Moet ergi zaat op Frans Jansegers Faillissemenl Free Dress had vermeden kunnen worden Voor Van Mossevelde zijn Noig-leden paranoïde onvolwassenen Brandverzekering Zakenkantoor FREE DRESS Misschien uw belangrijkste verzekering Hoe lang is het geleden dat U die polis hebt bekeken Voor welke waarde bent U verzekerd Welke prijs moet U daarvoor betalen Goede raad is goud waard Vraag prijs bij Pontweg 57, 9390 Herdersem s 053/77 51 34 't Es toch Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 3 allemol vei- ooitgevonnen hein va serrewoerdeg As ge dor azoei ne kier rèzze- kes op peist wa dat er op ienegte joren allemol van niet dingen boy gekommen es. Ikzelf rappelei- meh nog goed as ek zelf nog eh kindj was da k meh azoei eh klein haten trotinnetteken op stroot mocht royn. Mor 'k most wel goed opletten, zoyn ze thoois want der zol wel ne kier nen ottomobil kenne passeiren En naa dè lest en veraal 'n keije nimmer op stroot speilen, as kindj, mor doboy royn die kinjeren naa zelf al meh klein ottomobillekes of meh brommers Va Sintjemerten hem ek azoei ne kier 'n schoein krejeizetei gekreigen, meh veil gekolleirde geloze- kes in En as ge drooiden zoagde van alle schoein dessèngs Mor naa moeje zjustekes mor insj op eh knopken daven en a'hedj ne ghielen dag teivei. En oeik in koleren As ek braaf was mocht ek oeik ne kier on den drooir van 't spreikmachiem drooin. Mor da noljeken op de ploot zetten, da mocht ek ni. 'k Zol der kennen k abbenen in maoken hemmen Hoeveil jongeren zolien der naa nog weiten wa dad eh spreikma^jiem es Mor va klan-j af zitte ze naa te moeisen meh radios, meh plotendroors of loeipe ze rond me azoei van die oei schelpen op here kop As ze ni on 't moeisse zen on de videjo. En dad allemol op azoei ne ké-ten toyd Kwes^je van iktes es 't er cHk al zuveil ooitgevonnen! Vroeger kreigen de mensien in de wintjer of in den ooitkommenen ne groeite kaa Da betoo naa nimier -naa itjerin Ikho ishavenienenmehdegrip. En lifstienmehnevremdennaom (da klink' schoeinjer) Hoeirde gè nog klappen oever imand die meh den teer zitj \ieg hein, as da nog ne kier veirevalt es teibeisei. En wie kroygt er naa nog de koel Gedoon Want naa kroygde in de plosj zjust 'n betjen gangreen, 'n leure ie da kejje nog opdoeng, mor toch 't fleires nimier hein. Leit er hem dor sonrès imand te kronkelen van de zjier da zal allicht van reuma zen, want 't norflessoyn dad 'n bestoo nimierDoroon kejje zing wa dat er allemol verdweinen es. dank zè de"nieve oorvindingen Woor dagge vroeger, as ge den afgank hodj, 'n zjat melk most o itdrinken woor da ze nen hiete koeterhaok in gestoeken hooin k oygde naa nen hoeip pillekes teigen den diaree Want, wie heit er naa nog ne koeterhaok En worin zojje hem moeten hiet maoken Mor tèn wordje van a krampen vanaf en van fetrèk o ik .en naa kroygde dor nog 't ien of 't ander boy. ^iier in a maog, of op a nieren, of de kaapis as da nog bestoot Vroeger kreigen de klein gasten den oeirlap. of ze vielen al ne kier in de séskes. of ze loyn meh de roei kersen of de mozelen Da kroyge ze naa oeik nog allemol morhei nen anderen naom Mor alla va serrewoerdeg bestoot r ver alles 'n rem- ide. Balven ver die groeite zikte van onzen toyd de kriezes En aalgein dat er dor ronddrooit. Of 't woort dat er dor toch n remeide ver bestoot Gelèk as binnen 'n mond] 'n half nog ne kier gon kiezen v r die sjarels van Euroepa ie nog nie kennen oeverien- kommen oever de proys van ne liter melk Of missching me stao ingen As hier oeik de renvide ni eirg r 'n es as de zikte zelf PETJEN Vorige maandag werd aan 't Aalsters station gestart met de werk zaamheden om langsheen de spoorberm de lang verwachte openbare Oplossing vorige week fietsenstalling aan te leggen. Het zal menig fietsende pendelaar Qn q éérste énjeken trekken verheugen, (je) Free Dress. In wezen gaat het echter om een tekort aan tijdelijke liquide middelen om grondstoffen aan te kopen. Orders waren er overigens ruim voldoende (voor zowat 50 miljoen fr.). Bij het Textielplan werd een aanvraag tot overbruggingskrediet van 40 miljoen gedaan. Dit werd inderdaad voor de helft toege staan, zo het bedrijf zelf de helft zou betalen. Dit kon niet, met het bekende gevolg. We vernemen dat een tweetal tex- tielgroepen klaar staan voor overname. Hebben ze op dit ogenblik gewacht Voor de werk nemers zal dat allicht maar een magere troost zijn, want slechts een dertigtal zou nog aan de slag kunnen blijven. Beide faillissementen (over het slachthuis las U vorige week uitgebreid) kunnen op het eerste zicht niet aan wanbeheer of een verminderder vraag toegeschre ven worden. Het is bedroevend vast te stellen, hoe weinig bereidheid er bij onze beleidsverantwoordelijken aan wezig is om klaarblijkelijk leefbare bedrijven zuurstof tOQ te brengen, op een kritiek ogenblik. Aan de doplokalen worden de rijen maar langer en langer... (pd) kon stellen hoe men met iets der gelijks kon starten. Dergelijke provokaties dienden volgens hem uit het karnavalgebeuren geweerd te worden. Schepen van feestelijkheden Julien Vinck herinnerde eraan dat de uitsluiting gebeurde op éénsluidend advies van het feest- komitee, dat zich baseerde op artikel 2 van het karnavalregle- rnent. Gracienne Van Nieuwenborgh (SP) kreeg het aan de stok met de burgemeester omdat zij stelde dat de uitsluiting van hem uit ging. Volgens haar was Noig niet van de beslissing van het feest- kornitee op de hoogte gebracht en had de verwijdering uit de maandagstoet door de politie aan alles een overdreven publici tair karakter gegeven. De burge meester was van oordeel dat het raadslid de verdediging van de groep aldus op zich nam. Indien het feestkornitee de beslissing niet genomen had, zou hijzelf de groep uit de stoet genomen heb ben. «De leden van de groep werden aan het politiebureau opgepakt orn herrie te voorko men» aldus Uyttersprot, die nog verklaarde dat een aantal leden van Noig zich bij hem veront schuldigd hadden en zouden beweerd hebben dat ze onder druk stonden van andere leden van de groep. Over de tribunekaarten was de burgemeester van oordeel dat het schepenkollege er zich niet teveel toegeëigend had, vergeleken met sommige andere jaren. Hij zag niet zoveel heil in de verkoop van tribunekaarten zoals Van Mosse velde voorgesteld had. SP-raadslid Patrick De Smedt steunde wel het voorstel van zijn oppositie kollega, terwijl zijn fraktieleider Hooghuys de bur gemeester bijviel inzake de be slissing over de groep Noig. (MP) De laatste week van maart '84 is een donkere week voor Aalst geworden. Niet enkel de NV Goossens (die het slachthuis in concessie heeft) ging over kop, ook het textielbedrijf Free Dress werd in faling verklaard door de Rechtbank van Koophandel. Een kleine honderdtal arbeiders en bedienden, voornamelijk vrouwen, staan op straat. Free Dress niemand had hier een faillissement verwacht, (hg) Free Dress was gespecialiseerd in kwaliteitsvrijetijdskledij. Het had een belangrijk marktaandeel in trainings, tennisbroeken, enz. De ondernemer, Miel Luyckx, was als werkgever zeer graag gezien bij zijn personeel, wat wellicht voor een deel de gestage opgang van het bedrijf verklaart. Het begon als kleine familieon derneming in de Wellekensstraat, waarmee het verhuisde naar de Stoofstraat. Nog niet zolang geleden (in juni vorig jaar) trok het in op het eerste Ërembode- gemse industriegebied, in de gebouwen van het eerder failliet gegane bedrijf Horn. Misschien is de aankoopprijs hiervan wel medeoorzaak van de faling van Bijna een maand na de karnavalviering zelf, hield Willy Van Mosse velde (VU) een fel opgemerkte interpellatie over enkele facetten van deze viering. Hij hekelde vooreerst een politiek kwartet dat met punt muts op en gezeten in een landauer de stoet voorafging. Meteen pleitte hij nogmaals voor een verandering in de kaarten- verdeling van de tribunes, met 1170 gratis plaatsen. Hiervan nam het schepenkollege er 338 in beslag, terwijl de overige 76.000 Aalstenaars dan nog recht heb ben op 832 plaatsen. Van Mosse velde stelde dan ook voor 800 kaarten te verkopen aan 250 fr. per stuk, zodat men 200.000 fr. meer zou kunnen ter beschikking stellen van de karnavalverenigin- gen. Hij wenste ook dat het feestkornitee zich eens zou bui gen over de prinsenverkiezing en de karnavalverbranding, die gevaarlijke allures aannam. Moraal Het kon niet anders of Van Mos sevelde sneed ook de perikelen aan rond de groep Noig. Volgens hem was hun uitbeelding een «onhebbelijk spektakel die een groepje zgn. progressieven opvoerden. Ik ben ervan over tuigd dat en psychiater een vette kluif zou hebben aan deze para- noide onvolwassenen» aldus de interpellant, die levens aankloeg dat er o.a. een leraar moraal deel uitmaakt van de groep. Volgens het raadslid houdt een karnava- list «meer van gezonde humor met een goeie frisse pint in plaats van een limonade». Hij juichte de beslissing toe om de groep uit de stoet te verwijderen, alhoewel men zich volgens hem de vraag

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3