Burgerlijke De Swaef Starten Het Reklaamblad ™i. Inspraak li Jacobs P. Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... Interscholen- kwis in «De Klup» 6 Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 Begrafenissen Crematies Tel. 053/21 48 54 053/70 31 00 j De Nieuwe Madelonjl (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! beschikt over meer troeven dan U vermoedt vrede verkoopt niet 21 11 48 Geboorten binnen de stad Aalst vanaf 2 lol en mei 7 april 1984 Natasja Goeyvaerts, Aalsl, Binnenstraat 241; Kimberly Opdecam, Aalst, St. Annalaan 56; Thomas en Wouter Moors, Aalst, Nestor de Tièrestraat 36; Vincent Van Caekenberghe, Hofstade, Linde- veldstraat 6; Nathalie Frederickx, Erem- bodegem, Geraardsbergsestraat 28; Kris tel en Kathleen De Gendt, Aalst, Fon teinstraat 14A; Annelies Scheirlinck, Meldert, Kammestraat 2B; Stijn Ecke- man, Erembodegem, Kloosterstraat 9. Huwelijksafkondigingen op zondag 8 april 1984 Walter De Smet, Affligem, Bellestraat 23/1 en Lieve Cooman, Herdersem, Grote Baan 229AMarcel Everaert en Beatrice Tumeleer, Moorsel, Waver- straat 74; Johan Raes, Aaigem, Dikke- lindestraat 19 en Lutgarde De Koninck, Meldert, Klaarhaagstraat 4; Gert Ver- dickt, Londerzeel, Meerstraat 150 en Ingrid Smekens, Aalst, Hof Somergem 6; Jeroen Spinette, Moorsel, Katten broekstraat 4 en Nadia Claessens, Hof- stade, Eeckhoutstraat 18; Michel De NOose, Aalst, Désiré De Wolfstraat 11 en Nicole Roels, Hofstade, Sint-Anna- straat 43; Patrick Coppens, Moorsel, Eikenstraat 15 en Nelly Cami, Moorsel, Kattestraat 24; Paul Pieters, Herdersem, Gudstraat 13; Fran<;oise Koenders, Moorsel, Baron De Meerstraat 5; Ernie Gees, Nieuwerkerken, Bergstraat 12Den Christel Ponnet, Letterhoutem, Klein- Zottegemstraat 2D; Norbert Bouckaert, Roeselare, Brugsesteenweg 319 en Myriam De Hauwere, Aalst, Parklaan 205; Ivan Schilders, Aalst, Schoolstraat 16F en Carine Cousserier, Brakei, Toep- weg 25; Julien Verdoot, Aalst, Ninove- straat 52 en Thérèse Durieux, Waremme, rue des Combattants 41; Bart Souffriau, Parklaan 111 bus 7 en Monique Dhae- nens, Berlare, Warande 46; Etienne De Wit en Odette De Block, Lede, Linde straat 24; Dirk De Neve, Erembodegem, Vosholleweg 13 en Eliane Neerinckx, Erpe-Mere, Aaigemdries 7. Voltrokken huwelijken binnen de slad Aalsl vanaf 2 lol en mei 7 april 1984 Michel De Brucker, Aalst, De Visschere- straat 14 en Martine Van der Schueren, Aalst, Groenstraat 13A; Norbert Saeys, Moorsel, Kattestraat 12 en Ingrid De Ridder, Moorsel, Spruithoekstraat 2; Ronny Jacob, Aalst, Larewei 17 en Suzy De Clercq, Aalst, Geraardsbergsestraat 236 bus 19; Jean-Pierre Van Impe, Erem bodegem, Leuvestraat 55 en Elke Bieker, Marsberg (DBR) Zur Agatha 15; Johan Vandermaeten, Moorsel, Kattenbroek straat 3 en Kathleen D'Hondt, Aalst, Boomgaardstraat 11; Ernié Van Hoore- beeck, Erpe, Edixveldestraat 15 en Carina Heyvaert, Nieuwerkerken, Kwa- lenhoekstraat 31; Johan De Baere, Aalst, Immerzeeldreef 195 en Nicole De Naveu, Aalst, Vilainstraat 18; Steven Daelman, Erembodegem, Gaston De Schepper straat 43 en Marleen Brisard, Aalst, Ber- gemeersenstraat 96; Guido Luyten, Oos tende, Cardynplein 3 FC5 en Anne- Marie De Ceuninck, Hofstade, Zijp straat 55 bus 4; Willy Van der Meirsch, Aalst, Parklaan 31, bus 2 en Rachel De Looze, Aalst, Hopmarkt 3 bus 14. Overlijdens binnen de stad Aalsl vanaf 2 lol en mei 7 april 1984 Leon De Moor, gepens., 77 jNieuwer kerken, Bosveldstraat 7, echtg. Anna Sack; Louis Heyvaert, gepens., 79 j Nieuwerkerken, Kwalenhoekstraat 15, wed. Joanna Van Ransbeeck; René Ottoy, gepens., 92 j., Nieuwerkerken, Molenstraat 36A, echtg. Clothildis Burms; Maria Ledegen, gepens., 56 j Aalst, Drie Veldenweg 27, echtg. Leo Galle; Suzanna Schollaert, gepens., 62 j., Aalst, Dokter De Moorstraat 61, echtg. Benedikt Van Holen; Dirk De Bruycker, draaier, 31 j., Aalst, Immerzeeldreef 92, Begrafenissen Crematies Ceremoniewagens 053/ 78 44 88 Denderstraat 47A AALST Alle formaliteiten. Rouwkapellen - Lijkwagens Rouwdrukwerken echtg. Frangoise Devisscher; Bertha Tombeur, gepens., 88 j., Aalst, Nieuw- beekstraat 141, wed. Dominicus Arys; Karei De Ridder, gepens., 65 j., Aalst, Bolleweg 64, echtg. Suzanna Van Vae- renbergh; Celina De Bruyne, gepens., 63 j., Aalst, Schabbekenstraat 12, wed. Georges Lievens; Pelagia Dierickx, gepens., 83 j., Aalst, Binnenstraat 260, echtg. Jan Baptist Ledegen; Carolus De Ridder, zonder beroep, 90 j., Baarde- gem, Statiebaan 6, wed. Victoria Michiels; Carolina Van Lysebeth, gepens., 82 j., Moorsel, Boekveldbaan 14, wed. Jan Baptist Van Nuffel; Rachel Van Cauwenbergh, kloosterlinge, Her dersem, Alfons De Cockstraat 12, 89 j ongehuwd, dochter van Constantinus en Hortentia Bombeeck; Maurits Lorie, gepens., 75 j., Aalst, Geraardsbergse straat 9, echtg. Alma De Ridder; Odila Spittaels, gepens., 87 j., Aalst, Brede- straat 12, wed. Edouard van den Bulcke; Frans Cammu, gepens., 81 j., Aalst, Groenstraat 287, wed. Gabrielle Pap- paert; Liazid Ait-Mouloud, huisschilder, 50 j., Aalst, Botermelkstraat 171, echtg. Fatima Bouali; Oscar Van de Velde, gepens., 90 jAalst, Posthoornstraat 54, wed. Clara Polfliet; Joris Cooman, gepens., 86 j., Aalsl, Abeelstraal 35, echtg. Maria De Waegeneer; Philemon Corthals, gepens., 72 jAalst, Twijnder- straat 22, echtg. Florentia Rombaut; Joseph Dcbaets, gepens., 71 j., Aalst, Weverijstraat 3, echtg. Yvonna Gilbos. Hoek Gentsesteenweg Welvaartstraat AALST Gezien de tijd van het jaar (Goede Week en Pasen) zitten er heel wat religieuze samenkomsten in dit programma. Vrijdag 20 april Jebron 12u.30: hongermaaltijd waarna gespreks- en werknamiddag rond men senrechten en lijden. 18u.l5: Stille Tocht waarna Kruishulde en Delen van Brood. Baardegem kerk 20u.45 kruisweg met 13 levend uitgebeelde staties op tekst van Manu Verhulst en met medewerkingvan 't Kliekske. Zaterdag 21 april Gerstenhof Erembodegemeten ten voordele van de fanfare «Niets zonder Arbeid», 1 lu.30-20 u. Maandag 23 april Gerstenhof Erembodegemeten ten voordele van de fanfare «Niets zonder Arbeid», 1 lu.30-20 u. Jeugdclub Terlinden, Terlindencorrida, Stratenloop voor amateurs, 14 u. Donderdag 26 april Nieuwe Madeion 14u.30 paasfeest door Vlaams Verbond voor Gepensioneerden. Bericht Op 5 en 6 mei organiseren de leden van «De Klup», Zonnestraat 20 te Aalst een grote Prondelmarkt. Aanvang 10 uur. Amateurs verkopers gelieve in te schrij ven voor 28/4. Samenkomst voor techni sche schikkingen op 29/4 te 20 u. Iedere koper en verkoper is hartelijk welkom. o\ n Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 Naamloze brieven en brieven waar privépersonen worden in beledigd kunnen niet opgenomen worden. De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud van de lezersbrieven en behoudt zich het recht brieven in te korten Van 13 tot 23 april organiseert VAKA-AALST een tentoonstelling "VREDESPOSTERS IN DE STAD,, deels in de galerij PIETER COECKE - Molenstraat en in winkeletalages van het stadscen trum. Zelf zegt VAKA hierover in zijn folder «Affiches zijn in onze maatschappij vaste bestanddelen geworden van het stedelijk decor. Met welk doel ze ook worden aan gewend (reklame, bekendmaking van een gebeurtenis of politiek standpunt) de eerste vereiste is dat ze opvaltde affiche springt in het oog, is een blikvanger. Tot 1914 is de affiche politiek onbesmet gebleven. De eerste politieke- posters hadden het patriottisme tot thema. De geboorte van de serieuze politieke grafische kunst ge beurde na 1918. Denk aan de beroemde vredesduif van Picasso. Alhoewel de affiche nooit het standpunt van de belangrijke kunstvorm heeft verworven, toch heeft ze vandaag een belangrijke plaats veroverd in de toege paste kunst. De affiches die wij U willen laten zien, zijn een selektie uit een internationale verzameling van posters voor vrede en ontwapening. Ze tonen dat vrede niet alleen ons beroert, maar dat het een onderwerp is dat alle grenzen overstijgt. Kijk er naar en laat de posters verder tot je spreken». Humaner kan het niet. Het initiatief van VAKA-Aalst is derhalve door de pers zeer gunstig onthaald. Heel wat handelaars uit het stadscentrum beloofden de historische vredesposters een ereplaats te geven in hun etalage. Maar hoe bedroevend is de werkelijkheid. Voor de geïnteresseerde voorbijganger wordt het in vele gevallen een echt speurwerk. Sommige affiches hangen wel uit, maar dan op een plaats die de algemene kontekst van de artikelen niet schaadt. Vrede verkoopt niet, zo simpel is het. Vrijdag 13 april: opening van deze tentoonstelling met een boeiende selektie van internationale posters in de galerij Pieter Coucke. Gastspreker WILLY COURTEAUX hield een boeiend referaat over de tegenstellingen tussen Oost en West, met name de U.S.S.R. en de U.S.A. Naast het niet ontkennen van de gevaarlij ke doktrine van Rusland zette spreker de hedendaagse smerige politiek van Raegan totaal op de helling. Nadien brachten INA BAL en NORBERT DE WINNE hun poëtische klankevokatie «Zij die achterblijven», een werkelijk poëtisch pamflet tegen de waan zin van de oorlog. De aanklacht van De Winne tegen de overal dreigende waanzin van nieuwe oorlogen was scherp tragisch in zijn poëtische schoonheid. Echt aangrijpend was de witte onschuld van de negenjarige Ina Bal en de ontroerende gedichten die zij bracht. De aanwezige persmensen noteerden ijverig. Willy Courteaux verdween als een schicht in de nacht. En de enkele overgebleven getrouwen gingen achteraf een pint drinken. De vredesboodschap zat er op. Alle aan wezigen vonden het «heel mooi» en de organisatoren beten op hun lip want weer eens toonde Aalst zich van zijn kleinste zijde. De dames en heren handelaars vonden het blijkbaar niet de moeite even binnen te wippen, inderdaad, ten tweede male: Vrede verkoopt niet. Van ons stadsbestuur raken we het onder tussen gewoon hen bij dergelijke belang rijke gebeurtenissen NIET te zien. Evenzo schitterden alle politieke partijen door hun afwezigheid. Nochtans ziet men langs C.V.P.-kant de kerkmuren vol hangen met prachtige vredesboodschappen. En is het niet de P.V.V. die zich als voorvechter van het humanisme en totale vrijheid en vrede voor iedereen opwerpt? Waar is de tijd van het gebroken geweer en de kreet «Nooit meer oorlog» heren van de S.P.? V.U.zo gekant tegen rassendiscriminatie en doorvechter van de volkerenrechten ook geen tijd? En jullie, volgelingen van de K.P., geen interesse meer voor Chili, Nicaragua, Namibië of Polen? De dichter zou hierover schrijven «En de vrede zat er bij als een verlepte hoer want iedereen misbruikte haar en alle leuzen rondom haar waren holle woorden omdat zij een reklameartikelen geworden was dat zelfs helemaal niet meer verkoopt». En waar bleef de jeugd Waar bleven al die heethoofden die met anti- atoomstickers op hun leren jassen liepen. Blijkbaar worden fuiven weer belangrijker dan Vredesakties. Ach, het bedroeft mij nog meer de pijnlij ke afwezigheid te moeten konstateren van onze kunstenaars. Is jullie engagement dan helemaal verdwenen of tellen de kommerciële belangen meer dan jullie kop eens te laten zien bij een zo belangrijke gebeurtenis De vredesstem van heel de wereld, verzameld op een reeks artistieke posters, tentoongesteld in het hart van Aalst en dit provincienest blijft maar slapen. Louis Paul Boon had gelijk toen hij schreef «Schop de mensen een geweten». Mijn arme, stad, mijn lieve dode stad, hoe erg is de onverschilligheid in je gebeente gekropen Schrijver van dit artikel is een Aalstenaar die bedroefd het hoofd schudt om al de slaapwandelaars waartussen hij vertoeft. Naam en adres op redaktie bekend. GROTE MARKT 25 AALST 24-25 aprilVakbeurs voor de horecasektor van 10 tot 20 uur. 27 aprilOptreden Bram Vermeulen - aanvang 20 uur. OrganisatieSolbemol. 28 april: Feest ingericht door Wereldwinkel Alfabetiseringsproject. Vrijdag 13 april ging er in jeugdclub «De Klup» in de Zonnestraat een Interscho- lenwedstrijd door. Deze kwis werd geor ganiseerd door de CVP-Jongeren. Pre sentator was Herman Van Molle, welbe kend door TV-Touché en de IQ-kwis. Deelnemende scholen waren o.a. Het St. Jozefscollege, het St. Maartenscollege, het Atheneum, St. Vincentiusschool van Gijzegem e.a. Verschillende scholen die eveneens een deelnameformulier ontvan gen hadden, hadden geweigerd aan deze kwis mee te doen. De deelnemers waren de laatste en de voorlaatste jaarsstudenten van de ver schillende scholen. Allen namen vrijwil lig deel aan deze kwis en hadden niet van de directie opdracht gekregen mee te din gen naar de prijs. De kwis bestond uit vier reeksen vragen over algemene kennis die schriftelijk beantwoord moesten wor den. Er werd gespeeld met ploegen van 2 personen. Uit elke reeks mocht de win naar naar de finale gaan. De eerste prijs was een weekend naar Keulen, geschon ken door reizen Geerinckx, de tweede prijs was een pentekening en de derde en de vierde plaats waren goed voor een boek«Steden van Vlaanderen» (LI) De uitslag 1ste voorronde: 1. Rimbaut Van Ruysselberghe, K.A.A.; 2. Coen Van der Heyden, K.A.A.; Van Lierde Pot- tie, K.A.V.; Blondeel Ruyssinck, S.M.I.; Moens Van Goethem, K.A.A. 2de voorronde1Roels Roggeman, S.V.G.; 2. Willems De Backer, S.V.G.; Lagrou Van den Hoof, S.V.G. 3de voorronde: 1. Eeckhout Burms, S.M.I.; 2. Van Lierde Pottie, K.A.A.; 3. Coen Van der Heyden; K.A.A. 4de voorronde1Rimbout Van Ruys selberghe, K.A.A. (reeds geplaatst); 2. Roels Roggeman, S.V.G. (reeds geplaatst); Van de Perre De Backer, S.J.C. Uitslag finale 1. Rimbout Van Ruysselberghe, K.A.A., winnen de reis naar Keulen; 2. Van De Perre De Backer, S.J.C. winnen de ets; 3. Eeckhout Burms, S.M.I., winnen een kunstboek; 4. Roels Roggeman, S.V.G., winnen een kunst boek.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6