Per-versje Be nieuwe Mercedes 1901I De zuinigheid waarvan u droomi de klasse-wagen waarover u droomt. De nieuwe Mercedes 190D. De zmnsfheld waarvan ti droomt, in de Masse-wagen waarover u droomt. De nieuwe Mercedes 190D. De zuinigheid waarronidmotni fa de kfasse-wagen waarover ti droomt De Dezuinigf In de s JSODt raarover larvan u nieuwe Hasse» iDe zui- u Kom hem bekijken.Vandaag nog. Inrichting dienst bevolking kostte bijna 5 milj Veertig geveltuintjes bij waarop ruetiwe Mercedes-Benz Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 wm/MÉ If"! II dtÖÖI 1 1 Garage R^ .ehouder leid 3delnd^§W67 5l-^6752. 5 In januari 1982 startten de werken tot het herinrichten van de vroegere brandweerkazerne op de binnenkoer van het stadhuis. Zoals bekend wordt in dit gebouw de bevolkingsdienst ondergebracht zodat de bezoekers van het stadhuis zich niet langer langs een doolhof van gangen en binnenkoeren naar de achterbouw van de Kattestraat zullen moeten begeven om een adresverandering mee te delen of een nieuwe identiteitskaart te bekomen. Alles bij elkaar kostte de trans- ne 4.988.202 fr. BTW inbegrepen, formatie van de brandweerkazer- De stadsdiensten zelf zorgden Maar liefst 40 aanvragen waren er begin deze week reeds bij de stedelijke dienst leefmilieu voor aanleg van een geveltuintje. Behalve één aanvraag uit Hofstade en uit Gijzegem, gaat het steeds om klein-Aalst; hoofdzakelijk uit de buurt tussen Val. de Saedeleerstraat en Wellekensstraat, en de Watertorenwijk. Opvallend is dat het meest om 3-4 stenen tegelijk gaat; de kleine geveltuintjes waarbij maar 1 steen opgebroken wordt, blijken uit de mode... Melden we nog maar eens dat de dienst leefmilieu (bijgestaan door de groendienst en een 4-tal vrijwilligers) voor U een geveltuintje wil komen aanleggen voor amper 200 fr. De eigenlijke Natuurbeheerswerken, die tijdens deze paasvakantie plaats vinden, kennen een voorzichtig sukses. Naast leerlingen van het Lyceum (die in «hun»» domein Schelfhout komen meehelpen) en skouts (die in het Kravaalbos een handje willen toesteken) zijn er een 50-tal man dagen. Hoofdzakelijk jongeren, zelfs reeds vanaf 14 jaar. Voor boomverzorging in het stadspark zijn er dat 22, voor de Gerstjens 5 en voor het Kravaalbos 11. Helaas géén belangstelling om het natuurleerpad Baardegem-Moorsel (oude spoorwegzate Aalst-Opwijk) een beurt te geven. Wie alsnog geïnteresseerd is om op vrijwillige basis een halve of volle dag natuurbeheerswerken uit te voeren, kontaktere de dienst leefmilieu, tel. 77.11.11 (toestel 269). (pd) voor een deel van de werken in eigen regie, wat een uitgave vergde van 80.000 fr. werkuren niet inbegrepen. Schepen van openbare werken De Maght deelde in dit verband nog mee dat de werken lange tijd stil lagen om allerlei redenen. Daarbij komt nog dat het nieuwe stadsbestuur slechts toelating geeft om de werken aan te vatten als de lening effektief ook goed gekeurd is door de hogere overheid. Volgens de huidige plannen ver huist de dienst bevolking, het rijksregister en de dienst militie van 1 tot 15 augustus eerstkomende. Ook de dienst ontvangerij is op 30 mei e.k. aan haar verhuis toe naar het gerestaureerde Huis Van Langenhove. Hier sleepten de werken alles bij elkaar nog veel langer aan, maar dit kwam enerzijds doordat een bepaalde aannemer ziek was, anderzijds doordat.bepaalde aannemers niet meer wensten te werken zolang zij niet betaald waren door de stad. Dank zij de sanering van de stadsfinanciën is dit probleem echter grotendeels opgelost. (MP) 't Stadspersoneel is blij, 't krijgt bij de mei-wedde zijn eindejaarspremie bij Al zijn 't vijgen na Pasen - zoals door de SP voorspeld - Op 1 mei krijgen ze nu toch hun geld. In «Zeg Aalst», tijdschrift van de CVP, deelt De Pauw dit aan zijn kiezers mee. Hij vergeet er wel bij te vertellen, dat wat zijn partij betreft, 't personeel het zonder premie moest stellen. Eerlijkheidshalve, omdat je zo vlak na Pasen nog niet liegen mag, laat hij hen daarom uitbetalen op de arbeidersstrijddag Nog een frustratie bij voor de arme man, die immers de jaarbeursorganisatie ook al niet in handen krijgen kan. Al zit hij hiervoor al lang in Vincks richting te lonken, die geeft niet af en wil er liever zelf mee pronken. Vinck houdt heel bewust het been stijf, want hij meent dat men hem stilletjesaan, al zijn bevoegdheden afneemt. Ook Borms kijkt naar hem met héél verliefde blikken, zij wil hem graag het 11-junifeest afpikken. Om haar dit te beletten, bracht hij 't feestcomité mee dat zich nu dagelijks oefent in 't zingen van «De Vlaamse Leeuw». Perversje» Uw goede ster op alle wegen.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5