FRANCIS SMET Okapi brengt Belgische beker mee naar Aalst Moro, uitblinker van homogene Eliasploeg Heldert kopje onder 't Duifken en Royal Sportief slepen punt uit de brand Jan Marcelis reeds in Topconditie Aalsterse meisjes veroveren Belgische beker De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK ■mmerzeeldreef 3 1 AALST - Tel. IOS3J21 .66.79 Dealer DELMAC PVC en ALU-ramen dubbel glas 10 Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 Finale Belgische beker Junioren Heren Okapi - Mariembourg 87 - 80 In een prachtige Kortrijkse sporthal werd zondag de finale van de Belgische beker Junioren, tussen Okapi Aalst en Mariembourg betwist. De juniores van Okapi Aalst veroverden Op papier hadden de Aalstenaars de betere ploeg. De Walen rekenden op P Cornia internationaal en verleden week nog te bewonderen op het RTBF- scherm in het programma «Sports 2» Deze krullebol scoorde in de halve finale liefst 48 pt Verder beschikten de geel- blauwen over Berlemont, nationaal junior en fysiek sterk gelijkend op de tennisster Noah, incluis afrokapsel. P Van Impe. Cornand Schellinck De Neve en Schmitt waren de startars bij Okapi De wedstrijd begon erg evenwich tig, 6-5 na Wat de supporters ge vreesd hadden gebeurde reeds in de eerste minuten. D. De Neve, één van de grote jongens ontstuimig vechtend voor elke bal, kreeg zijn 3de fout aange smeerd en iets later beging hij zei' een vierde overtreding. Philip De Vos die hem noodgedwongen verving, vervulde zijn verdedigende taak gelukkig wonderw l. Berlemont kon slechts zijn ploeg in het spoor van de Aalstenaars houden, 28- 26 na 15' G Cornand geprikkeld we gens de welgekende perikelen in het Aalsters huishouden beperkte in een box and diamant, Cornia tot 8 pt. en scoorde er zelf ondertussen 14 D Schellinck, zoals gewoonlijk zonder complexen spelend tolde rond zijn ver dediger en scoorde ettelijke doelpunten. Ruststand 38-36 Okapi wierp 17 op 49 pogingen en 2 op 2 vnjworpen met D Schehnck 13 pt en Cornand 14 pt. Is voornaamste afwer- kers Na de appelsientjes namen de Walen het initiatief over. De geei-blauwe fa-f re steeg voor éénmaal boven de Aals erse vocalen Na wees het scorebord 46-48 aan Een weinig later bleef Cornand de held van de eerste helft op het slagveld liggen De voorzitter-geneeshee' HP e- waore kon slechts krampen vaststellen te Kortrijk de Belgische beker Voor Gunther was de wedstrijd gedaan Hij had ijn taak volbracht. De tegenstre vers maak'en van de verwarring gebruik om de kloof te slaan, 50-5P. C-rnands' vervanger lefgoze Frank Van Impe maakte dadelijk de tegenstander de b I afhandig lay-up goal en een supple ment ire vrijw ~>rp er bovenop ijn broer Pat volgde het goede voorbeeld en scoorde eveneens. Dat was het keerpunt van de wedstrijd 65-66 Halfweg de 2de -hqlft. Dan vond D. Sch- llinck het w- le- tj§s. Hr deed" het als volg-Bal krijgen £èn danspasje rond de bewaker maken, omhoog en via het bord de bal door het net jagen. Simpel als men het ziet. B -r- lemon 22 p en Cornia 22 pt konden slechts bewonderend toekijken. Okapi Aalst won verdiend deze wedstrijd waarin G. Cornand, D. Schellinck en F. Van Impe de uitblinkers waren zonder hierbij de verdiensten te ondersch tten van P Van Impe sober maar eff-ci nt zoals altijd, Schmitt en De Neve. de reboundkoningen en P Devos die inzet aan enthousiasme paarde. P Cornia die onderweg naar Kortmk de versnellingsbak van zijn wagen had klemgereden en hierdoor bijna te laat in de za I aankwam, g f na de wedstrijd edelmoedig toe da de besten hadden gewonnen Zijn maats hadden teveel op hem al een gerekend In hetz ifde week ind hebben zowel de Aalsterse meisjes als -jongens de Bei gische beker mee naar huis gebracht Voor deze jeugd mag Aalst een basket paleis bouwen Zaterdag 7 apri om 20 15 u wc dt op he- terr in van B.C. Boom. de finale ge speeld tussen de beioftekamp'oen van eerste en tweede afdeling Merksem en Okapi nemen he tegen me kaar op De - innaar mag zich belofte- kampioen van Be'gi noemen (GSX) Liefhebbers basketBest of the six 1984 Minnebo - Elias 60-84 Dinsdagavond werd in de Okapizaal. het tweede tornooi «Best of the Six» ingeluid met een wedstrijd tussen de ploegen Minnebo en Elias. Minnebo kon rekenen op D Temmerman (Osiris) en H. V.D. Keere (A. Brugge) als gekendste spelers Van Okapizijde ne men L. Famaey en I Hellinck deel. Elias stelt ongeveer dezelfde ploeg als verleden jaar op. M V.D. Keer en Moro (Brakel) geruggesteund door ex Okapi speler zoals D. Corthals en W. Van Cromphout Aanvankelijk hielden beide ploegen ge lijke tred 11 -10 na 5' met Famaey en V.D. Keere als grote puntenaanbrengers bij de ploeg Minnebo. Toen de scormgsmachine van Famaey halfweg de eerste helft stilviel, konden Elias en co de leiding overnemen en hun voorsprong stelselmatig uitbouwen. Elias zelf, bijgestaan door Dupont waren hierbij de grote bezielers. Ruststand 26-38 Elias 8, Dupont 14, Van Leemput uit de ploeg Minnebo kwam de Bij Minnebo V.D Keere 12 pt.. laatste minuten van de eerste helft zwaar ten val. Een homogener Eliasteam liep na de rust nog verder uit, 42-60 na 10'. Moro (Brakel) flitsende bewegingen af gewisseld met rake afstandworpen, scoorde ettelijke korven De ploeg Min nebo was te zeer afhankelijk van de pres tatie van H V.D. Keere Van Leemput hield aan zijn val, een gebroken arm over Punten Minnebo 6. Putteman 10. V D Keere 22, Famaey 8, Temmerman 6, Citters 6, Hellinckx 2, Elias 10, V.D Keer 14, Moro 20, Meuleman 4, D'Herdt 10, Dupont 16, V. Cromphout 10. (GSX) Kalender voor volgende week 10-4 V.D Bosch - V.D Broeck 11-4: Elias - Van Keer 12-4 Minnebo - V D. Bosch 13-4 V.D Broeck - Schorreel Alle wedstrijden vangen aan om 20 u Inkom gratis. (GSX) Overzicht 4de prov. G De beslissing in 4e G is waarschijnlijk gevallen. Meldert liep nogmaals averij op en mag wellicht al aan volgend jaar denken, wat het de afgelopen 2 weken eigenlijk al gedaan had Op bezoek bij Welle kwamen net elf Meldertse toe risten Wanneer je daar een logische 3-1 stand opkleeft, behoeft dit verder niet veel kommentaar meer. Appels kon thuis een gemakkelijke 3-1 op het scorebord knallen tegen Outer. De waarschijnlijke kampioenen waren 90' volledig baas, juist zoals het van een leidersploeg verwacht wordt. Doggen kon op Iddergem geen punten meenemen. Een meer gemotiveerde thuisploeg won oververdiend met een 3-0 uitslag. Zondag a.s. staat echter Doggen-Appels op het programma en dat kan nog wel eens aardig interes sant worden aldus voorzitter Goet- vinck van Doggen. Baardegem en Hofstade hebben de punten broederlijk verdeeld Na 5' stond Baardegem reeds 1 -0 voor na een zware dekkingsfout in de bezoe kende verdediging Maar Hofstade hernam fantastisch en, nam vooral in de 2de periode de bovenhand. In de 75' werd dan ook een logische 1-1 bij elkaar gevoetbald Schoonaarde en Erembodegem kun nen al rustig uithollen en denken aan volgend seizoen. Erembodegem voor al, dat met een jong talent, Peter Mar tens, nog een mooie tijd te wachten staat. Erembodegem won heel gemak kelijk en kon 3 maal afstand nemen van zijn zwakke tegenstrever. Dusong en Gijsens voor en nogmaals Gijsens na rust legden de eindstand vast. Erembodegem kan dus weer winnen Terjoden tenslotte, had het met onder de macht met Moorsel Een 0-2 stand na 20 werd nog vóór de koffie door Moorsel tenietgedaan. Een hardwer kend Terjoden, dat de volledige 2de helft Moorsel met de rug aan eigen doel plakte kon in de 75 via De Petter de verdiende winning-goal scoren. (PVDS) Uitslagen MTSA Tweede klasse Royal Sportief - Excelsior 1-1 Musica - Den Hert 3-1 Zondagsreeks Sunset - Gipak 2-1 Amapola - t Duifken 1-1 IJsboerke - Ooievaars 4-1 Nieuwe Wijk - Rode Roos 0-2 Real Familial - Sportief 81 0-0 Koszen. - Star Boys 1 -3 Sportkring - Adelaars 1 -3 Timarcha - Pano 2-2 Programma voor 7 en 8 april Zaterdagkompetitie Eerste afdeling Heizijde - Lada Boys D'Herde Giwo - Cobila's DeSwaef Bartan - Boterhoek Floris Endoka - Rode Duivels Garcia Onder den Toren - Blauwe Vlam De Sutter Rayo Espanol - Camu V.D Veken Tweede afdeling Leeuwerik - Heipias De Meyst Excelsior - Musica V.D. Eeckhout De Kroon - Jong Timarcha De Troch Apostelken - Den Hert Van Schuylenbergh t Walleken - t Kloksken Stadsfeldt Breughels - G.M.I.C. Meert Zondagsreeks Adelaars - Sunset Dalschaert Pano - Gipak Meert t Duifken - Sportkring D'Herde Ooievaars - Amapola Boterbergh- Sportief 81 - IJsboerke Van Belle Rode Roos - Real Familial Van Campenhout Timarcha - Koszen Garcia Star Boys - Nieuwe Wijk De Sutter De kadetten van DBC Aalst toonden zich te Grivignee de meerdere van Koksijde, zodat zij eveneens de Belgische beker in de wacht sleepten Slechts in de laatste 5' konden de kust- meisjes de achterstand milderen. Rust stand 25-31 De kustploeg wordt gecoacht door ex- internationaal en Avanti Brugge speler, W Rotsaert. In damesbasket is Koksijde reeds jaren een vaste waarde. Dit jaar moet een testwedstriid tussen Monceau en Koksijde uitmaken wie de dameskam pioen wordt Dit alleen maar om aan te tonen dat de tegenstander niet de eerste de beste was D B.C. Aalst kon rekenen op nationale kadetten Anja Wiertz en Ann Gyselinck, evenals op nationale juniores Ann De Swaef en Christel De Ruyck, aangevuld met Ann Schelk en Tatiana Verhulst Dus ook een ploeg die van wanten weet. De Aalsterse meisjes lieten zich met im poneren en namen dadelijk een overdon derende start 5-12 na 5' Ann De Swaef speelde aanvallend geweldig sterk en Ann Gyselinck ontpopte zich als de re- boundqueen. Vooral verdedigend nam ze al de terugkaatsers voor haar reke ning. Na een kwartier was de Aalsterse voorsprong uitgegroeid tot 13-26 Anja Wiertz met 7 pt. en 4 off. rebound liet zich evenmin overdonderen en ook Christel De Ruyck en Ann Schelck brach ten elk 6 punten op het scorebord Na de rust zagen we aanvankelijk het zelfde spelbeeld. Halfweg de 2de helft wees het scorebord 35-44. Toen beval coach Rotsaert zijn meisjes echter een full court press Daar hadden de volge lingen van veldheer G. Bocqué kennelijk last mee Spelverdeelster Ann De Swaef leed liefst 9 maal balverlies waardoor de ajuintjes nog moeilijk tot scoren kwa men en de tegenstander gevaarlijk dicht naderde zelfs tot_48-50. Ann hiervoor overladen met alle zonden van Grivignée zou oneerlijk zijn. Basketbal is een team sport en tegen een pressverdediging moeten de speelsters elkaar helpen Gelukkig bleek Ann Gyselinck, de rots in de branding, voor Aalst Ze scoorde in de 2de helft, 16 pt. en plukte 7 offensieve en 8 defensieve rebounds. Zo konden de bekers alsnog naar Aalst gebracht wor den Punten voor D.B.C. AalstDe Swaef 18 Gyselinck 16, De Ruyck 7, Wiertz 9, Schelk 8 Verhulst 0 (GSX) MTSA Kampioen Excelsior verloor een punt bij hekkesluiter Royal Sportief. Royal dat vorige week zijn eerste match won dankte deze zege aan een geweldige inzet en een uitstekende prestatie van hun doelman Patrick Janssens. Bar- rez bracht Excelsior nochtans op voorsprong. Van Goethem nam de gelijkmaker voor zijn rekening. In de zondagsreeks zorgde 't Duifken voor de verrassing door leider Ama pola op eigen terrein te bedwingen. Wim De Jonge scoorde voor Amapola. 't Duifken kwam langszij via Geert Van Neck Rode Roos bracht de moeilijke uit- match bij Nieuwe Wijk tot een goed einde. Luc Maesschalck en Geert Bombeeck knalden raak voor Rode Roos. Sunset haalde het van Gipak dankzij goals van Antonia Igual en Emiel Gal- lee. Guido Renier scoorde tegen. IJsboerke blijft bevestigen en won nu ook overtuigend van Ooievaars. Danny De Boeck (2), Luc Van Hau- wermeiren en Mare Verhofstadt lukten de goals. Het treffen tussen de zwakke broertjes Timarcha en Pano eindigde op een gelijkspel. (JVL) Molendorpmarathon te Ruislede Vorige zondag had te Ruislede de tweede internationale molendorpsmarathon plaats. Een organisatie die zowat tussen het eigenlijke zomerseizoen en de winteractiviteiten valt. Daardoor wordt deze wedstrijd meestal beschouwd als een eerste test met het oog op latere circuits. Het was ook met deze bedoeling dat Jan Marcelis en Jean-Paul Fransaert aan deze marathon deelnamen Beiden plannen immers later nog enk- Ie andere langeafstandswedstrijden zoals het na- ■ionaal kampioenschap op 1 mei. Pas vo rige week werd eclrer medegedeeld dat het marathonkampioenschap voor vete ranen met op 1 mei maar in septembe- z I laats hebben. Meteen zag Marc lis zijn planning in duigen vallen Ondanks het feit dat de verwachtingen voor deze wedstrijd met zo hoog waren luk e Mar- c lis een pracht ijd. Met 2 uur 41 minuten 28 bleef hij nauweli|ks boven zijn eigen clubrecord. De omstan igheden waa in geiopen werd zefen de prestatie nog meer in de verfeen strakke wind en een temperatuur van nauwel jks vijf graden Met deze tijd werd Jan tweede veteraan en veroverde hij de 30ste plaats op de lijst van me- r dan 300 atleten die de fi nish bereikten Jean-Paul Fransaert nam een te snelle start en moect dit in de tweede wedstrijd helft bekopen met een inzinking Met 2.48.45 he ft ij echter perspec ie- ven naar een betere pres-atie Medio april zal hij deelnemen aan de marathon van London Een unieke kans om een bet- re tijd te lukken, al kan het grote aa< - tal deelnemers wei een handicap ziin Finale Belgische beker kadetten dames Koksijde - D.B.C. Aalst55-58 In het Waalse Grivignée had zaterdag de finale plaat, van de beker van België kadetten dames. Dames Basketbal Club Aalst nam het op tegen Koksijde.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10