1 SNOT Vijf fatale seconden Nieuw zwembad ook voor wedstrijden Kr gr vïVMrf Home*jrvc: Gehandikapt Okapi laat steekje vallen Interscholen zwemwedstrijden Xf zaterdag 25/2/84 Okapi Home-In - Willebroek eerste ploeg: 20u.30 jiy Voorwedstrijd BELOFTEN te 19 uur Supporters allen op post Het zijn moeilijke tijden Je wenst iets bij te verdienen Als reporter Of als publiciteits- adviseur Neem kontakt op met Frans Jansegers s 77 51 34 of Roel Van de Plas s 77 62 94 Nieuwe Gazel van Aalsl 24 februari 1984 13 Basket 1 e Provinciale Acron Ronse - The Tower 57-56 The Tower Aalst is er niet in geslaagd bij Acron Ronse punten te halen. Ondanks flink verweer en een tomeloze inzet was het de thuisploeg die, zij het met het kleinste verschil, de overwinning mocht opeisen. frr\ 7">v t™~n n n TT Aanvankelijk was het Acron aat de toon aangaf, zodanig dat de stand na 5 mi nuten 9-4 was. Enkel Guy Thijs was in staat iets te ondernemen tegen de sterke thuisverdediging. Even later kwam TT toch meer in de wedstrijd zodat zij na 10 minuten naderden tot 1 punt: 17-16. Aalst slaagde er echter niet in op voor sprong te komen, en de thuisploeg kon zelfs opnieuw een voorsprong opbou wen. Na 15 minuten was de stand 21- 16. Net voor de koffie leek TT opnieuw beter geïnspireerd en vijf seconden voor het eindsignaal bracht De Troyer Aalst voor de eerste maal op voorsprong 27- 28. Na rust was het opnieuw Acron dat de betere ploeg. TT worstelde met de tra ditionele «slechte» eerste vijf minuten na de rust. De score bleef gelijkopgaand, maar de bezoekers slaagden er nooit in Zowel voor de zwemfeesten als voor het bezichtigen van het nieuwe stedelijke zwembad was de opkomst van zwemliefhebbers enorm. Het werd een sportieve en gezellige hoogvlieger. Wel dient vermeld te worden dat voor de prestaties het niet onmiddellijk tot records kon komen daar dit zwembad bekend staat als «zwaar» d.w.z. de bouw van dit al dan niet Olympisch bad is niet het ideale. Niettegenstaande klokten enkelen een opmerkelijk resultaat. Hier volgen de voor naamste uitslagen. Na afloop hadden we een gesprekje met Murielle Permentier. Murielle Permentier. 100 m. schoolslag: meisjes benjaminsVan den Steen Betina 1.39*8" (6e pl.) miniemen: De Waele Veronique: 1.48'1 kadetten Marian Permentier: 1.21 "4" (1® pl.) heren De Schrijver Patrick 1,17'5" (6e pl.) Groebbens André 1.18'7" (8e pl.) Loccufier Michel 1.22'3" (10e pl.) miniemen De Geest Michel 1.35'7" Roosen Hans 1.54'2" benjamins: Van Geen Bart 1.43'2" Robbrecht John 1,50'00". 200 m. wisselslag meisjes Murielle Parmentier 2.39'4" (4e pl.) kadetten: Marian Permentier 2.43'8" (4e pl.) De Troyer Els 2.51 '2". De Schrijver Anja 2.52'00". miniemen Huvett Nancy 3.07'9' benjamins: Vanden Steen Betina (5e pl.& 3.09'4". heren Goossens Jürgen 2.25'OC)" 6 pl. Groebbens André 2.31 '9" 9e pl. De Schrijver Patrick 2.34'7". Loccufier Michel 2.39'8". Aflossingen 4 x 200 m. vrije slag meisjes 3e Plaats Marian, Murielle, Els, Anja: 9.45'8". heren 4e plaats Michel, André, Jürgen, Patrick: 9.n'S". NGVA: Wanneer ben je je gaan toeleggen op het zwemmen Murielle: Dat was om precies te zijn op 20 oktober '75 toen ik tot de con clusie gekomen ben dat ik talenten genoeg had om kompetitie te zwem men. Mijn vader heeft me eigenlijk de durf om in het water te leven doen overwin nen. Hij leerde mij de principes en later ben ik naar een zwemclub gegaan. NGVA: Wanneer was eigenlijk je grote door braak Murielle: Op de Belgische kampioen schappen in '82 behaalde ik een 4e, 5e, 6e en 7e plaats. NGVA: Heb je nog meer ambities Murielle: ledereen die zwemt, althans competitie, heeft steeds ambities om hogerop te gaan. Ik train nu 1 1/2 u. per dag, wat soms moeilijk te kombj- neren is met mijn studies. Maar ik word door mijn ouders en trainer Her- opmeuw aan de leiding te komen. Van 52-46 na vijftien minuten, evolueerde de stand naar 55-54 na 18 minuten. Op vijf seconden van het einde mistte De Troyer een zeer ver afstandsschot, zodat Aalst de wedstrijd zeer nipt verloor. Opmerkelijk was wel dat de Schaepdrij- ver opnieuw had plaatsgenomen op de reservenbank. Ondanks het feit dat hij aanvankelijk niet meer zou kunnen spe len in de loop van dit seizoen, heeft hij opnieuw, zij het zeer voorzichtig, de sportschoenen aangetrokken. Coach Van Miegroet verkoos hem nog niet te laten spelen misschien wel een te be treuren beslissing Volgende zondag ontvangt The Tower Vovka dat in de klassering eerste staat. Het is dus zeer de vraag of TT hier pun- tenwinst zal kunnen doen. Supporters zijn zondag zeker welkom vanaf 20 uur om de Toren jongens te steunen (PVB) OKAPI TAPIJTSUPERMARKT Basket 1e NationaleLeuven - Okapi84-82 De ploeg van coach M. Van Hee heeft haar ambitie om volgend jaar in eerste klasse uit te komen, nog niet opgeborgen. De nipte overwinning tegen Okapi heeft ze alvast een stap verder gebracht. Het basisvijftal van de Aalstenaars, Minnebo, V.D. Broeck, Elias, Schel- linck en V.D. Bossche startte noch- Okapi was te gehandicapt om ook deze 2 punten naar Aalst mee te nemen. C. Schmitt had zich bezeerd tijdens de juniorswedstrijd tegen Gentson. Hij speelt 's avonds nog een uitstekende match tegen Mercurius maar moest dan noodgedwongen een specialist raadplegen die een scheurtje in de meniscus vatstelde. P. Van Impe liep erbij alsof hij tegen de vuist van Mohammed Ali was aangelo pen. Op de dinsdagtraining kreeg hij de elleboog van zijn voornaamgenoot tegen zijn wenkbrauw met het gevolg dat deze moest gehecht worden. tans uitstekend, 17-20 na 10'. Leuven liet echter niet begaan en langs Dis- cart werd het 40-32, maar V.D. Broeck en Schellinck vochten terug en zorgden voor een hoopgevende 40- 37 ruststand. Okapi had 18-39 en 1 -5 VW gelukt met V.D. Broeck 9 pt.V.D. Bossch 8 pt. en Schellinck 10 pt. In het begin van de 2e helft had Okapi zijn bijna traditionele inzinking. Door die slechte start konden de gastheren reeds na 5' uitlopen tot 54-43. Dit was In nieuwe zwembad Naar jaarlijkse traditie organiseert het Stedelijk Sportcomité ook in 1984 interscholen zwemwedstrijden voor jongens en meisjes. Nieuw dit jaar is niet enkel het bad aan de Aelbrechtlaan, ook de formule werd enigzins gewijzigd. vooral het werk van Cobbaut die in de 2® periode een 9-12 liet optekenen. De ajuinen gaven zich echter nog niet gewonnen. Minnebo en Elias brachten hun korfje aan. Tevergeefs echter, ze strandden uiteindelijk op 2punten. Al bij al een goede partij van de Aalste naars. Okapi punten39-76 en 4-11 VW, Minnebo 16, V.D. Broeck 26, Elias 10, Famaey 4, V.D. Bossch 8, Schellinck 18, V. Impe. Zaterdag aanstaande speelt Okapi thuis tegen leider Willebroek. De bezoekers met J. Huysecom als coach werden bij de aanvang van de competitie gedoodverfd als de grote favoriet. De laatste weken hebben ze echter een aantal van hun pluimen verloren. Zaterdag II. verloren ze nog thuis van Fleurus. Er moet echter wel aan toegevoegd worden dat sterspeler K. Mollekens momenteel gekwetst is. In het Okapikamp is men optimist en er bestaat goede hoop dat ook deze thuiswedstrijd tot een goed einde kan gebracht worden. (GSX) man Braackman enorm gesteund, en daar hecht ik ook wel belang aan. Zij moedigen me steeds aan voor en tij dens een wedstrijd. Ook is het een sti mulans voor mij. NGVAWat voor een sport is zwemmen eigen lijk? Murielle: Voor ontspanning is het een van de gezondste en tofste sporten. Doch voor inspanning, kompetitie dus vergt het wel wat energie en wils kracht. Weekends dienen niet om uit te gaan maar om keihard te trainen of wedstrijd te zwemmen. Zoals je wel kan zien zijn er vele jonge zwemmers maar lang kan je dat eigenlijk niet uithouden, 't Is moeilijk om je steeds maar in dat water te moeten thuisvoe- len. Let op, ik wil niet bedoelen dat het me tegensteekt, verre van, maar soms denk je wel eens na. NGVA: Ben je reeds naar het buitenland geweest Murielle: Inderdaad, ik mocht deelne men aan het 8-landentornooi te Zwe den. 2 jaar geleden deed ik ook mee aan een wedstrijd in Zwitserland (Geneve) en Denemarken (Kopenha gen). NGVA: Murielle, we wensen je nog een hoog staande carrière toe en hopen dat je prestaties nog beter worden dan nu (PVDS) Voor de eerste maal zal men overgaan tot een gescheiden organisatie voor ba sisonderwijs en voor secundair onder wijs. De jongens en meisjes uit het basis onderwijs komen aan bod op zaterdag 25 februari van 14 tot 17 uur. Het Stedelijk Sportcomité hoopt dat die wijziging in het organisatieschema het de ouders, sym pathisanten en supporters zal toelaten die zwemwedstrijden als toeschouwer bij te wonen. De wedstrijden worden afge sloten met een zweminstuif voor alle deelnemers. In het zwembad zullen bal len, banden, bloemen, dieren en ander spelmateriaal rondvlotten ten behoeve van de jeugdige deelnemers. Op woensdag 29 februari is het secun dair onderwijs aan de beurt. Na de wed strijden voor meisjes en jongens zal men het sportfeest afsluiten met een zwem- marathon 15 leerlingen uit de verschil lende leeftijdscategorieën van dezelfde school moeten proberen samen zoveel mogelijk lengtes te zwemmen binnen een tijdspanne van 2x10 minuten met tussenin een rustpauze van 5 minuten. Het ziet er naar uit dat het Stedelijk Sport comité bereid is nieuwe initiatieven zoals een zweminstuif en een zwemmarathon te organiseren Het feit dat zij gedeeltelijk willen afstappen van het klassieke sport- patroon verdient alle lof Sport is er im mers voor iedereen, niet enkel voor de besten. (PVB)'

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13