EURO-TRICOT GROTE LENTE REKLAMEVERK00P BREIGOEDEREN Gazet \>an £|abt Brieven van priester Daens uitgegeven AALST van Amylum en de hongerstaker Aalsters dierenasiel toonaangevend in Vlaanderen CUVELIER Lijn 270 gewijzigd Volgende week Je wenst een goede service KOOP DAN IN GROOT-AALST Zoveel beter Gilets Polos Sweatshirts T-shirts die doorgaat in de magazijnen KERKHOFLAAN 52, AALST rnazoa mazna Garage De Berlangeer Onafhankelijk weekblad Vciof Groot-Aalst nicuaxi. 2 Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 Vervolg van blz.l Vastgesteld wordt dat het arron dissement Aalst een rekordwerk- loosheidsgraad bezit van 20,5 in O.-Vlaanderen (gemiddeld 16,6 Het landsgemiddelde bedraagt 17,2 Hoop op be terschap is er niet, integendeel. De enige arrondissementen die nog minder werkgelegenheid bie den zijn Turnhout, Oostende, Bergen, Thuin, Luik, Hasselt, Maaseik en Tongeren. Aalst neemt de 9de plaats in op 43 arrondissementen Naast bedrijfssluitingen (zoals recent de NV Goossens en Free Dress) wordt als voornaamste oorzaken van jobverlies genoemd: de toepassing van nieuwe technologieën zonder begeleidende maatregelen inzake tewerkstelling. Ook de zelfstandigen worden door het ABVV slachtoffer van de krisis genoemd. De lage koop kracht van de bevolking en voor ons arrondissement inzon derheid de pendel wordt hier bij aangestipt. Men roept de zelf standigen op ook aan te dringen op een beleid, gericht op verzwa ring van de lasten voor de werke lijk grote fortuinen, en ander zijds te strijden voor behoud van de koopkracht van de massa werknemers. Over de staking san 3 april besefte het ABVV haar eigen onmacht om het hele ekonornische leven plat te leg gen, gezien de onsvil van het ACV orn rnee te slaken. Beteke nisvol acht men toch dat op enkele dagen lijd maar liefst 76 ACV--gesyndikeerden overstap ten naar het ABVV. Die ene sta kingsdag wordt rnaar het begin genoemd van een geheel aktie- plan «tot de regering van koers verandert en overschakelt naar een politiek van werkverschaf fing en vrijwaring van de koop kracht». Sinds 1 april is de autobuslijn 270 Aalst-Wieze-Dendermonde te Aalst licht gewijzigd. Het trajekt tussen Aalst-station en «Le Lion d'Or» verloopt nu via de Dender- straat, de Zwarte Hoekbrugen de Verbrandhofstraat. Bijgevolg worden de halten St.- Annabrug en Graanmarkt afge schaft (enkele richting station). De halte in de Nijverheidsstraat wordt overgebracht naar het station, eerste perron, naast de standplaats van de taxi's, (pd) Amylum Zoals reeds vermeld was hét grote nieuws op de Aalsterse sta kingsdag te beleven bij de NV Amylum. Het ontslag dat een ABVV-delegee kreeg, omwille vAn diens weigering nog langer dag en nacht (ook in weekends) opgeroepen te kunnen worden de meeste Arnvlum-werknerners ondergaan dit inderdaad nood gedwongen, uit schrik voor werkverlies wou betrokkene niet meer slikken. Het feit dat de drie vakbonden massaal achter hem staan, bewijst dat velen er ook zo over denken. Men wil tot de finish doorstaken, en is niet tevreden met de 2 miljoen fr. ontslagpremie die de direktie zou voorgesteld hebben, (pd) Sinds kort is de voorzitter van het dierenasiel St.-Hubertus (Aalst), Denis Gheys, ook voorzitter geworden van de Vlaamse vleugel van de nationale vereniging van dierenasielen. «Ik weet nu waarin een kleine vereniging groot kan zijn», zegt hij over St.-Hubertus, dat volgens hem aan de spits staat in Vlaanderen. In een exclusief vraaggesprek met dit blad heeft hij het ook over «grote verenigingen zoals Veeweyde die heel klein kunnen zijn...». Uiteraard ruime aandacht naar het Aalsters dierenasiel zelf, waarvan de jongste Algemene Vergadering (vorige maandag) zonder meer duidelijk maakte dat het financieel nog moeilijk blijft. Ondanks de maatschappelijke erkenning, die St.-Hubertus in ruime kring geniet, moet men het toch maar zonder overheidsgeld beredderen. Hoe dat gebeurt, leest U volgende week in dit blad. (redaktie) Vorig jaar geraakte bekend dat de historicus G. Van Bockstaele een aantal verloren gewaande briefwisseling van priester Adolf Daens, ontdekte. Deze worden nu eind deze maand uitgegeven en gekommentarieerd. Het werk bevat de 119 originele brieven betreffende het nog steeds aktuele Daensisme. Men treft er naast brieven van de Gentse bisschop. Mgr. Stillemans, van de Nuntii, ook dokumenten aan van Belgische politici als A. Verhaegen, De Baets, P. De Hauleville, P. Tschoffen, F. Schollaert en Pieter Daens evenals van vele privé- personen. Voorts wordt een systematische indeling per afzender aan toegevoegd evenals een uitgebrei de index van personen en plaatsnamen. Belangrijk is dat voor het eerst de brieven van de bekende priester, politicus en sociaal strijder wor den uitgegeven. Zo kan iedereen zich nu zelf een idee vormen van de turbulente tijd, de menselijke drama's en de heftigheid waarmee men elkaar bekampte. Elke brief wordt voorafgegaan door een korte synthese en aangevuld met een kritische noot. Van de niet-Nederlandstalige brieven werden alleen de Latijnse, de Italiaanse en de Duitse vertaald, niet de Fransta lige. Het boek (15,5 x 23,5 cm.) omvat ongeveer 180 blz. en is met 27 foto's geïllustreerd. Het is te verkrijgen op 2 manieren. Ten eerste als volwaar dig boek aan de prijs van 300 fr. (plus 50 fr. verzendingskosten). Dit bedrag kan gestort worden op postrekening nr. 000-0912789-19 van G. Van Bockstaele, Bevegemstraat 14 te Zottegem (9620). De prijs wordt vanaf 30 april tot 395 fr. 50 fr. verzen dingskosten) verhoogd. Ofwel kan het bekomen worden als tijd schrift van de Historische Kring «Het Land van Aalst». voor DAMES, HEREN, KINDEREN MASSA'S GUNSTKOOPJES Vrijdag 6 april van 10 tot 19 u. Zaterdag 7 april van 10 tot 19 u. Zondag 8 april van 10 tot 19 u. Maandag 9 april van 10 tot 19 u. Parking Kerhof (op 50 m.) Vrije toegang IJZERWAREN H. Hantaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 17 jaar hoofdverdeler Groeneweg 5B 9440 Eretnbodegem s 21 29 51 Onze service onze reklame. Steeds de beste voorwaarden Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie, publiciteit en abonnementsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. Onattiankeiqk weekblad voor Gtooi Aalst JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stortfr op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N. Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Gemeente Adres Postnummer schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3, 9300 Aalst Handtekening. De vrachtwagens rijden nog steeds. Zolang deproduktie niet stilvalt zullen er kamions rijden. Som mige arbeiders werken reeds 27 uur in een temperatuur van 40° C, aldus een staker. Hoelang zul len zij bel volhouden (jc)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2