Okapi slikt Merksem met haar en huid in Best of Six 1984 B.B.C. Olfit is ongeslagen kampioen Eddy Van Driessche slaat hard toe Klassering onveranderd 14 Nieuwe Gazet van Aalst 13 april 1984 h RISTORANTE r Dl ROMA DA BRUNO SERGANT Finale beloftekampioenschap van België Merksem - Okapi90-105 Douckens verving, kon zijn eerste ploegspeler De Okapijeugd mag zich nu ook Belgisch Beloftenkampioen noemen. In de Boomse Stedelijke Spor thal werd zaterdagavond de eerste klasse kampioen Merksem met ruim verschil verslagen. Afgelopen week was er nochtans wei- het net aan flarden. Coach Badts die nig optimisme te merken in Aalsterse kringen Volgens het reglement mocht bij de beloften, één speler boven de 23 jaar opgesteld worden Insiders wisten te vertellen dat Merksem H. Vermeersch zou selekteren, De inter nationaal was wel aanwezig maar dan als supporter De geelzwarten hadden het spel eerlijk gespeeld wat hen tot eer strekte. De avond begon slecht voor de Aalste- naars. Bij de opwarming kwam (Phi lips, dit jaar de topscorer van de belof ten, bij het uitvoeren van een dunk, zwaar ten val en werd met een dub bele armbreuk afgevoerd In de onts tane verwarring liep Cornand tegen een onvoorzichtige terreinafgevaar- digde wat deze laatste een bloedneus opleverde. Coach Veillefon begon met de junio- resploeg die zondag II. de Belgische Beker behaalde. Schmitt, De Neve, Cornand, D. Schellinck en P Van Impe namen dadelijk het initiatief, 14- 20 na 8'De veldworpen werden afge leverd met een trefzekerheid van 57 Cornand met verre worpen, De Neve van op halve afstand en D Schellinck, zie vorige week, schoten de zieke H. slechts op Haerbos en Herman rekenen om tegen te scoren. Ruststand 40-51 In de 2de helft ging het Okapifestival verder. Schmitt, de koning van het luchtruim en De Neve, met 2 tegen strevers aan zijn armen nog scorend, bezetten de bucket, 46-59 na 4 De Antwerpenaars kwamen nog één maal opzetten. Vooral Bayer, Gestner en De Rycke deden hierbij hun duit in het zakje Halfweg was de stand 65-71 D Schellinck hield echter het hoofd koel en gaf de tegenstanders de dood steek. Hij trof weer raak uit alle mogelijke posities. P. Van Impe, die de munitie bij de scherpschutters bracht en zelf nog regelmatig in de roos schoot, moest nog met 5 fouten de plaats rui men voor broer Frank In de laatste minuten mocht Hellinckx optreden, terwijl op de bank P De Vos en P Schellinck van de triomf meegenoten De anders zo luidruchtige Merksem- naren zaten erbij als astronomen die de Aalsterse sterrenwereld bewonder den. Een neutrale Boomse terreinafgevaar- Het uur van de waarheid voor The Tower In het kader van de degradatiestrijd in eerste provinciale speelt The Tower zaterdag te Zele tegen BBC Dendermonde. Samen met St.-Niklaas moeten deze drie teams ui-maken wie een supplementair ticke' naar tweede provinciale krijgt. Daar St.-Niklaas er in geklaagd is Dendermonde een eerste nederlaag aan te smeren, heeft The Tower de kans zich zaterdag te redden door eveneens te winnen van Dendermonde. In dit gev I wordt de match tegen t.-Niklaas vrijwel overbodig (PVB) Van Keer - Van den Bosch85-70 Dat dit tornooi ernstig wordt genomen, mag blijken uit het feit dat coach J Troch van de ploeg Van Keer, verle den woensdag zijn spelers uitnodigde op een trainingsuurtje Kwestie van een paar systeempjes door te nemen Verleden jaar had de ploeg Van Keer het tornooi gewonnen De basis van het team zijn de nieuwbakken Belgi sche jumoresbekerhouders. Met deze spelers, Schmitt D., Schellinck, De Neve, Cornand en P. Van Impe begon Van Keer dan ook aan de match. De ploeg V.D. Bosch moest de dien sten missen van de gebroeders V Steyvoort Dit omdat Mercurius nog steeds in de running is voor de titel in 2de klasse. De in gestalte benadeelde Antwerpe naars probeerden in de eerste helft via snelle tegenaanvallen gelijke tred te houden met de tegenstanders, wat hen aanvankelijk aardig lukten. Af standsworpen van P. Van Impe en reboundwerk van Schmitt zorgde er echter voor dat de thuisploeg steeds wat voorsprong had Ruststand 40-34. Na de rust begon de Van Keer equipe meer van zich af te bijten in de verde diging. P Van Impe intercepteerde verschillende passen van de tegen strever, terwijl Cornand en D. Schel linck afwerkten met een hoge trefze kerheid. Daar Schmitt, De Neve en De Geest het luchtruim overheersten, waren Van Meerbeeck en Swinnen onder de ring moeilijk te bereiken, en dus ook ongevaarlijk Punten: Van Keer Schmitt 18, D Schellinck 22, De Neve 12. Cornand 15, Van Keymeulen 2, P Van Impe 16 Punten V.D Bosch: De Jonge 8, Janssens 10. Stevens 6, F Van Impe 4, V. Meerbeeck 12, V.D. Bosch 15, Swinnen 15. V.D. Broeck - Van Keer: 65-64 V.D Broeck speelt dit tornooi met een Osiriskern. Ongenaet, King Hen- drickx, Body Sierens en Lagring zijn allen spelers van de Denderleeuwse club V Keer moest ditmaal de diensten missen van zijn nationale juniores Schmitt en D. Schellinck. Het tweetal had van de bondsleiding speelverbod gekregen omdat ze volgende week aan een kwalificatietornooi in Bulgarije deelnemen en men de kans op kwets uren wou beperken. Aanvankelijk hielden beide ploegen gelijke tred, 10-10 na 5 Dan kwam F Schorreel op het terrein en meteen schakelde V.D. Broecks tegenaanval over naar een hogere versnelling Hendrickx lukte een 4 op 5. Halfweg 20-12 score. Met steals bracht Cor nand de bezoekers terug in het spoor, digde verklaarde na de wedstrijd, dat weinige derde klasseploegen tegen dit Okapi zouden winnen. De jarige Schmitt liet in de kleedkamer taart aanrukken. Deze verjaardag zal hij zich nog lang herinneren. Punten MerksemDe Rycke 12, Haerbos 16, Herman 22, Bayer 18, Pignet 2, Steiner 5, Gistels 15. Okapi: 46-77 veldworpen of 60 en 13-24 V.W. of 54 Schmitt 17, D. Schellinck 30, De Neve 29, Cornand 19, P. Van Impe 10. (GSX) Keizerlijk Plein 22A AALST s 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A la carte aan ma,'9e p"lzen- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. 83/46 Basketliefhebbersverbond Van de eerste tot de laatste speeldag aan de leiding, zonder één enkele nederlaag. Dat speelde B.B.C. Olfit dit jaar klaar. Het Aalsters liefhebbersbasket, dat sinds zijn ontstaan steeds opgang kende, heeft dit jaar een lichte terugslag moeten inkasseren. Voor basketliefhebbers die de zaak in de laatste maanden niet meer van dichtbij gevolgd hebben, ziehier een korte opsomming van enkele feiten. Door het acute probleem van het tekort aan scheidsrechters werd dit jaar met het verbond bij de Belgische Basketbalbond aangesloten. Dit hield natuurlijk in dat volgens de reglemen ten van deze laatste moest gespeeld worden. Wat dan ook meebracht dat bv. schorsingen van spelers niet meer onderling konden geregeld worden. De ploegen begonnen zich op alle mogelijke manieren te versterken. Zo liet «De Hoorn» ex-internationaal L. Van Kersschaever opdraven. St.- Antoon stelde de in de Belgische Bas ketbalbond geschorste Bieseman op en bij B B C. Olfit speelde de in vakan tie zijnde G. Schollaert enkele wed strijden mee. Het regende klachten elkaar en haalde Olfit via V. Crom- phout, Verbeken en D'Herdt de achterstand in en liep zelf uit tot 44- 65. De laatste minuten liet Olfit zijn reservespelers opdraven wat niet belette dat de jeansjongens onversla- Aantal wed. gewonnen verloren punten 1Olfit 20 20 0 40 2. Snoepertje 19 15 4 30 3. De Hoorn 19 14 5. 28 4. St. Antoon 19 14 5 28 5. De Villa 19 9 10 18 6. Car Service 19 8 12 16 7. Cockpit 19 7 12 14 8. Paco Milou 19 7 12 14 9. Nachtwacht 19 6 13 12 10. Diversi 19 4 15 8 11Terlinden 20 2 18 4 ruststand 31-30. In de tweede helft bleef Cornand scoren en wanneer hij aan het kanon steun kreeg van P. Van Impe en De Neve, konden de bezoe kers de leiding overnemen, 43-52 na 10' V.D, Broeck himself sloeg echter terug. In reboundsduels met Biese man en De Geest bleef hij meestal aan de winnende hand en kon dan ook een karrevracht punten aanbrengen. De laatste minuten werden geken merkt door een paar scheidsrechter lijke beslissingen van het duo V Caeckenbergh-Herremans, die vooral bij de ploeg Van Keer kwaad bloed verwekten.. Punten V D. Broeck 21Ongenaet 9, Hendrickx 14, Lievens 6, Lagring 0, Schorreel 9, Rombout 2, Podevijn 4. Punten Van Keer: Bieseman 2, De Geest 3, V. Keymeulen 6, P Van Impe 10, Cornand 29, De Neve 14. Schorreel - Minnebo: 68-104 Schorreel die afgelopen seizoen bij Vlierzele aantrad heeft dit tornooi zijn kampioenen uit 2e provinciale meege bracht Veldeman (Melda Gent) en C. Philips (Okapi) versterkten het team. Bij Minnebo waren Citters, Mollekens afwezig. Laatstgenoemde is met zijn Club Willebroek nog in de eindronde van 2e klasse gewikkeld. Van Leem put, die in de eerste match een arm breuk opliep is voor geruime tijd out. De thuisploeg geraakte moeilijk uit de startblokken. Van de eerste 10 pogin gen ging geen enkele bal door het net en omdat Minnebo en V.D. Keere aan de overzijde ook nog de terugkaatsers voor hun rekening namen, liepen ze gemakkelijk uit 18-28 na 10'. D. Schorreel lukte 3 opeenvolgende afstandsworpen, maar stond te alleen om ietwat weerwerk te kunnen bieden Ruststand 30-51 Na de herneming zagen de aanwezi gen hetzelfde spelbeeld Het klasse- verscnu tussen pioeg Minneoo met overwegend spelers uit nationale en de versterkte provinciale selektie van Schorreel was te groot, 46-76 na 10' Coach Veillefon stelde zijn aanwezige bankzitters op en liet zijn spelers om beurtrol rusten zodat Schorreel en co het verschil nog enigszins konden beperken. Punten voor Schorreel 18, V. Trappen 4, Veldeman 0, Lievens 6, V.D. Mae- len 0, Gevaert 6, De Cock 4, Philips 12, De Rouck 6, Garcia 12. Minnebo 16, V.D. Keer 34, Potteman 21, Temmerman 20, Famaéy 9, Hel linckx 4. Kalender: 17-4 Elias - Schorreel 18-4 Minnebo - V.D. Broeck 19-4: V.D. Bosch - Schorreel 20-4: V.D. Broeck - Elias Alle schiftingswedstrijden vangen aan te 20 u. in de zaal Okapi Home In. Inkom gratis. (GSX) van de pot die de ketel zijn zwart ver weet, wat dan weer tot gevolg had, dat sommige teams een aantal spelers niet meer mochten selekteren daar ze niet reglementair aangesloten waren. Zo kwam er een situatie waar niemand nog wijs uitraakte. Nu is dit gelukkig allemaal vergeten en vergeven en heb ben we toch een rangschikking kun nen op de kop tikken. B.B.C. Snoepertje - B.B.C. Olfit64-97 In de eerste minuten kon een man op man verdedigend Snoepertje, leider Olfit op 12-punten achterstand spe len. De grote uitblinker in deze periode was spelverdeler P. Verhulst. Wan neer echter de scheidsrechter, de coach van Snoepertje een technische fout aansmeerde, kantelde de wed strijd en bij de rust kon Olfit terug aansluiten 33-31 Na de hervatting stuikte Snoepertje in gen de weg naar de titel verderzetten. (GSX) Punten BBC. Snoepertje: Verhulst 15, V. Langenhove 13, V.D. Velde 0, Cooman 7, Kerkvliet 4, Ravijts 21, Troch 4. BBC. Olfit: V. Callenberghe 2, Verbe ken 13, D'Herdt 22, Steenhout 14, De Ridder 0, D'Haese 4, De Wilde 4, Van Cromphout 32, De Saedeler 6. Uitslagen 19e speeldag Terlinden - Diversi 54-62 De Hoorn - Olfit 69-92 St. Antoon - Nachtwacht 116-52 Cockpit - Snoepertje 39-73 De Villa - Car Service 0-20 20e speeldag Terlinden - St. Antoon 28-119 Paco Milou - Snoepertje 48-85 Car Service - De Hoorn 0-20 Diversi - Olfit 59-99 De Villa - Cockpit 62-59 Wij zoeken dringend: SPORTFOTOGRAAF Schrijf naar Nieuwe Gazet van Aalst Geraardsbergsestr. 44/3 9300 AALST Ook na de zevenentwintigste speeldag blijft de rangschikking in de derde provinciale D zo goed als ongewijzigd. Bovenaan de klassering won leider S.O.S. Schellebelle nipt maar verdiend op het veld van F.C. Sint-Rafaël Herzele (1-2). Het tweede geklasseerde S K Aalst won zonder zelf b' iljant te spelen met ruime 5- 1 cijfers tegen S.K Herdersem Al bij de eerste aanval in de eerste minuut was het raak Hugo Verbestel zette oranje-goren op de goede weg. Tien minuten later be diende Johan Spanoghe Gary De Kinder die meteen een knap doelpunt aanteken de 2-0 Eén minuu' later milderde geel- blauw tot 2-1 via Rudy Van Den Brempt na hoekschop van André Hendrickx Na rust kwamen de leerlingen van John Lis- sens eigenlijk in het stuk niet meer voor Bij een vrijschop van Gary De Kinder los te invallersdoelman Roger Pieters ('itu- laris Chris Janssens verkiest het kaatsen op zondag boven het voetbal) de bal en een attente Karei de Jaegher maakte er 3-1 van Diezelfde De Jaegher maakte er op strafschop 4-1 van en net voor afflui ten zelfs 5-1 Meteen blijft S K Aalst op één punt van Schellebelle. Toch iet het er naar uit dat Schellebelle de titel wel zal veroveren. Het speHt nog tweemaal thuis (tegen Okegem en tegen Bambrug- g> en moet op de laatste speeldag naar Meerbeke S.K Aalst heeft nog twee uit- wedst ijden (op Ede en op Nieuwerker- ken) en speelt op de laatste competitie dag aan h is tegen ilskracht Moors^ I. Op papier heeft de huidige leider dus de gemakkelijkste kalend r, I zijn verras singen noor urgesloten Eendracht Nieuwerkerken hield zondag doel'jeskerrms tegen Sporting Sin -Ante- links dat vorige zondag reeds met 0-9 werd ingeblik door S K Aalst Nu werd het 7-1 voor Eendracht Al na vi f minuten scoorde Danny Steenhoudt Peter Wel- lekens deed hem dat na en nog voor rust had Danny Steenhoudt er nog twee bij gedaan 4-0 In de tweede helft zorgde Franky Triest voor forfaitcijfers en Danny Steenhoudt bracht met twee nieuwe doelpunten de 7-0op het bord Paseven voor afflui en maakten de gasten hun eerreddend doelpun' Met zijn vijf treffers van vorige zondag is Danny Steenhoudt nu alleen topscorer van de ganse derde provinciale me' 28 treffers Een nieuwe «Zilveren voe'bal- ler» bi| voor Nieuwerkerken Wilskracht Gi zegem moest zondag een puntendeling toestaan aan V C Ede dat theoretisch nog steeds niet zeker is van een tweede jaar derde provinciale Groen-zwart speelde een goede eerste helft en kwam in die periode ook op voor- sprong met een doelpun* van Pa'rick Verleyen Na rust namen de bezoekers het initiatief in handen en kwamen op gelijke hoogte 1 -1 Meteen ook de eind stand Bi| Wilskrach' was men na de wedstrijd verbolgen omdat scheidsrech ter Van Cauwenberghe tot tweemaal toe een strafschop had ontnomen en daar door ook de vermoedelijke overwinning Wilskracht Moorsel tenslotte speelde eveneens 1-1 gelijk De bezoekers uit Heldergem kwamen in de eerste helf' op voorsprong uit strafschop Na rust pakte paarst-wr de zaken enigszins anders aan en ging op zoek naar de geli|kmaker Deze kwam er pas naar het einde toe via De Neve Alvast een pun' bi voor Wils krach- dat nu de laatste plaats overlaat aan Sint-An ehnks Nu zondag speelt Moorsel op datzel'de Smt-Antelinks een wedstrijd die absoluut moet gewonnen worden wil het zich in derde handhaven di seizoen 1 Tweede Provinciale B Herleving Sint-Pauwels - Eendracht Meldert 1-7 Eendracht Meldert en meer bepaald Eddy Van Driessche heeft zondagna middag hard toegeslagen in het Waas land. Bij het dearada ie ijpe Herle ing Sin -Pauwels ging geel-blauw winnen met li fst 1-7 Niets liet deze zware score vermoeden bij rust, want toen luidde de stand immers nog maar 0-1een doelpunt van Maes Maar na rust scoorde Eddy Van Dries sche zo maar eventjes zes doelpunten op een nj-je Meer dan een eerreddend doelpunt zat er voor Herleving met in Met zijn vijfentwintig doelpunten is Eddy Van Driessche meteen topscorer van znn reeks. Volgende week spe-Jt Eendracht op eigen terrein de topwedstrijd tegen leider Eendracht Winnik. Haalt de ge baarde Meldertse spits dan ook fors uit Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 14