Moet zaat op ELFI ELFI ELFI Resultaten van nieuw beleid worden duidelijk CVP-Middengroepen boos op ACW Frans Jansegers Hongaarse avond in Mikisklub Brandverzekering Zakenkantoor Nieuwe Gazet van Aalst 13 april 1984 3 Misschien uw belangrijkste verzekering Hoe lang is het geleden dat U die polis hebt bekeken Voor welke waarde bent U verzekerd Welke prijs moet U daarvoor betalen Goede raad is goud waard Vraag prijs bij Pontweg 57, 9390 Herdersem •S 053/77 51 34 Meh 't weir kinderschoenen Tel. 053/21 35 34 Café frituur snack Mei huidige CVP-PVV stadsbestuur is zowat één jaar aan de macht. Pas nu worden in feite de resultaten van de beleidsopties van het nieuwe be stuur duidelijk. Op de perskonferentie van dinsdag jl. kon het schepenkol lege alleszins een aantal vragen positief beantwoorden. Zonder in detail te treden vermel den wij vb. dat het openstellen van de burelen op woensdagavond zowel voor het publiek als voor het personeel een sukses is. Dit initia tief zal dus gans de bestuursperiode aangehouden worden. Nog in dit verband kan gemeld worden dat een aantal diensten op het stadhuis eindelijk zullen verhui zen. In mei is dit vb. het geval voor de ontvangerij en in augustus voor de bevolkingsdienst, die in de oude brandweerkazerne komt. De wer ken liepen enige vertraging op omdat dit stadsbestuur nu eenmaal werkt zoals de wet het voorschrijft. Een andere nieuwigheid is het feit dat de stad op dit ogenblik de wer ken van de verschillende nutsmaat- schappijen (RTT-water-elektrici- teit, enz.) intens volgt, om zo nodig op bepaalde gebreken te wijzen. In tegenstelling met wat sommigen dachten schijnt schepen van open bare werken De Maght ook niet zomaar aan om het even wie bouw vergunningen af te leveren. Amy- lum kreeg aldus een bouwweige- ring voor nieuwe gebouwen en silo's zolang er geen globaal orde ningsplan is. Voor nieuwe silo's van De Wolf-Cosijns is er nog openbaar onderzoek gaande, en ook voor het nieuw Fitnesscentrum aan het zwembad duren de bespre kingen voort. Andere hete hangijzers krijgen blijkbaar ook stilaan een oplossing. De milieuvervuiling aan de elektri citeitscentrale werd opgelost door nieuwe installaties die er kwamen na een interpellatie in de gemeente raad. Voor de dancing Fats wacht men op een uitspraak van de kor- rektionele rechtbank, op 3.5.84, maar de stad stelde zich alleszins al burgerlijke partij. Nog goed nieuws was dat men er op amper één jaar tijd in geslaagd is om de problemen van de druk op de waterleiding in bepaalde delen van de stad (zoals Immerzeel-Ten Berg, enz.) op te lossen. De brand weer zal eindelijk haar werk kun nen doen zoals het hoort. Toekomst Andere problemen komen later aan bod, omdat men hiervoor soms beroep dient te doen op de gemeenteraad. Wij denken hierbij aan het wijzigen van belastingsre glementen (vb. voor dancings), aan het wijzigen van de lichten op de Boudewijnlaan ter hoogte van de Raffelgemstraat, enz. Opvallend hierbij is wel dat het stadsbestuur zich blijkbaar steeds aan de strikt gemeentelijke bevoegdheden houdt. Werkelijk heel origineel ideëen durft men niet aan, vb. het invoeren van speelstraten, het ver bieden van de toegang van luna parken voor minder dan 18-jarigen zonder hun ouders, enz. Ook de wijziging van bepaalde be leidsopties schijnt blijkbaar niet tot de mogelijkheden te behoren, zoals het veranderen van de statuten van de adviesraden. Ook aan de informatie schort er ondanks alles toch nog wat. Zo maakte de pers traditiegetrouw een aantal vragen op voorhand over aan het stadsbestuur. Tot veler ver wondering kreeg men echter geen schriftelijk antwoord, maar dien den de journalisten wel pagina's vol te pennen met wat de leden van het schepenkollege vertelden. Ook op de vraag tot informatie over alle adviesraden kwam voorlopig een negatief antwoord. Dat men ook af en toe een steekje durft laten vallen werd bewezen door het feit dat schepen Borms van toerisme bekende dat Aalst niet vertegenwoordigd was op het jongste vakantiesalon, noch met een eigen stand noch op de info- stand van de provincie Oost-Vlaan deren. Maar om alles goed te maken zal men nu aanwezig zijn op de vakantiebeurs in Oostende van 20 tot 24 april eerstkomende. Alles bij elkaar kon het stadsbe stuur via de perskonferentie toch wel een positieve balans voorleggen op de meeste punten. (MP) In het jongste nummer van 't Land van Riem, een uitgave van de vzw Centrum voor de Middengroepen, Zelfstandigen en Kaderpersoneel wordt er een pleidooi gehouden voor het organiseren van een leden poll binnen de arrondissementele CVP. Volgens het artikel is het sinds 1968 geleden dat een dergelijke poll gehouden werd. Een parlementaire poll zou in de toe komst ook een sukses zijn, zoals bij de Europese ledenpoll, daar veel CVP-leden dit maar als een normale valorisatie van hun lidmaatschap blijven beschouwen. Volgens de schrijver zou een ledenpoll een tastbaar bewijs zijn van de ACW- goodwill om het harmoniemodel binnen de CVP van het arrondissement Aalst te herstellen. Mogelijks zal het voorbeeld van de CVP- Aalst-stad, waar een equipe van gema tigde ACW-voormannen en begrijpende «anderen» tot zo een sukses leidde, aan- stekelig werken op het hoger echelon» zo leest men verder. Er wordt aan herin nerd dat een aantal sociale groepen zich steeds duidelijker opstellen zoals de NCMV, die besliste tot de oprichting van een arrondissementeel politiek comité, en het arrondissementsverbond van de Bel gische Boerenbond kreeg toelichting over deze organieke reorganisatie. Het overwicht van het ACW in het arrondissementeel CVP-bestuur en de quasi afwezigheid van de middengroepen in hetzelfde bestuur, noemt men een spij tige Aalsterse vergroeiing, in het licht van het op andere plaatsen trouw aangehou den harmoniemodel. Weten de leden wat een ACW-monopolie betekent zo vraagt de anonieme schrij ver van het artikel zich af. Het ACW zou aldus beslissen over het al dan niet hou den van een ledenpoll bij de parlemen taire verkiezingen, het opstellen van de modellijst, de aanvullingen van de CVP- kieslijst, de koöptatie van het arrondisse menteel bestuur, de aanduiding van de kandidaten voor de provinciale koöpta tie, de aard en de richting van de arron dissementele aktiviteiten, enz. De middengroepen doen dan ook een beroep op het ACW om zijn monopo- liumpositie op te geven. Hierbij wordt herinnerd aan de voorbeeldige CVP-ge- trouwheid van land- en tuinbouwers, handelaars en ambachtslui, bij de vrije beroepen, kadermensen, openbare amb tenaren en anderen. «Deze mensen verto nen alleszins geen behoefte om naar CVP-ministers met eieren te gooien, ze te bespuiten met zwarte verf of een bruin sap over hen uit te gieten», zo besluit het artikel. Ook Madame Anita, komt in hetzelfde maandblad op dit evenement nog eens terug. dammen naa hemmen, 'n wedje nimmer woroon a t'haven... Op den teivei beloeve z'ons schoeine zonneschoyn en weiremder - 't reget en 't es kaad. In de gazet schroyve zezacht en kleer- mor 't er ni kleer en 'tes neghielendag on 't smokkelen... En binsjt gomen stillekesoon nor PosenAs 't azoei blijft zcllc men de klokken zing afkommen meh eh pardessieken oon en meh ne paraplie. Ne mensj zol al volop moeten in zen hofken kenne weirken, mor ik 'n hem gien goeste zee ver plaogen op te doengen doboy, 'tes veil te nat. En wa doe je tèn? Ja.ge'n kentj gè ni veil anders doeng as a gazet leizen. Want in de radio es 't oever niet anders as oever de staokingen. En door staok ek na oeik insj mei. De gazet heid oeik nog 'n ander veirdielas z'ooitgeleizen es kejje nog ne kier herbeginnen. Sertoe as 't er iet in stoot woor dagge ne kier kendj op knabbelen. Of nog beiter, ne kier on zwelgen. Gelèk as dad èrtiekelken oever 't bier. Dad hem ek twie kieren geleizen. En 'k hem meh zelf iensj on 't reikenen gezetj. Want in de gazet stond er dad eiken Belsj per joor 132 lieterkes bier ooitslabbert. Op 't ieste zicht es da veil. Mor as ge dad ooitreiket zen da voyfhonderdachtentwintjeg pintjes per joor. En dad es mor ien-'n-half per dag! Iet da k oeik nie zjust 'n vin, want wie lotj erna per dag 'n haive pintj stoon ver die 't sanderdaos ooit te drinken? Dad es tèn toch al verscholdj En 'k moen ierlèk bekennen da'k 'n betjen gezjeneird ben as ek dor op peis hoeveil Belzjen dat er tèn zen die gie pintjen 'n kroygen omda'k er 'k ik veil mier ooitgekroesd hem as meh rantsoeng van ien-'n-half... Van den andere kant es 't er nog iet anders: op taggeteg joor zen der in ons land 'n dikke droydoezjed braaroyn weggevallen en... haavd' a vast... mieras honderd zes en vieteg doezjed kafeisEn foytelèk, 'k kaan da geloeive zee. Want as ge ne kier rond ziet en ne kier peist hoeveil kafeis dat er vroeger in a gebieren woren, teigen naa... 'k Zol ni kenne zeggen of dammen doroever moeten spoyt hemmen of kontent zen. En 't moet toch zen dat de mensjen teigewoerdeg veil mier thoois, op heer gemaksken, heer pintjen slabberen. Veiren den teivei of achter heer gazet... Wa da'k oeik n og gezing hem in de gazet, dad es dat er iveranst 'n ekspoziesje es van aa volksgebrooiken en azoei. En domei hem ek nog ne kier veromgepeisd op hoe dat da was in den toyd as men nog kinjeren woren. En hoe damme wajjer ons amezeirden. 'k Weit ni ofda ze dad oeik zollen onzing as aan volksgebrooiken, mor in elk geval, 't er es ne ghielen hoeip dagge naa nimmer 'n ziet. Woor zojje naa nog kennen tierekatasjen vinnen. Azoei van die schoein groeite poezjeloyne, meh roei en groene strepkes op. Die azu noyg kosten teigenien klasjen. En meirbollen, ge wetj we hein, van die schiethorekes... Welk kindj kaan der naa nog toppen k Zol meh zelf afvraogen woor dagge da nog zotj vinnen. En woor zojje nog on die goei peizen geraoken ver goe vast rond annen top te drooin. noor dagge der iest ne kier op gespiekeld hotj... d'Echte kampioenen die piltjerden iest heer pinne ooit heren top, vildjen dad hollken 'n betjen op meh perestront en ten wird de pinnen der weir goed ingesjast. En ver 'n «zoet» pinne t'hemmen moste iest ienegte kieren in de sches van nen boeim kloppen... En ten mor kappen, meh ne steik en 'n haat... Gelek as teis stiksken hier... PETJEN Vrijheidsstraat 44, 9300 AALST Zij schrijft letterlijk «Ik zag in de krant de foto van onze minister van economi sche zaken, Mare Eyskens, gans be smeurd... en dat bij iemand met één van de moeilijkste departementen... zoiets is schandalig. De mens eerst... ligt weeral in het verleden. De vraag stelt zich of een dergelijke houding zijn oorsprong niet vindt in de geaffilieerde volksuniemen sen, die de werking van het ACV en deze van de regering willen verstoren. Dit is ongetwijfeld een moeilijke vraag voor Houthuys». En daaronder staat vermeld«De poli tieke infiltratie van volksuniemensen in de CVP op het gemeentelijk vlak is al even gevaarlijk. De CVP zal haar gewe ten moeten onderzoeken, wil ze niet ver raden worden. Dat is ongetwijfeld een moeilijke vraag voor Frank Swaelen. (einde citaat) (MP) St. Annalaan, AALST ■s 77 57 30 Vorige zaterdag kon je een uitstap maken naar Hongarije zonder Aalst te verlaten. De Mikisklub had zijn best gedaan om dit Oosteuropees land wat dichterbij te brengen. De avond zou beginnen met een toeristische informatiefilm, maar door omstandigheden werd een verkeerde afgeleverd. Er was een kleine tentoon stelling waar je wijn, aardewerk, platen en paprika kon kopen. Aan de ingang van de zaal lagen toeristische folders. De muren waren versierd met affiches uit Boedapest en andere Hongaarse beziens waardigheden. Je kon een Hongaarse schotel verkrijgen en er een bijpassende wijn bij drinken. Het hoogtepunt van de avond was wel het optreden van de dans groep «Les Kulacs» uit Tubize. Zij brachten typische folkloristische dansen begeleid door Hongaarse muziek. Rond half elf werd deze avond besloten en kon het talrijk opgekomen publiek nog ver der genieten van een hapje en een drankje. (LI) Ooit zén krammen schieten.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3