Club Artistiek Kapsel Aalst richt lentedag kapsel 1984 in BEECKMAN CLAUDINE Salon w NICOLE J» 5mi 120 Aalstenaars maken zelf wijn Jozef en Miriam Soetinck-Vinck SALON KAREL Salon Marcel Troupin GRONDPRINCIPES Kappersbenodigdheden Parfumerie Groot- en kleinhandel Arbeidsstraat 45-47, 9300 AALST 053/21 90 60 Hoveniersstraat 5 AALST 053/70 40 20 specialiteit Brushing Instituut DENYSE DENYS kapsalon voor dames «MaxilTI» Goudbloemstraat 28 9300 AALST Tel. 053/77 53 45 KNIPPEN, KLEURING OF PERMANENT je kunt vertrouwen op ons vakmanschap Moorselbaan 18 9300 AALST s 053/21 79 58 alleen op afspraak 10 Nieuwe Gazet van Aalst 13 april 1984 Op 15 april 1984 organiseert de Club Artistiek van het Kapsel Aalst voor de 2de maal de Grote Prijs Stad Aalst - Lentedag van het Kapsel 1984. Professionele uitleg aangaande het gebruik en de toepassing van de technische produkten van alle grote merken. Speciale prijzen aan leerlingen van kappersscholen. Open van 9 tot 12 en van 14 tot 19 uur. 5^4^ Zaterdag gesloten. Uw huidproblemen worden uit het oogpunt van de aku- punktuur - homeopatie - aromatherapie bezien wij houden alleen ernstige the rapieën ter uwer beschik king zonder kommerciële bindingen. Tel. 053/21 98 51 Aug. Marcelstraat 11 9300 AALST In AALST wordi aroma-therapeutische kosmetika geproduceerd ARÖME- TREATMENTS die op dit ogenblik een groot sukses kent bij therapeuten in Parijs en in London; in België zelf hoe eigenaardig genoeg hebben nog maar enkele verzorgers, maar dan niet van de kleinste, AROME-TREATMENTS ont dekt wordt toegepast in Instituut DENYSE DENYS AROME-TREATMENTS is een zuiver natuurlijk koneept van de Belg. kosme- toloog Paul DENYS, leerling van de befaamde Italiaanse Prof. Luigi PALMA, die mede gestalte gaf aan deze produkten, die gebaseerd zijn enerzijds op de polaire-energie-aantrekking die be staat tussen vegetale simultanen en de .menselijke huid en anderzijds de bijna wonderbaarlijke verzorgingskracht van het meest gecondenseerde (ook kostbaar ste) element uit een plant, zoals de naam het zelf zegtde «essence». Er komt een steeds duidelijker onder scheid tussen «instituten» die zich kom- mereieel «gedragen», merkartikelen ver kopen en in verzorging toepassen en «instituten» waar het verzorgingskarak ter primeert, waar men gebruik maakt van therapieën die alhoewel ze meestal altenatief te situeren zijn zoalsacupunc tuur, homeopathie, eeltherapie, de link leggen naar een samengaan van estheti sche verzorging en een therapeutische benadering van de problemen die aan de basis zelf liggen van de veroudering. Zo staat bvb. de laatste tijd de verjon- gingsmethode van TRANSVITAL, een Zwitserse techniek, gebaseerd op een gcpcrfektioneerde «eel-revitalisatie-tera- pie», en uitgevoerd door een geneesheer met speciale opleiding, in het middelpunt van de belangstelling onder het motto: «More life to your years» (meer «leven» aan uw jaren toevoegen). Voor het eerst, en dit is biezonder aanmoedigend in de esthetische verzorging die tot hiertoe toch een heel biezonder en moeilijk te doorgronden wereldje uitmaakte) wordt gebruik gemaakt van verzorgingsthera pieën, die al hebben ze dan nog van conservatief-medische kant misschien tegenstanders kontroleerbaar positief zijn en zonder geheimdoenerij of groot- sprekerigc reklame een nuttige bijdrage vormen voor de «kwaliteit van het leven» Het grote succes van deze wed strijd in 1982 heeft deze aktieve club er toe aangezet deze mani festatie opnieuw te laten door gaan. Onder de leiding van de voorzitter, de heer Pierre Roe- lant, is deze club reeds 20 jaar aktief. De wedstrijd op provin ciaal en nationaal vlak staat open voor alle kappers en kap sters, evenals voor leerlingen van scholen en middenstandsoplei dingscentra en begint om 9 uur. Proeven Dames- en Herenkap sel: Eerste stap voor beginnelin gen Juniores beneden de 21 jaar Scholenwedstrijden Senioreswedstrijden vanaf 21 jaar Sportkapsel Grote Prijs Mer cedes met o.m. aangepaste kledij bij zelfgekozen sportthema. De proeven staan in het kader van de Wereldbeker te Las Vegas, U.S.A., en zullen dan ook beoordeeld worden volgens de normen van deze wedstrijd. Tussen de proeven in heeft om 11 uur een korte receptie plaats. De uitslagen worden verwacht rond 20 uur. Deze manifestatie is eveneens toegankelijk voor het publiek teneinde kennis te kun nen maken met de nieuwe ten- denzen van het seizoen. Er is mogelijkheid tot het bekomen van een middagmaal na inschrij ving. Voor alle verdere inlichtingen C.A.A., P. Roelant, Twijnder- straat 1, Aalst, tel. 21 58 84. A.M.V., Keizerlijk Plein 4, Aalst, tel. 70 43 15. Deze gebeurtenis heeft plaats in de zaal FFR, Dendermondse- steenweg 75 te Aalst. «mooi zijn is vooral gezond zijn» De hoofdzaak is en blijft de goede verzorging van je ganse lichaam en een gezonde levens wijze. Dat weerspiegelt zich algauw op je gezicht en zelfs zon der make-up kan je je dan laten zien. Make-up is er niet om iets te verstoppen maar in de eerste plaats om te benadrukken en wat mooi is en mag getoond worden. Zorg dus voor een gezonde, goed gehydrateerde huid en een mini mum aan make-up zal reeds vol staan voor een stralend uiterlijk, «mooi zijn natuurlijkheid» De huidige natuurlijke kleuren helpen wel, maar jijzelf moet uit het grote aanbod een keuze maken naar je eigen smaak, kle dij, type, stemming van het moment... het hangt van zoveel faktoren af. Neem er de tijd voor en laat je adviserener zijn genoeg deskundigen in Aalst die graag bereid zijn te helpen. Probeer gerust eens iets helemaal anders dan je gewend bent maar tracht niet na te bootsen ten kos ten van je eigen persoonlijkheid. Binnen enkele weken volgt een schoonheidsrubriek die vooral zal handelen over lichaamsver zorging. Heb je in dit verband vragen, wensen, problemen, positieve of negatieve ervarin gen... Laat ons iets weten. Ik wil graag jullie tolk zijn, de schakel tussen geïnteresseerde, esteticus en verkoper. Specialist in pruiken Coiffeur Heren Dames Grimeur en haarbewerken Hopmarkt 43 9300 AALST Tel. 053/21 21 20 Vlaamse Wijnmakersgilde heeft in Aalst een 120-tal leden. Ze richtte vorige vrijdag in de zaal van de St.-Martinuskring een lesavond in over het klaren van wijn. Wij gingen een kijkje nemen en kwamen zo één en ander te weten over deze hobby. Die de laatste jaren heel wat aanhangers gevonden heeft. Een andere self-service dan in grootwa renhuizen... Deze les over het klaren van 'wijn was er voor. één uit een reeks, die over het maken van wijn en de daarbij gebeurlijke problemen handelt. Lesgever is Jozef Van Den Broeck. Wij spraken met Hugo De Bruyn, voorzitter van deze vereniging. Drie jaar geleden werd de afdeling Aalst als VZW gesticht. Zij maakt deel uit van de Vlaamse Wijnmakersgilde, waar ongeveer 1000 leden bij aangesloten zijn. Sommige leden zijn er al van in het begin bij en volgen trouw elke les die over het onderwerp «wijn» gegeven wordt. Te genwoordig kan je van zowat alle fruit- soorten «wijn» maken, maar ook groen ten en zelfs bloemen zijn er geschikt De vlierbloesemwijn bijvoorbeeld is qua smaak zeer goed met een fruitwijn te ver gelijken. Tijdens ons gesprek kregen we een glas appelwijn te proeven, die ons zeer goed beviel. Deze appelwijn was gemaakt uit het sap, geperst op de ambachtenmarkt in september, waar deze groepering een stand op de Grote Markt had. Er werd toen getoond hoe uit verschillende soor ten fruit sap kon geperst worden, waar later wijn van bereid werd. Het hoofddepot van de Vlaamse Wijn- Kunstschilder Georges STEEI exposeert lot 15 arpil ut liet Oud Hospitaal. De kunstenaar poseerde voor een van zijn werken waar hij de sfeer van de oogst in Beas van Granada weet op te wekken. (JC) makersgilde ligt in Diest, de streek hier- rond is uiteraard gekend om zijn fruit. Van hieruit wordt veel fruit geleverd aan de wijnmakers. De heer De Bruyn ver telde ons dat er nog veel fruit naar het stort gevoerd wordt. Hij vond dit een spijtige gebeurtenis, daar er toch wel klanten zouden zijn om deze tevelenaan te kopen en tot wijn te verwerken. Deze .hoeveelheid fruit krijgt geen verwerking in de industrie. Er zijn momenteel onder handelingen aan de gang om ook voor deze tevelen een goede afzet te krijgen. Het ligt ook in de bedoeling van de ver eniging meer fruitkwekers aan te spreken om de wijnmakes een grotere mogelijk heid tot aankoop te geven. Wie zelf zijn wijn maakt heeft in het algemeen al interesse voor Franse wijnen of heeft nog de herinnering aan cider, zoals die door onze voorouders gemaakt werd. Het blijft een fijne en interessante hobby en de leden van de Gilde benade ren mekaar van mens tot mens. Zij heb ben geen kommerciële bedoelingen. Behalve lessen over wijn maken werd er ook nog een avond over brood bakken gegeven en op 18 mei gaat er een les over kaas bereiden door. Deze onderwerpen hebben ook met gisting te maken. Er werd tevens een les over het snoeien van kleinfruit gegeven. Op 16 juni is er een degustatienamiddag waar een aantal zelf gemaakte wijnen kunnen geproefd wor den. Zelf wijn maken is een hobby waar je 2 maal plezier aan kan beleven. De eerste keer is dat bij het bereiden zelf en de tweede keer bij het proeven ervan met vrienden. Een hobby die geapprecieerd wordt door mensen met verstand van goede dingen... Praktischhet lidgeld van de vereniging bedraagt 500 Cr. per jaar. Elke maand ontvangt men hiervoor een tijdschrift en kan men deelnemen aan de lessenreeks die in september begint. Sekretaris is de heer Roger Claes, Molenstraat 6 te Den derleeuw. Het materialendepot bevindt zich bij de heer Henri Troch, Lange Zoutstraat 56 te Aalst. Hier kunnen uit sluitend leden van de VZW gerief voor het maken van wijn aankopen. (LI)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10