Moet er gi zaat op Osbroek wordt bijna volledig stadseigendom Amateurastronomen in de (steri MEESTERKLEERMAKER 't es droef De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK 9440 EREMBODEGEM Nieuwe Gazel van Aalst 24 februari 1984 3 dat er zuveil dinges zen wovan dagge kentj zeggen da ze droef zen - en mor zoei woyneg woraf dagge vindj da ze toef of pleziereg zen. 'k Ben pertank anders ni van dedie die ne ghielen dag zitten te dripneizen of heer oygen te beklaogen. 'k Hem aal ze leven liever de goei kanten van 't leven bezing, mor ja... Meh te veraveren vallen der stillekesoon mieren mier van die plezierege kanten weg en 't gein dat er oeverschitj... Pleziereg es per eksempel dammen binnen lenegste daogen in de Karnaval zitten Balven ver degein die.der al monjen on beizeg zen en die noor die droy, of ienegte mier, daogen, alles weir meigen on de kant zetten. Droef es 't da'k ik zelf azoei mennen nest nimmer 'n kaan drooin gelek as in menne jongen toyd. Ze zegge wel zee alles hei zennen toyd. gelèk as de breembeizen. mor dad es toch mor ne smalen troeist. Wa dat er oeik pleziereg es da zen die ienegte frangskes opslag daggen van toyd tot toyd ne kier kroygt op a prei of op a pinsjoentjen, meh den indeks. Mor 't es droef dagge ten al 'k weit ni hoe lank al den ienen opslag op den anderen moeten betolen hetj En veil mier as die sjik daggen dor boykroygt. Allei, es da na oeik ni droef as ge bepeist da ne mensj die op zeh pinsjoeng es, dor rap 'n dikke twie mondj van zeh pinsjoentjen moet opsoynleggen ver in de wintjer hem kennen 'n betjen te weiremen en ni te vergoon va kaa Mor woraf moet 'n tèn die twie mond] leven hè 't Es eh schoein dingen dat er meh karnaval zuveil volk nor Olsjt komt. ver nor de stoet te zing, ver nor de foeir te goon, en oeik ver heer 'n betjen t'amezeiren. Mor van den andere kant es 't droef dat er ten toch zuveil biestegheiden gebeiren. 'k Weit het, 't zen van ting-neigen kleddes van op 'n ander, mor 't es toch azoei. 'k Ben ne kier krejeis of dammen van teis joor weiral meh 'n geloze stroot zelle zitten. In Brissel en in andere groeite stei'n es 't er azoei ghiel 't joor deir 'n geloze stroot, mor ba ons es dad allien mor meh karnaval. Meh da verschil ten oeik nog dad in Brissel 't gelas boeven de mensjen here kop leit en dad hier in de kérte Niestroot 't gelas op 't stroot leit Dad es droef en elk joor werd er dor op ge- sjikkaneird en elk joor werd er gezeid door moete men toch ne kier iet on doeng. Mor 'k begin te peizen dat er dor ni veil on te doeng 'n es. want alle joren es da verom krak-'t-zelde. En alle jom vraog ek meh verom afwa beziltj er toch die lesberen Wad hemme ze domei in here zak Mor 't schantj dat da ver heer oeik 'n manier es van heer t'amezeiren... Allei. gelèk as verleide zondag. 'kHooi insj'nooiistapkengedoon Nor't gein da ze noemen eh pronvinsjool domoyn. Nie, 'k gon hier giene reklam maoken, mor 't es dor schoein gezond en résteg. Proeper oeik. Schoein bonen schoein parkings t'halven van de bossen. Op eiken hoek van die parkings en nog op ander plosjen stoon der dor vooilbakken Mor peisde gè dat er dof iet ingesmeite werd Joot. de plastikke flessen, doeizen, leiperkes en wa weit ek allemol, da leit dor meh leige biskes van koka tissen de boeimen gezwierd lenen hem ek gezing die dor spesjool per otto kwamp ver eh groeit stik hate keiper in azoei nen bak kommen te zetten en der tèn vandeirmooizden Da stik haat hem ek meigebrocht Ver men haatstoef doeng te brannen. Want 'n haatstoef zonder haat es mor kaad... en droefPETJEN Oplossing vorige week Zén bien stoif haven. Denayer wees er nog op dat de buurtweg naar het kasteel voor iedereen toegan kelijk is maar dat wandelaars er onge- Gans de gemeenteraad was dan ook akkoord om tot de onteigening over te gaan (MP) Meer dan tien jaar nadat het toenmalige klein-Aalst een onteigenings plan opgemaakt had voor de Osbroek, wordt dit plan ook effektief uitgevoerd. Vooral financiële problemen lagen aan de basis van het feit dat het onteigeningsplan, goedgekeurd bij K.B. van 20.7.1973 nooit toegepast werd. Nu wil schepen voor leefmilieu Doorns toch doordruk ken. Daarom vroeg hij eind januari dat de ge meenteraad niet akkoord zou zijn met de vraag van een te onteigenen eigenaar om te verzaken aan de onteigening. Met een kreeg het schepenkollege machti ging om de procedure in te zetten om de gronden, opgenomen in het onteige ningsplan (met uitzondering van onge veer 5 ha, die niet noodzakelijk zijn voor de verwezenlijking van het gestelde doel), hetzij in der minne, hetzij via ge rechtelijke weg te verwerven. De gronden van het OCMW in de Osbroek werden evenmin opgenomen, daar men de aan koop ervan in een latere fase voorziet. VU-raadslid Danayer vond het bedrag van vijf miljoen vrij hoog Anderzijds stel de hij voor ook aanpalende percelen aan te kopen, evenals het kasteel daar de juridische mogelijkheid daartoe bestond. Ook de toegangsweg langs de Ninoofse- steenweg diende volgens hem aange worven te worden gezien men aldus de mogelijkheid zou hebben om er een par keerplaats voor ongeveer 10 wagens in te richten. Schepen Doorns (PW) herinnerde er aan dat er in de begroting een bedrag van 11 miljoen ingeschreven werd voor deze onteigening. De onteigening slaat niet op gronden nabij het kasteel, weiden en niet beboste landerijen die biologisch niet zo veel betekenen De schepen vond het beter een wandelpad aan te leggen rond het kasteel Naar zijn mening ware de aankoop van landerijen, gelegen op het grondgebied van Erembodegem wel in teressant. De gronden, die direkt aan het kasteel palen zijn gelegen in een parkge- bied. zodat er dus geen vrees bestaat dat deze ooit als bouwgrond in aanmerking komen wenst zijn «De eigenaars hebben nog de mentaliteit van de Middeleeuwen» aldus Denayer» Ze denken nog te kunnen beschikken over het recht op leven of dood» De schepen bevestigde dat de weg aan geduid is op de kaart der buurtwegen en dus voor iedereen toegankelijk is. De Osbroek in Erembodegem gezien vanuit de ingang aan het rustoord van Erembodegem. Je ziet ze soms 's avonds laat het veld intrekken warm ingeduffeld en een heleboel vreemde instrumenten meesjouwend. Ongure types Nee, heel eenvoudig de plaatselijke afdeling amateurastronomen die erop uit trekt. Ook in Aalst treffen we een dergelijk groepje enthousiasten aan Kern Sirius Aalst. De astronomie-vrienden van SYRIUS mc op reis door 't Heelal. (JC) Nu ongeveer twaalf jaar geleden ge sticht, vormt Kern Sirius op lokaal vlak de vereniging waarin jongeren (maar ook ouderen) elkaar treffen om gezamelijk hun hobby te beoefenen sterrenkunde, ruimtevaart en aanverwante weten schappen Men doet dit binnen het kader van de JVS, de Jongerenvereniging voor Sterrenkunde die op haar beurt de jon gerenafdeling is van de VVS, de Vereni ging Voor Sterrenkunde. Hoewel men om organisatorische redenen tevens de Sterrenkunde/Ruimtevaart hobbyclub van het JC 't Satellietje (St.-Antioniuspa- rochie) vormt staat het lidmaatschap open voor iedereen met belangstelling voor de hogervermelde onderwerpen ledereen is welkom jong en oud, jongen of meisje (zoals de huidige voorzitster), al dan niet van Aalst (er zijn leden uit Lie- dekerke, Hekelgem. Mere, Lede...) Naast een gemeenschappelijk beoefe nen van de hobby ligt de nadruk van de activiteiten op het populariseren van sterrenkunde en ruimtevaart in ruimere kring. Hiertoe organiseren ze tentoon stellingen en spreekbeurten zoals vorige en vorige vrijdag in Erembodegem mee week op vrijdagavond in de oude raads zaal van Erembodegem Op uitnodiging van de plaatselijke VAB/VTB-afdeling bracht Sirius toen een avondvullend pro gramma met ondermeer de mogelijkheid voor het publiek om een blik door een telescoop te werpen op de maan en de Orion-nevel. De opkomst was overigens verrassend grootin totaal maakten een 45-tal personen van deze gelegenheid gebruik. Voor Sirius-wel.een meevaller. Sirius wil er overigens de aandacht op vestigen dat elke vereniging of buurthuis de Kern kan uitnodigen voor het houden van een spreekbeurt, een diamontage of kijkavond. Inlichtingen hieromtrent zijn te bekomen bij de personen wiens naam u onderaan dit artikeltje vindt. Bij hen kan u ook meer te weten komen over de cursus elementaire sterrenkunde van Sirius Deze wordt gegeven telkens wanneer men een tiental belangstellenden heeft verzameld. De Kern geeft hierbij ook een bijzonder up-to-date cursusboek uit. Naast deze extern gerichte activiteiten zijn er ook de clubactiviteiten een weke- lijkse vergadering (elke zaterdag om 14 u in het lokaal bij het Capucynenkloos- ter links op de schoolspeelplaats) met spreekbeurt, uitstappen, een jaarlijkse kamp een eigen clubblad (The Pup) enzovoorts Men organizeerde tevens al een paar keer de nationale JVS-dag en verleende men vorig jaar medewerking aan de nationale sterrekijkdag Nog gauw even een paar eeuwige mis verstanden wegwerken het zijn geen astrologen, men moet niet een wiskun de- of fysicagenie zijn, een dure teles coop is helemaal niet noodzakelijk (een van de stichtende leden heeft nog steeds geen eigen telescoop) en ja ze doen het voor hun plezier en niet omdat het ver zuurde blokbeesten zijn InlichtingenKarin Ghysens (voorzit ster). Vrijheidsstraat 45.9300 Aalst. 053/ 21.48.16. Guy Kindermans. Leo de Bethunelaan 111, 9300 Aalst 053/ 21.36.20. Alles in voorraad kleine en extra-grote maten Geraardsbergse steenweg 154 TERJODEN AALST TEL 053 70 29 38

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3