STATION CHEVRON Inspraak Onder de Belforttoren Verhaalbelastingen zorgen nog steeds voor moeilijkheden Aalst krijgt tal van schuilhuisjes aan bushaltes Aannemers hebben nieuwe voorzitter Topdag dit jaar ook voor werklozen ROELANDT PAUL Lawaai glascontainers Aalst steunt NMBS-personeel 8 Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 Leopoldlaan.99, 9300 AALST Tel. 053/70 26 74 Alle herstellingen van alle merken van auto's Banden. Batterijen Verkoop van nieuwe wagens Lada, Peugeot, Opel - Benzine met korting Herspuiten van wagens Vanaf april benzinepomp open 24 u. op 24 u. met bankcontact Naar aanleiding van de moeilijkheden mei de inwoners van de Baar- degemse Hoogstraat over nieuwe verhaalbelastingen interpelleerde raadslid Danny Denayer (VU) in verband met de informatie van de bevolking op dit vlak. Hei raadslid schetste vooreersi dc ge schiedenis van liet dossier van de Baarde- gernse Hoogstraat. Dc eersie beslissing dateert van 4 april 1971toen de toenma lige gemeenteraad een principiële beslis sing nam tot het vernieuwen van de ver melde straal. Na aanduiding van een ont werper en goedkeuring door het Ministe rie van Openbare Werken, werd op 23.10.1972 het ontwerp dossier goedge keurd door dc gemeenteraad. Twee jaar bleef het dan stil rond de Hoogstraat, tot wanneer dc goeverneur op 9.8.1974 en het Ministerie van Openbare Werken op 5.12.1974 het dossier op hun beurt aan vaardden. In april 1976 kwam dan de belolte van toelage voor een bedrag van 5,1 miljoen. Ondertussen bleek de raming van de kostprijs opgelopen te zijn tot 13 miljoen, welke bij de aanbesteding van de weg op 3.06.1976 teruggebracht werd op 11,7 miljoen. In februari 1977 kwam dan de vaste belofte van toelage. Ondertussen was Baardegern wel reeds gefusioneerd met Aalst, waar dc verhaal belastingen in tegenstelling met het zelf standig Baardegern wel van toepassing waren. Pas in augustus 1977 kon men de aanvang der werken geven, en het feil dat hel dossier zes jaar aansleepte, vond Denayer al abnormaal. Anderzijds kloeg hij het feil aan dat de mensen van de Hoogstraat niet tijdig geïnformeerd werden over de belastingen die zij nog dienden te betalen. Schepen van grondbeleid Dooms was van oordeel dat de aangelanden van dc Hoogstraat wel geïnformeerd werden via een volksvergadering; waar alle facetten van de verhaalbelasting uitgelegd wer den. In 1981 kende men in Aalst trou wens ook al een ganse reeks van vergade ringen met inwoners van dc deelgemeen ten. De schepen beloofde dat men de ganse bevolking zou inforirteren via een artikel in Aalsters Accent en dat men in de toekomst dc bevolking zou raadplegen vooraleer nieuwe projekten te realiseren. Naamloze brieven en brieven waar privépersonen woeden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de Irthoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten burgemeester echter geen reglement aan, en de bestaande worden niet toegepast... Zijn alle burgers niet gelijk? Ik denk ook aan buurten waar zich kafees en dancing bevinden, bv. hier in Moorsel aan de Nieuw- straat en Statiestraat. Ik denk aan de motorcross die geregeld gehouden wordt in de Eikestraat. In andere deelgemeenten zal men ook nog wel andere dan glascon- tainer-lawaaiklachten hebben Laat me lachen met folders van de stad waar in staat «Uw leefmilieu, onze zorg», als ik zie hoe met ons de aap gehouden wordtk, als we klacht neerleggen over hinder. Niets gezien, de ogen zijn toe... Ik weet wel een dingde heren met blinkende koppen en dikke sigaren wonen op een rustige plaats, waar geen lawaai toegelaten zal worden. Tot later met de verkiezing... Via Uw blad van 23 maart (rubriek Onder de Belforttoren) vernam ik dat het stadsbestuur 's morgens en 's avonds het glas storten in containers wil reglementen. Zonder hierover te willen klagen (integendeel) acht ik het toch wraakroepend dat tegen heel wat ander en erger lawaai 's nachts niet opgetreden wordt. Bij ons in de Kokstraat te Moorsel hebben alleen honden recht op nachtrust. Een be drijf daar - dat zich trouwens al lange tijd in de illegaliteit bevindt - verwerkt dagen nacht pluimvee. De mensen hier kunnen geen oog dicht doen. We kunnen boeken schrijven over wat we allemaal al ondernomen hebben om dit overmatig lawaai (maar ook andere bv. geurhinder) te doen stoppen. Hier kondigt de Louis De Koninck, Moorsel Geweldig veel bijval voor het kabaret Don Kroes en zijn Dolle Mina's, tijdens hun optreden in de feestzaal van het HRITO. Totaal onverwacht kwam ook ex-burge meester van Baardegern, Robert De Pauw, tussenbeide. Hij herinnerde eraan dat de verhaalbelastingen in het zelfstan dig Baardegern niet bestonden, en dat desondanks bijna alle wegen hersteld of heraangelegd werden en dit slechts met een totaal budget van 8,5 miljoen per jaar. Schepen De Pauw stelde dat de Hoogstraat niet tijdig afgeraakt bij gebrek aan geldmiddelen. (MP) Op dil ogenblik worden overal nieuwe schuilhuisjes geplaatst aan bushaltes door een privé-firma waarmee de stad Aalst een kontrakt afsloot. Het is duidelijk dat iedereen zich met deze vernieuwing akkoord verklaart, maar Vu-raadslid stelde zich op de jongste gemeenteraad een aantal vragen rond wat hij noemde soms bedenke lijke publiciteit op deze hokjes. Schepen van Openbare Werken, De Maght, vermeldde dat er een kontrakt bestaat met een privé- firma in uitvoering van een vroe ger genomen gemeenteraadsbe slissing waarin o.a. vermeld is dat de publiciteit geen politiek karakter mag bezitten noch in strijd mag zijn met de goede zeden. In de Aalsterse gemeenteraad zitten blijkbaar zeer produktieve mannen. Met een regelmaat van een klok worden de raadsleden dan ook vergast op suikerbonen van één van hun kollega's. De jongste in de rij is CVP-raadslid Paul Stockman, die van alle frakties felicitaties kreeg voor de geboorte van zijn dochter Tinneke. Op de gemeenteraad van dinsdag 27 maart werd in alle talen gezwegen over het faillissement van de n.v. Goossens, die het stedelijk slachthuis in konsessie heeft, en dit alhoewel men de rekening 1983 van deze regie diende te bespreken. Alle vragen, plus de behandeling van de rekeningen werden immers verwezen naar de besloten zitting. Als reden werd opgegeven dat men onderhandelingen met het oog op een overname niet in het gedrang wilde brengen en daarom de uiterste diskretie zal naleven. De verkoopswijze van het snoeihout en van de door de stadsdiensten gerooide bomen blijkt nogal ondoorzichtig. Volgens schepen van openbare werken De Maght wordt er nu geen hout meer verkocht aan partikulieren. Een reglementering werd uitgewerkt door het schepenkollege, maar moet nog besproken worden in enkele kommissies. Voor de nieuwe lichtreklame van het lunapark aan de Hopmarkt schijnt geen vergunning afgeleverd te zijn. Anderzijds schijnt het stadsbestuur weinig te kunnen ondernemen zolang een nieuw reglement terzake niet bij K.B. goedgekeurd werd. De bouw van toiletten en een lift voor mindervaliden in de nieuwe tribune van Eendracht Aalst schijnt voorzien te zijn voor de tweede fase. Op dit ogenblik wordt gewerkt aan het dossier van de eerste fase. Voor zover als mogelijk zullen wel reeds een aantal toiletten van de nieuwe kantine kunnen gebruikt worden door mindervaliden. Denayer wees echter ook op het probleem van de meertaligheid van sommige affiches, en ter sta ving van zijn interpellatie toonde hij aan de aanwezigheid een (inderdaad weinig smakelijke) affiche van een manifestatie, die weldra in de oktoberhallen in Wieze plaats heeft, van gespierde mannen en vrouwen. Louis Saerens (SP) van zijn kant herinnerde nogmaals aan zijn interpellatie van anderhalf jaar geleden betreffende het ontbre ken van een autobushalte aan de Koeistraat te Moorsel. Ondanks de belofte van het schepenkol lege scheen er nog steeds geen bushalte opgericht te zijn. «Er wordt nu nog onderhandeld over deze halte» aldus Schepen De Maght, terwijl haar kollega Doorns verduidelijkte dat alle nieuwe schuilhuisjes zullen moe ten opgericht zijn vóór 30 april 1984, schiet kan cle stad het kon trakt met de privé-firma verbre ken. (MP) Bij ordemotie vroeg raadslid Roger D'Hondt (SP) dat de Aalstere gemeenteraad brieven zou richten aan verkeersminister De Croo en de NMBS-direktie om te pleiten voor het behoud van alle werkplaatsen in de NMBS-stelplaats te Aalst. Nu worden er immers een 40-tal jobs bedreigd. Volgens D'Hondt zou de NMBS ondertussen bereid zijn om het probleem opnieuw te bekijken. Burgemeester Uyttersprot deelde mee dat het schepenkollege, die een petitie ontvangen had op karnavalzon- dag van de Aalsterse spoorweg mannen, deze petitie en een vraag voor het behoud van de werkplaatsen doorgezonden had naar de NMBS-direktie. Iedereen was het erover eens dat nu ook namens de ganse gemeenteraad te doen. (MP) Sinds 26 maart heeft de «Syndikale kamer der Verenigde Aannemers voor de Bouwnijver heid van het arrondissement Aalst» een nieuwe voorzitter. Het is Emile Rombaut (Bauwensplein 1Aalst) in navolging van Marcel Daeleman uit Hofstade. Ondervoorzitters zijn Viktor Van Hoorde (Ninove) en Gilbert De Jonge (Aalst). Beheerders: Marcel Daeleman (Hofstade), Julien Herregodts (Geraardsber- gen), Marcel Peynsaert (Aalst), Frans Roelandt (Lede), Jérome Vermeiren (Aalst), Louis De Neef (Aalst), Eric Mesdagh (Zotte- gern), Herman Ferrnon (Haal- tert), Dirk De Nul (Hekelgem), Jozef De Leeneer (Erembode- gem) en Guy Legroe (Zottegem). Honoraire beheerders zijn Albert De Kerpel (Erembodegem), Hektor Coppens (Erpe), René Leeman (Aalst) en Jan Blondeel De gehandikaptenskoutsgroep Akaoe vierde op il maart zijn 10- jarig bestaan met o.m. een fel gesmaakt optreden van 't Klubke. (je) Met een informatiestand en -aktiviteit, waarbij héél veel aandacht zal gaan naar de juridische aspekten van het werkloos zijn (schrapping, rechten, plichten,...) zal ook het Aalsters komitcc «Jongeren voor Werk» op dc Topdag in mei aanwe zig zijn. Zo werd beslist de laatste vrijdag van maart, op een eersie vergadering. Het komitee gaat van starr met afgevaar digden van de vzw Ha\K (die voor de uit nodigingen zorgde), de AC W -jongeren (4 aanwezigen MJA, Aalst 2000 en de S.A.P. Een vertegenwoordiger van de CVP-jongeren kwam het niet-meewerken van zijn organisatie meedelen; hel komt erop neer dat dc doelstellingen voor dc Jongercnmars voor Werk niet in over eenstemming zijn inet de huidige (natio nale) opvattingen bij de CVP-jongeren. Organisaties die bereid zijn aktief of pas sief het initiatief van deze Jongerentnars (en de voorbereidingen in Aalst) te steu nen, kunnen kontakt opnemen met HAK. St.-Marlensplein 2. 9300 Aalst (053/70 38 88). Hier is ook heel wat affi chemateriaal ter beschikking, (pd) Heb je nieuws Tel. 77 62 94

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8