u PAASAKTIE Mode Germaine 10 korting MODE GERMAINE Pers krijgt voorlopig geen verslagen adviesraden Een «molengraat» in de keel Geen etentje-in-de-rij Wel Picco Bello vrijdag 2014 zaterdag 2114 zondag 2214 op alie damestailleurs en damesblousons Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 Flanders Twirling championship Geraardsbergsesteertweg 74, Erembodegem-Terjoden Tei. 053/2185 50 M/wn, Een etentje uit? Maar dan eens geen oude hoeve, geen vroeger klooster, geen gewezen molen? Dat kan - op een uitmuntende wijze nog wel - in een gewoon huis-in de rij in de druk bewandelde Molenstraat: de «Picco- Bello». Naar het schijnt is die naam geen eigen vondst van uit bater Lorenzo, maar werd hij hem enigszins oogedron- gen door de blijkbaar tevreden - klanten van een res taurant dat hij vroeger dreef. De nieuwe bezoeker kan alleszins volmondig met deze appreciatie instemmen: het interieur, de sfeervolle muziek, de prachtige bloem stukken en zeker de uiterst verzorgde keuken zijn inder daad Picco Bello. Zoals de Italiaanse naam het niet zegt is de Picco Bello geen eettentje voor een vluggertje spaghetti maar integendeel een oord waar de eerbiedwaardige Fran se keukentradities tot hun volle recht komen. Zoals het hoort, eet je er dan ook uitsluitend a la carte. Met andere woor den: je bepaalt volledig zelf wat je gaat eten en hoeveel je aan je gastronomi sche genoegens wil besteden, 's Middags komen er vooral een kliënteel van zakenmensen en zelfstandigen, 's avonds ziet men er meer gesofisti keerd publiek en op zaterdagavond ver schijnen uiteraard de heren en dames voor wie een gelukt weekend opge bouwd wordt rond een rustig gezellig avondje tafelen. Overigens wordt op alle echelons de dienst verzorgd door personeel dat vriendelijk voorkomend en beleefd is. Zonder nadruk! En dat wijst op echte klasse. Wij waren te gast op een lente-festival in een kader dat nog werd opgeluisterd door de gelijklopende tentoonstelling - nog te bezichtigen tot 30 april - van kunstschilder Clem PELTIER («gouden medaille», grote prijs van New-York). Het zeer uitgebreide menu startte van zelfsprekend met een Aperitief van het huis, een zeer fris drankje op basis witte wijn, waarbij wij Anjovis op Het huis RESTAURANT «PICCO-BELLO» Molenstraat 63, AALST Telefoon 053/78 45 52 Reservatie gewenst. Banketten tot 50 personen. Gesloten op dinsdagavond en woensdag. Suggesties 3 salades chaudes 210 fr. Scampis du chef 420 fr. Cuisses de grenouil- les 290 fr. Mixte de la Maison (2 CV) 690 fr. Filet Picco Bello 490 fr. Entrecöte aux petits légumes 420 fr. Riz de Veau a la Florentine 510 fr. Saumon en Paillote 490 fr. Lotte au Four (2 CV) 950 fr. Ook steeds seizoengerechten zoals Hopscheuten, Asperges, enz... Wijnen Een uitstekende wijnkaart tussen 600 en 1.100 fr. Maar ook een uitstekende «Vin du Patron» aan 210 fr. voor 1/2 I. en 400 fr. voor 1 I. van de Patron geserveerd kregen. De stemming was er! Dan viel er wel onmiddellijk een moeilijke keuze te maken: Suprème de Saumon of Huitres de Zeelande? Toch maar tradi tiegetrouw besloten voor de Zeeuwse oesters, vooral daar we ondertussen on ze keuze hadden laten vallen op de verse rauwe Zalm «aux aromates», een delika- tesse (alhoewel die «Filets de sole a la normande» er ook verdraaid lekker uitza gen...). Na de Fumé de Poisson en de Sorbet de Mer kwam er weer een moeilijk moment: Zeeduivel of Tarbot? De aan wezigheid van de rivierkreeftjes in de «Lotte aux écrevisses Royale» beslecht ten het pleit in het nadeel van de «Turbot aux poireaux filé» die we met bloedend hart aan andere lekkerbekken lieten. Dan nog gebak en koffie toe, en dat alles voor 1100 F. Uiteraard werd alles overspoeld door een flesje (nou ja, een fles) droge, gekruide witte wijn. Bovenstaand verslag van het recente visfestival geeft natuurlijk maar een be perkt beeld van de gastronomische mo gelijkheden van restaurant Picco Bello. Uiteindelijk zijn het uw smaakpapillen die beslissen. Gaat u die papillen eens ver gasten op een avondje tafelgenot, zon der angst voor onprettige verrassingen 't is er lekkerB.H. Clem PELTIER De Brusselse kunstschilder Clem Peltier stelt tot 30 april schilderijen tentoon uit de periode 1980-1984 in restaurant Picco Bello, Molenstraat 63, Aalst. Talrijke individuele en kol- lektieve tentoonstellingen (Galerij Tamara Pfeiffer Brussel, «gouden medaille» grote prijs New-York, «zilveren medaille» grote prijs van Nice, Calais, Duinkerken, enz.) heb ben zijn bewust vaag gehouden werk in binnen- en buitenland bekend ge maakt. Alhoewel sterk geïnteres seerd in esoterische geschriften als de Egyptische of Tibetaanse Doden boeken, is het niet de bedoeling van Peltier om in zijn werk enig vast ideeënpatroon op te dringen. Inte gendeel, de niet echt abstracte maar evenmin figuratieve «vibraties» laten het aan de toeschouwer over zijn ideeën en sensaties te projecteren in het door de kunstenaar geleverde as similatiekader. De boeiende vormen, de lichtgevende zonnekleuren ma ken duidelijk dat men hier in aanwe zigheid vertoeft van een kunstenaar die het leven liefheeft en bovendien gelooft in hogere waarden dan de laag-bij-de-grondse beslommering en van alledag. Een ware veradem ing iemand te zien die geen kunst matig thema imposeert maar zijn veelal wit-gele koloriet en essentiële vormgeving enkel gebruikt om - sa men met de kijker - het raam open te gooien naar «dat andere», waar geen plaats is voor alledaagse grijsheid. (Picco Bello. Molenstraat 63, Aalst - tot 30 april 1984). Alhoewel de pers een maand gele den totaal onverwacht een bondig verslag kreeg van een ver gadering van de stedelijke advies raad voor de derde leeftijd, ligt het nog niet in de bedoeling van het stadsbestuur om in de toekomst een verslag te geven over alle vergaderingen van de adviesraden. Een dergelijk voor stel moet eerst nog besproken worden in het schepenkollege, aldus burgemeester Uyttersprot, die echter wel benadrukte dat het geen kwestie is van geheimhou ding. De fraktievoorzitters van alle die in de gemeenteraad zitten krijgen trouwens een afschrift van elk verslag. Schepen De Maght van haar kant herinnerde eraan dat niet alle adviesraden werken op dezelfde wijze, terwijl er heel wat wisselwerking is tussen bepaalde adviesraden onderling. Volgens de schepen geeft het stadsbestuur steeds verantwoording aan de adviesraad van haar eigen beslissing. Als men dus niet ak koord is, wordt ook gezegd waar om. Anderzijds blijft het bestuur erbij, dat de gemeenteraadsleden niet mogen aanwezig zijn op deze adviesraden, gezien het bestaande reglement. In het feit dat de schepen de vergaderingen voorzit, ziet men geen graten zelfs al geeft de raad een advies dat regelrecht indruist tegen het standpunt van het schepenkolle ge. Ook hier komt er dus geen verandering. (MP) Het Aalsterse stadsbestuur toont toch wel weinig respekt voor zijn middenstanders en andere belas tingbetalende burgers. De inkt van de reportage (zie onder) over het visfestival in restaurant Picco Bello was nog niet droog of «de stad» vond het nodig om zon der enige voorafgaande kennis geving de Molenstraat ter hoogte van genoemd restaurant te gaan openleggen. Voor nieuwe parkeerplaatsen in «visgraat- motief, voor bloemperken ter versiering van wat ooit gepland was als kultureel centrum Nie mand ter plaatse schijnt het pre cies te weten. Het komt ons voor dat in een drukke winkelstraat als de Molenstraat enige infor matie inzake geplande wegenis- werken toch niet ongepast zou zijn ten overstaan van de b(g)e- troffen middenstanders. Het zou zelfs van elementaire beleefdheid getuigen... Op zaterdag 14 april ging in de sporthal Ten Rozen het Flanders Twirling Championship door. In verschillende kategorién bestreden meisjes en jongens de titel van dit kampioenschap. Er waren groepen voor deelnemers van 10 jaar of minder, van 11 en 12 jaar, van 13 en 14 jaar en van 15 jaar en ouder. Uit heel Vlaanderen waren de deelnemers aanwezig. Bij de kategorie jongens behaalde Chris Van de Velde uit Aalst de 2de plaats met 494 punten, wat overeenkomt met 82 In de kategorie van de meisjes van 13 en 14 jaar behaalde Bianca De Cock uit Aalst de le plaats met 544 punten of 91 Lucia Van Lierde uit Aalst werd 8e in de kategorie van 15 jaar en ouder met 387 punten of 64,5 (LI)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7