jm C Hinder elektrici teitscentrale voorbij BOSCH Aalsterse cafébazen willen verandering va taksreglement Fats opnieuw in aktualiteit Louis Paul Boon Genootschap een nieuwe start VIDEO FILMS MEERT niGUCDO. Firma DE SOMER 3e jaargang nr 16 20 april 1984 25 fr. HUWEUJKSLUSTEN WA UmB£RG£n DEALER Electro Centrale L. De Ridder-De Neve 053/21 86 25 VERZEKERINGEN Stationsstraat 1 AALST Tel. 053/21 22 02 053/70 00 15, UW PARTNER IN VÓÓR- EN TEGENSPOED PW Ickerlyc Lees binnenin De Wolf-Cosijns mogen labo's vergroten. Iedereen tevreden werking brandweerkorps. Mark Filet (Wereldwijd) We zullen ons publiek nooit naar de mond praten». Infobo van 20 tot 24 april: enkelepub/iciteitsadvie- zen. •k Denis Gheys: «Dierenbescherming bedreigd door wet son twerp- Gol». 15 jaar Kamillekes. Ooit 't Hol van den Drauk. Volgende week: dr. J. De Loof en de Orde van Geneesheren. SIC IIMUIS BOETIEK laagste huur: 99 fr. elk genre grootste keusmeer dan. 4.000 films elk systeem Beta, 2000, VHS. KUNSTPARADÜS Gazet \>an Aalst Onafhankelijk weekblad voor Groot-Aalst - Een uitgave van v.z.w. Aalsterse informatie Jarenlang werd de buurt van het stadspark en de Erembodegem- straat te Aalst gehinderd door roetneerslag afkomstig van de elektriciteitscentrale. De toestand werd zo erg dat het SP- raadslid Van Nieuwenborgh medio 1983 in de gemeenteraad interpelleerde over de blijvende hinder. Blijkbaar tengevolge van voor jonge mensen die het van bij de start in orde willen 83/120 Kammenstraat 31 HOFSTADE sr 21 93 93 Triplex spaanderplaten Plafonds Roofing Isolatie Hout Algemene elektriciteit Alle herstellingen Alle wisselstukken Naarstigheidstraat 67-69 AALST 9300 deze interpellatie en onder druk van de overheid i.s Intercom nu overgegaan tot het herstel van de bestaande installatie. Volgens de burgemeester zopas verklaarde op de maandelijkse perskonfe- rentie is de hinder sindsdien verdwenen. Anderzijds vernam de pers dat Interstoom, die zorgt voor de stoomleiding in een deel van de stad, een verlieslatend bedrijf is, dat men echter niet kan of wil opdoeken. Verbazingwekkend is ook dat de gemeenteraadsbeslis sing, die een stoomnet in de stad toelaat dateert van... 16.11.1951. Deze toelating is in feite voorlopig en kan steeds ingetrokken worden Men voorziet er o.a. dat alle werken ten laste vallen van de exploiterende firma en dat de lei ding geen hinder mag vormen voor andere nutsleidingen (zoals elektriciteit, gas, telefoon, enz). Ook het feit dat de stad Aalst 20 korting krijgt op het stoomver bruik voor de eigen gebouwen is in het kontrakt voorzien. Voor 1983 bedroeg deze korting 5.467.000 fr. wat meteen betekend dat de stad jaarlijks meer dan 20 miljoen betaalt aan Interstoom. Misschien is het de tijd om het meer dan 30-jaar oude kontrakt nog eens onder de loep te nemen (MP) Het is niet de eerste maal dat de Aalsterse café- en danci protesteren tegen de manier waarop het stadsbestuur de tal vermakelijkheden int. Wij herinneren ons aldus een protest korl gemeenteraadsverkiezingen van oktober 1982. Ook nu werd opnieir grievenbundel aan het schepenkollege overgemaakt. 2 huwelijken en k ^rXkontaUtmèt Geraardsbertisvstraat 9TT(0^0U4t De dancinguitbaters eisen dat een maandelijks forfaitair bedrag als vermakelijkheidstaks zou ingevoerd worden, in plaats van de huidige regeling. Nu kan men immers bij dag en bij nacht en zeifs in de weekends het bezoek krijgen van één van de kontroleurs van de stadsontvangerij, die komen inspekteren of er soms niet gedanst wordt in plaatsen of op dagen waarvoor geen taks betaald wordt. Volgens de uitbaters gaan de kontroleurs willekeurig te werk, en zijn er zelfs instellingen waar deze nooit kontro- leren. Wee degenen, waar toevallig eens Aan de afrit van de autosnelweg bestond er ooit een bar-Lydijac, waarvan de residentiele buurt geen enkele hinder ondervond. Deze hinder kwam er pas toen de bar getransformeerd werd in een dancing. Niet zozeer deze dancing Fats zelf zorgde voor hinder, maar wel de bezoekers en hun wagensDe buurtbewoners werden gekonfronteerd met alle mogelijke vormen van nachtlawaai, met vandalisme, intimidatie, enz. Na klachten bij het vorig schepenkollege volgden enkele maatregelen, die echter niet het gewenste gevolg hadden, zoals verscherpte politiecontrole, parkeerver bod in bepaalde straten, processen- verbaal wegens het onwettig veranderen van de binnenkant van de dancing, enz. Toen onder impuls van Bert Van Hoorick op 25 oktober 1979 (Boon was toen amper een half jaar overleden) de Louis Paul Boon Vereni ging werd opgericht kon niemand vermoeden met hoeveel moeilijk heden van diverse aard men in de toekomst diende af te rekenen. Buiten echte boycot (denk maar aan het lawaai dat rond het beeld van Roel D'Haese werd gemaakt) begon allengs ook de interne wer king te verslappen. Daar waar de vereniging zich in het begin meer toespitste op het monument, de penning en postzegeluitgave, opperde Bert Van Hoorick de terecht mening dat de Louis Paul Boon Vereniging in feite zou moeten uitgroeien tot een echt Genootschap wiens taak het voortaan zou moeten zijn het werk van Boon te bestuderen en te propageren, mede door de uitgave van eigen «Tijdingen», en dat vooral de intrinsieke doelstelling van het Genootschap een literaire richting diende te dragen. De keuze tot een nieuwe voorzitter viel op de bekende dichter-romancier Willem M. Roggeman. Roggeman was van 1959 tot 1981 lid van de kunstredaktie van het Laatste Nieuws. In 1970, werd hij redakteur van de Vlaamse Gids waarin hij de voorbije 14 jaar heel wat boeiende themanummers en interviews heeft gemaakt. Ondertussen werd hij in Aalst aange zocht voor de funktie van voorzitter van de Jury van de Dirk Martensprijs. De bekroning voor zijn literaire waarde in Vlaanderen en Nederland kwam onge twijfeld in 1980 toen hij Adjunkt-Direk- teur werd van De Brakke Grond te Am sterdam Willem M. Roggeman kende Louis Paul Boon persoonlijk en mede door zijn af stamming (zijn ouders waren Aalstenaars uit de Violettestraat, de broer van zijn vader was niemand minder dan Maurits Roggeman wiens bindingen met Boon door de lezers allicht gekend zijn) kun nen wij Willem toch voor een stuk Aal- stenaar heten. Na een stil jaar, waarvan heel wat leden van de Louis Paul Boonvereniging dach ten dat alles dood en begraven was, werd in 1984 een echte nieuwe (en serieuze) start genomen. Na een stil jaar, waarvan heel wat leden van de Louis Paul Boonvereniging dach ten dat alles dood en begraven was, werd in 1984 een echte nieuwe (en serieuze) start genomen. In het inmiddels le nummer van «Louis Paul Boongenootschap-Tijdingen» schrijft Roggeman zelf «Het Louis Paul Boongenootschap heeft een nieuwe start genomen. De algemene vergadering, die op 11 februari 1984 werd gehouden, kende een zeer levendig verloop, waarbij de toon soms hoog opliep. Dit bewijst alleen maar dat het Genootschap de gemoederen in beweging houdt en niet ten dode is opgeschreven, zoals sommigen reeds meenden te moe ten aankondigen». Samenstelling nieuw bestuur Ere-voorzitterBert Van Hoorick Voorzitter: Willem M. Roggeman Ondervoorzitters Jo Verbrugghen, G.J. Van Bork (Nederland) SekretarisWilly Van Cannegem Penningmeester: Paul Van den Wijn- gaerde. Ondertussen is het Eerste Jaarboek van het Louis Paul Boongenootschap ver schenen. Dit jaarboek is te verkrijgen in de Aal sterse Boekhandels tegen de prijs van 450 bf. Ledenprijs240 bf. Het is eveneens te koop in «De Nieuwe Madeion» en in het vergaderlokaal van het Genootschap «Café Dirk Martens, Molenstraat» Voor bestellingen op het redaktieadres dient er wel 30 BF portkosten bij gere kend te worden. Lees door blz. 2 gedanst wordt en waar men geen vermakelijkheidstaks betaalt. Over dit alles ondervraagt, wijst schepen van financiën Bogaert alle aantijdingen van de hand. Naar zijn oordeel is er soms wel een verkeerde interpretatie van het bestaande reglement en een gebrek aan soepelheid bij de toepassing. Om de problemen in de toekomst te vermijden, werkt de schepen aan een herstrukturering van het bestaande reglement, dat echter eerst door de gemeenteraad moet goedgekeurd worden. (MP) E Geraardsberqsestr 13 tel 053/ 70 2 7 59 Ook was er heel wat heibel toen op een bepaald moment (eveneens onwettig) een parking aangelegd werd. De stad ging zelfs over tot de verzegeling ervan. Ook het nieuwe stadsbestuur had ondertussen kontakt met het Lees door blz. 2 Kom hem beMjtenVhndaag nog. De nieuwe Mercedes 190D. De zuinigheid waarvan u droomt In de Wasse-wagen waarover u droomt fw goede sut op aüe wtgen Freds Videoclub Molendries 21Aalst s 053/7.8 77 35 INTERIEURVERZORGING VAN DÉR WAERDEN MEUBEL- KEUKEN- BADARCHITECTUUR Zie laatste pagina DE LEEUW De grootste keus in schilderijen, etsen, litho, spiegels, consoles, modern en klassiek. Alle inlijstingen op maat, hout, alu, enz. Gentsestraat 155, Aalst s 053/21 19 21 Mechelsestraat 52, Vilvoorde ■3 02/251 81 66

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 1