SPORT m A Am Garage carrosserie Felix VERSTRAETEN Brenda Van Den Eeckhoudt houdt thuisploeg overeind S.K. Aalst promoveert, W. Moorsel degradeert. Opportunistisch Eendracht Meldert! OPDRACHT VOLBRACHT DE PLUIM INSTUIF S.K. Aalst-Wilskracht Moorsel: 8-3 Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 11 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Gentsesteenweg 211 9300 AALST Tel. 70 03 59 Lkiikktïy De Nieuwe Gazet van Aalst zoekt MEDEWERKERS sport algemeen nieuws Kamiilekes Aalst - Herk Sp. 1-1 SET0K NIEUWS S.K. Aalst is er op de allerlaatste speeldag van de competitie vooralsnog in geslaagd om de kampioenstitel in de derde provinciale D te behalen. De oranje-groenen, die tijdens deze competitie de leidersplaats nooit eerder konden innemen, versloegen vorige zondag buur WiiskrachtMoor- sel met ruime 8-3 cijfers. Mede door het verlies van S.O.S. Schellebelle op het veld van Osta Meerbeke (3-1wipte S.K. Aalst uiteindelijk nog over Schellebelle. SK Aalst wprd dan toch nog kampioen op de laatste speeldag. (li.I ge bal en libero Stefaan De Gryse kopte in een reactie de bal via de onderkant van de dwarsligger al dan niet over de eigen In Aalst bleef men altijd hopen dat Meer beke op de laatste speeldag Schellebelle zou verslaan. Te meer daar de Meerbe kenaars nog een rekening uit de heen wedstrijd te vereffenen hadden met de leider. Dat speelde natuurlijk in de kaart van de Aalstenaars, want Meerbeke had normaal gezien (buiten de gewone winst premie) niets meer te winnen of te verlie zen in deze competitie. S.K. Aalst moest ondertussen wel eerst afstand nemen van Wilskracht Moorsel, dat zelf de beide punten nodig had om de degradatiedans toch nog te kunnen ontspringen. De thuisploeg nam alvast een goede start want ze kwam al na drie minuten op voor sprong met een doelpunt van Gary De Kinder. Wilskracht Moorsel, gestart met windvoordeel, liet zich door deze vroege treffer niet uit balans brengen. Integen deel, Moorsel nam de wedstrijd kordaat in handen en het verwonderde dan ook niemand dat De Neef nog voor het kwar tier verstreken was, beide ploegen weer op gelijke hoogte bracht. Ook na de ge lijkmaker bleef Wilskracht de best voet ballende ploeg. Tien minuten later staken De Neef en Ceuppens een snelle tegen aanval in elkaar. Met z'n tweeën speel den ze de weinig soliede achterhoede van S.K. op een hoopje en Patrick Ceup pens knalde keihard onder doelman D'Herde binnen: 1-2. Van sensatie ge sproken! Na deze treffer bleef de wed strijd vrij gelijk opgaan en bij rust kon Wolskracht deze 2-1 voorsprong zeker wettigen. Tijdens de rust werd vernomen dat ook leider Schellebelle achter stond op Meerbeke met 1-0. De tweede helft ging van start met een bijzonder gemotiveerde thuisploeg. Al na twee minuten mocht Johan Spanoghe een vrije trap nemen voor S.K. Hij bor stelde de bal netjes naast de muur en deze ging via de binnenkant van de paal tegen het net: 2-2. De reactie van Moor sel was al even prompt als gevaarlijk. Doelman D'Herde graaide naast een ho- Tweede Provinciale B: Eendracht Appelterre-Eendracht Meldert 0-2 Eendracht Meldert heeft zondag de competitie 1983-84 afgesloten met een overwinning op het veld van Eendracht Appelterre. De thuisploeg, die theoretisch nog niet zeker was van het behoud in tweede, moest zeker een punt behalen. Een opportunistisch Eendracht dacht daar echter anders over. Al na een kwar tier leidde geel-blauw met 1 -0, nadat een attente Danny De Vos een terugspeelbal van een plaatselijke verdediger had on derschept en de thuisdoelman kansloos liet. De reactie van Appelterre bleef niet uit. De thuisploeg creëerde verschillende goede kansen, maar doelman Buyle was bij de pinken, ook al door de gebrekkige afwerking van de Appelterreaanvallers. Na de rust nam de druk van de thuisploeg nog toe. Eendracht geraakte nog nauwe lijks uit de omknelling los. Gelukkig kon het zondag rekenen op doelman Buyle. En als hij al eens verslagen was, stond een verdediger of het doelhout hem bij. Net vóór affluiten kon Eendracht pas counteren en Eddy Van Den Driessche liet de kans op 0-2 niet liggen. Gevleid, dat zeker! Voor Appelterre is het winnen van een testmatch nu noodzakelijk. Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u en 13-18 u. zaterdag 8-12 u. en 13-15u 30 De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 9300 AALST ss 053/77.33.77\tSltll -Lrj Vooral het spitsenduo Gary De Kinder - Karei De Jaegher (33 goals in 23 wed strijden) en Gary De Kinder (26 goals in 28 wedstrijden) waren samen goed voor 59 doelpunten in deze competitie! Geen wonder dus dat S.K. Aalst met 90 doel punten (of een gemiddelde van 3 doel punten per wedstrijd) de beste aanval van de reeks heeft. Met Luc D'Herde heeft S.K. Aalst de minst gepasseerde doelman van de reeks (27 tegen). De toekomst ziet er alvast rooskleurig uit voor de oranje-groenen Enkel voor de verdediging zal moeten bijgekocht wor den, wil S.K. ook volgend seizoen in tweede een vooraanstaande rol spelen. Voor de rest zit S.K. Aalst goed voor vol gend seizoen! (Robbv) E. Aalst - La Louvière 2-1 Nieuwe en okkassiewagens carrosseriewerken MAZDA - AALST Het seizoen is eindelijk afgelopen. Zowel spelers, trainer, perslui als bestuurslieden sleepten zich naar het einde van het seizoen toe. Het werd een jaar om zo vlug mogelijk te vergeten waarin heel wat drukte rond het elftal gemaakt werd met o.a. een grote ver andering in het Eendrachtbestuur. doellijn. De scheidsrechter liet verder spelen tot groot ongenoegen van de hef tig protesterende Moorselspelers. I.p.v. 2-3 werd het even later 3-2 toen Wilfried Van Royen een knappe aktie met Karei De Jaegher afrondde met een schitte rend schot in de winkelhaak. Net toen Johan Spanoghe met een al even knap doelpunt de stand op 4-2 had gebracht, meldde ex-S.K. Aalstspeler Arnold Van Cauter vanuit Meerbeke dat de thuis ploeg uitgelopen was tot 2-0. De vreugde kon niet op en Karei De Jaegher trapte hierop nummer vijf tegen de touwen. Ook Gary De Kinder deed nog eens zijn duit in het zakje met een zesde treffer. Er waren nauwelijks twintig minuten ge speeld. Wilskrachtdoelman Jozef Van Eeckhoudt stond als het ware in een schiettent. Tussendoor haalde hij Rudy De Moor, Stefaan De Grijse en Gary De Kinder van verdere doelpunten. In het laatste kwartier vielen er nog drie straf schoppen: twee voor S.K. Aalst, beide feilloos omgezet door Karei De Jaegher en ook één voor Wilskracht Moorsel, om gezet door kapitein Van Moeiseke. Het bleef uiteindelijk bij deze 8-3, al hadden er langs beide zijden nog enkele doel punten kunnen vallen Grote vreugde natuurlijk bij S.K. Aalst op het einde van de wedstrijd, toen verno men werd^dat Schellebelle uiteindelijk met 3-1 had verloren. Spijtig genoeg de gradeert Wilskracht Moorsel. Paars-Wit gaf vooral in de eerste helft nochtans een goede verrichting weg. Er speelden op Aalst dit jaar ploegen die heel wat slech ter speelden dan de jongens van 't Hof Texel! Maar daar heeft Wilskracht nu na tuurlijk niets aan. Boze tongen beweren dat Wilskracht Moorsel volgend jaar in de vierde provinciale niet meer zou opko men Met S.K. Aalst won ongetwijfeld de meest talentrijke ploeg van de reeks de titel. Milko Derijck onderschept een vlot opgezette aanval van "De wolven,, via D idier van Lier de. (EL) Ook Svarez kon het tij voor de A juinen niet doen keren. Alfano Vincenzo spurt nog voor de laatste maal in tweede klasse achter de hal. (EL) Voorzitter Daeleman werd afgezet en in zijn plaats kwam Jules Matthijs, die voor een financiële injektie ging zorgen. De manier waarop Matthijs zijn taak op neemt is echter voor heel wat kritiek vat baar, wat we dan ook zo objectief moge lijk schreven. Tegen La Louvière lagen er enkele klubbladen «De Eendrachter» op de persbanken met erop vermeld: "ter attentie van de pers". Er stond netjes in aangeduid wat voor ons bestemd was. Een zogezegde supporter, die eerder als aanhanger van Matthijs mocht be schouwd worden, beweerde onomwon den dat we met allerlei insinuaties, leu gens en verdachtmakingen de lezers verkeerd inlichten, dit ondanks een gast vrije ontvangst op de receptie. We wor den dus met andere woorden als bedrie gers en leugenaars beschouwd omdat we gewoonweg objectief weergeven over wat er in het Eendracht-huishouden gebeurt. Het is toch onze fout niet dat er geen enkele speler tevreden is over het nieuwe beleid, dat de trainer het niet meer ziet zitten omdat hij de ploeg niet meer mag opstellen. Bestuurslui die reeds jaren met Eendracht vergroeid zijn, worden opzij geschoven, de sfeer is ge woonweg verziekt en dan zouden we de lezers niet op de hoogte mogen houden. Er werd wel gewonnen tegen La Louvière maar erg veel tevreden gezichten waren er niet te zien na de match. Trainer Bor- remans wil onder deze omstandigheden niet meer verder werken en wil weg zodra er een ploeg bereid is zijn contract over te nemen. Tot nu toe tekenden enkel Deroy en De Rijck. De rest van de spelersgroep is niet akkoord met de voorwaarden die Matthijs hen voorlegt. Muylaert, die uit genodigd werd door Oostende voor een testmatch te spelen, werd niet vrijgege ven maar krijgt zoals de meeste spelers een erg mager kontrakt aangeboden, ledereen is er mee akkoord dat er moet ingeleverd worden, maar dat wil niet zeg gen dat de spelers financieel niet meer aan hun trekken mogen komen. Het speurwerk waar zoveel over gespro ken wordt, heeft nog niet veel resultaat opgeleverd. Op Terjoden werden er en kele spelers getest en het werd een maat voor niets. Het blijft afwachten wat de toekomst gaat brengen, maar erg roos kleurig zien we het eerlijk gezegd niet in. (JVL) Meteen sluit Eendracht Meldert de com petitie af met 33 punten en een vijfde plaats. Vooral in de tweede ronde, waarin geel-blauw 20 op 30 haalde en amper driemaal verloor, speelde Eendracht Meldert bijzonder goed. Met Eddy Van Den Driessche heeft Meldert er een «Zil veren Voetbal» bij. Met zijn 28 doelpun ten is de Dendermondenaar topscorer van de reeks. Zal Meldert haar spits kun nen behouden? Kamiilekes Aalst is erin geslaagd een punt uit de brand te slepen tegen het technisch sterkere Herk Sp. Herk nam de meeste aanvallen voor zijn rekening, maar gebrek in de afwerking en de uitstekende prestatie van de lokale portierster Brenda Van Den Eeckhoudt waren er de oorzaak van dat de winning goal uitbleef. De wedstrijd was amper één minuut oud toen Ann Eeckhoudt IN haar gekende stijl aan een soloren begon en succesrijk besloot. Vijf minuten later echter kwamen de Lim burgse meisjes op gelijke hoogte uit vrij schop prachtig binnengeknald door Ge vers. Herk nam de match in handen en Aalst was voortdurend op verdedigen aangewezen. Internationale Carla Mar- Ter gelegenheid van de Topdag organiseer! het jubilerende VK De Pluim in het lokaal 't Brughuis aan de werf een instuif. Zij vergasten er U op een barbecue met de alom gekende ingrediënten zoals worst en brochettes. Tevens verkopen zij ook 'gewonnen broed'. De gok kers krijgen de gelegenheid het gewicht van een kalkoen te schatten. De opbrengst van deze festiviteiten gaat natuurlijk naar de organiserende club. (PVBj tens werd echter uitstekend opgevangen door opgevangen door Hilde Daelemans en de rest van de verdediging hield bij de talrijke Herkse aanvallen eveneens het hoofd koel. Kamiilekes werd nog bijgestaan door Dame Fortuna toen een bezoekende aanvalster via de deklat op de paal be sloot. Na de rust werd Gina Van Den Steen ver vangen door Nicole Verhofstadt. De ge kwetste Hilde De Neve werd ingewisseld voor Ingrid Claessens. Veel verandering in het spelbeeld bracht dit echter niet. Naarmate de wedstrijd vorderde werden de duels wel iets bitsiger, maar de niet zo goed leidende scheidsrechter liet be gaan. Enkel Ann Eeckhout kon nog voor enig gevaar zorgen alhoewel de bezoe kende doelvrouw nog amper bedreigd werd. Herk daarentegen kon zijn over wicht maar niet in een doelpunt uitdruk ken zodat de gelijke stand op het bord bleef. (JVL)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11