Eendracht zet scheve situatie recht in laatste half uur Achtentwintigste speeldag een maat voor niets VAN DER MAELEN- GOUBERT en zonen P.,.».3. De fatale nederlaag? Competitie afgewerkt 12 Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 U.E.F.A.-junioren S.K. Beveren - Eendracht Aalst2 - 2 De Aalsterse U.E.F.A.'s behaalden vorige zondag een verdienstelijk 2-2 gelijkspel op het veld van S.K. Beveren. In vrij matige eerste helft kwamen beide ploegen aan weinig open doelkansen. De thuisploeg kreeg in deze periode praktisch geen enkele kans. Eendracht Aalst moest het vooral hebben van afstandsschoten. Dirk Raes, Wim De Wolf en Bart Corthals waagden hun kans, maar telkens stond de Beverense portier op de goede plaats. Toch kwam de thuisploeg nog voor rust op voorsprong. Zo'n vijf minuten voor het rustsignaal intercepteerde Wlm De Wolf een ver uittrappen van de Beverense doelman verkeerd. De bal kwam bij de Beverense rechterspits, die er alleen van door ging en doelman Geert Tombeur kansloos liet: 1-0. Overzicht derde provinciale Provinciale D Met nog twee speeldagen voor de boeg (twee inhaalwedstrijden) blijven de posities in de derde provinciale D zo goed als ongewijzigd. Zowel bovenaan de klassering als onderaan geven de ploegen elkaar geen duimbreed prijs. het niet S.K. Aalst had hetzondag bepaald niet onder de markt met V.C. Ede, dat tot dan theoretisch nog niet «gered» was. De thuisploeg (met windvoordeel gestart) kwam in de eerste helft eerst op voorsprong, maar even voor de pauze sloegen de oranje-groenen terug. Karei De Jaegher bracht vanop de witte stip zijn ploeg langszij en diezelfde De Jaegher bezorgde S.K. na rust de verdiende overwinninq: 1è2. S.K. won dus opnieuw, maar dat deed ook leider S.O.S. Schellebelle tegen Panters Okegem. De leider haalde het tegen de degradatiekandidaat met vlotte 5-1 cijfers. Onderaan de rangschikking speelde Wilskracht Moorsel weliswaar 2-2 gelijk op het veld van Sporting Sint- Antelinks, maar of dit punt zal volstaan om uiteindelijk de degradatie dit seizoen nog af te wenden blijft zeer de vraag. Wilskracht kwam tegen de rode lantaarndragers nochtans tweemaal op voorsprong. Al na een kwartier bracht De Neef paars-wit op voorsprong. 0-1 was ook de ruststand. Even na rust kwam Sint-Antelinks echter op gelijke hoogte. Nog geen tien minuten later maakte De Neef zijn tweede doelpunt van de dag en Wilskracht leidde met 1-2. Uiteindelijk moesten de jongens van Jan Monsieur toch nog een 2-2 gelijkspel toestaan. Dat was ook een juistere weergave van het spel. Wilskracht, dat nu op gelijke hoogte komt van Okegem, moet zondag absoluut winnen van Wilskracht Gijzegem wil degraderen S.K. Herdersem en Eendracht Nieuwerkerken verdeelden na een goede wedstrijd de beide punten onder elkaar. Geel-blauw, dat eveneens nog niet 100 zeker was van het behoud in derde dit seizoen, begon erg voorzichtig aan de wedstrijd. Eendracht had in de eerste helft wel het meeste veldoverwicht maar wist de geschapen kansen niet te benutten. Zelfs niet v toen Danny Steenhoudt een strafschop mocht trappen voor de bezoekers, geraakte de bal niet voorbij Chris Janssens. Na rust bracht Herdersemaanvoerder André Hendrickx S.K. op voorsprong. Patrick Arijs lukte voor Nieuwerker ken de verdiende gelijkmaker. Na acht opeenvolgende wedstrijden zonder overwinning is Wilskracht Gij zegem er in geslaagd om eindelijk nog eens te zegevieren. Tegen R.C. Bam- brugge behaalde groen-zwart een 2-1 zege na een goede wedstrijd van beide ploegen. Bambrugge kwam al na tien minuten op voorsprong, maar even later sloeg Wilskracht terug via Chris Misotten. Vijf minuten voor rust verhoogde diezelfde Misotten de stand tot 2-1. Na rust werd de thuisploeg herleid tot tien man toen Meerschaut met een tweede boeking van het veld werd gestuurd. Met tien tegen elf kreeg Wilskracht het nu moeilijker, maar uiteindelijk kon men de 2-1 stand tot op het einde op het bord houden. Basket 1e Provinciale THE TOWER - DENDERMONDE: 60 - 65 The Tower is er vorige week niet In geslaagd In het kader van de degradatiestrijd in eerste provinciale een beslissende overwinning te behalen. Meteen rest The Tower nog slechts een kleine kans om zich In eerste provinciale te handhaven, of zal de Basketbalbond een handje toesteken? Al bij al leverde The Tower tegen Dendermonde geen denderende partij basket. Daarvoor was de inzet waarschijnlijk te hoog. Met een over winning kon T.T. zich immers veilig stellen en de resterende wedstrijd tegen St.-Niklaas als overbodig beschouwen. Voor Dendermonde, dat reeds verloor van de Waaslanders was het de laatste kans om zich te redden kortom, zenuwachtigheid alom. Dendermonde nam wel de beste start, 4-8 na 5', maar moest toch toestaan dat The Tower opnieuw op gelijke hoogte kwam14-14 na 10'. Van toen af kreeg men een gelijkopgaande wedstrijd te zien, waarbij geen van de beide teams echt zijn wil kon opdringen. Bij de rust, met 32-35 op de bordjes, was alles nog mogelijk. Onmiddellijk na rust kon Dender monde wel een voorsprong opbouwen, 36-41 na 5', maar even later bij 50-50 was alles te herdoen. In de laatste vijf minuten bleef The Tower aanklampen en vele toeschouwers dachten reeds aan verlengingen In de laatste minuut kon Dendermonde toch een beslissende kloof maken. Dankzij drie vrijworpen en een gewone doelworp ging het van 60-60 naar 60-65een onbegrijpelijke evolutie. Op zaterdag 28 april zal The Tower te Zele moeten uitkomen tegen St.- Niklaas. Indien de Aalstenaars deze wedstrijd kunnen winnen, tellen alle betrokken teams drie overwinningen en is de hele zaak te herdoen. Er kan echter nog een onverwachte wending komen want Waasmunster, de derde Oostvlaamse daler uit vierde nationale, is nog betrokken bij een klacht tegen Strombeek die in beroep nog niet uitgesproken werd. Indien het beroepscomité Waasmunster in het gelijk stelt, zullen zij twee punten meer totaliseren en de degradatie- dans ontlopen. Dit zou dan weer tot gevolg hebben dat niet drie maar twee ploegen uit eerste provinciale dienen te verdwijnen. In dit laatste geval blijven zowel Dendermonde, St.- Niklaas als The Tower in eerste provinciale en is de procedure met de testwedstrijden overbodig geweest. Kortom, alles is nog mogelijk. Zelfs een tweede reeks testwedstrijden zonder rechtstreeks resultaat. Indien The Tower het volgende zaterdag sportief niet kan waarmaken, kunnen zij nog steeds hopen op een steuntje van het beroepscomité van de basketfederatie, of hoe een dubbeltje rollen kan. (PVB) Punten The Tower: De Smedt 0-2, Lenoir 0-8, Heyvaert 2-0, De Troyer 18-6, Thijs 6-3, Van Der Borght 4-8, Van Den Brempt 2-1. Pas was afgetrapt of Eendracht kreeg een tweede opdoffer te verwerken. Bij de aftrap van de tweede helft nl. werd de bal onmiddellijk naar voor gestuurd tot bij de rechterspits. Zijn voorzet werd echter een gevaarlijk schot op doel. Doelman Tombeur kreeg de moeilijke bal niet onder controle en de goed gevolgde linksbuiten had maar voor het intrappen. Na dit tweede doelpunt werd Eendracht een tijd lang overspeeld, maar geleidelijk aan kwam wit-zwart terug in de wedstrijd. Met enkele knappe acties zorgde Eendracht voor het eerste echt gevaar voor de Beverense doelman. Afstandsschoten van Emilio Ferrera en Wim De Wolf konden hem vooralsnog niet vloeren. Met veel inzet bleef wit-zwart de aansluitingstreffer najagen. Deze kwam er halverwege de tweede helft. Een voorzet van Chris Baeten belandde bij de meeopgerukte Wim De Wolf. Diens schot week af op de rug van een Beverense verdediger, zodat de bal eerder gelukkig bij de ingevallen Chris De Waegeneer belandde die in één tijd binnenknalde 2-1. Eendracht trok zich op aan dit doelpunt en S.K. Beveren werd nu letterlijk weggespoeld. De overver- diende gelijkmaker kwam er dan op zes minuten van het einde. Bij een afstandsschot van Emilio Ferrera duwde de Beverense doelman de bal in hoekschop. Bart Cornelis speelde de bal kort tot bij Dirk Raes. Deze omspeelde twee tegenstrevers, ging de doellijn verdere af en versloeg de Beverense keeper met een «puntertje» in de kortste hoek: 2-2. Het oververdiende punt was meteen binnen. De Aalsterse U.E.F.A.'s: Geert Tombeur, Marc Van Oost, Bart Temmerman, Wim De Wolf, Peter De Neve, Chris Baeten, Emilio Ferrera- Caro, Eddy Vermoesen, Bart Corthals, Herbert Van Renterghem (Chris De Waegeneer) en Dirk Raes. MTSA Vorig weekend werd de kompetitie afgewerkt. In de zondagsreeks werd donderdag en zondag gespeeld zodat het achterstallige programma kon ingehaald worden. Real Familial dwong een puntendeling af tegen kampioen Amapola. Wim De Jonge scoorde voorAmapola en Patrick De Neve knalde raak voor Real. Sunset haalde het met het kleinste verschil van Koszen. Emiel Gallee was terug de ideale afwerker voqr Sunset. Op de laatste speeldag won Rode Roos van IJsboerke dankzij goals van Rombeeck en Schorreel. 'Amapola eindigde in schoonheid door Sportief 81 met 3-1 cijfers huis waarts te sturen. In de zaterdagkompetitie'won Lada Boys vlot van Bartan. Geert Van Den Eede tweemaal, Emiel Gallee tweemaal en Eddy De Boeck maakten de doelpunten, terwijl Adriaan Steghers tegenscoorde. Cobila's had aan een gelijkspel niet voldoende tegen Rode Duivels en degradeert samen met Blauwe Vlam. In tweede klasse won kampioen Excelsior gemakkelijk van Jong Timar- cha en boekte hekkesluiter Royal Sportief zijn tweede overwinning tegen Den Hert Leeuwerik - G.M.I.C. werd stopgezet en deze match zal nog een staartje krijgen voor de groene tafel. (JVL) MTSA Uitslagen Zondagsreeks 12/4 Adelaars - Star Boys 0-3 Gipak - Timarcha 2-1 Sunset - Koszen 1 -0 Sportkring - Nieuwe Wijk 1-4 Amapola - Real Familial 1-1 Pano - IJsboerke 0-3 Ooievaars - Sportief 81 1-1 t Duifken - Rode Roos 0-6 Zondagsreeks 15/4 Gipak - Adelaars 2-2 Sunset - 't Duifken 7-1 Sportkring - Ooievaars 1-2 Amapola - Sportief 81 3-1 IJsboerke - Rode Roos 0-2 Real Familial - Star Boys 0-C Nieuwe Wijk - Timarcha 4-2 Koszen - Pano 3-0 Zaterdagkompetitie eerste afdeling Lada Boys - Bartan 5-1 Industriepark - Wijngaardveld - 9300 AALST 053/21 68 59 Specialist in beroepskleding Onze 1e klaskwaliteiten voor: dokters, verplegers(sters), apothekers, beenhouwers, hotel bedienden, bakkers, pasteibakkers, haarkappers(sters) schilders, mekaniekers, enz. zijn katoen «Sanfor», nylon «Fabelnyl», popeline «no iron» dio- len, terlenka. Onze modellen zijn exclusief. mpfrrf-: Ter gelegenheid van de viering «10 jaar V.K. De Pluimspeelden de vroegere kern van Ploeg Zonder Naam tegen de huidige tenoren van V.K. De Pluim een vriendschappelijke wedstrijd. De gedane inspanningen werden weggespoeld tijdens een gezellig samenzijn in het lokaal 't Brughuis aan de Werf te Aalst. Op de foto's jong en ouder, met en zonder aankomend buikje. (EvdM-PVB) Blauwe Vlam - Melckenbeeckvr. Heizijde - Onderden Toren Cobila's - Rode Duivels Boterhoek - Camu Endoka - Rayo Espanol Tweede afdeling Apostelken - Heipias 2-3 Excelsior - Jong Timarcha 5-1 Royal Sportief - Den Hert 3-1 Musica - Breughels 2-1 De Kroon - 't Walleken 2-0 Leeuwerik - G.M.I.C 0-0 20ste min. G.S. Programma voor 23/4 (paasmaandag) te 10 uur Halve finales beker Nieuwe Wijk - IJsboerke (Van Belle, Levingsbird en Boterbergh) Overbroekstr., Hofstade. Rode Roos - Lada Boys (Van Der Veken, Meert en Van Campenhout), terrein Blauw Wit Eindklassement zondagreeks 1 Amapola 30 51 2 Rode Roos 30 48 3. IJsboerke 30 41 4. Sunset 30 39 5. Nieuwe Wijk 30 38 6. Real Familial 30 37 7. Gipak 30 32 8 Star Boys 30 31 Adelaars 30 31 10 't Duifken 30 26 11Sportief 81 12. Sportkring 13. Ooievaars 14. Koszen 15. Timarcha 16. Pano Eerste afdeling 1Melckenbeeckvr. 2. Rode Duivels 3. Onderden Toren 4 Rayo Espanol 5 Heizijde 6. Camu Lada Boys 8 Giwo 9 Endoka Boterhoek 11 Bartan 12 Cobila's 13 Blauwe Vlam Tweede afdeling 1 Excelsior 2 t Kloksken t Walleken 4 Breughels 5 Leeuwerik 6 De Kroon 7 Heipias 8 G.M.I.C. 9 Musica 10 Den Hert 11 Jong Timarcha 12. Apostelken 13. Royal Sportief 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 24 23 24 24 23 24 24 24 24 24 43 34 29 26 25 23 23 22 20 20 19 16 10 43 29 29 27 26 25 24 23 22 19 18 17 6 Amapola werd dit jaar verdiend kampioen van de zondagsreeks van het MTSA (EvdM) Traint Zova in Osbroekstadion Dit kunnen de Aalsterse atletiekliefhebbers zich wel afvragen, nu Danny Roelandt nog steeds gebruik maakt van de Osbroekpiste. De gewezen Aalsterse sprinter deed dit seizoen immers zijn overgang naar ZOVA dat normaal gehuisvest is in het Denderleeuwse sportpark. Danny Roelandt heeft daar schijnbaar weinig hinder van. Alhoewel Roelandt aanvankelijk tiet uitschijnen dat hij zich In Denderleeuw zou inlaten met de trainingen, wordt hij nog steeds opgemerkt In Aalst. De reden van zijn fel besproken transfert wordt dan ook duister. Mogelijks zijn deze echter te zoeken bulten de louter- sportieve context en hoopt de gewezen internationaal elders financieel beter aan zijn trekken te komen. Een open vraag. (PVB)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12