LMdVpEN DBflOft 'übuJui. Gezond van lijf en leden Dirk Martens tentoonstel- ling Zot zijn doet geen zeer Aerdigen discreten trek in het kaert-spelen viVe 4cA^ü£5-. tdigdindon Sonne,...sonne. ...sonne"...joyeuxcapilIon ALLE OEVERIENKOMST MÉ BESTONDJE PERSoWnQSJES ÉS Medische rubriek door Dokter Tistaert Verdere beschouwingen rond het lawijt Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 15 JUST MOR TOEVAL* *'T MOST IENSJ WOOR ZÉN Ons deftig hoekxken uit een zedig boekxken Mij haddende voorgenomen het heden te hebben over de door den modernen tijd opgelopen oogkwalen, ben ik desalniette min genoodzaakt nog ten enen male uwen neus te drukken op den verderfe lijke invloed van het lawijt op de gehoor organen met het oor als kwetsbaarste onderdeel. Ik ben deze terugkoming aan mijzelven verplicht omdat ikzelven mij, onbewust weliswaar, mij in ene zulkdanige situwa- tie gelaveerd had, die mijne oren allesbe halve ten goede zijn gekomen. Alhoewel ik vorige keer met nog zoveel aandrang gewaarschuwd had voor den komenden karnaval en de daarmee gepaardgaande gehoorproblematiek had ik het, zonder dat ik 't zelf wist, zelf aan mijn been aan mijn oren, waarvan hier het relaas volgt Zo was ik met den Karnavalzondags stoetwaarts getogen en had mij ene tref felijke goede plaats verzekerd op enen hogen dorpel om aldus goed te kunnen aanschouwen, mij intussen koesterend in de door Armand Pien niet voorspelde zonneschijn. Den lawaaierigen reklaamstoet kon ik nogal redelijk goed verteren, op ene excellente plaats staande en mij wel wachtende om de uitgesmeten grabbel- gadgets te gaan oprapen, aldus mij mij dende om in de windas van de luidspre kers te geraken. Alzo ging alles goed en ook de pralerige wagens met hun gruwelijkspuwende deci bels gingen aan mijn gehoorradius voor- bij. Edoch, ik had te vroeg viktorie gekreten want plotsklaps, stoetshalverwege, viel er van een potsierlijken wagen de motor uit, pardaf ten gronde, aldus ook een gat val lende in den stoet, waar ikzelven geen last van had, in tegenstelling tot de stra ten stroomafwaarts die niets meer zagen opdagen. Bij mij was het integendeel de opstrop ping die mij parten speelde en surtoe den in pan gevallen wagen waarvan enen amparleur dermate scheef gemonteerd was dat hij in mijne richting volle galet gevende was. Ik bestadigde aldus dat den motor wél uitgevallen was maar de muziek spijtiger- wijze niet, au-kontreer zou ik zelfs zeg gen want het was ene dermate gepla- ceerde geluidsversterking waarbij het \oortgebrachte lawijt, wat voor muziek doorging, des te nijger werd naarmate men stiller reed en dientengevolge op zijn nijgst was als men stilstond. Ik zat terdege als een rat in de val want vluchten kon niet meer in de massale volksopeenhoping waarin ik mij bevond, blootgesteld aan het galetgevend lawaai ter plaatse. Gelukkiglijk had ik nog de tegenwoor digheid des geestes om uit mijn kam- zakje, juist onder mijnen linkerbinnen zak een stuk W.C.-papier te toveren, het- wel ik steeds bij mij heb voor onvoor ziene gevallen. Met bevende vingers maakt ik er proppen van dewelke ik goedschiks in mijne oren deponeerde, mij ongelaten latende voor den spotten- Door een nagelaten legaat en eigen opzoekingen kwam de KAISERLYCKE SOEVEREI NE CAEMERE DER DRAE- CKENIEREN in het bezit van een uiterst belangrijke kollektie attributen aangaande onzen beroemden stadsgenoot. Daarmee zal een reizende tentoonstelling worden opgezet die onder het motto "Leven en Werk van Dirk Martens,, het Vlaamse landsgedeelte zal be strijken. Ter gelegenheid van "Flanders Printing,, zal deze merkwaardige tentoonstelling voor het eerst te bezichtigen zijn met de Aalsterse TOPDAG, op zaterdag 5 mei in en rond het Belfort. Daarna hoopt men indien de gevraagde subsidies worden toegekend, de kunststreek aan te doen gedurende het hoogseizoen. (medegedeeld) Ondertussen was er enen genummerden traktor opgedaagd, die den uitgevallen motor van den grond opraapte en inlaadde en zette het potsierlijke gevaarte zich in bewegink, op slag met vermin derde decibels wat mijne stelling van daarstraks staafdigde en mijne achter bakse slaanster ogenblikkelijk bedaarde. Met moeite rechtkrabbelend, kon ik haar ervan overtuigend dat hare achterwaartse uitval beruste op ene ongerijmde veron derstelling, gezien mijne ineengehukte positie van daarseffens, wat zij tenslotte moest beamen. Na samen den stoet, zonder verdere beletsels op ene aangename wijze te heb ben uitgekeken, trakteerde ik haar op enen drink, aldus het bewijs leverend dat ik haar geschokt vertrouwen niet verder wou beschamen, waarbij ze zich spon taan neerlegde, bij manier van spreken, want het was al rechtstaande dat wij onzen drink dronken, de herberg vollen bak zijnde gezien het tijdstip alzo subiet na den stoet. In haar mededeelzaamheid liet zij zich ontvallen alsdat zij ene weduwe was, wat mijne op hun spel gekomen oren deden spitsen, en dan nog ene lustige, voegde zij er schalks aan toe, wat mij enigszins verbaasde, hare kabasuitval indachtig. Toch moest ik toegeven dat zij wel zins bekoorlijk was. Laters ontdekte ik daar enboven dat zij leed aan ene ongevaar lijke maar desalniettemin interessante kwaal«Colerius Impulsivus», wat zich uitert in pijnlijke tenen, er nogal rap op getorren zijnde en waarover ik het hier laters nog hebben zal. In ieder geval een geval om in 't oog te houden zodat ik den verderen karnaval goed doorkwam in gezelschap van de desbetreffende lustige weduwe. Er reeds praktisch van overtuigd zijnde dat mijne pijnlijke ervaring met den scheefstaanden luidspreker geen verdere ambras met mijn oren zou openbaren, kwam ik des woensdags van ene kale reis thuisBenevens de normale klachten en weeën, eigen aan den woensdag na kar naval, die daarom ook terecht Asse- woensdag wordt geheten, constateerde ik, in alle stilte van mijn cabinet dat mijne beide oren klopten en dan nog op een defremt rythme, wat heel onver draaglijk was bij het polsen van den hartslag mijner patiënten omdat ik mij altijd mistelde. Hoe ik van dat geklopt vanaf geraakte, evenals van de lustige weduwe, zal ik U kond doen in een volgend praatje, alsook over de langverwachte oogkwlaen, opge lopen door de moderne levensuitingen. DOKTER TISTAERT Dokter TISTAERT den indruk die mijne handeling bij de omstaanders teweegbracht, alhoewel het tenslotte toch karnaval was en ik mij mij daartengevolge niet hoefde te schamen. Het hielp in genen dele want de niet afla tende decibels zinderden aldoor mijn arm hoofd, geen respekt hebbende voor mij nen hogen l.Q. zodat ik mij tenslotte liet zakken op mijn huksken, het verdere noodlot verbeidende. Doch ook dat was mij niet gejont want ene voor mij staande dame, de gewaar wording mijner nederzetting lijfelijk ondervondende, dacht waarschijnlijk in haar binnenste dat ik ten haren opzichte tot den aanval overging, zonder haar zelfs voorafgaandelijk de nodige oneer bare voorstellen te hebben gedaan. Het gezegde indachtig dat de aanval de beste verdediging is, begon zij woeste- lings en in het wilde weg acherwaarts met hare kabas het W.C.-papier uit mijne oren te slaan, onderweg nog enen karton nen toeter van enen snotter onherroepe lijk beschadigend. De kabas van de lustige weduwe. De Italiaanse filmster Gina Lolobrigida, nog een gewezen jeugdidool, is uit onze gratie geraakt door hetgeen volgt. De Italiaanse diva kwam overlaatst enen stoot tegen in een Chinees restaurant in New-York. Een aerdigen greep baende den weg aen een zekere Hoveling. Zyn Majesteyt, Karei den V, in 't gezels chap van de Keyzerinne, ende andere Dames, speelde een roemsteekxken met desen Hoveling, 't Geviel nu dat sijn Majesteyt kreeg twee Heeren, ende nog andere goede kaerten waer op hy datelyk zeyde: Ik zweer by het hoofd van mvn Keyzerin, dat ik win. Den anderen, die maer een schreefken oft twee 'n hadd' te vaegen, kreeg dry gelyken, oft trits, wat door de Keyze rinne geloerd was. Evenwel stak hy zyn kaerten onder tafel en gaf aen den Keyzer Toen zij aldaartig haren geliefkoosden zeevruchten-cocktail aan het binnenlepelen was liet plotsklaps een krakend geluid zich horen waarop Gina verschrikt naar den W.C. vluchtte. Aldaartig voor den spiegel staand bestadigde zij enen gebroken tand in haar gaaf gebit (vals of echt, daarvan laat de pers ons in het ongewisse). Als oorzaak van deze onoverkomelijke ramp haalde zij voorzichtig met hare poezelige hand een miniskuul steentje van tussen hare welgevormde lippen. Met dit bewijsstuk in haar sakosj verliet zij kolerig en zonder te betalen het etablissement en spoedde zich naar haren advokaat. Dat was genen malsen want hij lapte den verbabereerden Chinees ene schadever goeding aan zijn been van één miljoen dollar, wat tegen den huidigen koers geen pattenschil is. Paralelerwijze vermelden wij ook het voorval dat ene 76-jarige bewoonster van het bejaardenhuis St.-Job enige tijd geleden tegenkwam. Daar zij, integendeel tot Gina Lolobrigida, de publiciteit eerder schuwt verzwijgen wij hier haren naam. Toen met de karnavaldagen de gemutste en gepluimde prominenten het gesticht bezochten kreeg zij o.a. ook enigte karamellen van de Feestelijken Schepen en diens feestlijder, nog van den overschot van in hun koets in den stoet. Toen de ouderlinge des sanderendaags, op hare kamer gezeten, ene karamel nuttigde zei het eveneens krak en drong het tot haar door, zonder daarvoor W.C. waarts te moeten gaan, dat haren laatsten tand het begeven had. Op onze vraag hoeveel het gevraagde bedrag der schadevergoeding bedroeg, Gina Lollobrigida, nog voor de katastroof met haren gebroken tand. verklaarde enen vertegenwoordiger van het O.C.M.W. dat het waarschijnlijk tot ene minnelijke schikking zou komen tussen de stad en het O.C.M.W. daar de stad jaarlijks het defeciet van de O.C.M.W. in haren put moet gooien. Temeer daar het bewijsstuk, de karamel in kwestie, niet meer voorhanden is, zijnde door de betrokkene opgegeten. Daaraan ziet ge hoe het gesteld is met de rechtveerdigheid in de wereld gewonnen. Hierop ging een stille mompelinge, die van Carolus V gemerkt wierd en deze vraegt wat 'r geschied is ende, niet ver- staende de zaek, woude weten de reden warom hy met syn spel niet 'n kon voord- vaeren, ende een schreefken uytkrabben. Syn Majesteyt hadde twee Heeren, zoo zyde dan de Hoveling, amar syn majes teyt was self sijnen derden Heer, ende dat is te samen den grootsten trits. De discretie van den Hoveling deed hem reysen tot Pedagoge van den Prince Phi- lippus.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15