LISTROO RO VANA n. INTERCOM ARRONDISSEMENTELE BOUWBEURS CUVELIER Opendeurdagen bij Aalsterse wijnmakers KENT U DE AALSTERSE STADSVERWARMING INTERSTOOM OPEN DEUR DAGEN 28, 29, 30 april 1 mei Onder de Belforttoren 8 Nieuwe Gazet van Aalst 20 april 1984 Keizershallen 20 tot 24 april 1984 Een bezoek meer dan waard Afdeling Interstoom Erembodegemstraat 4 9300 AALST Tel. 053/21 52 11 ALGEMENE ZONNEWERING TUINMEUBELEN CAMPING een NaCeBo-initiatief woonboetiek Pontstraat 35 9300 AALST Tel. 053/77 40 46 Vakkundige vensterdekoratie Jab Kendix KOGELLAGERS •»*- IJZERWAREN H. Hartlaan 54 AALST Tel. 21 11 19 83/66 De afdeling Aalst van de Vlaamse Wijnmakersgilde hield vorig weekend opendeurdagen in de zaal van de Sint-Martinuskring. De leden stelden het materiaal ten toon waarmee het fruit behandeld wordt, de persen, de gistingsvaten en -flessen en natuurlijk het afgewerkte produkt. Je kon hun dranken ook proeven en ondermeer kiezen tussen een zachte appelwijn en een jonge kriekenwijn, die iets meer zuur smaakt, maar toch nog goed de smaak van de vruchten weergeeft. 'De leden van de Gilde vervaardigen uit zowat alle fruit- en groentensoorten wijn, wij zagen zelfs wijn gemaakt van paardebloemen en een andere soort, geperst uit gemengde critusvruchten. Men vertelde ons dat het zelfs mogelijk is wijn te maken van de schillen van peulvruchten. Alles wordt zelf gedaan het schoonmaken van de vruchten, het persen, het laten gisten dat uiteraard een natuurlijke procedure is, het eventueel bijvoegen van suiker of produkten om de kwaliteit van de wijn te verbeteren, het spoelen van de flessen en het plaatsen van de kurken met een aluminiumfolie errond. Er worden zelfs speciaal etiketten gedrukt waarop het jaar en de gebruikte vruchten eigenhandig worden aangebracht. De wijnmakers vervaardigen veelal zelf hun apparaten en sommigen werken zelfs nog verder aan andere machines. Zo zagen we een apparaat, waar onder andere boter en karnemelk mee kan vervaardigd worden en waarmee je ook nog een kaasvorm kan uitpersen. Deze mensen houden ervan zelf gebruiksvoor werpen te vervaardigen om ze naast de in de handel te verkrijgen apparaten te gebruiken. Verder werd op deze tentoon stelling ook nog getoond hoe men bier kan bereiden. Op de infóstand waren boeken te verkrijgen in verband met het onder werp «wijn». Heel wat geïnteresseerden bezochten deze boeiende tentoonstelling en staken misschien wel hun licht op om ook aan deze hobby te beginnen. (LI) Reeds gedurende 25 jaar worden te Aalst bijna alle industriële gebouwen, scholen, ziekenhuizen, openbare gebouwen, appartementsgebouwen, en ook honderden partikuliere woningen, verwarmd door het 40 km. lange stoomnet dat vertrekt uit de elektrische centrale naast het stadspark. ALGEMENE VOORDELEN voordeligste energiekosten géén onderhoudskosten géén brandstofbevoorradingsproblemen géén vervangingskosten milieuvriendelijk géén rokende schouw VOORDELEN BIJ NIEUWBOUW de warmtewisselaar vergt minder ruimte géén brandstofopslag te voorzien géén schouw nodig, waardoor metsel werk bespaard wordt. Vraag inlichtingen betreffende de aansluitmogelijkheid. Uitgebreide dokumentatie wordt graag kosteloos gestuurd. Sinds 1935 Sinds 1935 Zonnetenten Korfmarkiezen Lengte onbeperkt Eigen fabrikaat. Eigen ontwerp. Geraardsbergsesteenweg 129-133, Erembodegem-Terjoden - s 21 25 04 Barbecues Geschenken Allibert Darolet Kurz Dima Haka Ami Sieger A-Camp Freetime Porta-Potti Camping Gaz Ongeveer één jaar geleden werd een principieel akkoord getroffen tussen het stadsbestuur en de initiatiefnemers voor de oprichting van een fitness-center naast het zwembad. De plannen werden ondertussen besproken in de adviesraad voor ruimtelijke ordening en in deze van leefmilieu alsook in de sportraad. Konkrete afspraken konden intussen nog niet gemaakt worden omdat één van de initiatiefnemers thans zijn militaire dienst vervult. De samenstelling van de stedelijke sportraad volgens de bij het kultuurpakt voorziene normen maakte in 1983 het voorwerp uit van een interpellatie in de gemeenteraad van raadslid Eddy Monsieur. Hierover opnieuw ondervraagd deelde het stadsbestuur nu mede dat ook het vorige schepenkollege aan de samenstelling van het stedelijk sportkomitee geen wijzigingen aanbracht, alhoewel men wist dat dit verlies van weddetoelagen van het Bloso kon tot gevolg hebben. Het huidige stadsbestuur heeft eveneens een grondig onderzoek laten uitvoeren rekening houdend met de opening van het nieuw stedelijk zwembad. Indien het stadsbestuur zou voldoen aan de normen om weddetoelagen te bekomen zou de stad voor 35 a 40 kunnen betoelaagd worden. Daar men echter op 16 mei 1983 twee regenten Lichamelijke Opvoeding aangeworven heeft in een DAC-projekt, valt hun wedde niet ten laste van het stadsbestuur. Naar wij nog konden vernemen wenste het stadsbestuur alleszins het beheer van het nieuwe zwembad in eigen handen te houden. Dit nieuwe infrastruktuur werd dus niet overgemaakt aan de Aalsterse sportcentra. Het stadsbestuur kan niet optreden tegen ontspanningsinstellingen, die de toegang weigeren aan vreemdelingen omdat terzake de nationale wetgeving tegen het racisme van kracht is. De politie kan enkel proces-verbaal opstellen wanneer er klacht ingediend wordt. Ondertussen blijken een aantal Aalsterse dancings nog steeds (mondeling) de toegang weigeren aan vreemdelingen met een andere huidskleur. Op de jongste persKOnferentie gaf burgemeester Uyttersprot een detailopsomming van de verdeling van de tribunekaarten met karnaval. Hij herinnerde er nogmaals aan dat de huidige regeling van gratis verspreiding onder de genodigden reeds jaren in voege is. Ook hier mag men dus weinig verandering verwachten. Via het uitdelen van tribunekaarten wil men de stadsrelaties verzorgen met allerlei overheidsdiensten en wil men tevens het Aalsters karnaval beter leren kennen aan vreemden van buiten de stad. Zonder in detail te treden kunnen wij hier aanstippen dat elk lid van het CBS vb. 10 kaarten krijgt, het feestkomitee 5 kaarten, elke prins-kamaval 5 kaarten, elke kamavalgroep 4 kaarten, elk raadslid 2 kaarten, en elke ex-prins karnaval ook 2. Verder zijn er nog kaarten voor Ministers, staatssekretarissen, OCMW-raadsieden, politie en rijkswachtbevelhebbers, stedebouw, provinciebestuur, enz. Na jarenlange aktie werden onlangs verkeerslichten aangebracht aan het kruispunt van de Raffelgemstraat met de Boudewijnlaan. Gezien deze laan een rijksweg is betrof het hier een beslissing van het bestuur van Bruggen en Wegen. In tegenstelling met wat velen verwacht hadden heeft men uiteindelijk slechts lichten aangebracht nabij de voetgangersoversteekplaats. Deze lichten treden slechts in werking als men op een knop duwt. Identieke lichten bestaan er bij Gijzegem en in Erembodegem- Terjoden (nabij de kerk) Voor de automobilisten, fietsers en bromfietsers blijft de Boudewijnlaan een voorrangsweg. Op dit ogenblik is het nog voorbarig en zelfs onmogelijk om nu reeds een evaluatie te geven van het effekt van deze signalisatie op de verkeersveiligheid o dit kruispunt» aldus een tekst, die aan de journalisten overhandigd werd op de maandelijkse perskonferentie. Op dit ogenblik wordt al het snoeihout en de omgehakte bomen, die eigendom zijn van de stad opgestapeld in het stadspark. Na inventarisatie wil het stadsbestuur een reglement opstellen dat de verkoop ervan zal regelen. Prioriteit zou hierbij gegeven worden aan eigen gebruik in de stadsgebouwen, waarna het personeel of eventueel partikulieren het overblijvende hout zouden kunnen aankopen. Op 20 april e.k. moeten de nieuwe prijzen binnen zijn voor de publikatie van de «Aalsterse Berichten». Zoals bekend is er reeds sinds maanden een konflikt met een bepaalde uitgeverij van een reklameblad (De Aankondiger) dat de Aalsterse Berichten aan haar neus zag voorbijgaan. Na klacht bij de goeverneur werd een nieuwe aanbesteding uitgeschreven, waarvan het stadsbestuur nu het resultaat afwacht.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 8