SPORT IR AALST Eindeseizoenmatch DERBY SPORT Juiste uitslag na goede wedstrijd Spanning alom Meldert probleemloos over Wieze Beste thuisprestatie van het seizoen AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Kamillekes Aals-J - Scherpenheuvei 1/2 10 direkte korting Moorselbaan 78, AALST s 78 56 74 Jouw ploeg komt niet genoeg in de belangstelling Wij doen er iets aan Tel. na 19 u.053/77 62 94. Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-1 2 u. en 13-18 u, zaterdag 8-12 u, en 13-15u 30 De specialist die zelf monteert. j Gratis montage - de beste prijzen. I Parklaan 24 - 9300 AALST a 053/77.33.77 fOIi/i Nieuwe Gazet van Aalst 6 april 1984 9 Kamillekes Aalst heeft de posneve pres ta ies van de vorige wedstrijden niet kun nen bevestigen tegen Scherpenheuvei Zeker de eerste helft werd erg zwak ge speeld. De mooie combinaties waren dan ook op één hand te tellen. Scherpen heuvei toonde zich veel vlugger op de bal en speelde met heel wat meer inzet dan de thuisploeg Reeds in de eerste mnuut mocht Jenny Schroevrs volkomen vrij het openmgspunt scoren De bezoek sters b.leven de toon aangeven en Bren- da Van Den Eeckhoud' moest meerdere malen ingrijpen bij pogingen van de Scherpenheuvelse dames Enkel uit vri - schop was de thuisploeg gevaarlijk, re- ta Van Hauwermeiren demonstreerde te rug haar traptechniek, maar kende deze maal geen geluk Nog voor de rust werd het 0- Trees Van Geert werd voorbij- gerend door Carine Valgaers en deze be loot in de hoek binnen. Even later had Veerle De Wint pech toen ze keihard op de pa I besloet. Bij de rust werd Regine Meuleman ingebrach voor Ing id Claessens. Regine Meuleman werd echer vlug ge kwetst en moest op haar beurt vervangen worden door Gina Van Den Steen die de aanslurings'reffer voor de voet kreeg, maar te zwak besloot Aalst kreeg meer vat op zijn tegenstan der. maar achteraan bii Scherpenheuvei speelde Wauters een voortreffelijke partij en Kamillekes kwamen nog wel dichtbij een doelpunt via De Wint en Eeckhout, maar de bezoekende verdediging hield stand. Vier minuten voor affluiten kon Ann Eeckhout dan toch mild--ren. Di doelpunt kwam ech er te laa' om als nog een punt uit de rand te slepen. Zwaar tilden de Aalsterse meisjes echter niet aan het v° lies. Het seizoen is toch geslaagd en de redding, die als doel vooropgesteld werd is bereik- (JVL) Overzicht derde provinciale D Door de onverwachte thuisnederlaag van S.O.S. Schellebelle tegen F.C. Mere (0-1) kreeg de compe titie een nieuwe wending. Het tweede gerangschikte S.K. Aalst, dat zondag nog op drie punten van de leider stond, won erg gemakkelijk van degradatiekandidaat Sporting Sint-Antelinks en nadert terug tot op één punt. De oranje-groenen van voorzitter Jozef Vermoesen blikten hun gasthe ren in met liefst 0-9 Bij rust was de stand 0-3 en nadien kwamen daar nog eens een half dozijn doelpunten bij Gary De Kinder (3x), Karei De Jaeg- her (2x), Wilfried Van Royen (2x), Hugo Verbestel en Stefaan De Grijse maakten de doelpunten. Het wordt dus weer spannend aan de top van de klassering en de beslissing zou wel eens kunnen vallen op de allerlaatste speeldag Onderaan alvast de nog resterende wedstrijden van beide ploegen. Ook aan de staart van de klassering stijgt de spanning Rode lantaarndra ger Wilskracht Moorsel behaalde opnieuw een kostbaar puntje. Het speelde 0-0 gelijk, na een erg matte wedstrijd, op het veld van Osta Meer- beke, dat vorige week nog op ver diende wijze de beide punten behaalde te Nieuwerkerken. Paars-wit beent nu terug Panters Okegem bij en nadert hierdoor tot op één punt van Sporting Sint-Antelinks. Deze drie ploegen zullen uiteindelijk moeten uit maken wie degradeert naar vierde. De andere uitslagen waren van onder geschikt belang. Zo verloor o.a. de derby tussen S.K. Herdersem en Wils kracht Gijzegem veel van zijn aantrek kingskracht, temeer daar beide ploe gen in deze competitie vrijwel niets meer te winnen of te verliezen hebben S.K. Herdersem won deze derby ver diend met het kleinste verschil. Hal verwege de eerste helft scoorde Rudy Van Den Brempt het enige doelpunt van de partij. Eendracht Nieuweikerken tenslotte ging winnen bij Sporting Heldergem 1 -2. Arijs opende de score, maar nog vóór rust wist de thuisploeg de stand in evenwicht te brengen. Uiteindelijk bezorgde Belis in de tweede helft Een dracht de verdiende overwinning Voetbalkalender van zondag 8 april 1984 Tweede nationale: F.C. Winterslag - Eendracht Aalst (zaterdag, 7 april te 20 uur) Tweede provinciale B: Herleving Sint-Pauwels - Eendracht Meldert Derde provinciale D: Wilskracht Moorsel - Sporting Helder gem Eendracht Nieuwerkerken - Sporting Sint-Antelinks S.K. Aalst - S.K. Herdersem Wilskracht Gijzegem - V C. Ede Vierde provinciale F: F.C. Edixvelde - S.K. Wichelen Vierde provinciale G Sparta Appels - Doggen Erembode- gem Schroevers Moorsel - S.V. Outer Juventus Schoonaarde - S.K. Terjo den V J. Baardegem - S.K. Erembodegem S.K. Welle - Wilskracht Hofstade T.K. Meldert is vrij. Promotie tot 28 aprilbij aankoop van uw zwemkledij badmuts ARENA gratis E. Aalst-Tongeren 2-0. Alain Van Kemzeke trok meerdere malen mee in de aanval. (EL) U.E.F A.-Junioren A.A. Gent - Eendracht Aalst1-1 Eendracht Aalst heeft zondag een verdiende puntendeling behaald op het veld van A.A. Gent. De Aalsterse U.E.F.A 's gaven in de ArtevHdestad een zeer goede verrichting weg. Eendracht startte in deze wedst ijd met de ijzige wind in de rug en trok vlot van leer Vlotte combinaties leidden tot ver schalende goede do Ikansen voor de wit-zwarten De eers'e kans kwam er langs de zondag erg goed sp- lende irk Raes Goed vrngespeeld in het Gentse str fschopge* ied gaf hij een loeier weg, maar de bal belandde tegen de kruising Eenv ijschop vanop z 'n 25 m. joeg Wim De Wolf de bal naast de muur en de attente Gentse doelman redde e- rder moeizaam Even later etaleerde de Gentse nummer één zijn klasse opnieuw toen hij een afstandschot van Peter De Neve uit de wink Ihaak ranselde. - is De Saedeleer daagde nog eens alleen voor de dO' Iman op, maar weer stond deze op de goede plaats De «Gantoise»-spelers van hun kant konden tegen het Een- drachtoverwich' maar weinig inbrengen Gent was in oie eerste periode op de counter aangewezen maar ofwel ging de bal naast r>fwel stond doelman Tombeur in de weg Het bleef dus bij een 0-0 ruststand. Na rust begonnen de Stroppen met een blitzstart. Eendracht stond in die eerste tien minuten onder zware druk maar echte uitgespeelde doelkansen kreeg Gent met Rond het kwartier kwam Een dracht zelfs 0-1 voor. Bij een aanval van Eendracht leed Bart Corthals in eerste instantie balverlies. Hij herstelde zich echter onmiddellijk ging door en trok cfe bal gepast achteruit tot bij de goed ge volgde Kris De Saedeleer die in ééntijd raak trof. De Gentenaars namen hierop de wedstrijd volledig in handen Er wer den wel veel hoekschoppen afgedwon gen. maar die leverden maar bitter weinig gevaar op. Eendracht kreeg nog één uit gespeelde kans toen Dirk Raes gepast Kris De Saedeleer bediende en deze al leen op doel kon afgaan Hij schoot ech ter pal op de doelman. Vijf minuten vó :r tijd kwam Gen' dan toch aan de gelijkmaker. Bij een hoekschop belandde de bal aan de eerste paal ledereen ging onder de bal door en een ingelopen Gen tenaar liep met de bal in het Aalsterse doel 1 - 1Het Aalsterse protest voor handspel werd door de spelleider echter weggewuifd. Al mj al een bevredigend resultaat voor beide ploegen De ploeg Geert Tombeur Marc Van Oost, Bart Temmerman, Wim De Wolf, Peter De Neve (Franky Van Boxstael). Chris Baeten. Eddy Vermoesen, Emilio Ferrera-Caro (Gunther Van Der Steen i Bart Corth ils, Dirk Raes en Kris De Sae deleer Tweede provinciale B Eendracht Meldert - F.C. Wieze: 4-1 Eendracht Meldert behaalde vorige zondag zijn negende overwinning van het seizoen. Tegen het vrijwel zeker degraderende Wieze won geel-blauw met overtuigende 4-1 cijfers. Eendracht kwam in deze wedstrijd Beeckman scoorde nummer twee, nooit in de problemen. Toch leidde «Mister 50 Eddy Van Driessche men bij rust nog maar mét 1-0, een nummer drie (zijn negentiende dit sei- doelpunt van Eddy Van Driessche zoen en Meldert scoorde tot hiertoe Na rust werd Wieze letterlijk over- 38 xterwijl Jean-Pierre Creghelmans speeld. Er werden in die periode ette- v00r vier tekende De Wieze- iijke goede kansen gecreëerd en doel- naars namen uiteindelijk het laatste punten bleven dna ook met uit. Mare doelpunt van de partij voor hun reke- ning. Eendracht Aalst/S.K. Tongeren 2/0 Eendracht Aalst is nu vrijwel zeker van het behoud in tweede klasse. Dankzij een hart versterkende zege tegen S.K. Tongeren telt Aalst zes punten voorsprong op Boom en La Louvière, zodat de rest van het programma ontspannen afgewerkt kan worden. E. Aalst-Tongeren (2-0). Tencia werd, zwaar gekwetst aan het aange zicht, van het plein gevoerd. (EL) Tongeren dat nochtans bovenaan ge klasseerd staat kwam naar Aalst met een erg verdedigende ingesteldheid. Het duurde wel eventjes vooraleer Eendracht de Limburgse muur kon slopen Na het openingspunt kwam de match echter los. De Tongerse verdediging kreunde moest liefst driemaal haar doelman bij staan toen deze reeds verslagen was en had geluk dat een lakse scheidsrechter Hans geen penalty floot toen Van Roy in de strafschopzone foutief gestopt werd. De weinige toeschouwers werden deze maal wel verwend met attraktief en aan vallend voetbal De beste man op het veld was ongetwijfeld Gerard Deroy. Ge rard had dit seizoen reed met heel wat pech af te rekenen, maar bewees zondag heel wat in zijn mars te hebben Met zijn gouden linkervoet maakte hij een pareltje van een goal Zowel in de op bouw als op verdedigend vlak verrichtte hij uitstekend werk Hopelijk licht het Aalsterse bestuur zijn optie, want Deroy is nog steeds van Anderlecht Na dit rot- seizoen zullen er financiële inspannin gen moeten gedaan worden van be stuurszijde Een tweede seizoen als dit zou Eendracht nog verder in de dieperik sleuren Het komt er vooral op aan het aanwezige talent te houden en het elftal met slechts een paar goede spelers te versterken Het is beter dat men twee steengoede spelers aandurft dan zeven tweede rangsfiguren aan te kopen. Aalst maakte dit jaar het slechtste sei zoen sinds het verblijf in tweede en dit had zeker te maken met de slechte aan kooppolitiek. Niettegenstaande het zwakke seizoen dat Eendracht achter de rug heeft wer den wel enkele spelers ontdekt. Zo vielen vooral De Rijck en Muylaert uitstekend mee Gerrr speelde tegen Tongeren een gran dioze partij. Hij werd na afloop dan ook uitbundig gefeliciteerd door voorzitter Matthijs. Miloo De Rijck speelde zoals gewoonte een erg goede wedstrijd De Liedekerkenaar ontgoochelde sinds ijn enkel tegen Wuustwezel debuut in het eerste elftal. Een breedlachende trainer Borremans stond ons na afloop te woord «Eindelijk eens een flinke prestatie voor eigen volk» zei hij «Gelukkig vonden we een gaatje in de Limburgse afweergordel Ik had Tongeren eerder dit seizoen reeds aan het werk gezien Ze spelen steeds op deze manier Met vi-f verdedigers een overbevolkt middenveld en slechts een spits Oudenaarde speelde enkele jaren terug op dezelfde wijze Ik heb mijn mannen op het hart gedrukt met overhaast te werk te gaan en in verdediging geen risico's te nemen Een rake counter kon voldoende zijn om ons terug schaakmat te zetten Na het doelpun' van Deroy liep alles vlot ter Spijtig dat Ferrera gekwetst uitviel We speelden op dat momen' erg goed voetbal Omdat we 2-0 voor stonden heb ik enkel Van Roy nog in de spi's gelaten Beulens kwam toen mee vooraan en ik heb Muylaert de opdracht gegeven hem in de gaten te houden De redding is nu bijna een feit. er kan nu rustig aan een elftal gebouwd worden voor volgend seizoen - (JVL)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 9