Eersteling te Denderleeuw Dames Kangoeroes Geen titel, wel promotie BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Topvorm van Johny De Bock bezorgt BC. Alloo nipte zege ...naar Geraardsbergen Met de kadees op tocht... 10 jaar oud en verdubbeld Nieuwelingentrofee Minister Mare Galle aan vierde uitgave toe Osbroekstadion in 84 onbeschikbaar Johny De Bock scoort met de regelmaat van de klok Nieuwe Gazet van Aalst 13 april 1984 15 Volley De dames van Kangoeroes Aalst hebben met een klinkende 3-0 overwinning tegen Hofstade hun overgang naar tweede provinciale bevestigd. De titel werd nipt gemist daar Meerbeke, dat evenveel punten totaliseert, een set minder verlies moest incasseren. Bowling Derde Nationale Gebo 2 - BC. Alloo 1-3 B.C. Alloo heeft andermaal één verliespunt moeten prijsgeven. Nadat zij vorige week op Seb Calor reeds één verliespunt kenden, moesten zij nu tegen Gebo 2 opnieuw een punt prijsgeven V.K. Kangoeroes Aalst Het werd tegen Hofstade toch nog een boeiende wedstrijd. Aalst vocht voor de titel. Hofstade tegen de degradatie De eerste set werd in nauwelijks tien minu ten afgewerkt Hofstade kwam niet ver- Op 6 mei gaat te Haaltert voor de vierde maal de nieuw' lingentrofee Minster Marc Galle van start Niet minder dan 19 organisaties komen in aanmerking voor deze trofee Hiervan gaan drie or ganisaties door te Aalst waaronder vo r het eerst een criterium dat op 23 juli voo het beroepsrennerscriterium doorga t. Alle nieuwelingen woonachtig in Oos1- vv laanderen kunnen punten totaliseren. Het spreekt vanzelf dat er heel wat in e- resse is bij alle jongste wielrenners. De voorgaande jaren werden Pascal Elaut, Geert Eb^raerten De let laureaat, ongetwijfeld drie ui stekende renners Wie dit jaar eindlaureaat wordt lijft een open vraag der dan 6-15. De tweede set was hed wat spannenderHofstade kon aan klampen tot 9-9. Daarna liep Kangoeroes uit maar kon de set met afmaken Hofsta de gaf zich niet gewonnen en kwam terug Voor de eerst geklasseerde is er een p ijs van 10.000 tr. en een tr fee aan verbon den terwijl de eerste 20 financi- Ie even eens aan hun rekken komen. Voor een gewone wedstrid zi|n e 10 punten te v rdienen voor de eerste en komen de eerste tien in aanmerking voor puntenwinst. In de 'inalewedstrijd te Lede zijn er uiteraard heel wa* punten te ver ienen, zo wordt er aan de eerste 50 punten toegekend Na af oop van het seizoen zullen de eindoverwinna r en de laureaten hun p ijs ontvangen ter gele- genh id van een sportavond ingericht door het orgamsatiecomré Trofee Minis ter M rcG- le. (JVi) tot 12-14. waarna Aalst bn de derde set- bal toch kon uitmaken. De derde set bleek een formaliteit Hofstade had zijn beste pijlen verschoten zodat Kangoe roes kon uitlopen tot 0-10. Met 6-15 bleef ook deze set in handen van Kangoeroes. Het werd een wedstrijd tussen twee ploe gen ^ie derde provinciale vaarwel zee- gen Aalst promoveert naar tweede pro vinciale, Hofstade krijgt een 'icket voor vierde provinciale Ook de reserven van Kangoeroes haal den een vlotte 3-0 zege (13-15 7-15. 7-15). De Aalsterse meisjes gaven dit seizoen een zeer degelijke presta'ie weg. Zij ku - nen dan ook met alle vertrouwen de overstap maken naartweede afdeling. Zij zullen er zeker geen slecht figuur slaan. De heren konden het seizoen niet afflui ten met een zege Tegen Appels kwamen ze niet verder dan 2-3. na een evenwichtige gelijkop- gaande wedstijd. Naar v-rluidt was het op'reden van de hoofdscheidsrechter niet zo f- illoos en ielen heel wat dubi- euse beslssingen Aalst won de eerste twee sets met 14-16 en 9-15 cijfers. De thuisploeg was echter met aangesla gen en won zowel de derde als de ierde set met 15-12 In de beslissende set kon Aalst aanklampen tot 8-", maar v toor toch met 15-7. Al bij al leverden ook he ren een verdienstelijke prestatie, zodat men nu reeds kan stellen dat men vol gend seizoen met hen rekening z I moe ten houden (PVB-PVDA) Dit betekent een verdubbeling van het aantal clubs sinds de stichting en met 130 spelers ook een verdubbeling van het aantal aangesloten spelers. Met «Tip-Top», Val. de Saedeleerstraat, en «Den Arend», Binnenstraat, is de stad Aalst het sterkst vertegenwoordigd. Naast «Blijf Jong», Haaltert I en II en de «Oude Kerkskenaren» valt ook de sterke vertegenwoordiging op van de sportieve gemeente Moorsel met drie ploegen «Rapid», Steenweg op Aalst, «Balleken Op», Houtenkruisstraat en «Dressel Sport», Heuvelweg. Op de algemene openingsvergadering van 10 februari 1984 was het een blij weerzien en werden de nieuwelingen verwelkomd door het beperkt bestuur met namevoorzitter Willy Van der Eecken (Haaltert), ondervoorzitter Paul De Troyer (Kerksken), Sylvain De Moor (Tip-Top) en Paul Peirlinck (Rapid). Bij de tweede algemene vergadering van 9 maart 1984 was de vergader zaal nog nooit zo volzet en werd onder meer het opstellen van de kaatskalen- der voor de zaterdagnamiddagcompe titie vlot afgehandeld. Deze kalender loopt van 14 april tot 8 september 1984 met nauwelijks 14 dagen rust in de 2de helft van juli. Waar het voor onze veteranen in hoofdzaak gaat om gezond sporten zonder de geldmicrobe of competitie- dwang, rees nochtans de vraag wie de competitiekampioen anno 1984 zou worden. Moorsel Rapid, dat twee jaar terug die titel binnenhaalde, kan als eerste de competitiewisselbeker definitief ver werven; er is echter het voorbeeld van «Welle, En Tog» dat destijds in het derde jaar faalde. Het belooft in elk geval een span nende strijd te worden met ploegen zoals «Balleken Op» (de familie Calle- baut) en «De Oude Kerkskenaren», waarin sterspeler Georges Van Der Haegen weer zijn optreden doet; of zorgt een «nieuwkomer» voor de ver rassing Er is ook nog de veteranenwisselbe- ker voor de oudste ploeg in opstelling; sinds jaren is die beker in handen van Haaltert 1 dank zij het oudste trio voo raan: Robert Gees, Ernest De Saede- leer (beide geb. 1926) en Willy Van der Eecken (geb. 1931); wie brengt hierin nu verandering Dat het Veteranenkaatsverbond der Denderstreek sinds 1974 tot heden op de goede weg is en beantwoordde aan een noodzaak, wordt bevestigd door het feit dat ook de Koninklijke Belgische Kaatsbond onlangs «seniorsploegen» in competitiever band erkende. Voor het Veteranenkaatsverbond der Denderstreek blijven echter de hoofd principes: puur uit ter minnen, onbe taald, in vriendschap en uit gezond heidsoverwegingen, kortom... JONG EN FIT BLIJVEN DOOR DE KAATS- SPORT Bowling Derde Nationale A Erg is zulks noch ans met voor de lei- dersploeg, daar achtervolger Strike Zulte tweemaal met verder geraakten dan een 3-1 zege. Hierdoor lijft de stand onge wijzigd en steeds gunstig voor de Aal- stenaars, tie stap voor stap dichter bij de titel komen Het eerste game werd een walk-over met 759-867 met Bruno Rossi (192) Johny De Bock (189) en Roger Cardon (179) als lokale .itblinkers. Het tweede game speelde Alloo zeer goed daar Vvilly De Pidder (189), Roland Van Vaerenbergh (177) Johny De Bock (183), Rogor Cardon (181) en Bruno Tossi eveneens 181 scoorden; zulks bleek echter niet genoeg om een ontke tend Gebo 2 aan banden te leggen Alloo Wel dient gezegd dat Alloo wat onder zijn norma I peil aktef-rde. illy De cidder, Johny De Bock en Roland Van Vaeren- b' rgh speelden over de 170 gemiddeld. Bruno Rossi was de beste Aalsterse ver- tegenwo' rdiger met 177, doch Roger Cardon kon moeilijk wennen In het tweede game zag men de echte -lloo- ploeg aan het werk Roger Cardon was zijn aanpassingsperiode door, en scoor de 224 punten Roland Van Vaerenbergh tot liseerde 224, Johny De Bock 210, Willy De Ridder 188 en Bruno Rossi 175 f een «super»-tota I van 1019 kegels. De thuisploeg verdedigde zich hardnek kig, doch kwam niet verder dan 908. Het laatste en beslissende spel. was echt iets voor hartlijders. Tot de laatste bal ble f Alloo op kleine achterstand Een spare was nodig om uiteindelijk de Bij de jongeren was de suprematie van de Aalsterse jeugd meer dan duidelijk. Zowat alle jeugdreeksen werden vlot gewonnen door stadsgenoten, al was de concurrentie vaak ver te zoeken. Zo won Elke Van Overwaele vlot de 60 m. votfr pupillen in 9"9. Gunther Lanckman liep bij de jongens over dezelfde afstand 9"0, een tijd die ook Andy Buyle achter zijn naam kreeg. Sandra De Nijs toonde zich de snelste in de 80 m voor miniemen met een tijd van 1 "1. Michel Igual bleek bij de jongens wel een tiende trager, maar werd toch nog primus. Maria Vermassen was de beste kadet over 800 meter en dit goede voorbeeld werd gevolgd door Guy De Waen die met ruime voorsprong won bij de kadetten jongens. Bart Meganck nationaal veld- loopkamoioen olaatst met 2'03"1 zijn eerstepisteoverwinning bij de scholieren op de tabellen. De 800 voor seniores dames werd een Aalsters onderonsje met Marie-Jeanne De Ridder als verdiende winnaar Met ve loor dit tweede spel met 945-910. De weerwraak was echter zoet in het laatste game Johny De Bock was outstandig met 199. Roger Cardon en Roland Van Vaerenbergh ieder 193, Willy De Ridder 175 en Bruno Rossi 171 Goed voor een 867-931 winst en nieuwe drie punten bij in de rangtabel Opmerkelijk is wel dat Johny De Bock in deze slotfase van de kompetitie in een werkelijke topvorm ver keert. De andere BC. Aiioo-spelers trek ken er zich aan op en zulks belooft voor het slot van deze kompetitie waarin de Alloomannen steeds zes punten voorsprong tellen op hun belager Strike Zulte (AVH) 1 -3 overwinning naar Aalst te brengen Willy De Ridder was rangaanvoerder met 193 kegels Johny De Bock hield zijn re gelmaat en scoorde 176, Roland Van Vaerenbergh 169. Roger Cardon bleef iets ondermaats en Bruno Rossi haalde amper 160. Toch genoeg voor een nipte 834-843 eindstand. Ondanks de hoogten en de laagten die de Aalstenaars in deze wedstrijd kenden, kwam toch weer hun homogeniter tot uiting, ledereen ging bo ven de 510 gemiddelde, terwijl Johny De Bock en Roland Van Vaerenbergh de toon aangaven met elk 561 of 187 ge middelde. Vrndag wacht Alloo de moeilij ke verplaatsing naar Gebo 2, één voor deel is wel de bowlingbaan daar zowel GEBO Is Alloo zijn thuiswedstrijden spelen aan de Kat (AVH) 2'26'0 bleef zij gemakkelijk voor Inge Eemans (2'31"3) Yvan De Block slaag de erin zowel de 100 als de 200 meter voor seniores op zijn naam te schrijven Met 11 "3 en 23"9 bleef hij twee maal voor Jos Jacobs. Francois Cornelis zorgde in de 100 meter trouwens voor een nieuw clubrecord voor veteranen12"1 Freddy De Boeck had weinig moeite om in de 3000 m Alex Buyle op afstand te houden. Met 9T7"4 haalde hij een ge makkelijke overwinning In de kamp nummers waren de Eendrachters tradi tioneel nergens, met uitzondering van Guido Schelfthout die het kogelstoten won met 13 m. 10. In dezelfde discipline leverde ook Dirk Ledegen een verdien stelijke prestatie met een worp van 11 m 79. Het wordt nu afwachten hoe de ajuinen verder zullen presteren in de ontmoetin gen te Deinze en Lebbeke die zaterdag en zondag op het orogramma staan. (PVB) Te voet door 't Land van Aalst 1 mei heeft in Aalst steeds een bijzondere betekenis gehad. Deze feestdag van de arbeiders groeide immers op korte tijd uit tot één van de sportieve hoogtepunten van het jaar. Dit dankzij de organisatie van de wandeltocht «Te voet door 't Land van Aalst». Bij de 15e uitgave wordt met de oude formule gebroken en start men met een nieuw initiatief Aalst-Geraardsbergen-Aalst. de tocht kost 60 fr. maar hiervoor ont vangt men dan wel een lithosnede van kunstenaar Karei Rosier. Wie meer in lichtingen wenst kan zich wenden tot W. Baetsle (tel. 7014.53) M De Wit (70.53.68) of R. Borremans (054/41.25. 89) (PVB) Wekelijks kunnen de wandelliefhebbers met WSV De Kadees ergens te lande op pad voor een ontspannende tocht. In clubverband zal men de komende weken aan volgende organisaties deelnemen Zondag 15 aprilWelle vertrek aan de zaal Botjeshof, Langestraat van 8 tot 15 uur. Zondag 22 aprilStrombeek-Bever. ver trek aan het sportcentrum Singel van 8 tot 15 uur. Maandag 23 aprilRuddervoorde vertrek aan de parochiezaal van 8.30 uur tot 15 uur Zaterdag 28 arprilGeraardsbergen ver trek aan de stedelijke sporthal van 9 tot 15 uur. Zondag 29 aprilDwars door Brakel met vertrek aan de Broederschool van 8 tot 15 uur Vorig jaar gebeurde een samensmelting van de vroegere Wandelclub Vrienden kring FFR en wandelclub De Coen Er werden twee wandelingen georgani seerd de traditionele «Te voet door 't Land van Aalst» op 1 mei en de «Levens- vreugdetochten» in september Reeds in september werd een nieuw initiatief uit- gestest en geslaagd bevonden voor de 15e uitgave van de 1 mei klassieker. Het wordt een omloop tussen Aalst en Ge raardsbergen met als heenweg het Grote Routepad GR 5 en als terugweg de trek- weg naast de Dender. Vandaar ook de nieuwe benaming van de club «Aalst-Geraardsbergen-Aalst». Volgens de organisatoren is dit een vrij wel ideale oplossing. Een GR-pad is al tijd mooi en de terugweg langs de Dender garandeert een absolute natuurwande ling zonder wagens en ander storend verkeer. Wat de reuk betreft, stelt AGA dat de rivier reeds heel wat zuiverder is dan enkele jaren terug en bovendien is op 1 mei nog geen reukhinder In de toekomst zou de wandeltocht steeds het boven beschreven circuit volgen. Men kan zowel in Aalst als in Ge raardsbergen starten voor diverse af standen, variërend van 10 tot 80 km Wie de totale 80 km. wenst af te leggen kan reeds van start gaan om 6 uur aan de St - Annakring te Aalst. Om de 2 uur kan men vanuit de twee steden met de trein terug keren naar de startplaats. Deelname aan Veteranenkaatsverbond der Denderstreek Gesticht te Haaltert op 14 februari 1974 mocht het Veteranenkaatsverbond der Denderstreek zich thans opnieuw verheugen in een ruime belangstelling. Niet minder dan 12 ploegen traden dit jaar toe, waaronder vier nieuwe met name«Panters», Dorpsplein, Nieuwerkerken, «Belskes», Ouden Dendermondsesteenweg, Aalst, «Drie Velden», Groenstraat, Aalst en «Den Blok», Katoenstraat, te Aalst. De lijdensweg van de Aalsterse atletiekvereniging en de gebrekkige installaties zijn algemeen bekend. De atleten zijn dan ook maai'wat blij dat men eindelijk, na heel wat jaren discussie en valse beloftes, toch een nieuwe atletiekbaan zal aanleggen. Daar de werken eerstdaags zouden moeten starten en vermoedelijk de ganse zomer periode zullen in beslag nemen, zal AC Eendracht Aalst deze zomer geen meetings kunnen organiseren. Ook de trainingsmogelijkheden zijn beperkt. Gelukkig zullen de atleten zoals in de winterperiode beroep kunnen doen op het stadspark. Misschien een extra attractie voor wandelaars (PVB) Atletiek Voor de eerste baanwedstrijd van het pas gestarte atletiekseizoen dienden de Aalsterse atleten zich vorige zondag te verplaatsen naar Denderleeuw waar Z0VA nog steeds zijn thuishaven heeft. Ondanks de staat van de piste en de natte weersomstandigheden slaagden enkele wit-zwarten erin zich reeds in de kijker te werken. SEB CALOR TOURNAI - BC. Alloo 1-3 De Aalsterse leidersploeg is er in geslaagd om te Doornik een zeer moeilijke situatie recht te zetten. BC. Alloo was zeker niet zonder schrik naar Doornik afgereisd. Seb Calor is immers een zeer sterke ploeg, en reeds bij het eerste game lieten zij hun intenties heel duidelijk blijken, door Alloo met 937-853 te verslaan.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15