Per-versje ELFI ELFI ELFI Wordl stadsreglemenl over verhuren van materieel steeds even korrekf toegepast Brandbeveiling laat dikwijls te wensen over FOTO CENTER De Wolf-Cosijns wil nog een kiemzaal ONZE AARDGASAKTIE KOOP IN EIGEN STREEK. GADEC0 FOTOCENTER Kortelings opening van Fonoplaten, video, cassette en compact-disk center Aalst kinderschoenen Tel. 053/21 35 34 De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 5 Enkele maanden geleden keurde de Aalsterse gemeemeraau een zeer gedetailleerd reglement goed inzake de voorwaarden voor verhuren van materieel van de stad. Uit een interpellatie van SP-raadslid Dolores Baita kon men opmaken dat dit reglement niet steeds op dezelfde manier toegepast wordt. Op 14 maart jl. besliste het schepenkollege aldus drie tribunes ter beschikking te stellen: één van de 103 plaatsen voor de gemeente Lede naar aanleiding van karnaval en twee van 400 plaatsen voorde gemeente St.-Lievens-Houtem naar aan leiding van een belangrijke voetbalmatch. Daar waar Lede zelf de tribune kwam afhalen en terugbrengen, moest het Aalsters stadspersoneel zelf de tribunes in St.-Lievens-Houtem plaatsen en afbreken. Nochtans diende deze laatste gemeente slechts 15.000 fr. te betalen, zijnde amper 3000 fr. meer dan Lede. St.- Lievens-Houtem kreeg wel een vermindering van 2500 fr. omdat zij geen volledige tribune ter beschikking kregen doch slechts twee derde. Mevr. Baita had zelf een berekening gemaakt volgens het bestaande reglement en kwam tot totaal andere bedragen. De prijs voor Lede was korrekt, maar St.- Lievens-Houtem diende volgens haar 24.000 fr. te betalen voor twee tribunes - 8000 fr. vermindering, zijnde 16.000 fr. en 41.100 fr. voor de werkuren, (bijna 100 manuren). De interpellante vroeg dan ook een verklaring voor het kleine prijsverschil dat de stad vroeg. Volgens de schepen van feestelijkheden Vinck waren de cijfers van de interpellante niet juist, daar Lede slechts 10.000 fr. diende te betalen en St.-Lievens Houtem 15.000 fr. SP-fraktieleider Hooghuys verzette zich echter principieel tegen elke uitlening van stadsmateriaal aan omliggende gemeenten. Naar zijn oordeel profiteerden deze reeds voldoende van Aalst, daar zijn geen investeringskosten moeten doen. Het inzetten van stadspersoneel vond Hooghuys zeker te verregaand. Hij vroeg dan ook in het vervolg geen uitleningen meer te doen aan buurgemeenten. Het minderheidslid kreeg onverwachts steun van schepen Dooms die wel verduidelijkte dat de toe latingen ten uitzonderlijken titel gedaan werden. Toen zijn kollega schepen Vinck nogmaals verklaarde dat de berekening van mevr. Baita niet juist was, vroeg deze dan de juiste prijs te geven, rekening houdend met de mankracht, die voor het opstellen van de tribune in M.-Lievens- Houtem nodig was. Past men reglement toe of niet? wenste Baita nog te weten. Willy Van Mossevelde (VU) van zijn kant was van oordeel dat de stad via een tussen persoon voordelen gaf aan een privé-ver- eniging van een andere gemeente, in casu een voetbalklub. Naar zijn oordeel werd de sport in andere gemeenten trouwens ook meer gesteund. Hierop wenste Patrick De Smedt (SP) nogmaals te weten waarom het stadsbestuur een goedgekeurd reglement niet toepast. Nochtans werd dit reglement volgens hem met veel tam-tam door de meerderheid gestemd. Tot slot van het debat merkte Mevr. Baita nog op dat er blijkbaar verschillende reglementen bestaan in de stadsdiensten. Sommigen zouden nog steeds op de hoogte zijn van de inhoud van het nieuwste reglement. Op deze laatste opmerkingen van de twee jonge SP-raadsleden kwam echter geen reaktie meer van het stadsbestuur. (MP) Het was niet de eerste maal dat VU-parlementslid Jan Caudron in de gemeenteraad interpelleerde over het probleem van het brandgevaar in de stad. Op de raadszitting van einde maart ging zijn aandacht uit naar de brandveiligheid in de dancing-feest-toneel- en andere zalen, die voor het publiek toegankelijk zijn. Aanleiding tot zijn nieuwe interpellatie was een ongeval dat plaats had in de St.- Annazaal op 16 maart jl. naar aanleiding .Aan het schoolfeest van het Koninklijk Atheneum. Door de ontploffing van een 'olielampje liep een leerling brandwonden Qp aan bovenlichaam, handen en ja&ngezicht. De 900 en de brandweer waren snel ter plaatse, maar Jan Caudron vroeg zich af wat er zou gebeurd zijn indien de vlammen niet buiten maar binnen de feestzaal waren opgelaaid. Volgens het raadslid waren er van drie dubbeldeuren twee gebarrikadeerd door opeengestapelde tafels en stoelen, terwijl de nooduitgangen afgeslagen zijn met houten planken. Dit alles bij een noodverlichting, die niet funktioneert. Het raadslid stelt zich trouwens dikwijls de vraag bij bals of feestelijkheden «Wat zou hier gebeuren, moest hier eens brand uitbreken?». Hij wenste dan ook te weten hoe het stond met de brandvoorkoming in de publieke p.v.b.a. Molenstraat 59, 9300 AALST Tel. 053/21 34 67 Premie aardgas (Intergem) premie Aardgasspecialisten premie GADECO Voorbeeld Efel Mirage, 1200 Kal. 33.990 rrri premie 7.990 CrCL 26.000 Kattestraat 37, AALST 053/70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Modernit, naamloze vennootschap Hekkestraat 20, 9308 Hofstade-Aalst H.R. Aalst 2126 BTW 405.716.752 Gewone algemene vergadering der aandeelhouders op maandag 7 mei 1984 te 1 7 uur, ten sociale zetel. Dagordeverslag van beheerders en toezichter Jaarrekening en resulta tenrekening. Ontlasting van beheer ders en toezichter. Benoeming. Aller lei. Neerlegging van de titels vijf dagen vóór de vergadering, ten sociale zetel. (7350) St. Jorisstraat 14 9300 AALST Tel. 053/78 32 48 gele gen heden van de stad. De kontrolebezoeken door de brandweer gebeuren perfekt, maar een nieuwe onderrichting opgesteld door de brandweerkapitein, in augustus 1983, bevindt zich nog steeds in het stad huis. waar men het advies van de politie en de juridische dienst afwacht. Jan Caudron vroeg het schepenkollege eens rond te kijken naar de onwettelijkheden en onvolkomenheden in openbare gelegenheden op het vlak van de brandbeveiliging. «In verschillende van deze zalen is zelfs geen telefoon aldus de interpellant. die wenste te weten welke maatregelen het CBS zou nemen om de wetten en verordeningen te doen toepassen. Tevens wenste hij te weten welke lokalen reeds aangemaand werden of desnoods gesloten wanneer blijkt dat men de reglementen blijft overtreden, en welke maatregelen tegen onwillige uitbaters genomen werden. «Moeten er eerst dodelijke slachtoffers vallen vooraleer gereageerd wordt?» zo besloot Jan Caudron zijn interpellatie. Niet uitvoerbaar In zijn antwoord vermeldde de burgemeester dat de brandweer op dit ogenblik enkel een advies verleend, waarvan de exploitanten dienen kennis te nemen en te beloven aan de opmerkingen voldaan te hebben. Een K.B. van 14 oktober 1981 voorziet de normen inzake evakuatie en brandveiligheid. Op basis hiervan wordt nu een voorstel tot politieverordening uitgewerkt, dat aan de juridische dienst overgemaakt werd voor advies. «Als wij het nieuw politiereglement toepassen zal er echter niet veel overblij ven in de stad» aldus Raymond Uyttersprot, die erop wees dat er geen ex ploitatievergunning zal afgeleverd worden als er belangrijke tekortkomingen zijn. Het nieuw reglement heeft dan ook enorme konsekwenties. Jan Caudron was er niet mee akkoord dat de exploitant enkel hoeft te verklaren dat hij aan de tekortkomingen inzake brandveiligheid zal voorkomen. Het raadslid wenste dat er ook kontrole kwam op de naleving van de beloften. In de St.- Annazaal kan officieel alles in orde zijn, maar daar een aantal deuren gebarrikadeerd zijn en een nooduitgang dichtgenageld, is de zaal niet in orde met de normen. De burgemeester was echter van oordeel dat hij iedereen op gelijke voet diende te stellen, en dat hij niet arbitrair mocht optreden. Anderzijds mocht men volgens hem geen reglement «voor de frime» opstellen. De brandpreventie moet gewaarborgd zijn, daar ikzelf persoonlijk verantwoordelijk ben voor de toepassing van het_ reglement, aldus nog de heer Uyttersprot. Hij werd hierbij bijgetreden door VU- raadslid en vrijwillig brandweerman Willy Alloo, die op zijn beurt wees op de grote verantwoordelijkheid van de burgemees ter. De toepassing van het reglement zou volgens deze laatste echter heel wat sluitingen tot gevolg hebben, en zou zelfs betekenen dat er geen jaarbeurs in de keizershallen meer zou mogen plaatshebben. De diskussie besloot met een plezante noot van SP-fraktieleider Hooghuys, die verwees naar een brand in een dancing in La Louvière, die aan de basis lag van het reeds vermelde K.B. Daar de schepen van openbare werken toen samen met de burgemeester opgesloten werd in de ge- vangenis, stelde Hooghuys dat Uyttersprot nu wel in aangenaam gezelschap zou zitten, hierbij doelend op schepen van openbare werken toen samen De diskussie besloot met een plezante noot van SP-fraktieleider Hooghuys, die verwees naar een brand in een dancing in La Louvière, die aan de basis lag van het reeds vermelde K.B. Daar de schepen van openbare werken toen samen met de burgemeester opgesloten werd in de Nieuwe inkomsten zoekt het College wel, al zijn niet voor iedereen daarbij dezelfde normen van tel. Hoe geraak je er anders uit wijs dat een bepaalde gemeente een tribune krijgt tegen de helft van de prijs Een andere gemeente, met een andere «kleur», betaalde veel meer Dus ook hier telde het politieke vriendjessysteem nog een keer. Of kunnen bepaalde schepenen echt niet goed tellen Zoals Baïta het op de raadszitting kwam stellen. Tellen kan het college inderdaad niet zo goed, want, waar het enerzijds zo graag aan besparingen doet, loopt het toch met plannen om een paar vriendjes te benoemen in een hoger ambt, ook al ligt die hun toekomstig loon wel aan de zeer hoge kant. In het teken van het scheppen van werkgelegenheid hadden ze datzelfde geld veel beter over kleinere ambten ge spreid. Ze zouden zo de lagere kaders wat versterken, en die zijn het toch, die nog het meest moeten werken. Iemand merkte het vroeger immers reeds op 't personeelskader van Aalst heeft een smal lichaam, maar een zeer dikke kop. Zo vliegen tewerkgestelde werklozen voor 6 maand aan de deur zodat er weer wat geld vrijkomt voor 't benoemen van een directeur. per vers je Vrijheidsstraat 44, 9300 AALST gevangenis, stelde Hooghuys dat Uyttersprot nu wel in aangenaam gezelschap zou zitten, hierbij doelend op schepen van openbare werken Annie De Maght. (MP) De firma De Wolf-Cosyns wil voorlaan ook op basis van wintergraan werken. In dit verband moet de (momenteel in openbaar onderzoek zijnde) bouwaanvraag gezien worden voor uitbreiding van haar kiemzalen. Bovenop de drie bestaande kiemzalen (die reeds een toren van 15 meter vormen) zou nog een vierde komen (van 5,20 meter hoogte). Deze kiemzalen zijn gelegen langs de kant van de Arbeids- straat; U merkt ze links op de foto (genomen langs de hoofdin gang, Gentsestraat). De Commissie Ruimtelijke Or dening gaf vorige maand reeds een negatief advies, zij het met een krappe *fneerderheid van 3 tegen 2 (waar zaten de anderen Naast ruimtelijke ordeningsvra- gen (past een zo hoog gebouw in een woonbuurt Mag verdere uitbreiding nog wel in het stads centrum dient vooral gewe zen te worden op de niet te ont kennen hinder, die dit bedrijf aan de omwonenden in soms wel een ruime straal berokkent. Hoedanook, het openbaar onderzoek loopt van 26 maart tot 16 april. De plannen zijn ter inzage op de dienst Urbanisatie (Kapellestraat). Eventuele be zwaren dienen gericht te worden aan het College van Burgemees ter en Schepenen, (pd-hg) Een seintje... 77 62 94 Onze publiciteitsadviseurs staan paraat

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5