iÖjpIWU Rodekruis veertien daagse in het teken van de vrede ZO'N AANBIEDINGEN VIND <JE NERGENS G.O.C. Aalst vijf jaar jong Onder de Belforttoren Erembodegem viert 150 jaar «Niets zonder arbeid» Karnavalballonnetjes van de Jefkes waaiden ver KOOP IN EIGEN STREEK. Van Der Haegen 10 Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst Land- en tuinbouwers helpen elkaar OFFICIEEL OPEL DEALER Kareelstraat 2/4 9300 Aalst O 053/21.60.11-12-13 w BETROUWBARE VOORUITGANG. En als U dat nog niet wist: G.O.C. staat voor Gespreks- en OnthaalCentrum, of, duidelijker gezegd, voor het homo- en lesbiennecentrum in de Hoogstraat. Dit centrum werd geopend op 28 april 1979 en hun verjaardag vieren ze eksakt vijf jaar later, volgende week zaterdag dus, met een fuif. Iedereen is welkom - ook al ben je «het» niet... GOC bestaat 5 jaar. Een knus interieur, (jc) Alle stadsdiensten schijnen eindelijk te beschikken over het nieuwe reglement voor het verhuren van materiaal van de stad, zodat vergissingen of diskriminaties in de toekomst moeten uitgesloten zijn. Het nieuwe reglement werd trouwens gebundeld in een geel boekje. Naar wij vernamen kwam dit gele boekje pas bij alle diensten terecht op maandag 9 april jl. alhoewel het reglement goedgekeurd werd door de gemeenteraad op 6 september 1983 en bekrachtigd door de Bestendige Deputatie op 18 november 1983 De opening van de stadsdiensten op woensdagavond is een sukses. In de randgemeenten worden trouwens statistieken bijgehouden van het aantal mensen dat op die avond beroep doet op de diensten. In september 1983 kreeg men aldus 273 bezoekers over de vloer, in oktober 1983, 854 inwoners, in november 237, in december 191, in januari 1984 279 en in februari 1984 213 Aalstenaars. Gezien het sukses wordt het systeem dan ook verdergezet. Volgens schepen van personeel De Pauw verklaarde is het stadspersoneel zelf tevreden met de nieuwe regeling, omdat men nu in feite slechts 4 1/2 dagen dient te werken in plaats van 5 dagen. De vrijdagnamiddag is het personeel immers vrij. «Niets Zonder Arbeid - Trouw en Eendracht», de Erembodegemse Koninklijke Fanfare die deze naam draagt, werd gesticht in 1834. Da's niet niks, want het vergt inderdaad arbeid, trouw en eendracht om 150 jaar lang een dorp te verblijden met muziek... Een jubileumfeest dus in 1984, met een reeks festiviteiten in het verschiet waar behoorlijk wat Erembodegemnaars nu al naar uitkijken. Niets Zonder Arbeid voelt zich sterk Galakoncert door de befaamde Militaire verbonden met het verleden: ze Muziekkapel van de Gidsen, in de organiseren hun jubileumviering sporthalle Denderdal. Een passend traditiegetrouw in het kader van feestprogramma voor deze anderhalfve- Erembodegem-Kermis. Dat was ook zo eeuweling(k.n.) bij de vorige jubelfeesten, in 1884,1935 en 1960. Verder schreef de huidige sekretaris van de fanfare, Marcel Temmerman, het levensverhaal van deze muziekvereniging; het boek «Met Niets Zonder Arbeid - Trouw en Eendracht 150 jaar op weg» verschijnt eerlang. Intussen noteer je best al in je agenda enkele hoogtepunten van de jubelviering: op zaterdag 16 juni verzorgt N.Z.A. een aperitiefconcert in de feestzaal van het stadhuis, waarna ze ontvangen worden door het stadsbestuur. De nieuwe vlag wordt ingewijd tijdens de jubelmis in de O.-L.-Hemelvaartkerk op zondag 17 juni, om 9.45 u. In de feesttent op het dorp nodigen zij die namiddag 13 muziekkorpsen uit voor een jubelfestival. Bovendien zorgt N.Z.A. op donderdag 21 juni, om 19.30 u. voor een groots Eigenlijk begon het G.O.C. al te kiemen in 1978. Enkele mensen vergaderden met het CSV 't Fabrieksken, HAK en de Federatie Werkgroepen Homofilie, om - buiten het ghetto van de Aalsterse homo-bars - een specifieke opvang van homoseksuelen te organiseren. Een ruimte met open en ontspannen kontaktmogelijkheden. Zo ontstond eerst de W.H.A. (werkgroep homofilie Aalst), die elke maandagavond sinds oktober '78 beschikte over het café van wijlen het Fabrieksken. Toch groeide de nood aan een eigen ruimte. Met het voorbeeld van het GOC te Antwerpen voor ogen ontwierp men een struktuur en werking die zelfbedruipend was, met een konsultatiebureau, vergaderzaal en sekretariaat. Toen men de ruimte in de Hoogstraat vond (nummers 64-66) werd de naam WHA veranderd in GOC - eenvormig met de georganiseerde opvang van homofielen in Vlaanderen. Naast de materiële inrichting werd al gauw gestart met werkgroepen rond onthaal en opvang, gehuwden en nieuwkomers. Dagelijks permanentie kwam er dankzij een BTK-projekt eind '79, en drie jaar later werd een DAC- projekt goedgekeurd. Hierdoor kon een konsultatiebureau gestart worden dat elke woensdagavond open is van 20 tot 22 uur, en ook tijdens de kantooruren kan men nu altijd terecht voor vragen of informatie over homoseksualiteit. Tornen aan gevestigde waarden Het kafee van het GOC, de ontmoetingsruimte, is open op woensdag van 20 tot 24 uur, vrijdag en zaterdag van 20 tot 02 u., zondag van 16 tot 24 uur. Daar heeft ook elke laatste zaterdag van de maand een fuif plaats. Op zaterdag 28 april wordt dat dus een verjaardagfuif, die begint om 21 uur. Van een mannensubkultuur, zegt het GOC, kan je bij ons niet sprekener komen immers ook vrouwen samen - onder de naam Hartenvrouw - elke eerste vrijdag van de maand om 21 uur. Verder is er nog de jongerenwerking, die info- avonden en voordrachten inricht aangepast voor scholen en jeugdhuizen. Het GOC definieert zichzelf als «een pluralistische vrijwilligersorganisatie, die zich richt tot al wie om persoonlijke of andere redenen gekonfronteerd wordt met homoseksualiteit». Het GOC wil een platform zijn voor homoseksualiteit in al zijn facetten, en vanuit de homoseksualiteit tornen aan «gevestigde waarden» in de maatschappij. Over hoe het GOC dat in Aalst wil realiseren, en welke ervaringen men al heeft opgedaan, hebben we volgende week een gesprek met een van de medewerkers, (k.n.) Op karnavalmaandag 5 maart lieten een paar honderd enthousiaste kinderen ballonnetjes de lucht invliegen, tijdens het kinderkarnaval georganiseerd door de Jefkes van de St.-Annaparochie. De ballonnetjes bliezen intussen al hun laatste adem uit, er kwamen flink wat kaartjes terug van eerlijke vinders en op zondag 8 april vond de prijsuitreiking plaats. werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om de groep «Jeugdbegeleiding» eens voor te stellende heel populaire acht Jefkes die het kinderkarnaval van de parochie bedachten en tot grote bloei brachten, en de «Nieuwe Jefkes» die hun werk overnemen. Voor de oude Jefkes is het een hart onder de riem te mogen vaststellen dat hun opvolgers alle eer van hun inspanningen hebben gehaald, zo zeggen ze zelf. 't Belooft nog beter te worden, voegen ze d'r aan toe. Kinderen met een karnavalhart kunnen er enkel wel bij varen... (k.n.) Op vrijdag 27 april 1984 wordt de jaarlijkse informatie- en fondsenwervingscampagne van het BELGISCHE RODE KRUIS door de Vlaamse Vleugel geopend in SINT-AGATHA-BERCHEM in aanwezigheid van o.m. Z.K.H. Prins Albert, Nationaal Voorzitter. Dit jaar loopt de Rodekruisveertiendaagse onder het motto: "Meer menselijkheid, meer vrede,,. Van de honderd winnaars van dit kansspel-voor-kinderen behaalde Veerle Duquet de eerste prijshaar ballon zweefde 180 km ver. Katrien Van Volsem en Greet Goossens wonnen een prijs voor de best gekleurde affiche. In totaal werden voor zowat 50.000 fr. prijzen uitgereikt - geen wonder dus dat de feestzaal van de parochie die zondag tot de nok gevuld was. Aan geestdrift was er geen gebrek, want de organisatoren hadden ook gezorgd voor een serie tekenfilmpjes en deelden snoep en suikerkoeken uit. Er Het Rode Kruis mocht al viermaal een Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst nemen. In 1901 werd de Nobelprijs voor het eerst toegekend aan de stichter van het Rode Kruis, de Zwitser Henry Dunant en aan de Franse pacifist Fréderic Passy. In 1917 kreeg de Internationale Rodekruiscomité de prijs toegewezen en in 1944 was het comité opnieuw uitverkoren omwille van zijn onophoudelijke activiteit tijdens de tweede wereldoorlog. In 1963, ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Rode Kruis, werd de Nobelprijs voor de Vrede gezamenlijk toegekend aan het Internationale Rodekruiscomité (dat optreedt bij gewapende conflicten) en aan de Liga van Rodekruisverenigingen (dat optreedt bij natuurrampen). De ongeveer 230 miljoen Rodekruisvrij- willigers in 132 Rodekruisverenigingen in de wereld (op 160 landen) dragen op hun manier bij tot het bewerkstelligen van de vrede. Voor het Rode Kruis betekent vrede meer dan loutere afwezigheid van oorlog; het is een dynamisch samenwerkingsproces tussen alle Staten en volkeren. Daarbij waakt het Rode Kruis erover de basisprincipes neutraliteit, onpartijdigheid, te eerbiedigen. In het Vlaamse landsgedeelte zetten zo'n 20.000 vrijwilligers, verzameld in 301 plaatselijke afdelingen, zich onbaatzuch tig in om waar mogelijk de nood te lenigen: door preventieve hulpdiensten, de organisatie van E.H.B.O.-cursussen, sociale hulpverlening, uitlening van sanitair materieel, ziekenhuisbibliothe ken, gezondheidsvoorlichting en - opvoeding... De Veertiendaagse is de belangrijkste fondsenwervingscampagne van het jaar. Tijdens de actie zullen duizenden vrijwilligers zelfklevers en eenvoudige gebruiksvoorwerpen te koop aanbieden. Aan de aankoop van de zelfklevers is een loterij verbonden. Op elke zelfklever staat namelijk een sabena-strookje. Wie vijf van dergelijke strookjes op een gele briefkaart kleeft en die naar het Belgische Rode Kruis terugzendt (Vleurgatse steenweg 98 te 1050 Brussel) kan aan de loterij deelnemen. De briefkaart moet ten laatste op 31 augustus 1984 gepost worden. (De poststempel geldt als bewijs). Er zijn twintig gratis vliegtuigticketten (heen en terug) te winnen naar Wenen, Nice, Rome, Malaga en Barcelona. De trekking grijpt plaats op 12 september 1984 onder toezicht van een gerechtsdeurwaarder. (LI naar een tekst verstrekt door het Belgische Rode Kruis) Sinds een drietal jaar bestaat in Aalst een «onderlinge bedrijfshulp» van land- en tuinbouwers. Als er al eens iemand ziek wordt, hoeft dit geen ramp te wordeneen ander lid springt in! Het lidgeld per jaar bedraagt 500 fr., wat symbolisch mag genoemd worden en waar de verzekering inbegrepen is. Tot uiterlijk 15 mei kan iedere Aalsterse land- en tuinbouwer nog aansluiten. Inlichtingen en inschrijvingen bij de bestuursleden: H. Van Den Broeck, Erembodegem (21.89.30); Fr. Maes, Moorsel (21.21.37); Jozef Anriaert, Herdersem (70.06.92); Paul Keymeulen, Hofstade (21.84.52); Alfons Roggeman, Meldert (02/452.80.79); Pros Semal, Baardegem (052/35.70.77); Juliaan Vinck, Aalst (77.53.00) en Marcel Uyttersprot, Moorsel (-). (p.d.) N.V, Snelle beslissers kopen nu een CORSA, een KADETT, een ASC0NA of een REK0RD met een korting waarvan U zelfs niet durfde te dromen. Kom gerust eens langs en met wat U nu bespaart gaat U straks naar de zon. \~~JT -lirx- iiiiÉirïrÉr''»fr/™

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 10