze rally veroorzaakt en besloot de rally in de toekomst uit Aalst te ban nen. Dit alles gaf aanleiding tot heel wat heen en weer geschrijf in de lokale pers, waarbij sommige persme dewerkers door hun ludieke benade ring van het hele zaakje nog meer olie op het vuur goten. De Schoimers hopen met deze tweede realisatie heel wat beter uit de verf te komen dan vorig jaar. Deze vrij jonge groep waarvan de meesten van de 24 leden in de buurt van de Immerzeel- dreef wonen, is aardig op weg een mooie praalwagen te bouwen. Met hun rallywagens doen zij naar eigen zeggen een stap terug naar het steen tijdperk. Hun wagens maken geen lawaai, zijn geen gevaar op de weg, brengen geen milieuvervuiling en leve ren zelfs geen brandstofproblemen. Een glaasje bier na afloop volstaat. De Snottebellen zijn reeds aan hun vierde deelname toe en beginnen stil aan bij de gevestigde waarden van het Aalsterse karnaval te horen. Tot nog toe waren hun praalwagens wel van een iets bescheidener niveau, maar dit jaar hopen zij een sprong voor waarts te maken. Zij zullen het accent leggen op het verschil tussen de tur bomotoren van de rallyduivels en de natuurlijke PK's die het Schepencol lege in beweging houden. Volgens de Snottebellen wordt op 4 maart reeds een proloog verreden van de 12 Uren met de verzekerde deelname van Remongsken en zijn gevolg. Voor het grote publiek wordt het afwachten wie van deze twee groepen het gekozen onderwerp op de meest originele manier naar voor kan bren gen. (PVB) voorverkoop aan 100 fr. Jeugdverenigingen en karnavalgroepen krijgen een speciale korting indien zij hun kaarten in voorverkoop bestellen aan het sekretariaat H. Lefevrestraat 2, en ook in kafee Paviljoen Grote Markt 5, Aalst. Het sprookjesdefilee start om twaalf uur mid dernacht, en naar men ons vertelde hou den de Catharinisten een aantal verras singen in pettoStaat je agenda voor verkleedpartijen dit jaar reeds vol, dan kan je volgend jaar in de keizershallen terecht voor een gouden jubileumkarna- valbal en dit in het teken van «Brasilia karnaval», los en zwierig zoals het enkel en alleen in Aalst te beleven valt. D.V. Hoofdprijs: stoomstrijkijzer 822; reserve 341 en verder de nummers 284 292 560 792 738 959 096 139 496 700 995 286 564 422 682 884 870 313 362 559 790 854 986 961 809 323 869 423 531 855 649 380 891 661 621 916 142 150 140 865 155 740 689 051 153 847 523 993 987 Prijzen af te halen tot en met 2 maart 1984 in lokaal «Sportwereld», Sta tionsplein 5 te Aalst. Wij danken tevens langs deze weg alle sympatisanten en neringdoeners voor hun medewerking. Allesbehalve taktvol was men vorige week, heel even, maar voldoende om de avond van enkele tientallen Aalster se families te vergallen. Voor wie het niet gezien heeftkwismaster Van Molle, die niet de vragenlijst samen stelt, vroeg de kandidaten of ze zich de naam van de Spaanse badplaats konden herinneren, waar 5 jaar gele den vlakbij een camping een tankwa gen ontplofte. Er kwam een archief foto van de ramp in beeld, en de kandi daten werd nog meegedeeld dat op die zomerdag in 1978 tientallen men sen omkwamen, onder wie verschil lende Belgen... In Aalst zullen weinig mensen moeite hebben gehad met het antwoord. Ver schillende Aalsterse families werden immers zwaar getroffen door het drama te Los Alfaques. Voor hun nabestaanden en alle mensen die hen gekend hebben, moet dit TV-moment een pijnlijke, verbijsterende ervaring geweest zijn. Het moet ons van het hart dat het erg is als je op een door deweekse avond, in een ontspan ningsprogramma nog wel, een per soonlijk doorleefd drama herleid ziet worden tot een banale kwisvraag. Tegen dit gebrek aan fijngevoeligheid tekenen wij protest aan misschien bereikt- het ook de verantwoordelijke instanties, (red.) Vrijdag 8 februari 1974 was het Prinsenverkiezing in de Keizershallen. In de vroege morgen van zaterdag 9 februari kwamen vier vrienden, gekende karna- valisten met hun wagen terecht in de Dender. Het waren EDDY DE BRUECKER (23 jaar), PATRICK VAN BRUYSSEL (op een week na 22 jaar), PATRICK ROE- LANDT (20 jaar) en RUDY WASTEELS (28 jaar) Niemand had het ongeluk opgemerkt. Toen ze 's zaterdagsmorgens met thuiskwamen groeide de ongerustheid bij de families en werd aangifte gedaan van hun verdwijning. Het radeloze wachten zou nog duren tot de maandagmorgen Dan bemerkte een politiepatrouille een beschadigde boom en remsporen op de boordstenen van de kademuur aan de Werf, tegenover de Nijverheidsstraat. Na een uur dreggen-werd het bange vermoeden bevestigd toen de auto werd ontdekt. Bij het bovenhalen van de zwaarbeschadigde wagen werden daarin de lichamen van Eddy De Bruecker en Patrick Van Bruyssel aangetroffen De versla genheid was groot in onze stad. Op zaterdag 16 februari werden beide slachtoffers, na een ingetogen dienst in de St.-Martinuskerk, door een stille indrukwekkende lange stoet naar het kerkhof begeleid. Hun twee vrienden waren nog niet teruggevonden Het lichaam van Patrick Roelandt werd ongeveer een week later gevonden terwijl het nog tot 15 maart zou duren eer het lichaam van Rudy Wasteels te Denderbelle uit de Dender kon worden gehaald. Het was een tragische periode in de Aalsterse kamavalwereld Een abrupt einde aan vier jonge levens waardoor diepe wonden werden geslagen bij hen die hen dierbaar waren. (HL) Daar Danny Denayer geruchten opgevangen had dat er naast de veel besproken privé-tennishalle aan de Affligemdreef een hondenasiel - of hondentrainingscentrum zou opgericht worden, vroeg hij hierover op de jongste gemeenteraad van eind januari meer informatie. Naar zijn me ning maakt de bevolking zich terecht ongerust over een eventuele lintbebouwing langs deze ontspanningsroute. Dagrecreatie Schepen van grondbeleid André Doorns (PVV) antwoordde inderdaad dat het kol lege op 9 januari jl haar principieel ak koord gegeven had voor het onderverhu ren van O.C.M.W.-gronden naast de ten- nishalle aan de Affligemdreef aan de Ko ninklijke Vereniging van Duitse Herders- en Politiehonden. Ook werd er een aan vraag ingediend tot het oprichten van een gebouw, waarin o.a. een kantoorruimte sanitair en een kantine zou onderge bracht worden. Het gebouw, de voorzie ne groenaanplanting en de parking zou den moeten aangelegd worden volgens de adviezen van de stad Aalst. Schepen Doorns wees er nogmaals op dat het hier een terrein betreft, dat op het gewestplan aangeduid is als zone voor dagrekreatie. Naar zijn oordeel was er geen sprake van lintbebouwing, daar er geen enkel lokaal mocht opgericht wor den voor de huisvesting van honden. Winst Interpellant Denayer wenste nog te we ten of de kantine een drankgelegenheid of cafetaria zou wordenHij stelde ook de vraag of het professioneel opleiden van honden een vorm van dagrekreatie was. Naar zijn mening was het de bedoeling van de initiatiefnemers om winst te maken. In Denayer's ogen sluit rekreatie het principe van winst uit. Rekreatie is iets wat gratis gebeurt en wat men graag doet. Schepen Doorns herinnerde eraan dat de hondenvereniging een vzw is. Hij gaf toe dat de leden in de kantine een ver frissing zouden kunnen gebruiken. SP- raadslid Eddy Monsieur was van oordeel dat men geen tweede «tennishall» mocht toelaten. Hij vroeg dan ook streng toe te zien op de gebruikte materialen, en was van oordeel dat men dringend een totaal plan van de Zandberg diende op te stel len. Danny Denayer meende op zijn beurt dat het nieuwe initiatief wel eens het geplan de afzonderlijk fietspad in het gedrang kon brengen. Hij kloeg tevens het feit aan dat hij van het nieuwe initiatief slechts gehoord had via fluisterkampagnes. Op vraag van raadslid Dierick (Onafh.) werd door het schepenkollege gepreci seerd dat het hondenafrichtingscentrum zou opgericht worden naast de tennis- halle - richting Meldert. Het nieuwe ge bouw zou een houten chalet worden met een zadeldak, dat 2,5 m. hoog zou wor den. Dit initiatief zal nog later op de ge meenteraad besproken worden, wan neer de voorwaarden van verhuring van het terrein zullen vastgelegd worden CVP-raadslid Lambert Van de Sijpe be treurde vervolgens dat de rechterzijde van de Affligemdreef op het Gewestplan de bestemming kreeg van een aktieve rekreatiezone Een stille zone werd aldus geschonden door vormen van dergelijke rekreatie. «Wij verzetten er ons tegen, ook om ekologische redenen» aldus Van de Sijpe, die zich echter bij de realiteit neerlegde. Hij vond de huidige evolutie jammer maar de gewestplannen hebben nu eenmaal kracht van wet. Nadat raadslid Monsieur nogmaals aan gedrongen had op een globale visie voor de betrokkene zone in de Zandberg, deelde Burgemeester Uyttersprot mee dat men realistisch moest zijn. en dat men het gewestplan diende te volgen (MP) VZW AALSTERSE JEUGDORGANISATIE Kapellestraat 15, 9300 AALST Kandidaten gevraagd voor twee vakante betrekkingen in het BTK-stelsel 1 OPSTELLER - 1 KLERK. Kandidaturen voor 20.02.84 bezorgen bij de voorzitter van de VZW Aalsterse JeugdorganisatiesGuido MOENS, Oude Dendermondsesteenweg 363, 9300 AALST. werd het tweede j,groot eetfestijn gegeven. Men had er keuze tussen twee menu's, en een kindermenu was eveneens voorzien. Een 800-tal mensen genoten van wat hun werd voorgeschoteld door de leerlingen van het 4e en 5e jaar van de nieuwe collectieve groepskeuken In de nieuwe keuken leren die leerlingen maaltijden in massa klaarmaken onder begeleiding van 3 koks verbonden aan de school. De opleiding is bedoeld om later in industriële keukens de maaltijden te bereiden. De opbrengst van het eetfestijn moet dienen om de zware investeringen die het instituut heeft gedaan voor deze studierichting (verbouwing van de keuken instal latie van hypermoderne toebehoren) te helpen financieren. (JC)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5