Jansegers en Co DRIE UITSTEKENDE REDENEN OM EVEN LANGS 71 RIJDEN BIJ PEUGEOT TALBOT Werd dossier De Geyndt achtergehouden in stadhuis Waar was Aalst op jongste vakantiesalon Kinderen mogen nog altijd vrij in lunaparken Hugo Verrieststraat 3 6 Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 Aalst wacht op Brugge P.V.B.A. 9470 Denderleeuw Van 24 maar) lot 1 april had in de Eeuwfeeslpaleizen te Brussel opnieuw het traditionele vakantiesalon plaats. Naar wij konden ver nemen was hel opzet heel wat bescheidener dan de vorige jaren, en telde hel salon ook heel wal minder bezoekers. Niettemin biedt het salon de ideale gelegenheid een bepaalde stad of streek aan het grote vakantiepubliek bekend te maken. Zoals reeds in de natio nale pers vermeld werd, werd dit jaar meer nog dan in het verle den de nadruk gelegd op het bin nenlands en het ééndagstoe- risme. Ongetwijfeld is de alge mene ekonomische krisis hier niet vreemd aan. Heel wat steden en streken had den dar. ook hun uiterste best gedaan om ééndagstoeristen aan te lokken. Teneinde de krachten te bundelen (en mischien ook de kostprijs van de stand te druk ken) hadden de Vlaamse en Waalse provincies dit jaar een grote aparte stand ingericht. In deze standen kwam elke provin cie apart aan bod, met de meest opvallende toeristische attrak- ties. Tot onze verbazing ontdekten wij echter dat op de stand van Oost-Vlaanderen geen enkele informatie beschikbaar was over Groot-Aalst. Steden als Gent, Dendermonde, Geraardsbergen, Ronse, enz. kwamen nochtans ruimschoots aan bod. Nochtans heeft de nieuwe sche pen van toerisme Chris Borms enkele nieuwe initiatieven geno men om Aalst meer bekend te maken op het toeristisch vlak. Waarom Aalst niet vertegen woordigd was op het jongste vakantiesalon blijft dan ook een groot vraagteken (MP) In navolging van Brugge stelde Danny Denayer (VU) voor het politiereglement te wijzigen zodanig dat personen onder de 18 jaar zich niet zonder begeleiding van hun ouders of wettelijke voogd in een lunapark zouden mogen bevinden. De lunaparken werden in Aalst aktueel nu een dergelijke nieuwe zaak opende aan de Hopmarkt. Naar de burgemeester vroeger verklaarde bestaan er geen wette lijke middelen om op te treden. Volgens Denayer is het echter noodzakelijk de jeugd te beschermen tegen nefaste invloe den op een ogenblik dat zij daar meestal nog niet zelf toe in staat zijn. Burgemeester Uvttersprot ver klaarde dat het stadsbestuur kontakt zou nemen met het Brugs stadsbestuur. Hij wenste vooral af te wachten hoe de toezichthou dende overheid zou reageren. De \raag blijft immers of de gemeenteraad bevoegd is in deze materie, die terzake verwees naar een K.B. van 13 januari 1975 pver de lunaparken. Anderzijds werkt de Aalsterse juridische dienst sinds enkele maanden aan een herziening van het stedelijk politiereglement, waar men dan een aanvulling over de lunaparken zou kunnen voorzien. SP-fraktieleider Hooghuys vond het een vreemde toestand dat een meisje van 15 jaar wel al kan huwen, maar niet alleen in een lunapark zou mogen. Denayer verwees echter naar incidenten, die zich in lunaparken voordeden met ouders van kinderen. Op basis van de handhaving van de openbare orde zou men dan beslissing kunnen treffen. De burgemeester meende echter dat men dan veel cafés zou mogen sluiten, terwijl Aalst anderzijds tijdens de karnavalfoor vol met lunaparken staat waar iedereen, ook kinderen, zomaar binnenlo pen. (MP) isolatie hout multiplex houtbescherming planchetten VERHURING HOUTBEWERKINGSMACHINES toonzaal deuren Onlangs deelden wij in dit weekblad mee dat de firma De Geyndt op 17 februari 1984 een vergunning kreeg tot het uitbaten van een ver brandingsinstallatie ingevolge hel nieuwe Vlaamse afvaldekreet. Zoals in het verleden hebben ook nu heel wat omwonenden be zwaar ingediend bij de voorzitter van de Vlaamse Executieve Gas ton Geens tegen de afgeleverde vergunning. In deze bezwaren wordt er o.a. aan herinnerd dat er een beroep hangende is bij de Raad van State tegen een vroeger afgeleverde bouwvergunning. De verbrandingsinstallatie bevindt zich immers binnen de buffer zone van 40 meter, die wettelijk rond elk industrieterrein moet aanwezig zijn. Meteen wordt nogmaals gevraagd dat men geen lawaai zou maken tussen 17 en 8 u. en dat er niet meer dan 52 dbA zou geproduceerd worden. De buren vragen ook plaatsing van adekwate filters in de schouw van de verbrandingsoven met verplichting deze om de zes De Lions Club Aalst en de Leo-club haalden vorig weekend met een zestigtal vrijwilligers een 25 ton oude klederen op De opbrengst van deze aktie (z.o 'n goeie 250.000 J'r. na verkoop als vodden) gaat hoofd zakelijk naar Levensvreugde. Volgend jaar zou een soortgelijke aktie gehouden worden. (JC) maand te vervangen. Gelet op het feit dat houtafval herkomstig is van voorbehandeld hout "is men ook van oordeel dat er noodzakelijkerwijze giftige gas sen zoals dioxine en S02 vrijko men. De toelaatbare emissie waarden vermeld in het besluit van de bestendige deputatie vormt anderzijds een miljoen- voud van wat voorzien is in het K.B. van 21.4.1982. Wat ook verrast is het feit dat de buurtgemeenschap van oordeel is dat haar rechten geschaad wer den door het laattijdig bekend maken van de vergunning van de bestendige deputatie. Deze ver gunning werd immers slechts uit gehangen vanaf 15 maart jl. alhoewel het besluit reeds dateert van 17 februari 1984. Naar een buur kon achterhalen zou het- dossier enkele weken lang ach tergehouden zijn bij de schepen van ekonomische zaken. «De rechtzekerheid is afhankelijk geworden van bepaalde manipu laties van het C.B.S.» zo schrijft één van de buren in zijn be zwaarschrift. Nochtans was deze buur zelf kandidaat op de CVP- lijst bij de jongste gemeente raadsverkiezingen. (MP) Is dat geen prettig vooruitzicht voor komende vakantie? Wij verwachten u van 30 maart tot 7 april voor een feestelijke kennis making... met feestelijke prijzen. PEUGEOT TALBOT! Eendrachtstraat 2 9300 AALST Tel. 053/77 34 00 Talbot Horizon LS Prijs katalogus* 230.500 F Prijs Opendeur Dagen* 199.900 F U steekt op zak 30.600 F Peugeot 505 GRDT Prijs katalogus* 560.750 F Prijs Opendeur Dagen* 499.000 F U steekt op zak 61.750 F Van 30 maart tot 7 april dolle Opendeur Dagen bij Peugeot Talbot. Bij ons is het feest. Een hele week lang. Eerst en vooral om de komst te vieren van twee ver bluffende krachtpatsers. De Peugeot 205 GTI 105 pk 190 km/u. Van 0 naar 100 km/u in 9,5 sekonden. De Peugeot 505 Turbo Injektie, 155 pk 205 km/u. Van 0 naar 100 km/u in 8,6 sekonden. Allebei blinken ze uit in charme en talent. Met een uitrusting, komfort en lijn gebrand op uw kennismaking. Met feestelijke prijzen ook. Geen prietpraatjes, geen overbodige gadgets, geen krenterige kortingen maar prijzen in vrije val. Een ongelofelijke buitenkans. Voorbeelden? B.T.W inbegrepen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6