Gazet \>an £)abt Volgende week dr. J. De Loof en de Orde van Geneesheren De Wolf-Cosijns mogen labo's vergroten Prikjes L.P. Boon-genootschap Mensenketting rond Florennes FATS Amnesty International Garage De Berlangeer •elna ■elnapress DB VOS - YBRNAUX WERK IN EIGEN STAD Onafhankelijk weekblad vóór Groot-Aalst 2 Nieuwe Gazet van Aalst Van 20 101 24 april (Paasweekend) heeft te Oostende in het Mediacenter een beurs plaats onder het motto «Vakantie in eigen land». .Naast de meeste andere steden heeft de stad Aalst er eveneens een toeristische stand waar verscheidene aspekten van onze stad zullen aan bod komen (Karna val, Pik fees ten, enz.). Een lovcnswaai g initiatief In deze stand die door de stadsdiensten werd ontworpen en vervaardigd, zullen personeelsleden van de dienst Kuituur (Toerisme) voor het onthaal der bezoe kers instaan. Of deze stand nadien voor evenveel hei bel zal zorgen als deze die het Feestco mité een vijftal jaren geleden op het Vakantiesalon in Brussel had, valt te be twijfelen. Was het niet onze huidige Burgemeester, toen nog in de oppositie, die er over interpelleerde En wat is er intussen van die stand geworden Zondag 15 april werden de bewoners van hun de binnenstad in hun zondagsrust opgeschrikt door zwermen motards die het nodige geluid voortbrachten. Dit duurde zo de ganse zondag, waarschijn- Vervolg van blz. 1 Het Genootschap heeft kontakt opgeno men met Willem Mechnig (die Boon eveneens persoonlijk goed kende). Hem werd gevraagd het ontwerp van de lid- kaart 1984 te maken. Het volgende Jaarboek zal vermoedelijk verschijnen in de herfst van 1984. De Nieuwe Gazet van Aalst zal zijn lezers hiervan tijdig verwittigen. Na de polimiek rond het beeld van Roel D'Haese brengt het Genootschap begrip op voor de definitieve plaatsing in het Middelheimpark te Antwerpen. «Overigens» zo verklaarde Willem M. Roggeman zelf «wanneer het prachtige beeld van Jan De Lichte in Velzeke zou geplaatst zijn was de echte binding met L.P. Boon helemaal zoek». Van zijn kant opperde Roggeman de mening (waarin hij door heel wat Boon vrienden wordt gesteund) dat het haast de morele plicht is van Aalst een duide lijk herkenbaar borstbeeld of bas-reliëf aan de gevel van het Kultureel Centrum te plaatsen. Het Genootschap hoopt (en ik denk dat heel wat Aalstenaars en vele Boon-vrien den die hoop delen) dat het Stadsbestuur deze keer weer geen finale halt toeroept wanneer het Genootschap met reële plan nen op tafel komt. Los van het Genootschap wil ik hierbij de vertolker zijn van heel wat van mijn stadsgenoten die het op zijn zachtst gezegd erbarmelijk vinden dat Aalst tot hier toe reeds 1 duidelijke geste gedaan heeft voor de internationaal beroemde schrij\er Louis Paul Boon: een straat naar hem genoemd. Hoe zielig is het tegen Nederlandse uni versiteitsstudenten en andere geïnteres seerden van het buitenland beschaamd te moeten zeggen dat Aalst, de stad van Louis Paul Boon, geen enkel herken ningspunt heeft. Vragen als: is er dan geen L.P. Boon route, zijn er in het museum (welk geen afbeeldingen, zijn er foto's van vroeger te bekijken, is er dan nergens een herdenkingsplaat of beeld en waarom be staat er bij jullie zoiets niet als een «Boon-dag», moeten wij schouderopha lend en bijna schuldig beantwoorden. Daarom is het des te verheugender dat het nieuwe Louis Paul Boon Genoot schap blijkbaar ernstig uit de startblok ken is geschoten. Hopelijk wordt de medewerking van de officiële instanties beter dan vroeger. Het Genootschap wil hierbij een oproep richten aan Universiteitsstudenten die een jaarwerk over L.P. Boon gemaakt hebben (al was het maar een facet van één zijner werken) hiervan het sekreta- riaat in kennis te stellen. Al wie zich betrokken voelt bij de figuur en de literatuur van L.P. Boon is harte lijk welkom in het Genootschap. Maar zoals iedereen heeft ook dit Genootschap geld nodig om zijn werking naar behoren te vervullen. Het lidgeld voor 1984 bedraagt 500 BF te storten op het Gironummer 068-2004947- 81. Let op: DIT IS HET NIEUWE NUMMER. Voor aller verdere informatie gelieve het nieuwe sekretariaat te kontakteren Louis P. Boongenootschap Willy Van Cannegem sekretaris Fossebaan 65 B-1741 Ternat Tel. 02/582 11 17. Gans de redaktieploeg van de Nieuwe Gazet van Aalst wenst het Louis Paul Boongenootschap van harte veel succes toe voor de komende jaren. Norbert DE WINNE 20 april 1984 lijk een rally of iets dergelijks. Was het echt nodig dal dit in het centrum moest gebeuren Wat de autorally «12 Uren van Aalst» niet (meer) mag Zou ook voor anderen moeten gelden. Na de middenstandsraad die zijn zegje wil hebben in de organisatie van de jaar beurs, tot nu toe altijd een zaak van het Feest komitee, wil nu de dienst Kuituur van de stad het 11-Julifeest van het Feest komitee afnemen en zelf organiseren al £>f niet met de medewerking van de Kul- turele Raad, als die tenminste nog be staat. Blijft er in de toekomst voor het Feestko mitee niets anders meer over dan karna val Maar ja, eigenlijk kunnen zij hun (dure) Keulse muts toch alleen maar met die dagen dragen Half-februari werden de bloembakken en zitbanken van de Grote Markt verwij- VAKA Aalst neemt deel aan de aktie «Omarming van de basis van Florennes». Op deze basis wil men de raketten plaat sen, waardoor ons land een schietschij I wordt in een mogelijk kernconflict. W ie zich mee wil verzetten tegen deze waanzin, wordt opgeroepen deel te nemen aan deze aktie. Vertrek met auto bus aan de Hopmarkt op 29 april om 12u.30. Prijs 200 fr. Inschrijving Wereldwinkel Hopmarkt en VAKA- leden. Ook telefonisch 77 08 83. Deze nieuwe uitbreidingsplannen werden ondertussen besproken in twee stedelijke adviesraden (leefmilieu en ruimtelijke ordening) maar welke de adviezen zijn, werd nog niet aan de pers medegedeeld. Wel konden wij via schepen van openbare werken De Maght vernemen dat de bekende firma op 12 mei 1967 een bouwvergunning kreeg voor het bouwen Vervolg van olz. 1 buurtkomitee. Volgens Burgemeester Uyttersprot zopas mededeelde wordt n u alle hoop gevestigd op een uitspraak van de korrektionele rechtbank inzake bouwovertredingen aan de inrichting van de Fats. De stad heeft zich alleszins reeds burgerlijke partij gesteld en vraagt bij een veroordeling van de eigenaar een dwangsom van 300 fr. per dag vertraging bij het uitvoeren van het vonnis. De zitting van de rechtbank heeft plaats op 3 mei eerstkomende. Via een besluit van minister Akkermans werd de parking ondertussen onwettig verklaard. Deze parking wordt, na overleg met de wijkbewoners echter niet gesloten, daar de wagens, die nu op de parking terecht kunnen anders opnieuw in de straten omheen de dancing zelf zullen terechtkomen, met alle gekende gevolgen vandien. (MP) derd voor de karnavalfoor. Dc bloembakken die op de markl ergens opeengestapeld werden, staan reeds lang op hun plaats terug, maar de zitbanken die werden afgevoerd zijn nog steeds niet teruggekeerd. Waarom moet dit zo lang duren Wandelaars en jeugdige paartjes missen deze banken nu het eindelijk mooi weer is geworden. In afwachting zetten zij zich dan maar op de rand der bloembakken. Met het mooie weer hebben ook de café houders van de Grote Markt hun terras tafeltjes en stoelen naar buiten gebracht en gewoon op de stenen neergezet. Dit in afwachting van het plaatsen van.de hou ten stadsterrassen met een vraagte ken want er bestaat veel kans dat deze terrassen cr niet meer komen. Wat met gemengde gevoelens door dc terraszitters zal worden onthaald. In het stadspark hinkt de aldaarverblij- U kent Amnesty International Wie /in heeft om mee te werken met deze organisatie kan naar de informatieavond gaan op vrijdag 20 april om 20 uur in HAK, St. Maartensplein 2 te Aalst. van een kiemzaal tot een hoogte van 19 meter. Deze bouwvergunning werd echter nooit uitgevoerd, zodat zij ondertussen reeds lang vervallen is. Daar het openbaar onderzoek commodo et incommodo pas afliep op 16 april jl. wenste het stadsbestuur nog geen standpunt in te nemen inzake de nieuwe bouwaanvraag. De Aalsterse journalisten vernamen wel dat de firma De Wolf-Cosijns op 27 februari jl. een bouwvergunning kreeg voor het vergroten van de bestaande labo's aan de Gentsestraat met 1 verdieping. Ook voor de afdeling gelegen aan de Fritz De Wolfkaai heeft de firma plannen tot het verhogen van de bedrijfsruimte. Een eerste voorontwerp werd reeds besproken, maar hierbij dient vermeld dat de huidige bedrijfsruimte zich bevindt in het herwaarderingsgebied van Aalst- rechteroever. De stad heeft nu de bedoeling, vooraleer een definitieve beslissing te n emen zoals bij de firma Amylum eerst een gezamenlijke vergadering te organiseren met vertegenwoordigers van stedebouw Gent en Brussel, met het Bestuur der Waterwegen en met de eigen stadsdiensten. Bij Amylum resulteerde een dergelijke vergadering in een weigering van een bouwvergunning voor nieuwe gebouwen, zolang men geen globaal ordeningsplan van de firma Amylum ontvangen heeft. (MP) vende hert sedert vele weken zielig op drie poten rond. Waarschijnlijk heeft hij een kwetsuur opgelopen aan een der ach terpoten. Is du dier reeds onderzocht en verzorgd door een veearts Anders wordt het stil aan de hoogste tijd Is het waar dat de ezelin door de dieren bescherming werd weggehaald wegens mazoa 17 jaar hoofdverdeler mazoa Groeneweg 5B 9440 Erembodegem s 21 29 51 Onze service onze reklame. Steeds de beste voorwaarden. slechte verzorging En is het eveneens waar dat door de stad geen enkel budget is voorzien voor aan koop van voedsel voor de dieren in het stadspark en deze zijn aangewezen op de good-will van de bezoekers Indien men overal op het stadhuis zo zui nig zou zijn... (zelf in te vullen) Modernit, naamloze vennootschap Hekkestraat 20, 9308 Hofstade-Aalst H.R. Aalst 2126 BTW 405.716.752 Gewone algemene vergadering der aandeelhouders op maandag 7 mei 1984 te 17 uur, ten sociale zetel. Dagordeverslag van beheerders en toezichter. Jaarrekening en resulta tenrekening. Ontlasting van beheer ders en toezichter. Benoeming. Aller lei. Neerlegging van de titels vijf dagen vóór de vergadering, ten sociale zetel. (7350) De Aalsterse nuisarts Jef De Loof kwam onlangs in de nationale belangstelling, toen hij gedaagd werd vóór (en door) de Orde van Geneesheren (Oostvlaamse kamer). De Loof had zich erg kritisch uitgelaten over het voorschrijven van onnodige geneesmiddelen door vele van zijn collega's. Toen hij moest verschijnen, was hij omringd door sympathiserende artsen in middeleeuwse monnikspij, uit protest tegen de even ouderwetse rechtsspraak van een orde, die tegelijk aanklager en rechter is... Daarover een gesprek met de dokter, die in 1981 tot figuur van het jaar werd uitgeroepen door de Aalsterse persbond, omwille van zijn aktiviteiten als voorzitter van de «Medici tegen Atoomwapens». Uiteraard wordt ook stilgestaan bij het roemruchte «fiskale strookje» en andere medisch-sociale artikelen uit 's lands jongste spaarplan. Een haarfijne diagnose van een dokter, die zelf niet alles slikt... (redaktie) Zoals reeds vroeger in dit weekblad vermeld, diende de firma De Wolf- Cosijns een bouwaanvraag in tot het verhogen van bepaalde kiemzalen aan de Arbeidsstraat. Op dit ogenblik beschikt men daar reeds over een gebouw van 25 meter hoog, maar daarnaast wil men een bestaand gebouw van ongeveer 15 meter hoogte optrekken met zowat 5 meters. LEWENSTEIN Naaimachines voor moeiteloos strijken Breimachines Reparaties van alle merken naai- en breimachines. LEWENSTEIN COMPACTA 70 E Hoek Pontstraat en Stoofstraat 2 - 9300 AALST Tel. 053/77.69.23 U hoeft niet buiten de stad te gaan. Met meer dan 20 be kwame mensen kan EUROWAS het makkelijk aan. Wij staan klaar voor al uw wensen. Voor partikulier, hotel- restaurant'en bedrijfslinnen. - 77 3 bestelwagens dagelijks op de baan. ,el- EUROWAS Weverijstraat 19, AALST Een uitgave van v.z.w. Aalsterse Informatie Redaktie. publiciteit en abonnemenlsdienstRoel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst, tel. 053/77 62 94. Burelen open van 16 tot 18 uur en van 19 tot 21 uur. Verantwoordelijke uitgever: v.z.w. Aalsterse informatie - Roel Van de Plas, Geraardsbergsestraat 44/3, Aalst. Prijs abonnementjaar 1.000 fr., 6 maanden 550 fr., 3 maanden 300 fr. Prijs per nummer: 25 fr. nicuoDC- Onaihankeh|k weekblad voot Groot Aalst - JaIk wil alles over alles van Groot-Aalst weten... Ik neem een abonnement van: 1.000 fr. en dan lees ik een vol jaar wekelijks wat reilt en zeilt in Groot-Aalst; 550 fr. voor 6 maanden; 300 fr. voor 3 maanden. Ik stort fr. op rekening 001-1153969-36 van de v.z.w. Aalsterse Informatie (uitgever N Gazet van Aalst); Ik wil betalen via een medewerker van de Nieuwe Gazet van Aalst; Ik wens inlichtingen omtrent de publiciteit. Naam en voornaam Adres Postnummer. Gemeente: Handtekening schrappen wat niet past) Terugsturen naar: Nieuwe Gazet van Aalst, Geraardsbergsestr. 44/3. 9300 Aalst

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 2