FRANCIS SMET Lada Boys wipt Melckenbeeckvrienden uit beker De spanning is zoek Posities onveranderd Natuurlijk Godelieve Roggeman Geloof in de toekomst bij krachtbalclub Osiris Aalst Dames Kangoeroes te sterk Heren te zwak ''fOiTi'/Xillih MTSA Golfbiljart Overzicht derde provinciale D Provinciale damesveldloopkampioenschappen Jan Van Der Stichelen ook op provinciaal podium Volley (053)21 .66.79 Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. Dealer DEL.MAC PVC en ALU-ramen - dubbel glas 12 Nieuwe Gazel van Aalsl 24 februari 1984 In de kwartfinales van de Mtsa-beker zorgde Lada Boys voor de verrassing door Mel ckenbeeckvrienden momenteel leider in de zaterdagkompetitie te kloppen. Voetbalploeg Amapola. E.V.d.M Melckenbeeckvrienden kwam nochtans vrij gelukkig op voorsprong. Bij een te rugspeelbal van Francois De Man misre kende de plaatselijke doelman zich zodat de Ledenaars meteen op rozen zaten. Nog voor de rust kon Emiel Galle echter nog gelijkmaken Na de herneming nam Lada Boys resoluut het initiatief in han den en werd hiervoor beloond met een doelpunt van Hugo De Troch die een te recht gefloten strafschop binnenknalde Melckenbeeckvrienden drong nog wel aan maar de thuisploeg haalde het ten slotte na een fel betwiste wedstrijd waar in scheidsrechter Van Belle van elke ploeg één speler uitsloot. Sportkring was tegen Nieuwe Wijk de eerste helft de betere ploeg. De afwer king bleef echter in gebreke en na de koffie kwam Nieuwe Wijk meer in de wedstrijd wat resulteerde in een treffer van Eddy De Boeck Aandr enedoelpun ftaoden de pezoékers voldoende om door te stoten tot de halve finales. Ade laars moest de duimen leggen tegen IJs- boerke. André De Schepper en Mare Verhofstadt scoorden de doelpunten voor het goedspelende IJsboerke-team. Sunset-Rode Roos werd afgelast In kompetitieverband werden er enkele achterstallige matchen betwist In de za terdagkompetitie haalde Bartan het vlot van Camu Steghers kon na een halve minuut uit vrijschop reeds scoren Tien minuten la ter buitte Schollaert een misverstand in de bezoekende verdediging uit Bartan bleef de aanvalsklok luiten en de bezoe kende doelman werd meerdere malen op de proef gesteld Het doelhout moest hem tweemaal bijstaan zodat Camu erg goed wegkwam met een 2-0 achter stand In de slotfase van de eerste helft kon Camu toch voor enig gevaar zorgen en Riemkens kon milderen nadat Cop- pens even voordien jammerlijk miste Na de herneming herpakte Coppens zich echter flink en lukte zelfs de gelijkmaker Bartan nam echter met deze gelijke stand geen vrede en Rudy Steghers knalde zijn ploeg terug op voorsprong Even later lukte Schollaert nummer vier uit vrijschop van op een veertigtal meter Camu verwekte deze achterstand moei- Afdeling A Dalace A - Welkom A 6-0 HIH A - Moorsel B 5-1 Schoonaarde A - KOT A 3-3 Moorsel A - HIH B 4-2 Scotsing A - Palace B 2-4 Koszen A - Leeuwkens A 3-3 1. Moorsel A 40; 2 Palace A 37; 3 HIH A 34; 4 HIH B 27; 5. Leeuw kens A 26; 6. Palace B 217. Moorsel B 20; 8 Scotsing A 17; 9 Koszen A 14; 10. Schoonaarde A, Welkom A 11; 12 KOT A 6 Ook na de eenentwintigste speeldag bleven de posities van onze streekclubs vrijwel ongewijzigd. Eendracht Nieuwerkerken en S.K. Aalst wonnen beiden hun thuiswedstrijd en blijven in de run voor de titel. Wilskracht Gijzegem en S.K. Herdersem verloren op eigen veld, maar behouden hun plaats in de middenmoot. Wilskracht Moorsel verloor weer eens - ook op eigen veld - van een recht streekse degradatiekonkurrent. Afdeling B Scotsing B - King Boys A 6-0 Sportvrienden B - Schoonaarde B 6-0 Leeuwkens B - Johny Boys B 6-0 Kristoffel B - Kristoffel A 0-6 Johny Boys A - Sportvrienden A 3-3 Faber A - Parksken A 6-0 1. Kristoffel A 38; 2. Johny Boys A 27; 3. Leeuwkens B, Parksken A, Scotsing B 27; 6. King Boys A 25; 7. Schoonaarde B 24; 8. Faber A 22; 9. Sportvrienden A 16; 10. Johny Boys B, Kristoffel B 1112. Sport vrienden B 7; 13. King Boys B 3. Vrijdagafdeling Schoonaarde - Palace 3-3 Moorsel - Koszen 4-2 Buxy - Scotsing 4-2 HIH - Parksken 6-0 1Buxy 37; 2. Scotsing 29; 3. Palace E. NieuwerxeiKen: moeizaam maar verdiend. Een knap spelend F.C. Sint-Rafaéel Herzele heeft het Eendracht Nieuwer kerken vorige zondag bepaald lastig gemaakt. Vooral in de eerste helft zorgden de gasten voor een meer dan behoorlijke repliek. Na twintig minuten opende Moens de stand voor Eendracht, maar op het half uur kwam Herzele niet onverdiend langsz:j. 1 -1 was ook de ruststand. Na de pauze drukte Nieuwerkerken door en dit resulteerde al na tien minuten in een tweede treffer via Uyttersprot. Ook na dit doelpunt bleef Eendracht de forcing voeren. Het kreeg nog enkele goede kansen om de score ver der op te drijven, maar de afwerking liet te wensen over. Toen Danny Steenhoudt na een kwetsuur uitviel, ging alles plots minder vlot bij geel rood en Herzele kwam stilaan terug in de wedstrijd. Een kwartier voor het einde stelde Herzele gelijk: 2-2. Pas vijf minuten vóór tijd lukte Walter Van Der Biest de winning-goal. 3-2: een moeizame maar verdiende zege Doeltjeskermis op S.K. Aalst De Aalsterse scoremachine draaide zondag weer eens op volle toeren. Vorige week had te Lebbeke het provinciale veldloopkampioenschap voor dames plaats. Godelieve Roggeman was de enige Aalsterse atlete die er in slaagde een titel te behalen. lijk en enkele spelers maakten het wat te bont zodat scheidsrechter Van Campen- hout zich genoodzaakt zag twee spelers uit te sluiten Met negen tegen elf kon men nog moeilijk van een wedstrijd spre ken en de gastheren liepen dan ook lo gischer wijze verder uit langs Paul Van Goethem In de zondagsreeks maakte Koszen er een doelpuntjeskermis van bij Pano In deze eenrichtingswedstrijd maakten De Vriendt(3) De Schrijver (3) Pauwels De Leenheer De Brul Van Heick en Deck- mijn met een won-gaol de doelpunten De Koszendoelman liet ook nog een strafschop onbenut (JVL) Bekeruitslagen Lada Boys - Melckenbeeckvr. 2-1 Sportkring - Nieuwe Wijk 0-1 Adelaars - IJsboerke 0-2 Sunset - Rode Roos uitg. Uitgestelde wedstrijden zaterdagkompetitie Bartan - Camu 5-2 Onderden Toren - Cobila's 3-0 Rayo Espanol - Giwo 3-3 Zondagsreeks Timarcha - 't Duifken 0-1 Pano - Koszen 0-11 Programma voor 25 en 26 februari Eerste afdeling Onder Den Toren - Melckenbeeckvr. Levingsbird Lada Boys - Giwo V.D. Veken Cobila's - Bartan De Sutter Rode Duivels - Boterhoek Garcia Endoka - Camu D'Herde Blauwe Vlam - Rayo Espanol Meert Tweede afdeling Heipias - Musica Coppens Excelsior - De Kroon De Meyst Den Hert - Jong Timarcha De Swaef 't Walleken - Apostelken Stadsfeld Breughels - 't Kloksken Degrieck G.M .I.C - Royal Sportief Dalschaert Zondagsreeks Nieuwe Wijk - Adelaars Levingsbird Real Familial - Gipak Garcia IJsboerke - Sunset Dalschaert Amapola - Sportkring Van Belle Rode Roos - Pano Boterbergh Koszen - 't Duifken V. Campenhout Timarcha - Ooievaars Van Der Veken Star Boys - Sportief 81 De Sutter (JVL) De beste resultaten bij de miniemen kwamen van Rebecca Alcantarra - 8ste bij de eerstejaars - en van Sandra De Nijs. Zij werd na een zeer mooie wedstrijd tweede Het verschil met de eerste was slechts 2 seconden. Bij de kadetten was het vooral Sabine Van Der Hoeven die een gunstige indruk liet. Met een zesde plaats als resultaat. Voor scholiere An Buyle was een verdienstelijke zesde plaats weggelegd. Ingeborg De Decker werd bij de juniores 13de. Bij de seniores werd Marie-Jeanne De Ridder verwezen naar de achtste plaats. Inge Eemans was twintigste. (PVB) Vorige week melden wij U de uitslagen van de provinciale titelren voor heren Wij vergaten U echter te melden dat Jan Van Der Stichelen bij de veteranen ouder dan 60 jaar eveneens het podium mocht beklimmen Jan een van de Aalsterse joggers avant-la-lettre, behaalde de tweede plaats. Wij willen niet zo zeer deze prestatie beklemtonen maar het feit dat hij nog steeds in staat is een degelijke veldloop té lopen. (PVB) Aalst werd het voorbije weekend zwaar verslagen door leider en landskam pioen Snellegem. Zo laten de 8-26 cijfers toch vermoeden. En inderdaad, Osiris kon slechts vijf minuten (tot 2-3) gelijke tred houden met de Westvlamingen om dan in een verbeten maar ongelijke strijd het onderspit te delven. Verzachtende omstandigheden waren uiteraard de afwezigheid van het aan- valsduo Van Lysebeth-Eelbode waar door Aalst een flink stuk aan werp- kracht moest inleveren. Invaller Fred Dockers leverde toch een behoorlijke prestatie en was met vier treffers nog topscorer. De ploegHanssens (2), De Vriendt (2), Geeroms, Dockers (4). Het B-vier tal startte zwak en incasseerde snel een 2-10 achterstand. Snellegem, dat ook bij de reserven de lijst aanvoert, wist de zaak bekeken maar de ajuinen sloegen terug. Bij de rust waren zij genaderd tot 8-13 en tien minuten voor inrukken kwam men zelfs langszij. Het routinerijke Snellegem hield het hoofd echter koel en nam in de slotminuten opnieuw af stand. Toch een puike prestatie van het B-viertal waarbij debutant Ignaas Van Audenhove, eerstejaarsscholier, het geloof in de toekomst verzinne beelden mocht. Vanaf volgend sei zoen wil Osiris immers sterk de nadruk leggen op de jeugdwerking. De reserven ploeg wordt dan volledig voorbehouden aan de jeugdspelers die momenteel weinig of nooit de kans krijgen zich te manifesteren. (J.G.) De ploeg De Bruyn, Lauwereys (11), Eelbode (8), Siau, Van Audenhove. De dames van Kangoeroes Aalst hebben hun veertiende overwinning behaald. En welk een overwinning. De dames van Lede kwamen er werkelijk niet aan te pas. De setstanden tonen dit duidelijk aan: 15/6, 15/4, 15/5. Op 54 minuten was de klus geklaard. Kangoeroes heeft zich goed hernomen na de nederlaag tegen Meerbeke vorige week. Er stond geen maat op. Gans de ploeg speelde goed tot zeer goed. De trainer kon deze keer niet klagen, ook niet over de scheidsrechter. De reserven wonnen eveneens met 3-0 cijfers 15/6, 15/11, 15/6. De heren hadden het heel wat moeilijker: zij kregen de zeer sterke ploeg van St. Amands- berg op bezoek. We herinneren ons nog de 3-0 nederlaag op het terrein van St. Amandsberg, en dit in een snel tempo. Nu verliep het niet veel beter. Kangoeroes speelde slecht, en nie mand nam aanstoot aan de 0-3 uitslag. Aalst verdiende geen set te winnen, alhoewel ze tij-, dens de eerste set goed begonnen. Tot de elfde opslagbeurt bleef Kangoeroes aan de leiding, maar dan lieten ze de armen hangen en verlo ren terrein: eindstand 10-15. De tweede en derde set kwam Aalst er niet meer aan te pas 3-15 en 7-15. Een wedstrijd om vlug te verge ten. We denken dat Kangoeroes een andere instelling tegenover het ploegenspel moeten aankweken, met inzet spelen en et van over tuigd geraken dat ze KUNNEN spelen. Een op standing KAN er komen en is noodzakelijk. De reserveploeg verloor haar wedstrijd met 1-2 cij fers: 15-3, 13-15, 3-15. (pvda) Degradatiekandidaat Panters Okegem fysiek in orde, maar voetballend zwak was geen partij voor een vlot spelend S.K. Aalst, dat bij rust al met 3-1 leidde. Karei De Jaegher opende de scoren in de 25ste minuut met een bijzonder fraai doelpunt. Negen minu ten later scoorde hij nummer twee. In de 41ste minuut bracht Luc D'Herde de stand op 3-0 vanop de witte stip nadat Wilfried Van Royen in het straf schopgebied werd gehaakt. Even vóór rust haalde de Aalsterse doelman met een knappe reflex de bal uit zijn doel, maar op de daaruitvolgende hoek schop scoorden de Panters dan toch. In de 54ste minuut kwam Okegem zelfs op 3-2 na een geharrewar voor het plaatselijk doel. Even paniek bij de oranje-groenen, maar drie minuten later nam Karei De Jaegher alle twijfels weg: 4-2. Hugo Verbestel gaf Gary De Kinder nummer vijf op een presenteerblaadje (75ste minuut). Vijf minuten later scoorde Karei De Jaegher zijn vierde treffer van de namiddag en vier minuten vóór tijd legde Gary De Kinder de 7-2 eind stand vast. Een niet eens overdreven score, want als De Kinder wat minder egoïstisch was geweest bij bepaalde fasen, dan hadden er zeker dubbele cijfers op het scorebord gestaan Zondag a.s. speelt S.K. zijn inhaal wedstrijd tegen Wilskracht Gijzegem (zonder het spitsenduo De Jaegher- Spanoghe, beiden met boekingsover- last geschorst). In geval van winst nadert S.K. tot op één punt van leider Schellebelle S.K. Herdersem te klein voor de leider Leider S.O.S. Schellebelle was zon dag te gast bij S.K. Herdersem. Wie dacht dat de spelers van John Lissens E. Nieuwerkerken en S.K. Aalst een handje zouden toesteken door de lei der een hak te zetten, had het mis voor. Integendeel, de Herdersemse verdediging gaf de leider tot tweemaal toe een doelpunt cadeau. Een cadeautje dat telkens in dank werd aanvaard Eerst speelde Pieters te kort terug op doelman Janssens. De immer gevaarlijke spits Verheuen zat ertussen en opende gemakkelijk de score. In de tweede helft werd het 0-2 toen S.K.-verdediger Lambrechts de bal in eigen doel verwerkte. Geel-blauw kon de leider nooit veront rusten. Daarvoor speelde S.K. te traag en te slordig. Ook Scheilebelle speelde ver van goed De paarshem- den blijven dus alleen leider. Ze beha len wel geen sensationele uitslagen en spelen misschien niet zo'n attractief voetbal zoals S.K. Aalst en Eendracht Nieuwerkerken, maar ze staan er toch. Schellebelle verloor nog maar éénmaal en dit dan nog op de... eerste speeldag van de kompetitie. Toen werd met 4-1 op het veld van R.C. Bambrugge verloren. Sindsdien won het dertien maal en speelde het nog zeven maal gelijk. Goed voor 31 pun ten uit twintig wedstrijden. Wilskracht Gijzegem nu zelf op de counter geklopt Nadat het vorige week zelf met coun tervoetbal had gewonnen op Olympia Burst, is Wilskracht Gijzegem nu zon dag met hetzelfde wapen verslagen door S.K. Vlierzele. In de eerste helft hadden de bezoekers een licht over wicht dat uitgedrukt werd met een 0-1 voorsprong bij rust. Na de koffie begon Wilskracht aan een verwoed tegenoffensief en Vlierzele kwam nog maar zelden voor het plaatselijk doel. Toch lukten de bezoekers bij één van hun schaarse tegenaanvallen een tweede doelpunt. Slechts net voor tijd bracht Patrick Verleyen Wilskracht terug tot 1-2, maar toen was het te laat... Huilen met de pet op Moorsel De wedstrijd tussen Wilskracht Moor sel en F.C. Mere is een povere bedoe ning geworden. De twee degradatie kandidaten speelden een erg zwakke wedstrijd. Aanvankelijk was paars-wit de betere ploeg. Het creëerde enkele goede kansen, die door de aanvallers echter een voor een werden verkwan seld. Mere kreeg heel wat minder kan sen dan de thuisploeg, maar werkte ook beter af. Bij rust keek Wilskracht tegen een 0-1 achterstand op. Toen in de 67ste minuut Mere op een counter verder uitliep, was het beste van de wedstrijd er meteen af. De zwakken haalden het dus van de zwaksten met 0-2.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12