K.S.C. Denderstreek wint amateurs- interclubkampioenschap Jean-Marie De Nil reeds aan tweede zege toe Dames vechten voor de titel, heren zeker van behoud 'Grijsloke tegen het reuzendom' Dia-wedstrijd «Karnaval» een succes Eindelijk!!! Marc Van Der Spiegel, Aalstenaar Belgisch Kampioen Ere-Klasse Drie jaar Netwerk Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 11 Wielrennen Provinciaal Interclubkampioenschap Biljarten Zaterdag werd in Oostakker, het provinciaal interclubkampioenschap gereden 17 ver schillende Oostvlaamse clubs, in totaal 41 ploegen verdeeld over 3 categorieën nieuwe lingen, juniors en amateurs namen er deel an een ploegentijdrit over respectievelijk 18,36 en 54 km Er mochten max 5 renners per team starten en de tijd van de 3de aangekomen pedaalridder werd in aanmerking genomen. Bi] de ama'éurs waren voor K S C Den derstreek ilals, De Bruecker, Mechant, Van Raefelghem Van Impe en Van Geit geselekteerd. De grote favorieten WSC Merelbeke-Scheldestreekmoch ten als laatsten vertrekken, ""ij deze laatsten rijdt dr jaar Aalstenaar RVD Bossche. Roger beukte van bij de start tegen de wind in zelfs zi n ploegmaats hadden moeite om hem bij te houden. Na de eerste van de 3 af te leggen ron den lag Merelbeke dan ook aan de lei ding met 20' bom op zijn naaste tegen standers. cij de Glials mocht Mechant dan reeds op de kleedkamer opzoeken Hij had op dat ogenblik zijn beste krac - ten verbruik! In de voorlaatste ronde hadden de oran je-blauwen van vo rzitt r P. iilis, de ploeg van Meetjesland Eek'o. die 2 voor hen was gestart, reeds ingelopen en voorbijgegaan In de laatste 18 km moeten de Dende - streekrenners werkelijk gevlogen heb ben Ze fietsren de werkers uit Bellem voorbij en hadden bij de eindafrekening Wielrennen amateurs Jean-Marie De Nil is momenteel bij de amateurs ongetwijfeld de man in forme. Nadat hij reeds een tweede plaats in Gent-Malderen en een zege te Go ik be haalde zegevierde hi nu ook te St -Kat- herina-Lombeek. Jean-Maie won er de spurt van een kopgroep van vijf voor Marc Van Laer, Rudi Vanderhaegen. Dirk Van Verre en Herman Van Len* Er waren liefst 150 deelnemers. Volley Kangoeroes Alle ploegen van Kangoeroes boekten dit weekend winst. De dames slaagden in hun opzet en stuurden Borsbeke huis waarts met een 3/0 nederlaag. De eerste set was gehjkopgaand tot een 12/10 stand, waarbij beide ploegen driemaal de bal verloren zonder punten te scoren. Aalst maakte dan r.ij de opslag van Michele uit en won de set met 15/10 De tweede set was nog spannender maar veel korter Aalst won ook deze set met 15/13 cijfers. In de derde set werd zeer hard gestreden voor de winst Hei was bij opslag van Anja dat de laatste en beslissende punten voor Kangoeroes werden gemaakt 15/12. Kangoeroes staat nog steeds tweede daar Meerbeke met 3/0 cijfers won van het vierde ge klasseerde Zwijnaarde De reserveploeg won eveneens haar wedstrijd met 3/0 (15/5 - 15/8 - 15/8) Volgende week speelt de damesploeg de laatste wedstrijd van het seizoen tegen Hofstade, dat zeker zal aangemoedigd worden door Meerbeke en Schellebelle de concurrenten van Kangoeroes voor ti tel en promotie naar tweede Supporters Het lijkt onwaarschijnlijk maar het is pure werkelijkheid. Sinds het ontstaan van de Koninklijke Belgische Biljartbond in 1906 was er nog geen enkele Aalstenaar in gelukt de hoogste onderscheiding te behalen in de hoogste biljartklasse. zes seconden bom op Kon Veloclub Deinze met o.a. De Langhe en Lauwe- reys en 55' voorsprong op de favorieten uit Mer elbeke wa trbij toch kleppers als De Backer en Mettepennmg reden K.S.C. Denderstreek I Is, waarvan de kenne<s bii het seizoenbegin voorspel den dat het vet van de soep was, ge kende namen als R V D Bossche J M. De Nil en L. Van itt iboom hadden immers de club verlaten won ve diend dit amateurskamnioenschap. De uitslag: 1) KSC Dendersreek 54 km. in 1 u. 1 0 2. Kon. Veloclub D in- ze op 6' 3 W S C Merelbeke Scheide- streek op 5 Ve'meiden we nog dat de Aalsterse club b j de nieuw ingen, met V. Mossevelde, Van Der Massen Tombeu De Wilde en Schiettecatte een eerv Ie 3de plaats op 12 deelnemers behaalden De jumores- loeg bestaande uit Pauwels, E ramt, Wau'ers Saeys en Ma'h js vielen wa tegen. Ze eindigden 8ste op 15 loegen. (GSX) Op klein biljart hadden M. V.D. Spiegel, Frans en Peter De Backer reeds een Belgisch kampioenschap gewonnen en staken spelers als Buys, De Pauw, De Mover, De Wolf. Triest e.a. vruchteloos de hand uit naar een nationale titel maar strandden op een ereplaats. Tot vorig week-end in Tessenderlo het wonder geschiedde. Marc Van Der Spiegel heeft daar de ban doorbroken door er Belgisch kampioen Triathlon te worden. Ter gelegenheid van deze titel maken wij van de gelegenheid gebruik om M. V.D. Spiegel aan de lezers voor te stellen. Hij werd geboren te Aalst op 18.03.1950. Woonde met zijn ouders in de St.- Martinuskring in de Korte Zoutstraat. Hij maakte er als jonge knaap kennis met het biljarten. Niet van talent gespeend, werden hem de eerste knepen van het biljarten bijgebracht onder de bevoegde en bekwame leiding van de hhr. Willy Van Den Broeck en U. Caeylde. Kwam op zeventienjarige leeftijd in de jongeren- school van J. Vervest terecht. Verdedigde op 17 jarige leeftijd de Belgische kleuren in het Europese kampioenschap voor juniors. Werd een eerste maal ereklasser in 1970 en 10 jaar later was hij één van de weinige Belgische biljarters die in alle speelwijzen ereklasser was. Een hele prestatie. Wij brachten een bezoek aan huis en dit leverde ons een gezellig babbeltje. Wij laten er U hier enkele passages van meeleven. - Een eerste titel bleef zo lang uit omdat ik a) Sinds mijn debuut in de ereklasse op meerder wereldkampioenen botste. Voor hoeveel wereldtitels zijn Boulanger, Ceu- lemans, Corin. Dieiis en Schrauwen goed b) Als werknemer - dus zoals ook Bracke, De Vreese Kusters - de nodige vrije tijd ontbreekt om urenlang te oefenen. Die hogergenoemde wereldkampioenen hadden die vrije tijd wel als caféhouder of uitbater van een biljartzaal. Klasse en talent volstaan niet om het tegen die mannen op te nemen. - Ik speel voor eer/Gentse club omdat er in Aalst geen enkele club is die over de n odige akkomodatie beschikt. Hopeli|k komt daar in de nabije toekomst verande ring in en wordt dat pendelen naar Gent afgeschaft. - Bij afwezigheid van Ceulemans en Dielis kunnen bijna alle ereklassers kampioen van België worden. Nu die twee niet meer voor alle Belgische kampioenschappen inschrijven, hoop ik dat het niet bij die ene titel zal blijven en dat ik er in de nabije toekomst nog enkele zal kunnen meepikken. Eens een titel gewonnen, denk ik dat de faalangst een beetje zal verdwij nen. Het moet mij toch een zeker zelfvertrouwen geven en dat is een zeer groot punt in het biljarten. - Een titel in de meerkampen - vijfkamp of driekamp - beloond een veelzijdig speler. Iemand die in één of twee speelwijzen geen ereklasser is kan onmogelijk dat kampioenschap winnen omdat hij te veel verhespartijen heeft tegen de ereklas sers. - Het afschaffen van het beruchte set systeem is een zegen voor de biljart- sport. Het gezochte spektakel met de uitschakeling van de betere spelers was niet sportief. Iedereen kroop vanaf de eerste beurt in een defensieve stelling en wachtte rustig op een misser van zijn legenstiever. Het spektakel met die hoge reeksen en fantastische gemiddelden waren uit het biljarten verdwenen. - Het verkorten van de wedstrijdduur met ongeveer 10 is een goed initiatief van de bondsleiders die hiermee wel het «nachtwerk» voor een zeer groot deel beperkten. - Vijf- of driekamp naar halve punten is ook geen match om de toeschouwers te doen rechtveren omdat men juist zoals in het setsysteem alles op de verdediging toespitst en ik geloof dat in alle wedstrijdsporten de aanval zou moeten primeren. - Het huidige poule-systeemd zou ook moeten vervangen worden door het vroegere poule unique. Ik meen dat een waardig kampioen tegen iedereen moet spelen en dat men in het vroegere systeem een verliesmatch kon rekuperereh wat nu onmogelijk is. In het huidige poule systeem betekent een nederlaag bijna zoveel als uitgeschakeld. - Als er beloftevolle jeugdspelers zijn in het Aalsterse mogen zij altijd op mijn hulp rekenen want alleen leert men nooit biljarten. Wij wensen M. V.D. Spiegel nogmaals van harte proficiat en wij hopen dat wij niet te lang zullen moeten wachten om nog eens aan huis te kunnen komen. H.S. Voordracht in Netwerk De erg goede pres aties van de laatste weken gingen de bondskeuzeheren niet ongemerkt voorbii Zo werd hij vorige week ges- lecteerd voor een Franse tweedaagse waar h j echter wel met pech af te rekenen had. De nu 21 -ja ige De Nil zet di' seizoen alles op alles om door te stoten naar de profrangen wa -r hij naar onze men-ng zeker toe in s'aat is (JVLi Woensdag 11 april is in Netwerk Dr. Kris Vansteenbruggen te gast. Onder het motto 'Grijsloke tegen het reuzendom - uithoudingstraining onze enige overlevingskans zal hij het Aalsterse publiek laten kennis maken met zijn Sportief-filosofische opvattingen. een zeer omstreden figuur. op post Wat de mannenploeg betref' zij deden het eveneens schitterend. Ze wonnen met 3/1 van Aalter dat dit jaar zal degra deren naar derde afdeling. Aalst begon zeer sterk en blikte Aalter in met duidelij ke 15/3 cijfers. In de tweede set zagen we een herboren Aalter, en een mis schien te overmoedig Aalst. De bezoe kers konden bij 8/15 uitmaken zodat een gelijke setstand op het bord kwam. De derde set wat met 15/11 opnieuw voor Kangoeroes. De vierde en laatste set werd door de Aalsterse ploeg gemakke lijk gewonnen met 15/9. Al met al was het een gemakkelijke wed strijd voor Kangoeroes, dat nu op de ne gende plaats van de klassering staat maar zeker is van het behoud in tweede afdeling. De reserveploeg haalde het eveneens met 3/0 (15/6 - 15/9 - 15/8). Volgende week volgt de laatste wedstrijd tegen Baasrode. Kangoeroes kan deze wedstrijd zeker winnen en zijn klassering als toemaatje gevoelig verbeteren, (pvda) Widertocristendub "De Stanzachers,. bij de start van het nieuwe seizoen. Dr. Kris Vansteenbruggen is eén van de vele promotren van het langeaf- standslopen die geïnspireerd werd door de befaamde Duitse sportarts Dr Van Aaken Reeds in 1947 begon Van Aaken artikelen te publiceren over het belang van de uithoudingstraining als middel om gezondheid te behouden en zelfs te herwinnen. Zijn theorieën mochten dan nog zo helder en overtui gend zijn, ze stuitten op enorme te genstand. Van Aaken werd daardoor T.T. Kring Aalst In he' teken van de Aalsterse Kavalkade richtte T.T. Kring Aalst een dia-wedstrijd in Een dankbaar onderwerp zou men den ken maar njets is mind r wa r. Een sfeervolle combina'ie zoeken tndens de optocht is niet altijd zoals men het zou wensen Het zijn geen vaste beelden maar steeds bewegende, draaiende, springende figuranten die het de fotogra fen moeilijk maken en dan spreken we nog met van de soms spijtige storende achtera rond. Meer dan 200 dia's, de ene al mooier dan de andere, moesten door jurylid Jozef Brondeel beoordeeld worden en gerang schikt. Naar zijn zeggen, een werk van uren bekijken, soreren klasseren we gen en herschikken, om tenslotte een uit slag te kunnen voorleggen, die kon be antwoorden aan het gevraagde onder werp In de reeksen van 3 positieven werd een gelijke stand genoteerd, de 4e dia moest de beslissing brengen De uitslag 1 Frans D'Haeseleer 3 plus 4 plus 11 18 punten en een 4e dia Is 16e. 2. -André Blanckaert 1 plus 2 plus 15 18 punten en een 27e plaats met de 4e dia 3. Maurice Van De Velde 5 plus 7 plus 9 21 punten. In de individuele dia's werd Marcel Cleemput 1e v ór Annie Deprijck Het onderwerp voor de volgende dia- wedstrijd de «Wieze-Ok'oberfeesten-, deze hebben zoals ieder jaar laats tij dens de maand september-oktober hierover later meer. (CM) Onze slogan KOOP IN GROOT-AALST Vansteenbruggen was eén van de eersten om in Vlaanderen een werk over joggen te publiceren. Hij stelde vast dat de meeste voorkomende ziek ten momenteel endogene ziekten zijn, ziekten die m het organisme zelf ont staan. Kanker is daarvan het meest treffende voorbeeld. Statistische aan wijzingen hieromtrent zijn echter veel- betekend. Kanker komt bij uithou- dingsgetrainden tien maal minder voor dan bij anderen. Met 'Dwars door Grijsloke heeft Vansteenbruggen voor een manifest gezorgd dat zowel in sportieve als andere middens met lof onthaald werd. Hopelijk kan hij ook in Netwerk zijn toehoorders overtui gen. Naast deze voordracht wordt tevens een mfostand voorzien en zal men op video reeds beelden kunnen zién van de nieuwe wereld. Een avond die men voor de spotprijs van 40 fr. niet mag missen. (PVB) Het sociacil-kultureel centrum Netwerk bestaat 3 jaar, wat een vier- ring waard was op zaterdag 31 maart. Voor een keertje werd de dienst verzekerd door Netwerk-sympathisanten, terwijl de eigenlijke medewerkers samen met een ruim publiek rustig konden genieten van de feestavond. Waar drie jaar geleden het kabaret «Kom, hou je hart vast» van de groep Bockworkshop de definitieve start van Netwerk betekende (na weliswaar reeds optredens van Teater '80) kwam nu de muziekgroep Misverstand de animatie verzorgen. Da's de opvolger van Stampen en Dagen, maar dat zeg je best niet te luid.Twee Net- werk-BTK-ers Danielle en Luc mochten de dans openen, die lot in de vroege uurtjes duurde.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11