ELFI ELFI ELFI Moet iaat op? Iedereen tevreden met huidige werking brandweerkorps Frans Jansegers Brandverzekering Zakenkantoor Club Artistiek Aalst richtte Lentedag kapsel in Lentegeschenkbeurs in Mikisclub kinderschoenen Misschien uw belangrijkste verzekering Hoe lang is het geleden dat U die polis hebt bekeken Voor welke waarde bent U verzekerd Welke prijs moet U daarvoor betalen Goede raad is goud waard Vraag prijs bij Pontweg 57, 9390 Herdersem S 053/77 51 34 Geklasseerde monumenten gerestaureerd Klasj, Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 3 Vrijheidsstraat 44, 9300 AALSTTel. 053/21 35 34 Ronny Van Hove, (jc) Een jurylid beoordeelt een kapsel, (jc) Iemand op zènne nest vangen. Nieuwe leiding Aan het probleem van de waterdruk in bepaalde stadsdelen (Immerzeel-Ten Berg, enz) heeft het stadsbestuur op één jaar tijd ook reeds een oplossing weten te geven. De aanleg van een nieuwe leiding werd aldus toegewezen op 9 april 1984. Voor de prijs van 3.185.000 fr. waarvan de stad ongeveer 967.000 fr. ten haren laste dient te nemen. Men hoopt dat de werken aldus voor de grote vakantie zullen beëin digd zijn, zodat de brandweer vanaf dat ogenblik opnieuw in alle delen van Aalst !n het algemeen klassement behaalde Marc Van Rysselberghe 355punten. Hij behaalde ook de eerste prijs dagkapsel en galakapsel bij de seniores, (jc) Enkele tijd geleden deden geruchten de ronde dat een aantal vrijwillige brandweerlui van Moorsel en Erembodegem ontevreden zouden zijn omdat zij steeds pas na het beroeps brandweerkorps van Aalst opgeroepen werden bij een brand. Soms zouden zij aldus pas na deze van het «verre» Aalst op de plaats van de brand verschijnen. Volgens schepen van de brandweer Remi Van Vaerenbergh zijn deze geruchten totaal uit de lucht gegrepen. Op dit ogenblik schijnt iedereen tevreden met de huidige wettelijke werking, die voorschrijft dat bij een oproep van de brandweer eerst het beroepskorps moet uitrukken. Al naargelang de noodzaak wordt dan achteraf beroep gedaan op bijkomende ploegen of op de vrijwilligersposten van Erembodegem en Moorsel. Dit lijkt voor de schepen trouwens ook de meest efficiënte werkwijze; want men weet nooit op voorhand of bijkomende manschappen noodzakelijk zijn. Hierbij aansluitend deelde burgemeester Uyttersprot mee dat het vrijwilligerskorps van Moorsel vaak reeks een brand geblust heeft als het beroepskorps van Aalst pas arriveert. Alhoewel reeds vorig jaar aangekondigd, is men pas nu volop begonnen aan de restauratie van een aantal geklas seerde monumenten. De meest spektakulaire restaura tie en wellicht ook de meest dring- gende was deze van het oudste huis Aalst, de zogenaamde Stadt Antwerpen gelegen in de Lange Zoutstraat. Na restauratie wordt dit huis beslist één van de bijkomende toeristische attrak- ties van de stad. Ondertussen weten de nieuwe eigenaars blijkbaar nog niet welke bestem ming men aan het gerestaureerde pand zal geven. Ook aan de Borse van Amsterdam verschenen onder tussen de stellingen, die noodza kelijk zijn voor restauratie van o.a. een deel van de gevel en van het buitenschrijnwerk. Tot slot weze vermeld dat weldra ook de werken zullen aangevan gen worden tot restauratie van de geklasseerde St.-Jobkapel aan de gelijknamige straat. Ook hier be treft het een dossier dat enkele jaren oud is, maar dat een lange administratieve lijdensweg dien de af te leggen vooraleer het licht op groen gezet werd om de noodzakelijke herstellingswerken aan te vatten. (MP) over voldoende waterdruk zal kunnen beschikken teneinde om het even welke brand te kunnen bestrijden. Staking van het kapsel. Rond half negen 's avonds werd de uitslag van de verschillende reeksen bekendgemaakt en werden de van de Wereldbeker te Las Vegas en werden beoordeeld volgens de normen van die wedstrijd. De deelnemers en de dad es oeik azoei nog ien van olsjterse woerden, die g'op 'n ander pekanst noei nie 'n hoeird. 'n Klasj da kaan 'n zwiep zen, gelèk as z'op ander plosjen zeggen. En d'er ne kier goed de klasj opleggen dad es tèn vanoyges d'er eh goe gangsken meh vandeir goon. Imand 'n klasj drooin, da kaan klinken en da kaan zjier deng... sertoe as ge d'er noding eh proses ver kroygtEn as ze zeggen da 't 'n klasj zal geiven, tèn lote ze stillekes verstoon dat er ni zuveil kans es da't zal veirevallen. Gelèk as ge zodj kennc zeggenas men ne kiei nimmer 'n zeilen moeten inleiveren... da zal 'n klasj geiven En hoe da'k na dor opgekommen ben ver oever «klasj» te wawelen, dad es azoei't es meh opgevallen da ze de lesten toyd zuveil klasjen in 't meziek. In elk geval toch in die moderne meziek, disco of zoei. Ge 'n meigd anne radio ni oepe zetten of't es van da attoyd de zelste moot op ne kompjoeter. Azoei iet van rekketekketek-boem-klasj, rekketekketek-boem-klasj. Mèn vraa zeit tèn attoydhoeirt, ze zen dor verom meh heer klasj... Nog 'n sjans da 'k weit woroever da ze beizeg es... want imand anders zol dad allicht kontrore ooitleggen. As z'oever imand zeggen dat 'n meh zen klasj.ooitgoot... ja, dad es iet ghielegans anders. Mor door'n geifek ni geren mier ooitleg oever't Wer nogal rap gezeid; 't es schandoleg... Wat dad er anders oeik schandoleg es, dad es ghiel die komeide van da spel geer in Straatsburg't gein da ze in de gazetten het Europarlement noemen, 't Es missching nog 't best dammen dor allemol ni veil mier oever 'n weiten of wajjer zollen ons, peis ek, al mier al iene kier lasteg maoken. Mor naa dammen dor van de zoemer verom al ne kier zelle moeten gon ver kiezen, naa komt er azoei van toyd tot toyd ne kier iet in de gazetten. Ja, ze moeten toch lote zing en loten hoeiren da ze nog bestoon hein. Mor hoe dè? Van deis weik hem ek dor nog geleizen da ze dor moste stemmen oever 't leven van de poletieke gevangenen in Turkoyn. En vanoyges 'n kwampe ze verom al ne kier ni oeverien hein. 't Er woren der 25 veir, 24 teigen en 2 die ni mei 'n speldjen. As ek nog ewa kaan tellen zen der da tegoor 51Straf hein, as ge bepeist dat er geer normooi gezing 434 moste gezeiten hemmen Woor woren tèn allemol die ander? Ghiel zeikes on 't ooitrésten... van niet te doeng! En ver aal die kleddes moete me wajjer allemol mor lammeren. Want ver de zjaok 'n zitten de die geer ni zee... as ze der per malheir ne kier zitten. En ge kentj wel go peizen da ze on die menieren wel 'n betje mier zelle geiven as on nen dopper. Booiten aal d'ander veirdielen da ze ten nog allemol kroygen. En hoe serjeis dat da geer allemol gootop dezelsten dag was 't er dor ienen on 't memmen oever de proys van 't gazettepapier. Da kaan 'n ghiel serjeize kwestje zen mor as den dienen al ne ghielen toyd beizeg was, stak er dor nen anderen zenne vinger op en zoyjommer jong, dad es allemol al lank al gebeird 1 Ver a te zeggen hoe goed da z'op d'hoeigte zen van 't gein da ze dor ne kier kommen van 'n brifken leizen... En doveir moete me wajjer, ja moeten, ne schoeine zondag opofferen ver gon te kiezen. Verplicht 1 'k Wensj heer allemol den doeivel on heren nek En da 't moyn doensj woor: 'k zol der dor agaa ne kier de klasj inleggen. PETJEN In de marge van dit alles werd nog bekend dat er enkele problemen waren tijdens de eerste vrijdagstaking van het ABVV. Een van de beroepsbrandweermannen weigerde immers, ondanks zijn opvordering (zelfs bij middel van de rijks wacht) zijn werk aan te vatten. Burgemeester Uyttersprot deelde in dit verband mee dat hij niet kon aanvaarden dat personeelsleden van de stad die in levensnoodzakelijke diensten werken geen gevolg geven aan opvorderingsbeve len. Het schepenkollege zal zich later beraden over de sankties, die eventueel aan het onwillig personeelslid dienen op gelegd te worden. (MP) toeschouwers boden wel een beeld van de nieuwste snit en kleur die er dit jaar heerst. Zo zagen we dat het haar van sommigen een heel speciale kleur gekregen had en er waren ook aanwezigen met twee kleuren haar: blond bovenaan en eronder een donkerder tint. Natuurlijk staat niet iedereen met deze speciale moderichting. Men kon er ook de laatste nieuwe mode op het gebied van klederen bewonderen, want blijkbaar houden veel kappers en kapsters er aan, de mode op de voet te volgen. Misschien willen ze hiermee hun kliënteel een voorbeeld zijn. Gino Uytterhaegen, P.T.I. Oudenaarde, Frank Verstaen, Annick Keppens, Chantal Vanhees, Jozef De Bie, Ronny Van Hove, Marc Van Rysselberghe, Brigitte Albert en Kris Langendries, veroverden elk in hun kategorie een eerste prijs. (LI) Op vrijdag 13 en zaterdag 14 april richtte de Mikisshopeen lentegeschenkbeurs in. Deze beurs stond in het teken van Moederkensdag. Je kon er heel wat artikelen uit tien verschillende Europese landen bekijken en kopen. Er stonden produkten bij die je hier in de winkels niet kan kopen. Vooral conserven en wijnen uit Oostbloklanden scheen de kopers te interesseren. Opmerkelijk was dat de prijzen aan de lage kant lagen en datje hier voor soortgelijke produkten wat meer geld mag geven. Ook voor schuimwijn was er een zeker publiek en naar wij hoorden worden er hier aankopen gedaan als er feesten in het verschiet liggen. Het kristal uit Tsjechoslowakije behoorde wel tot het mooiste wat er op deze beurs tentoongesteld werd. Siervoorwerpen en gebruiksvoorwerpen uit kristal zijn met de hand geslepen en ook hier viel ons weer op hoe laag de prijs lag. Verder waren er ook nog juwelen, wat speelgoed, schortjes, sjaaltjes en allerhande kleine voorwerpen. In het najaar is er nog een beurs gepland in de Mikisclub. (LI) In de zaal FFR organiseerde de Club Artistiek van het kapsel Aalst op zondag 15 april een lentedag van het kapsel. Om 9 u. begonnen de wedstrijden waar kappersscholen, juniores dames en heren, kappers en kapsters eerste stap (beginnenden) en senioren Dames en Heren aan deelnamen. Er waren deelnemers uit heel het land. Als speciale proef werd het «Sportkapsel» gegeven, waarbij de modellen in aangepaste sportkledij een bijhorend kap sel kregen. Na elke wedstrijd werd het haar van de modellen door de juryleden nauwkeurig bekeken en werden er punten gegeven voor de snit, de vorm en de aard diploma's en de bekers aan de deelnemenden overhandigd. Deze manifestatie, die ook voor het publiek open stond, was toch meer een bijeenkomst van de leden van de kappers- bond. De proeven stonden in het kader

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3