Anja Van Geert en Paul De Cremer Miss en Mister Wembley 1984 Feesten in een gezellig kader DENDERGALM IS ER Wordt Kerk van Baardegem polyvalente zaal? GASTHOF Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 7 Vorige vrijdag openden Carine De Smedt en Simone en Marie- Louise Troch hun «Gasthof Dendergalm» in de Schoorstraat 18 te Gijzegem. Zij houden eraan de talrijke vrienden en sympathisanten, die op de opening aanwezig waren, nog maals te bedanken voor hun komst, het meegebrachte ge schenk of de mooie bloemen en planten die zij mochten ont vangen. Tevens wensen zij eraan te herinneren dat zij steeds hun zalen ter beschikking houden van al wie ervoor geïnteres seerd is. De zalen mogen GRATIS gebruikt worden. hebber zal er dus ook aan zijn trekken komen en bij de spa ghetti past toch altijd een sma kelijke wijn, nietwaar Voor sommige Aalstenaars is karnaval nooil ver weg en deze mensen nemen dan ook elke gelegenheid le baal om hun favoriete hobby, feestvieren, te beoefenen Voor dc 2de keer richtte café Wetnbley deze Miss en Misterverkiezing in. Oorspronkelijk was deze manifestatie zoals vorig jaar in de zaal van café Wem bley gepland. Er waren echter op voor hand al zoveel ingangskaarten verkocht, dat men vreesde dat de zaal te klein zou zijn en men moest naar een grotere ruimte uitkijken. De keuze viel op de zaal van de firma Gilbos te Herdersem. Op de avond zelf waren dan ook alle plaatsen bezet. De kandidaten (5 heren en 3 dames) warenJean-Pierre Wauters, Paul De Cremer, Johan Van der Meers- sche, Oscar Van Den Bossche, Norbcri Redant, Godelieve Walgraef, Anja Van Geert en Renate Coppens. Ze begonnen ieder hun optreden met een speech, waarin ze zich aan het publiek en de jury onder voorzitterschap van de heer Van Roy moesten voorstellen. Daarna mochten ze elk om beurt een vrij optreden verzorgen, waarin ze verkleed één of meerdere karnavalliedjes moesten play-backen. Sommige kandidaten maakten er een echte uit- en aankleed- partij van en het werd soms echt kunst en vliegwerk om op zo kort mogelijke tijd op het podium een ander plunje aan te trekken. Ook de nodige attributen ont braken niet. Zo werd er tweemaal een ezeltje op het podium gebracht (een allu sie op cowboy Remonske) en het namaakgeld werd duchtig de zaal inge worpen. Sommige kandidaten werden ook goed geassisteerd door bereidwillige helpers, terwijl anderen alleen het publiek trotseerden. Dat ging de ene al beter af dan de andere. Niet iedereen heeft de moed orn zo maar voor een volle zaal op te treden, eens in het licht van de schijnwerpers moet je toch maar probe ren sterke zenuwen te behouden om tot het einde toe je prestatie te volbrengen. Ook hier telt de Olympische gedachte: meedoen is belangrijker dan winnen. De laatste proef voor de kandidaten was in één minuut een afscheidswoord te brengen en proberen het publiek en de jury ervan te overtuigen voor hen te stemmen. Daarna mocht hel pubhek zijn stem uitbrengen en trok de jury zich terug om te beraadslagen. De wachttijd werd gevuld met een optreden van Mister Wembley '83. Jef Van Neck, sarnen met enkele Sjieperekens. Zij brachten een goede parodie op liedjes van Nico Haak Ook Karniel en zijn Kamillekens traden op en brachten zoals gewoonlijk veel stemming in de zaal. De bekendmaking van de uitslag door de jury liet wel wat lang op zich wachten en de tijd werd nog wat doorgebracht mei het spelen van kar navalliedjes. Er werd zelfs in polonaise rond de zaal gedanst en enkele karnava- listen brachten nog een nummertje op het podium. Toen dan rond half twee de jury eindelijk weer te voorschijn kwam, bleek bij het bekendmaken van de punten dat de uitslag van het publiek en van de jury in dezelfde richting wezen. Eerste bij de dames werd Anja Van Geert, gevolgd door Renate Copperis en op de derde plaats kwam uiteraard Godelieve Wal graef. Paul De Cremer haalde het hoogst aantal punten bij de heren, tweede was Johan Van Der Meersche, derde Norbert Redant, vierde Oscar Van den Bossche en laatste Jean-Pierre Wauters. Elke deelnemer ontving tal van prijzen (waar onder een abonnement op deze kram) en de nieuwe Miss en Mister Wembley ont vingen bovendien een waardebon voor een zangvogel en kregen het lint met hun titel omgespeld. Miss Wetnbley 1983 Julia Timmerman kon wegens ziekte Haar bevoegdheid aan haar opvolgster biet overdragen, zodat Jef alleen deze taak moest volbrengen. Hij werd echter geassisteerd door de presentator Patrick-: die voor de gelegenheid voor «Miss» speelde. Dc nieuwe Miss Wembley Anja dankte iedereen voor de steun en beloofde in de loop van het jaar overal aanwezig te zijn waar ze als Miss Wembley zou gevraagd worden. Mister Wembley Paul werd er door prins karnaval Goebby aan herin nerd dat hij nu zijn belofte moest nako men en zich kandidaat prins moest stel- De jongste gemeenteraad diende zich uit te spreken over het goedstemmen van het ontwerp en het bepalen van de stadstussenkomst in de levering en plaatsing van nieuwe glasramen in de Baardegemse St.- Margaretha Kerk. Dit punt was in de vorige jaren steeds verdaagd omdat de stad niet over de nodige kredieten beschikte. Nu werd wel een bedrag ingeschreven van 500.000 fr. Danny Denayer (VU) wees erop dat de kostprijs van deze glasramen 1.005.800 fr. zou bedragen, BTW inbegrepen en dat er 102.000 fr. ontwerpkosten dienden betaald te wor den. Hij verwonderde er zich niet alleen over dat er zich reeds tekeningen en kartons in het dossier bevonden, maar vooral dat de nieuwe glasramen een modernistisch niet figuratief karakter hadden. Wijzend op de algemene trend terzake vroeg hij dat men een visuele voor stelling van bepaalde geloofspunten zou ontwerpen. Tot slot wees hij erop dat er ook geen advies van de dienst "van monumenten en landschappen in het dossier te vinden was. Op de kritiek over de aard van de glasramen antwoordde Burgmeester Uyttersprot blijkbaar zonder nadenken «Wij zijn de kerk polyvalent aan het maken». De burgemeester, die zichtbaar zelf verschoot van deze spontane opmer king, bleef voor de rest van de diskussie afzijdig, vooral omdat Denayer even spontaan gereageerd had met «Dit is een triestige opmerking». SP-fraktieleider Hooghuys trad zijn oppositiekollega bij, en pleitte op zijn beurt voor het ontwerpen van figuratieve glasramen in de historische kerk van Baardegem. Nadat schepen De Maght verduidelijkt had dat het hier slechts op een principebeslissing ging en om het vaststellen van het stadsaandeel in de totale uitgaven, werd het agendapunt unaniem aanvaard. (MP) len bij de volgende prinsenverkiezing. Paul kreeg trouwens van zijn karnaval- groep De Sjieperekens een mooi souve nir. De Sjieperekens blijven ten andere met succes kandidaten leveren voor alle mogelijke verkiezingenStefaan was reeds prins, Goebby was bierprins en prins karnaval dit jaar, Jef was Mister Wembley 83 en nu is Paul deze titel waar dig. Het schijnt toch wel een produktieve groep te zijn, waarvan de leden veel steun aan mekaar geven. Elke manifestatie heeft het publick die ze verdient, cn al hoeft voor mij bij de toch al lange lijst van prinsen en prinsessen en andere hoogwaardigheidsbekleders die Aalst rijk is ook deze titel niet persé aan toegevoegd te worden, toch is het betner- kenswaardig dat zo'n 200 mensen er de verplaatsing naar Herdersem voor over hebben om hun kandidaten te steunen. Voor culturele manifestaties krijg je soms maar enkele tientallen mensen bijeen. Als binnenkort elk cale in Aalst aan een dergelijke verkiezing zal begin nen is het einde van de reeks titel nog niet in zicht. Waarom geven deze kandidaten zich niet op voor de grote verkiezing van prins karnaval, dan zou er meer spanning inzitten naargelang het aantal deelnemers De nieuwe Miss en Mister Wembley, alias Anja Vaii Geert en Paul De Kremer. stijgt. Op het ogenblik is er een grote ver- de grote feestneuzen de kans geeft elke snippering aan de gang die misschien wel keer weer van de partij, te zijn. (LI) Publi-reportage De grote feestzaal biedt plaats voor een 250 personen en is uitermate geschikt voor doop-, communie- of trouwfeesten. Je kan er ook een fijne fuif in orga niseren. Intiemer is het in de ver gaderzaal, waar eventueel ook kan gegeten worden en waar plaats is voor 35 mensen. In de ruime en gezellige cafetaria die zeven dagen op zeven van 10 u. 's morgens open is, kan je fijn vertoeven. Menig wandelaar, sportbeoefenaar of gewoon be zoeker zal hier naast een uitge lezen assortiment warme en koude dranken deze zomer kun nen genieten van een torenhoge ijscoupe. In de winter of bij frisser weer zullen heerlijke goud-gele pan- nekoeken te verkrijgen zijn. Tijde de week-ends worden ook snacks aangeboden onder de vorm van reuze-brochetten of een bord spaghetti, overgoten met een hartige saus. Bovendien werd reeds een rui me voorraad wijn aangelegd van bijzondere goede kwaliteit tegen spotprijzen, de echte wijnlief-

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7