SPORT m Als "amateur,, een eretitel wordt... Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN FOTO CENTER Een nederlaag zonder verhaal Eendracht Aalst - F.C. Boom 0-2 Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 11 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken SERGANT FOTOCENTER 15 jaar Kamillekes 55 Voetbalkalender van zondag 22/4/84 PSTMA1| Als de voorzitter de ploeg opstelt... Continental, Uniroyal, Michelin. Open: 8-12 u. en 13-18 u zaterdag: 8-12 u en 13-15u.30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST g 053/77.33.77 MAZDA - AALST Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT Kattestraat 37, AALST 053/70 06 06 de echte 1-dag FOTOSERVICE MORGEN... OF GRATIS Damesvoetbal: Brussel - Kamillekes Aalst: 2-0 Brussel dat nog in de run is voor de Belgische beker kwam gemotiveerd aan de aftrap en ging onmiddellijk in het offensief. Brenda Van Den Eeck- hout moest tweemaal op al haar kun nen beroep doen bij gevaarlijke scho ten van de plaatselijke aanvalsters. In de 20ste minuut was ze dan toch kansloos bij een rake kopbal van Maus. Na dit openingsdoelpunt kon Aalst iets meer in de wedstrijd komen en Ann Eeckhout daagde enkele malen gevaarlijk op voor het Brusselse doel. Na de koffie joeg Kamillekes de gelijk maker na en Ann Eeckhout kwam zelfs tweemaal oog in oog met de plaatselijke portierster, maar miste jammerlijk. Even later kreeg Gina Van Den Steen nog een wenkende kans, maar deze bleef eveneens onbenut. Brussel dat fysisch sterker voor de dag kwam nam het initiatief terug in handen en Hilde Geerinck kon uit hoekschop nummer twee tegen de netten knallen. Al bij al een logische overwinning voor de thuisploeg. Tijdens het paasweekend betwist Kamillekes een tornooi in Frankrijk en de week nadien staat de laatste kom petitiespeeldag op het programma een thuiswedstrijd tegen Herk Sport. De Aalsterse dames hebben nog een _druk programma af te handelen. Na de kompetitie staan nog zes tornooien op het programma. (JVL) Mensen kunnen veel pijlen op hun boog hebben. Bekend is de boog van fietsenmaker Kamiel Sergant, die ook nog zingende Keizer Karnaval is en oprichter-leider van de "Kamillekes,,. Die Kamillekes brengen dan weer de argeloze persmedewerker in verwarring, want zowel op de sportbladzijden als bij het sociaal-kultureel nieuws kan erover geschreven worden. Het unieke van een voetbalploeg die ook ,nog karnavalgroep is en shows brengt en..., is dat wel voldoende bekend als de "Kamillekes,, over de tong gaan 15 jaar bestaan ze, sinds 1969. Goed voor een gesprek met de persoon, naar wie ze genoemd zijn. zit. Mettertijd is er inderdaad wel een zekere struktuur gegroeid. Er is de voetbalploeg (juister3 ploegen) en de karnaval/dans groep. Bestuur en «kas» zijn wel identiek gebleven. «Ja, we blijven voor alles een vriendengroep, al is het onvermijdelijk dat in een zo groot geworden groep niet iedereen iedereen kent», stelt Kamiel. Een voorbeeld dat er eigenlijk toch maar één Kamillekesgroep is ook de voetballers zijn komen helpen bij het afwerken van de karnvavalwagen. (Nog zoiets waar de pers volgens Kamiel nogal vlug overgaat is het vele werk, dat in zo'n wagen gestoken wordt. In het geval van de Kamillekes zijn het de jongens - een achttal - die de wagen maken, en zorgen de meisjes voor de eindfaseverven, papierplakken, enz.). De voetbal is inderdaad een serieuze organisatie geworden met 3 trainingen in de week, begeleid tot en met (een licentiaat lichamelijk opvoeding, twee oefenmees- ters...) Behalve de ploeg in eerste nationale is er ook in de provinciale kompetitie en een jeugdploeg. Zoals de sportliefhebbers weten zijn er maar 3 transfers geweest, waarvan enkel Annemie Van Damme (uit Geraardsber- gen) gebleven is. (Kamiel«Als je dat vergelijkt met Cercle Brugge of Standard Luik...). Moeilijk was het wel, dit jaar. 28 speelsters zijn in totaal opgesteld geweest in eerste nationalehet spel is er harder, wat meer «Er wordt nogal eens vlug met kritiek omgesprongen in de pers, en niet alleen over ons!», begint Kamiel, die staaltjes van onwaarheden opsomt. «Zijn we de best gesubsidieerde voetbalgroep, als je ziet dat we van het stedelijk sportkomitee gewoon 3000 fr. krijgen? Waar haalt men het vandaan dat we geld vragen om op te treden; als we iets doen, is het omdat we het graag doen..., daar gaat het om. Hij vertelt enthousiast over de karnavalstoet, waarvan hij het wedstrijd-element betreurt («ik herinner mij nog stoeten uit de jaren 40 en 50; dat was puur amusement en plezieren tevreden is met de «speciale clausule» die er dit jaar was voor de Gilles en de Kamillekeseen bedrag werd toegekend zonder puntenberekening. Volgens Kamiel Sergant zal het met de stoet gedaan zijn, als er geen hallen meer zijn. Niet zonder fierheid brengt hij in herinnering hoe hijzelf indertijd als voorzitter van het A.K.V. geijverd heeft voor een vaste hal. Dat werd uiteindelijk Diddens-Van Asten na de Fiber Fleet, die te klein geworden was en niet voldoende afsluitbaar was zodat zelfs gestolen werd. Het gesprek glijdt vanzelf naar het groene voetbalveld over. Opmerkelijk is dat bij een topvoetbalploeg als de Kamillekes (het gevaar voor degradatie uit de net verworven tweede klasse is dank zij een sterke tweedejaarhelft wel bezworen) nog meer dan 50 ook in de karnavalgroep kwetsuren tot gevolg had. «Ze hebben boven hun kapaciteiten gespeeld», meent hij, «volgend jaar zal het nog moeilijker zijn; nu was er vooral de motivatie plots na de promotie». Een van de vele redenen om maar weinig met transfers te werken (net genoeg als nodig)«ge kent hen niet, hun karakter, hun inzet, talent... dat schept problemen; dat hebt ge niet bij wie van jongsaf opgegroeid is bij de Kamillekes». Veruit de meeste speelsters komen (dus) uit Aalst, of hoogstens Erpe-Mere, Lede, Hekelgem en Zottegem. Over het College van Burgemeester en Schepenen stelt hij, dat het dank zij hen is of ze hadden zelfs geen terrein voor de provinciale ploeg. Een antwoord komt er niet direkt of het wel verantwoord is dat tweedeklasser Eendracht Aalst (herenvoetbal) zoveel meer faciliteiten heeft dan eersteklasser Kamillekes (damesvoetbal), die dan nog 80.000 fr. huur per jaar betalen. Het jaar rond karnaval is gepasseerd; zondag a.s. ook de voetbalkompetitie. Toch is het programma niet afgelopen. Er zijn allerlei kompetities (voetbaltornooien in België, Frankrijk en Nederland, minivoetbal bij de Toisers, volleybal bij de Schoimers, Spel zonder Grenzen op den Blok...), men verzorgt de organisatie van de Tweede Jogging van de stad Aalst (ter gelegenheid van de braderij van het Handelscentrum Moorselbaan) en dan zijn er nog de showavonden voor o.m. bejaarden, zieken, mindervaliden... Wat dit laatste betreft beschikt men nu over een avondvullend programma, meer dan 2 uur dans, en niet enkel op de Oilsterse liedjes van Kamiel zelf... Traditioneel is er tenslotte nog het Kamillekesbal op de zaterdag na karnaval in de F.F.R., maar da's intussen ook al verleden tijd. Of het damesvoetbal in Aalst erop vooruitgegeaan is, dank zij 15 jaar Kamiel Sergantmeer dan fietsenhersteller. Kamillekes? «We hebben er zelf van verschoten zoveel jeugd aan te trekken De belangstelling is zeker vergroot». Voor Kamiel is voetbal we degelijk een typisch mannelijke sport, maar je kunt niet verwachten dat alle meisjes maar bij de «typische vrouwelijke sporten» als basket of volley blijven... Eén ding houdt Kamiel zichzelf en de groep voornooit te denken gearriveerd te zijn... «Ge zijt van stof en as...». Dat hijzelf keizer is? Och, daar hoeft niet zwaar aan getild te worden. Met karnaval is hij «Kamiel Sergant» en daarmee uit... Of moet je wel keizer zijn om na zoveel jaar Kamillekes nog even enthousiast verder te doen? Wie riep ook weer «doe 'me voesj?». Tweede nationale: S C. Hasselt - Eendracht Aalst Tweede provinciale B: Eendracht Meldert - V.K Pollare Derde provinciale D: Eendracht Nieuwerkerken - S.K Aalst F.C. Sint-Rafaël Herzele - S.K. Her- dersem Wilskracht Moorsel - Wilskracht Gij- zeg°m lOLENSfRAA" j»ISTJt;STE /O 67.5677.10.66 Wat zondag in het Pierre Cornellsstadion aan de nand was grensde werkelijk aan het ongeloofelijke. Boom kreeg werkelijk de punten cadeau van Eendracht en het merkwaardigste was dat de Eendrachtspelers en de trainer zich bedrogen voelden. Voorzitter Matthijs, die op de match niet aanwezig was, daar hij een spits ging scouten, had de ploeg zelf op papier gezet, zonder met de mening van trainer Borremans rekening te houden. Muylaert éón der jonge beloften k opt naar doel. (E.L.) Doelschot van Van Roy, Piron kijkt op de achtergrond. (E.L.) Enkele spelers verschenen duidelijk met tegenzin op het terrein zodat alle cohesie zoek was. Tot overmaat van ramp miste Aalst ook nog Limpens die met sinusitus geplaagd zat. Enkel Deroy speelde goed in een match die het aanschouwen waard was. De ontgoocheling was na afloop da ook groot. Trainer Borremans zei ons onomwonden zijn mening over het hele gebeuren. «Maanden heb ik gewerkt om een goed uitgebalanceerd team te bouwen. We speelden tegen Tongeren en op Winterslag uitstekende matchen en dan ineens komt het bestuur op de proppen met een briefje waarop een volledig gewijzigd team staat. Alles is nu te herbeginnen. Ik moet er gewoonweg uit concluderen dat mijn werk volgens het bestuur niet goed gedaan werd. Ik ben gewoonweg overbodig geworden als ik het elftal niet mag samenstellen. Ik ben nog een jaar onder contract, maar zie het op die manier toch niet goed zitten. Ik speel sinds mijn elf jaar voetbal en ben reeds enkele jaren trainer, maar maakte zoiets nog nooit mee. Zelfs met L'Ecluse van R.W.D.M. die nochtans geen gemakkelijke vent is viel er nog te praten. We hadden zelfs nog een kleine eindrondekans. Er wordt hier duidelijk met het geld van de spelers en van mij gesold en de supporters, die toch komen om goed voetbal te zien, zijn eveneens bedrogen. Dus voor het elftal dat op Hasselt zal spelen moet je niet meer bij mij terecht. Ongelooflijk toch zo een situatie» Harry De Roos, oud-speler van Eendracht en nu trainer bij Boom, was uiteraard gelukkig. «Allerlei geruch ten zullen nu terug wel de ronde doen, maar er was helemaal niets aan de hand. Natuurlijk werden we wel bevoorde- ligt door de interne problemen bij Eendracht, maar dat is onze zaak niet. Ik had Aalst tegen Tongeren bezig gezien en was tegen dat team met één puntje ruimschoots tevreden. Vandaag hebben we heel wat minder talent in de ploeg dan Aalst, maar we compenseren dat met onze tomeloze inzet. Met deze belangrijke zege zijn we nu zo goed als gered, zodat ons doel bereikt is». Na deze nederlaag stellen we ons toch enkele vragen over de toekomst van Eendracht Aalst dat nu duidelijk door één persoon op alle fronten geleid wordt. Er is in elk geval een ongezonde sfeer in de Eendrachtmid- dens. Er werden dit seizoen reeds heel wat supporters verloren en met zulke toestanden doet men zeker aan geen klantenbinding. Voorzitter Matthijs, die de spelers de laatste drie maanden vergoedde, wil duidelijk alle macht voor zich opeisen. Dat hij door zijn financiële inbreng op bestuursvlak alles voor het zeggen heeft is normaal, maar dat hij zich met het sportieve gaat bemoeien en trainer Borremans overbodig acht is onbegrijpelijk. Indien de trainer het elftal niet mag opstellen is hij gewoonweg niet meer nodig. Dat aan verjonging gedaan wordt is op zichzelf een goede zaak. Dit zou echter toch in samenspraak met de trainer moeten gebeuren, of was het de bedoeling dat Boom mocht winnen zodat er geen winstpremie aan de spelers moest uitbetaald worden... Zo beweerde Matthijs achteraf nog dat hij zich toch van de nederlaag niet veel aantrok, daar het vooropgestelde doel in tweede te blijven reeds bereikt was. (JVL)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11