Modelschepen, ikonen en nog veel meer Jeugdraad organiseert Jeugdmarkt op Topdag '84 Pottenbakkersmarkt E.H. J.Van Malderen nieuwe superior S.M.I. VKSJ Erembodegem zorgde voor prima groepsfeest NIEUWKUIS SUPER SHOP Hovenierstraat,18 95oo MLST /Marktstraat25 i89oOPM/IJK Nieuwe Gazet van Aalst 13 april 1984 5 doet het beter ONZE APRILSE REKLAMEGRIL: Broeken- 20 Overgordijnen - 10 Kattestraat 78, 9300 AALST 053/21 38 65 053/70.36.85 052/35.83.66 VIDEOFILMS 99 f F per 3 dagen Mogelijkheid tot huren van film^ zonder lid geld. 2.000 films in 3 systemen. Vrijdag 6 april, niemand minder dan Nand Moors, opende in '1 Apostelken, de elfde hobbytentoonstelling, ingericht door de vereni ging Kosi, een naam die staat voor «kuituur, ontspanning, sport en inspraak». Het thema voor dil jaar wasvolkskunde. Hoe gevarieerd is 's volks kunst In 't Apostelken kon men vorig w eekend opnieuw ideeëen opdoen om de steeds maar groter wordende vrije tijd op een aangename manier door te komen. De kleinschaligheid van het initiatief van KOSI moet kwalitatief gezien niet onderdoen voor de grote jaarlijkse Hobby en Vrijetijdsbestedingsbeurs in de Keizers/tallen. (JC) Nand Moors, voormalig medewerker bij de BRT, gekend door het programma «de Postiljon», schetste voor een ruim publiek de historiek van deze hobbyten toonstelling, die in de beginjaren vooral gericht was naar de amateurschilders. In de loop der jaren werd gestreeft naar meer variatie. Zo ging het vierde jaar over kunstambachten. In 1983 werd de kreativiteit bewonderd van de jeugd, die kunstwerkjes vervaardigde van legoblok jes. Moors gaf na een korte terugblik, een De massale belangstelling voor de Aalsterse Topdagen trekt blijkbaar steeds meer mensen en verenigingen aan om op die dag naar buiten te treden. Vorige week meldden we dat het Aalsters komitee «Jonge ren voor werk» er voor een informatiestand en -aktiviteit zullen zor gen. Intussen wil ook de Jeugdraad van die gelegenheid gebruik maken om reklame te maken voor de aangesloten jeugdorganisaties. Voorwaarde is dan wel dat de geïnteres- hun inschrijving voor deze jeugdmarkt seerde jeugdverenigingen zelf mee zorgen voor animatie- en informatiestanden. De jeugdraad zal wel zorgen voor gemeen schappelijke voorzieningen zoals tenten, podium en vlaggen. Maar de klemtoon ligt op de animatie, waarvoor de jeugd verenigingen zelf moeten instaan. De jeugdgroepen kunnen terecht op het jeugdsekretariaat (Kapellestraat 15) voor op 5 mei 1985. De bijhorende invulfor- mulieren worden aldaar verwacht voor 21 april, 't Is in elk geval een kans voor gratis publiciteit bij een ruime groep Aalstenaars. Een kleine maand later gaat het Jeugd werkweekend door in de Driesleutel- straat, georganiseerd door de vzw Aal sterse Jeugdorganisaties (weekend 25-27 mei), (k.n.) Zondag 15 april kunt U in centrum Netwerk naar de (eerste) potten bakkersmarkt. Uit nostalgie Nee, zegt Netwerk «Eerder vanuit de konstatatie dat de pottenbakkerskunst een van de enige ambachten is die zowel nog steeds algemeen gewaardeerd wordt door brede lagen van de bevolking, als een van de enige kunstvormen die voor iedereen betaalbaar blijft». In vroegere tijden was er in Schellebelle de «potjesmarkt», een begrip in de streek. Van heinde en verre kwamen pot tenbakkers hier samen om de mensen de kans te geven hun huisraad te vernieu- Nu stellen we vast dat het pottenbakkers- beroep aan herwaardering toe is. Er ont staan weer kleinschalige ateliers dik wijls eenmansbedrijfjes. De meeste sla- Al fons De Vidts, demonstreerde met pas sende karousselmuziek, zijn miniatuur- karoussel Dat deed ons nostalgisch terugdenken aan onze kin derjaren. Wat de oude ambachten betrof, kon men zien hoe Ann Robbrecht uit Impe, met geduldige vingers, oude biezen stoelzit tingen repareerde door nieuwe, afkom stig uit Nederland. Nadien werd het echt paar De Kegel gefeliciteerd voor de prachtige ikonen, die zij vervaardigen volgens eeuwenoud procédé, en veel monnikengeduld. Tenslotte prees Nand Moors de aanwe zigheid van kantklub «Rosemarijn» uit Aalst (gesticht in 1979 door mw. Van Hemeldonck) met prachtige tentoonge stelde naaldkant, stropkant en moderne kant. Beneden waren talrijke bedevaartvaan tjes te zien van dhr. Van Den Broeck. De abdij van Affligem was ook vertegen woordigd met bier, kaas en wijn (D.V.) Wat heeft men in Aalst toch tegen cultuur Waarom kijkt men in de Cultuurraad zo zuur Waarom wordt elk cultuurdossier zo op de lange baan geschoven Zijn de beleidsmensen dan echt cultuur-blinden en doven Goed, de cultuurraad is een autonoom orgaan dat de beleidsmensen met adviezen bij kan staan maar de voorzitter kan het maar niet verleren de werking ervan regelmatig te blokkeren. Ook in het College zet die trend zich door alles wat cultuur betreft, komt cr slechts heel traagjes door De Maght wordt er al rood van (alleen maar op de wangen omdat ze Poma telkens weer moet smeken haar nog eens te ontvangen. Ze kijkt hem dan even diep in de «blauwe» ogen, en pleit voor begrip en mededogen Want de dossiers nodig om subsidies te ontvangen zijn dan steevast nog in het College blijven «hangen» Borms Claus schijnen zich hierover geen zorgen te maken, ze zien het Cultureel Centrum misschien liever niet afgeraken Want ex-schepen Claus heeft zijn collega zijn ex-schepen-hobby aangepraat Veel kans dus dat het Centrum alleen maar voor schapen opengaat. perversje overzicht van wat deze tentoonstelling te bieden had. De schijnwerper werd eerst gericht op de geschiedkundige kring Het Land van Aalst, die verschillende oude gravures, portretten en kaarten van fami- liekunde tentoonstelde. De gastspreker bracht een hulde aan Frits Courteaux, die veel gepresteerd heeft voor de stad, ondermeer de restauratie van het Oude Hospitaal. Ook het scheepvaartmuseum van Baas rode was er met enkele modelschepen en oude foto's van boten. De Aalstenaar Op 1 april werd E.H. Julien Van Malderen benoemd tot nieuwe superior van het Sint-Maarteninstituut. Hij volgt in deze funktie E.H. Marcel Van Spaendonck op, die verleden zondag werd aangesteld als pastoor te Kieldrecht. De nieuwe superior van het «klein kollege» werd geboren op 5 mei 1948 te Zele, waar hij studeerde aan het Pius X kollege; en later aan het Klein Seminarie te Sint-Niklaas. Na zijn priesteropleiding aan het Gentse seminarie werd hij in 1973 tot priester gewijd. Intussen werd hij ook licentiaat Wijsbegeerte aan de K.U. Leuven, waar hij ook toegepaste theologie studeerde. In 1975 gaf hij een jaar les in het Paus Johannes-kollege te Merelbeke en in 1976 volgde zijn benoeming als godsdienstleraar aan het Aalsterse S.M.I. Tot het einde van dit jaar geeft hij ook les aan de sociale school te Gent. Zijn opdracht als zondagsonderpastoor op de H. Hart-parochie te Aalst blijft behouden. De nieuwe superior vertelde ons dat deze benoeming voor hem een volkomen verrassing was, en dat het bijgevolg wat te vroeg is voor een antwoord op vragen over zijn kijk op deze belangrijke taak. (k.n.) Groepsfeesten en ouderavonden van jeugdbewegingen, of hoe men ze ook noemen wil, horen eigenlijk overal en nergens thuis. Het is geen toneel, geen kabaret, geen liedjes- of dansavond, geen subsidieerbare kunst of kuituur. Maar in de beste gevallen kombineert het elementen van al die dingen tot een sfeervolle, deugddoende avond. Zoals VKSJ Erembodegem op 31 maart jl. Typisch voor zo'n groepsfeest is dat het de kinderen en jongeren zelf zijn. van 8- jarigen tot en met de leiding met een paar twintigers, die voor alles instaan. De ideeëen. de uitwerking, de repetities, het decor, de prestatie - noem maar op. Jeugdkultuur dus, in de volle zin van het woord, ook al haalt die nooit het TV- scherm. Met zijn zwakke kantjes ook. maar die vergeef je moeiteloos als je zo'n avond in de juiste kontekst bégrijpt. gen erin er een leefbaar beroep van te maken. Netwerk nodigde een aantal pro fessionele pottenbakkers uit, die behalve verkoop ook demonstraties op de draai schijf zullen vertonen. Ze zullen ook op alle vragen antwoorden, zowel over hun technieken als hun beroep, het opzetten van een kleinschalige zaak, enz. Toegang gratis, van 10 tot 20 u. VKSJ Erembodegem koos voor een gevarieerd programma: speels, vindingrijk, burlesk soms, of ironisch. Aerobic-imitatie door de leiding, vogeltjesdans voor de allerkleinsten, een dansmedley door de tiptoppers (11-12 jaar) - de ouders en sympatisanten hebben zich nauwelijks verveeld. Er waren een paar plezierige uitbeeldingen van verhalen en een knap inspelen op de persoonlijke talenten van een aantal leden voor tussendoortjes met voordracht en musiceren. Voeg daar nog een mooi decor aan toe (van Bernadette Van De Winckel) en keurig geluid en belichting door Aalsterse KSA-broeders, en je hebt een prima ouderavond. Tot in de puntjes afgewerkt, met veel zwier op het podium gebracht en terecht door de zaal met een luid applaus beloond. Meteen is de herinnering aan de vorige ouderavond, 2 jaar geleden, voorgoed vergeten (want toen was het resultaat eerder mager). VKSJ Erembodegem is er weer bovenop, en daar is de leiding zichtbaar blij om. Ze vergaderden om de veertien dagen, en wie interesse heeft kan terecht bij groepsleidster Marijke Van Den Bossche; Kerkstraat 6, Erembodegem (tel. 21.34.71). (k.n.) Wij halen af en bestellen bij U thuis En steedshemdendienst, verhuring van tapijtreinigers, enz. m

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5