Loeken Tatjen Nieuwe karnavalster Pertotalloipe! in 't hondert, beltj dan negenhondert Smash, t'es kartasj Gentlemens, Gentlegirls, Foliesgirls De Toisers gokken op een prins Willy PANNÉ KARNAVAL '84 KARNAVAL '84 KARNAVAL '84 KARNAVAL '84 sur Als wonen voor u meer betekent dan vier mu ren onder een dak, kom dan kennis maken Nieuwe Gazet van Aalst 10 februari 1984 7 Naast de nieuwste plaat van Keizer Kamiel, werd vorige zaterdag ook de nieuwe karnavalstamper van Loeken Tatjen, alias Freddy Neirinckx aan het publiek voorgesteld. Met Den Ajoinen Fiësta/Oh Oh Voil Janet is deze karnavalist niet aan zijn debuut toe. Vorig jaar bracht hij een Aalsterse versie op de markt van Juul Cesar, de hit van Lange Jojo. Die plaat ging echter min of meer de mist in door het enorme succes in Aalst van het origineel. Ook de produktie was niet zo denderend. Freddy Neirinckx liet zich niet ontgoochelen en doet dit jaar opnieuw een gooi naar de karnavalhitparade. Deze plaat biedt zeker meer mogelijkheden dan de vorige. De opnamen hadden plaats in Studio Cathy te Ohain in samenwerking met het orkest van Cindy Nelson. De tekst en de produktie is van de hand van Kamiel Geerts, die trouwens het initiatief nam tot het opnemen van deze karnaval- schlager. Den Ajoinen Fiesta is gebaseerd op de melodie van «Frou-Frou» en heeft een zuiderse klankkleur. Persoonlijk opteren we echter voor de B-kantOh Oh Voil Janet. Dit nummer naar het stramien van Oh Oh What a kiss, heeft ter gelegenheid van karnaval '84 zekere kansen. Ook de zangkwaliteiten van Freddy komen hier meer tot hun recht. Loeken Tatjen wil met deze 45-toerenplaat in de belangstelling blijven van het Aalsterse kamavalpubliek. Nu reeds bestaan er immers plannen om deel te nemen aan de Prinsenverkiezing anno 1985. Of het zo ver komt, moeten we nog afwachten, maar intussen is het Aalsterse karnavalrepertorium een plaat rijker. Algemene repetitie van het nieuwe nummer op 4 maart... en de tekst van buiten kennen (PVB) schoentje te knellen er is nog zoveel te doen dat we er zelf grijs haar zou den van krijgen. Maar dat laatste zullen we waarschijn lijk wel vaker verkondigen voor het 4 maart is. Geen paniek dus, en mocht het echt niet te houden zijn, beltj den neigenhondert. (PVB) Pertotal life aan 't werk, zo kan men in de werkhallen van het AKV lezen. En voorwaar, het bleek nog waar te zijn ook. We hebben ons reeds afgevraagd welke microbe de jongens en meisjes van Pertotal gebeten heeft (de befaamde LOD-cobe maar in ieder geval, zij doen enorme dingen. Met die enorme dingen bedoelen wij niet alleen het verorberen van aan zienlijke hoeveelheden frieten en bier, het uitroepen van kreten als daar zijn «we hebben nog veel werk maar vooral het bouwen van.een enorm lange wagen. We hopen maar dat Per total over een ervaren driver kan be schikken, want anders vrezen wij voor het ergsteeen bocht op twee wielen nemen om er toch maar door te gera ken. Vandaar misschien dat Pertotal zelf reeds de hulpdiensten opgetrom meld heeft. Zij bevolken immers de mastodont die momenteel nog niet pertotal is, al vrezen wij daar bij het aanschouwen van sommige construc ties wel voor. Uniek is wel dat zij eigenhandig een trékkertje bouwden, dat bovendien ook nog in staat is te trekken. Je moet het maar doen om zelf een autootje in elkaar te boksen. Stilaan krijgt de realisatie meer vorm en wij voorspellen voor deze groep een plaatje bij de eerste vijf van de klassering. Er is echter één voor waarde aan verbondenalles moet afgewerkt worden en daar schijnt het dit jaar waarschijnlijk niet geëvenaard worden. Thierry Lateste, een van betere karnavallassers in Aalst, heeft de groep immers voor onbepaalde tijd verlaten, zodat een belangrijke werkkracht gemist wordt. Kartasj is overigens nog groter ge worden dan voordien, want zij tellen nu reeds 36 leden. De grote verantwoorde lijkheid berust nu bij Balou (niet die ex- prins) die zijn best doet om op de kortst mogelijke tijd een praalwagen in elkaar te passen. Na het internationaal getinte Solidar- noilsjt van 1983 nam Kartasj ditmaal de nationale politiek in het vizier. Over de precieze uitwerking van hun thema laten wij U liever nog in het ongewisse, maar toch willen wij U de mededeling van Kar tasj niet onthouden. «Waarde landgenoten, De koningin en wij hebben besloten, dat Boudewijn een prijs heeft geschoten. Daarom is hetvolgende bij Kartasj ont sproten zes kleine kleuters zijn ontsprongen uit de koninklijke fontein, en zie daar. daar waren zes politiekers klein. ledereen weet natuurlijk dat het schijters zijn de Willy, Herman, Charel, Guy, Wilfried en José. Als je meer wil weten, kom dan zien naar de carnavaldéfilé». Een nieuw kinderrijmpje (PVB) inderdaad karnavalliefhebbers, ook in 1984 zal Kartasj onze karnaval- stoet helpen bevolken. Bevolken is hier wel het juiste woord, want met hun «zesling van Lauken» zorgen zij voor plotse geboorteplek in de statistieken. Kartasj is steeds een veelbesproken groep geweest. Men kan niet ontkennen dat deze karnavalvereniging een buiten beentje is in het Karnavalmilieu. Zij zijn zelden te zien bij organisaties van andere groepen - wie zou hen dat trouwens kun nen verplichten - zij zijn berucht om hun laattijdig aanvatten van de werken, maar beroemd om hun snel en vakkundig wer ken. Dit vakkundig werken was trouwens de rechtstreekse aanleiding tot hun tweede plaats in 1983. Dit hoogtepunt zal De Gentlemens zijn in en ook buiten Aalst zeer goed gekend. Zij zijn één van die groepen met een overtuigende live-reputatie. Wie het gentlemens- trommelkorps(je) reeds op bezoek kreeg, weet waarover wij het hebben. In het verleden waren zij steeds goed voor een degelijk afgewerkte praalwa gen, al kunnen wij ons niet ontdoen van de indruk dat de realisatie van 1983, Cirk Amai, iets minder geslaagd was. De groep is ook berucht om zijn rijdende autobar met karnavalvertier als garantie, én om zijn steeds over vloedig decibels spuitende geluidsin stallatie. Precies rond deze onderwer pen draait de Gentlemens-editie 84. Als praalwagen bouwen zij een Folies- bar, naar model van de reeds zovele bestaande bars (zij deden eerst een praktijkstudie...). Deze bar is opgevat als een oeroude autobus die zijn klan ten oppikt om de pikante Folie-girls te komen bekijken. Het enige verschil is wel dat men bij de gentlemens niet hoeft te betalen. p.v.b.a. A. Nichielsstraat 14, 9300 AALST s 053/21 46 75 Glas- en spiegelslijpen Herverzilveren van spiegels Glas- en kunststoffen FRANKENGLAS® isolerende beglazingen. Leveren en vakkundig plaatsen in nieuwbouw, renova tie. Deuren en voorzetruiten in gehard glas. Alle glassoorten op maat. PLEXIGLAS® MAKROLON® dubbelwandige platen SDP voor dak- en wandbeglazingen dubbelwandige lichtkoepels verschillende standaardafmetingen beschikbaar. Vlakke platen in kleurloos en diverse kleuren op maat gezaagd en geplooid volgens model of tekening. Lamellen in zacht P.V.C. voor pendeldeuren tegen tocht- en warmteverlies. Wie reeds voor 4 maart iets wil zien van deze realisatie moet wel buiten de stadsgrenzen trekken. De Gentle mens trokken immers opnieuw naar hun vertrouwde schuur aan de Vijfhui zen in Erpe om hun snode plannen uit te werken. Geen last van pottekijkers, kantines en andere verleid ingstaktie- ken, zo zeggen de Gentlemens. De oude schuur bleek vroeger reeds in spirerend te werken want daar werd ook hun boemeltrein zeker het artis tieke hoogtepunt van de groep geboren. Laten we maar hopen dat de foliegirls het op 4 maart niet te koud zullen hebben. (PVB) zouden de Toisers natuurlijk de beel tenis van hun eigen voorzitter laten maken, maar mocht één van de ove rige kandidaten winnen, dan wordt die nit rip isnmn nptnvprri Laveerden zij vorig jaar nog met reuzegrote mosselpannen door de Aalsterse straten, in '84 mag men deze groep uit het Hotel Des Arcades in prinselijk gezelschap verwachten. In de komende karnavalstoet zullen zij immers be klemtonen dat de Prins onze stede met karnaval regeert. Het onderwerp van De Toiers is niet zo ver gezocht als U weet dat kandidaat Prins Karnaval Rickie hun voorzitter Indien Rickie op 11 februari de scep ter zou mogen in ontvangst nemen, dan kan de uitbeelding van de groep niet toepasselijker zijn. Het laswerk aan de praalwagens is bijna voltooid zodat we stilaan zicht krijgen op de realisatie van De Toi sers, Met de eerste waaen zal een reuzegrote Prins door de straten wor den gereden. Op de tweede wagen werd plaats gemaakt voor enkele leden van de gemeenteraad die zich onderwerpen aan de prins. De Toisers hopen met dit projekt een plaatsje te veroveren bij de eerste tien van het klassement. Voor de totale afwerking van de wagen moeten zij de uitslag van de prinsen verkiezing afwachten. Liefst van al Voor de 17de maal nemen ook 'De Gentlemens' opnieuw deel aan de Aalsterse carnavalstoet. Deze groep met o.a. de heren Kieckens en Jean-Pierre De Dec ker aan het roer, gaat dit jaar met Oilsjt-Folies duidelijk op de travestietoer. 053 21.92 42 Geraardsbergsestr 82 9300 Aalst Open maand tot vrijdag 9-12 14-18 u Zaterdag op afspraak

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7