FRANCIS SMET 33O2]0HÖ3 Elias, verdiend winnaar van geslaagd tornooi Opendeurdag in Aalsterse verdediging De competitie zit erop BBC Olfit op weg naar beker Nieuwe wijk verovert beker na fel betwiste partij. 12 Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 BasketBest of Six 1 984 Karei Roosen wil weg bij Olsa Brakel Van Keer-Minnebo78-90 Elias - V.D. Bosch110-100 Schorreel-Van Keer: 99-101 Finalesvoor de 5de plaats Schorreel - V.D. Bosch 89-93 Finale 3-4 plaats Van Keer-Minnebo92-83 Finale Elias - V.D. Broeck 88-79 SERGAN^^ Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66.73 Dealer DELMAC PVC en AlU-ramen - dubbel glas U.E.F.A. Junioren K.V. Mechelen - Eendracht Aalst: 7—3 Overzicht derde provinciale D Liefhebbersbasket M .T.S.A. Bekerfinale Vierde tornooi O.C. Aalst De 27-]arige Aalstenaar Karei Roosen eerder aktief bij E. Aalst en Verbroe dering Denderhoutem wil na twee sei zoen Olsa Brakel verlaten na her haalde meningsverschillen met spe ler-trainer Roman. Zijn vertrek zal de beste oplossing zijn zowel voor hem als voor de klub Hij betreurt dit wel enigszins omdat het bestuur steeds korrekt met hem handelde en de sfeer in de spelersgroep goed was In tegenstelling met wat er eerder in de pers verscheen was hij vorig sei zoen geen enkele maal gekwetst. Roosen heeft reeds enkele contacten met clubs en hoopt volgend seizoen bij een ambitieuze klub uit de omge ving van Aalst te kunnen voetballen. (JVL) Veteranen E. Aalst voetballen tegen Veteranen Cl. Brugge Dinsdag 8 mei spelen de veteranen van Eendracht Aalst met ondermeer «Pie» Van Der Meerssche. André De Nul, Walter Ellegeert, en gastspeler Rik Coppens tegen de veteranen van club Brugge waarvan Boone, Hau- waert, Axcelsson, Verriest en Van Den Daele zullen deel uitmaken. Dit alles ten voordele van de Aalsterse hartveremging H.A.R.V.A. De aftrap zal om 20 uur gegeven worden door Maurits De Schrijver en Patrick Sercu. (JVL) Wij zoeken dringend: SPORTFOTOGRAAF Schrijf naar Nieuwe Gazet van Aalst Geraardsbergsestr. 44/3 9300 AALST Bij Minnebo ontbrak L.V.D. Keere maar was Raman (Laarne) komen opdagen. Van Keer moest de gekwet ste Schmitt (voetkwetsuur) en De Gheest missen. De winnaars van vorig jaar hebben heel de wedstrijd tegen een achter stand aangekeken. Minnebo was in een begenadigde dag en Famaey, Putteman lieten zich evenmin onbe tuigd. De thuisploeg kon rekenen op Bieseman en Cornand om de achter stand ietwat te milderen. Rust 34-44 In de laatste minuten debuteerde Raman op een voortreffelijke wijze. Punten: Bieseman 17, V. Keymeulen 10, D. Schellinck 12, P. Van Impe 8, Cornand 18, De Neve 13. Minnebo 27, Temmerman 8, Famaey 16, Hellinckx 4, Putteman 22, Raman 13. Aanvankelijk kon V.D. Bosch de lei ding nemen, 28-34 na een kwartier maar in de slotminuten kwam Elias terug aansluiten. De bezoekers, zon der Swinnen, V. Meerbeeck waren te gehandicapt om deze terugkeer te beletten. Rust 48-47. Na de pauze Nieuwe Wijk kwam wel het eerst bij een doelpunt, maar doelman Leo Van Den Steen verhinderde op brutale wijze het openingspunt, wat hem terecht een gele kaart opleverde. Hugo De Troch knalde voor De Nieuwe Wijk nog eens gevaarlijk op doel, maar Rode Roos kreeg nog de beste kansen. Zo dreigde Luc Maes- schalck nog erg gevaarlijk en kwam Re- né Schorreel na handspel alleen voor doelman De Nil, maar deze greep gepast in. Net voor de rust kwam Dirk Verleysen van Nieuwe Wijk nog oog in oog met Leo Van Den Steen, maar besloot erg zwak. Na de koffie ging Nieuwe Wijk meer in de aanval en bij een doorbraak van Dirk Ver leysen moest Erwin Boumon naar de noodrem grijpen wat hem ook geel ople verde. Even later sloot scheidsrechter Garcia de ogen bij een duidelijke straf- Zaterdag a.s. gaat het vierde tornooi van O.C. Aalst van start O.C. Aalst is sinds jaren bedrijvig in de setokkom- petitie en kende vorig seizoen zijn suc cesrijkste jaar met een titel en een finaleplaats in de beker. Dit jaar was minder succesrijk, maar het bestuur blijft bij de pakken niet zitten en is reeds aan een ploeg aan het bouwen voor het komend seizoen. moest na 6' Dejonghe met 5 persoon lijke fouten het veld verlaten bij een 69-67 stand. Aangezien coach Hen- drickx slechts 5 spelers had verza meld kreeg de thuisploeg het al te gemakkelijk om ook deze partij te win nen. Punten: Elias 24, V.D. Keer 35, Moro 14, Corthals 7, Meuleman 10, D'Herdt 14, V. Cromphout 6. V.D. Bosch 29, Stevens 31, De Jonghe 6, Janssens 19, F. Van Impe 15. Insiders hadden Van Keer een gemak kelijke zege voorspeld. In de eerste twintig minuten wees alles erop dat de kenners gelijk zouden krijgen. Vooral Cornand schoot zich met een 10-12 in de belangstelling. D. Schellinck deed zich eveneens opmerken, rust 48-56. Schorreels hondje blafte in de tribune maar de baas zelf liet zijn tanden zien. Met een 8-9 vanop afstand, bracht hij zijn ploeg terug in het spoor van de lei ders. Een gelukte poging van Cornand op 7" van het einde besliste tenslotte over het resultaat. Punten: Schorreel 34, Lievens 8, V.D. Velde 18, Garcia 16, De Rouck 10, V. Trappen 13. schopfout op Luc Maesschaick. Een kwartier voor tijd lukte Nieuwe Wijk het enige doelpunt van de partij. De ingeko men Eddy De Boeck bediende Dirk Ver leysen, die op zijn beurt prachtig voorzet te tot bij Hugo De Troch. Hij nam in twee tijden de uitstekende doelman Leo Van Den Steen te grazen. Werkelijk een pracht van een doelpunt! Rode Roos bleef niet bij de pakken zitten en kwam ei- zo-na zelfs op gelijke hoogte. Zo knalde Dirk Den Haese uit een scherpe hoek via de zijpaal door het zijnet. Rode Roos juichte voor doelpunt, maar scheidsrech ter Garcia die goed gevolgs was vali deerde "het doelpunt" niet. Rode Roos bleef drukken en Vital Troch kreeg nog geel voor brutaal spel, maar tot reeële doelkansen kwam men echter niet meer. (JVL) Op 5, 6 en 12 mei richt men het vierde tornooi in sinds hun bestaan. De wed strijden gaan door op het terrein «Het vliegplein». Deelnemende ploegen zijn F.C. Keienberg, El Gringo, Wan- zele, O.C Aalst. Welle, F.C. Zandput, F.C. Metro en Dressel. Uiteraard wordt er op een financieel en sportief succes gerekend. (JVL) Bieseman 12, D. Schellinck 29, P. Van Impe 14, Schmitt 9, Cornand 29, De Neve 8. Langs V.D. Bosch, V. Meerbeeck lie pen de Antwerpenaars uit. V.D. Velde, De Rouck hielden de koplopers echter op oogafstand. Rust 39-45. In de 2de helft begon Schorreel met een 10-0 tussensprint, 49-45 na 3'. De verdedi- gingspres van V.D. Bosch, opgelegd door de gelegenheidscoach Philip Devos liet de gasten echter toe de lei ding terug over te nemen, 57-59 na 5'. De klasse van J. Van Meerbeeck, let terlijk en figuurlijk de grootste man op het veld, haalde het uiteindelijk op de inzet van Schorreel. Danny Schorreel mag op een ge slaagd tornooi terugblikken. Zijn maats echter hadden te weinig talent in huis om de kloof tussen provinciaal en nationaal basket te overbruggen. Punten: Schorreel 18, V.D. Velde 18, De Rouck 23, Garcia 6, V. Trappen 12, Lievens 10, Gevaert 2. V.D. Bosch 26, Swinnen 15, V. Meer beeck 36, F. Van Impe, De Jonghe 10, Janssens 6. - Bij Minnebo waren V.D. Keere en Put teman niet komen opdagen. Van Keer, gestart met de Okapijuniores kon de tegenstander op achterstand plaat sen, 10-0 na 4'. De 1-3-1 zone van coach Veillefon liet de spelverdeler van de thuisploeg wat teveel vrijheid, zodat P. Van Impe meerdere punten kon scoren. Rust 54-36. Omdat de thuisploeg na de rust, de zaken wat te gemakkelijk opnamen, konden de bezoekers op hun sokken terugkeren. 80-78 na 16'. Toen brak de lans bij Minnebo en won Van Keer nog afgetekend. Punten: Bieseman 10, De Neve 18, Schmitt 18, Van Impe 14, Cornand 24, D. Schellinck 8. Minnebo 20, Citters 7, Temmerman 19, Famaey 24, Hellinckx 2, Raman 11. Bij V.D. Broeck kon Ongenaet niet optreden wegens griep en bleef Lie vens afwezig. Elias moest het stellen zonder kaatser Meuleman en was zelf gehandikapt door een pijnlijke achil lespees. Beide ploegen gaven mekaar geen duimbreed toe, 10-10 na 5'. Ed Schorreel maakte het doelpunt van het tornooi. Bij een zijner pogingen vloog de bal via een tegenstander op de ring, wipte boven het bord en viel tenslotte door het net. Met de 9 verde digende van Celle V.D. Keer en de 5 aanvallende van Dupont, beheersten de oranjen de rebounds. Rust 46:44 Na de hervatting liepen de gastheren langzamerhand verder uit, dit ondanks V.D. Broeck, die topscorer werd in deze wedstrijd. Ed Schorreel en King Hendrickx probeerden het tapijt nog naar hun kant te krijgen, tevergeefs echter. Moro, niet alleen aanvallend maar ook verdedigend van zich afbijtend, hielp de voorsprong verder uitbouwen. De zwartharige Spanjaard werd door Mariembourg al benaderd voor een transfert en het Aalsterse publiek begrijpt nu ook waarom. Ook zijn Brakel-ploegmaat Dupont liet zich gunstig opmerken. Elias werd dus verdiend winnaar van dit 2de tornooi. Zijn ploeg heeft geen enkele nederlaag geleden. De kers verse herbergier kon zich geen betere publiciteit voor zijn zaak bedenken. De overwinning werd gevierd tot in de vroege uurtjes. Punten Elias 4, V.D. Keer 20, Moro 22, Corthals 10, D'Herdt 8, Dupont 22, V. Cromphout 2. V.D. Broeck 29, Hendrickx 14, Rom- bout 9, Schorreel 18, Podevijn 2, La- gring 7. Eindstand: 1Elias; 2. V.D. Broeck; 3. Van Keer; 4. Minnebo; 5. V.D. Bosch; 6. Schorreel. (GSX) Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, OILSJT De Aalsterse U.E.F.A.'s moesten vorige zaterdag naar Mechelen om er hun collega's van K.V. te bekampen. «Malinwa», vijfde in de klassering, trok van meet af aan in de aanval en leidde na amper drie minuten met 2-0. De wedstrijd moest eigenlijk nog beginnen! weer keihard uit te halen. Een Mechelse Het openingsdoelpunt kwam reeds bij de eerste Mechelse aanval tot stand. Bij Eendracht werd achteraan de buiten- spelval onoordeelkundig opengesteld. (Peter De Neve was immers blijven "hangen"), een Mechelaar glipte door de mazen van het net en liet doelman Tom- beur geen schijn van kans: 1-0. Even later controleerde Marc Van Oost de bal slecht waardoor hij de bal verspeelde en weer werd dit onverbiddelijk afgestraft door K.V. Ook na dit doelpunt bleef Me chelen de forcing voeren. Rond de twin tigste minuut kwam Eendracht voor het eerst gevaarlijk opzetten en het was met een raak Bij een counter zetten de wit- zwarten een prima tegenaanval op die door Chris Baeten keurig werd afge werkt: 2-1Een weinig later sloegen de Mechelaars echter weer toe. Bij een ge harrewar voor het Aalsterse doel, stopte Wim De Wolf zijn rechtstreekse tegen- stever foutief met een strafschop als ge volg. Meteen keker) de Eendrachters te gen een 3-1 achterstand op. Na dit doel punt had Eendracht wel wat meer over wicht, maar het kon niet verhinderen dat het net vóór rust nog een vierde tegen doelpunt te incasseren kreeg. Bij een ho ge voorzet stond een Mechelaar volledig vrij. Hij nam de bal op de slof en het stond 4-1Meteen ook de ruststand De tweede helft was amper twee minuten oud of het was al 5-1Emilio Ferrera leed op het middenveld balverlies. Mechelen maakte hierop van een onoplettendheid in de Aalsterse verdediging gebruik om aanvaller kopte totaal vrijstaand - schitterend in. Bij Mechelen vond men het stilletjes aan wel en Eendracht trad nu meer op het voorplan zonder daarom echt gevaarlijk te zijn. Toch kwam Een dracht terug. Het werd 5-2 na een per soonlijke aktie van Marc Van Oost op rechts. Het werd zelfs 5-3 toen Kris De Saedeleer in het strafschopgebied werd gehaakt en Emilio Ferrera de strafschop keurig omzette. Het dient gezegd dat de Aalstenaars in die periode zeker de bete re ploeg was. Bij een Mechelse counter werd het 6-3. Een foutieve tussenkomst van Wim De Wolf werd door een Mechel se aanvaller zonder pardon afqestraft. Er waren nog amper vier minuten te spelen. De thuisploeg scoorde dan twee minuten voor affluiten nog een zevende keer. Een Mechelse aanvaller slalomde doorheen de Eendrachtverdediging. legde gepast achteruit tot bij een goedgevolgde ploeg maat en doelman Tombeur mocht zich voor een zevende keer omdraaien: eind stand 7-3. Zaterdag a.s. speelt Eendracht op het veld van S.K. Aalst tegen de leider uit de competitie, nl. F.C. Antwerp. Krijgen we dan een beter Eendracht aan het werk te zien? DE PLOEG Geert Tombeur, Marc Van Oost, Bart Temmerman, Wim De Wolf, Peter De Neve, Chris Baeten (Herbert Van Ren- terghem), Emilio Ferrera-Caro, Eddy Vermoesen, Bart Corthals en Kris De Saedeleer. Het doek is gevallen in de derde provinciale D. S.K. Aalst is de kersverse kampioen en Wilskracht Moorsel zakt naar de vierde provinciale. Voor de overige streekclubs, Eendracht Nieuwerkerken, Wilskracht Gijzegem en S.K. Herdersem, had de competitie de laatste weken nog maar weinig betekenis, temeer daar zij voor de degradatie of voor de titel niet meer in aanmerking kwamen. Eendracht Nieuwerkerken trok zondag naar het veld van R.C. Bambrugge. De roodhemden van trainer Armand Spitael herstelden er zich na de zwakke partij van de vorige week tegen S.K. Aalst Nieuwerkerken won op Bambrugge met 0-1al dient er onmiddellijk bij gezegd dat de stand veel hoger had kunnen oplopen. Bij de rust was de stand nog steeds 0-0. Toen al hadden de Eendrachters drie, vier kansen de nek omgewrongen. Het was tenslotte Walter Van Der Biest die op een kwartier voor het einde de enige tref fer van de wedstrijd lukte Ook S.K Herdersem sloot het seizoen af met een overwinning Panters Okegem, dat moest winnen om vooralsnog een kans te behouden om in derde te blijven, startte erg aggressief en kwam het eerst op voorsprong. Even voor het rustsignaal kon Peter De Vos echter gelijkstellen. In de tweede helft speelde S.K. heel wat beter dan in de eerste helft en de bezoe kers werden weggespeeld. Rudy Van Den Brempt scoorde de winninggoal: 2- 1. Wilskracht Gijzegem en F.C. Mere speel den 2-2 gelijk. Michotte vóór rust en Pa trick Verleyen erna brachten groen-zwart op een 2-0 voorsprong. Maar een kwar tier vóór het einde sloegen de bezoekers keihard terug met twee goals in even veel minuten! Wilskracht Gijzegem sluit het seizoen af met 26 punten en een tiende plaats. Al bij al een goed resultaat voor de club die net promoveerde en zich niet eens had versterkt! BBC Olfit dat dit jaar reeds de kampioenstitel behaalde doet zondag a.s. ook een gooi naar de beker van de stad Aalst. De bekerfinale Rode Roos - Nieuwe Wijk is uitgegroeid tot een erg spannende en fei betwiste wedstrijd. De eerste helft toonde Rode Roos zich de betere ploeg, terwijl Nieuwe Wijk na de herneming het initiatief meer in handen nam.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12