OP 5 EN 6 GROOT OPELFESTIVAL S.K. Beveren wint derde maai «wisselbeker Frans Daeleman» Peter De Backer kampioen van Oost-Vlaanderen BC. Alloo-Blomberg- Juwelen De Meersman Alloo promoveert naar tweede met titel Aalsterse dames naar degradatiematch Van Der Haegen Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 13 Zo'n aanbiedingen vind je nergens Tweeëntwintigste juniorestornooi Eendracht Aalst Dinsdagnamiddag werden op het terrein van Eendracht Aalst de finalewedstrijden gespeeld van het tweeëntwintigste jeugdtornooi van Eendracht Aalst. Voor de derde en de vierde plaats gaven de tweede Brusselse clubs, R.C. Jette en R.W.D. Molenbeek, elkaar partij. Eerstgenoemde club haalde het. Om half vijf ging dan de «grote» finale van start tussen het organiserende Eendracht Aalst en de winnaar van vorig jaar, S.K. Beveren. Golfbiljart S.K. Beveren, de uitgesproken favo riet, ging het best van start. Het eerste gevaar ontstond in de negende minuut. Libero Mare Janssens verloor op het middenveld de bal. Hans Chris- tiaens dook er onmiddellijk mee de diepte in, centerde voor doel, maar de andere Beverense aanvaller kreeg de bal tot tweemaal toe niet voorbij doel man Pascal Van Geert. Eendracht rea geerde hierop gevat met een mooie dieptepas van Dirk Baeyens naar Eddy Moerman, maar de kleine Een- drachtmiddenvelder kwam tegen de uitgelopen Beverendoelman een voetje te kort. Eendracht speelde in deze eerste helft goed mee en had met Eddy Moerman een klaarkijkende spelverdeler. Dé kansen gingen even wel naar S.K. Beveren. Op het half uur trapte Peeraer, de Beverense Schön- berger in de ploeg, in het zijnet en even later_(34ste minuut) trof diezelfde Peeraer, na een combinatie met Chris- tiaens, de paal. Twee minuten voor rust ging Hans Christiaens weer met de bal aan de haal. Niet egoïstisch legde hij de bal terug tot bij de goed- gevolgde Peeraer. De blonde nummer acht plaatste de bal in de hoek, maar Pascal Van Geert tipte de bal mooi in hoekschop. Ruststand0-0. De tweede helft begon onder het waakzaam oog van Beverentrainer Urbain Braems. Bij Eendracht had Pascal Elaut de plaats in het doel inge nomen van Pascal Van Geert en ver ving Filip De Bondt Mare Janssens. Bij het eerste gevaar in deze tweede helft viel ook het enige doelpunt van deze partij. Dirk Baeyens verloor ach teraan de bal aan de pas ingekomen Beverense donkere spits. Deze ging alleen op doel af en werd door de Aal- sterse doelman foutief gestuit. Hans Christiaens (speler van het tornooi tij dens de vorige editie) nam doelman Elaut tegenvoets en het was 0-1Na dit doelpunt deed Beveren het nog voorzichtiger aan. Het keek rustig de kat uit de boom, terwijl Eendracht niet bij machte was om het spel te force ren. Pas in de laatste tien minuten dreigde Eendracht. Het stond toen nog met tien man in het veld, want even voor dien was Dirk Cornand met een gele kaart uit het veld gestuurd Daar het invallersmateriaal allemaal opgebruikt was, diende de thuisploeg noodge dwongen met tien man verder te spe len. Kris De Saedeleer (voordien inge vallen voor Wim Eeckhoudt) zag zijn schot een metertje naast vliegen en enkele minuten voor tijd week ook een hard schot van Arijs nog in hoekschop af. Meer zat er voor Eendracht niet in. Het bleef dus bij een magere 1 -0 over winning voor Beveren, dat zijn over winning verdiend mag noemen op basis van een betere eerste helft. Toch was deze finale één van de flauwste van de jongste jaren Voor Beveren was het de derde overwin ning. Meteen blijft de «Wisselbeker Frans Daeleman» voorgoed op de Freethiel. Vermelden we nog dat Pascal Van Geert uitgeroepen werd tot beste doel man van het tornooi en dat Peeraer als beste speler werd uitgeroepen. De fair-playbeker ging naar R.C. Jette Voor Eendracht speelden Van Geert (45 Elaut), Moock, Janssens (45' De Bondt). Vermeiren, De Vos, De Bruyn, Baeyens, Moerman. Arijs, Cornand en Eeckhoudt (De Saedeleer 62') Bowling Derde Nationale Bowling Derde Nationale A La Quille Tournai-BC. Alloo 1-3 Op de voorlaatste speeldag van de kompetitie is BC. Alloo er in geslaagd de titel en de daaraan verbon den promotie naar tweede klasse te bewerkstelligen. Gemakkelijk ging het allemaal niet in het verre Doornik. Alloo was vertrokken met de gedachte één punt te oogsten, die hen veilig zou stellen voor de promotie. De talentrijke jongere, Peter De Backer, slaagde erin de kampioenstitel van Oost-Vlaanderen in de wacht te slepen. Hiervoor versloeg hij Patrick Van Aerde. Herman De Gols die reeds federaal kam pioen van de regio Aalst werd, bracht het tot de derde plaats. Willy De Rouck en Jean-Pierre Steen- haut behaalden de federale kampioenstitel voor duo's. Interclubcompetitie atletiek Het damesteam van A.C. Eendracht Aaist, dat vorig jaar naar de derde nationale degra deerde, kon het in deze reeks niet helemaal waarmaken. Te Herentals werden zij vierde van de zes deelnemende clubs zodat zij naar de degradatiewedstrijd verwezen werden. De winderige piste van het Herentalse Rijkssportcentrum was vorige zondag het toneel van de schiftingen interclub voor dames met Duffel, Ajax, Herentals, ZOVA, Lebbeke en Aalst als deelnemen de clubs. Aalst verscheen wel gehandi capt aan de start want 400-meter specia liste Greet De Vuyst moest wegens exa mens verstek laten gaan. Bovendien meldde ook sprintster Martine De Pauw zich onbeschikbaar wegens een kwet suur De 100 meter werd dan ook een tegenvaller voor Eendracht. Ann Claeys en Hilde De Saedeleer kwamen in de 2 reeksen niet verder dan de vijfde plaats. In de 400 meter kwamen de Aalsterse meisjes beter op de proppen. In de A- reeks werd Katrien De Waegeneer twee de in 65'0. In de B-reeks was de concur rentie scherper, want met 67'7 was Veer- le Pas vierde. Na deze proef kwam Een dracht op de vierde plaats van de voor lopige klassering: plaats die behouden werd tot het einde van de interclub. Ook in de 1500 gaf Aalst een goede indruk met Marie-Jeanne De Ridder en Gode- lieve Roggeman op de derde en vierde plaats. Vooral Marie-Jeanne De Ridder lijkt met 4'43"6 op weg te zijn naar een schitterende conditie. Ook veterane Roggeman bleef met 4'54'4 nog voor heel wat jongere collega's. Het speer werpen leverde een achtste en een elfde plaats. Inge Eemans en Ingeborg De Decker waren de gelegenheidstitularis sen voor dit nummer. Voor een degelijke speerwerpster heeft Eendracht zeker nog een vacante betrekking. In het hoog springen haalde Katinka Pottie 1 m40 wat een gedeelde derde plaats opleverde. Met 1 m30 was Inge Eemans elfde. Ook in het tweede springnummer, het ver springen lukte Katinka Pottie een goede sprong. Zij won de wedstrijd met 4m98 zodat de volle buit naar Aalst ging. Hilde De Saedeleer deed het eveneens niet zo slecht als gelegenheidsspringster. Met 4m19 werd ze negende. In het kogelsto ten gooide Linda Troyekens een nieuw persoonlijk rekord: 7m92. Dit bleek vol doende voor de zevende plaats. Hilde- garde Eemans sloot de rij met 6m05. Voor de aflossingen telde Aalst bijna 25 punten achterstand op Duffel en Heren tals zodat het vrijwel onmogelijk werd nog een plaats bij de eerste drie te be machtigen. Ann Claeys, Katinka Pottie, Veerle Pas en Ingeborg De Decker won nen wel nog de 4x100 in 54'6. In de laat ste wedstrijd van de dag, de 4x400 maakten de Aalsterse dames eveneens een goede beurt. Enkel Lebbeke kon Aalst hier van de overwinning houden. Katrien De Waegeneer, Godelieve Rog geman, Marie-Jeanne De Ridderen Inge Eemans haalden 4'18"6 als totaaltijd. Zondag 13 mei krijgen de Eendracht- meisjes de kans hun plaats in derde af deling te verdedigen. Normaal moet het behoud geen probleem stellen, al moe ten de wedstrijden natuurlijk altijd eerst gelopen worden. (PVB) DE EINDSTAND 1. Lebbeke 135,5 2. Herentals 127 3. Duffel 119 4. Aalst 108,5 5. ZOVA 87 6. Ajax 67 1De Backer Peter (Palace); 2. Van Aerde Patrick (Romain) 3 en 4: De Gols Herman (Parksken); Robijn Ronny (Moorsel) 5 tot 8: Verlent Julien (Moorsel); Nei- rinck Eddy (Moorsel); De Backer Francois (Palace); Biscop Wilfried (Krugershof). Uitslag federaal kampioenschap Aalst 1984 1De Gols Herman (Parksken); 2. Robbyn Ronny (Moorsel). 3 en 4: Neirinck Eddy (Moorsel); Mon sieur Louis (Moorsel). 5 tot 8: Steenhaut Jean Pierre (H.I.H.); De Rouck Willy (H.I.H.); Melkenbeeck Renaat (Palace); Baeyens Luc (K.O.T.). Uitslag Federaal Kampioenschap Aalst 1984 duo's 1De Rouck Willy-Steenhaut Jean- Pierre (H.I.H.); 2. Creygelman Jean- Pierre-Buyl Roger (H.I.H.) 3 en 4: Lannoo Jose-Volckaert Albert (Palace); De Backer Francois-De Bac ker Peter (Palace), 5 tot 8: Van den Eede Theo-Van Den Eede Geert (Scotching); Monsieur Louis-De Meyst Geert (Moorsel); Nei rinck Eddy-Robijn Ronny (Moorsel); Verlent Julien-Barrez Albert (Moorsel). Uitslag bekerwedstrijden 1984 1Moorsel A; 2. Palace A; 3. Scot- sing A; 4. Schoonaarde 4. Jeugdkampioenschap Uitslag 1984 1Buyl Geert (H.I.H.); 2. Van Onder bergen Johan (Schoonaarde). Sportiefste ploeg: Scotsing B. Sportiefste speler: De Graeve Freddy (Buxy). Gouden Bil: Rosback Freddy (H.I.H.) Eindrangschikking competitie Reeks A 1Moorsel A 40; 2. Palace A 37; 3. Hand in Hand A 34; 4. Hand in Hand B 27; 5. De Leeuwkens A 26; 6. Palace B 21; 7. Moorsel B 20; 8. Scotsing A 17; 9. Koszen A 14; 10. Schoonaarde A 11Welkom A 11 12. Krijt op Tijd A 6. Reeks B 1. Kristoffel A 47; 2. Johny Boys A 33; 3. De Kingboys A 31Scotsing B 31Schoonaarde B 316. De Leeuw kens B 30; 7. Faber A 29; Parksken A 29; 9. Sportvrienden A 22; 10. Johny Boys B 13; 11Kristoffel B 9; 12. Sportvrienden B 4; 13. De King boys B 3. Vrijdagreeks 1Buxy 49; 2. Scotsing 39; 3. Palace 34; 4. Schoonaarde 32; 5. Hand in Hand 27; 6. Parksken 18; 7. Koszen 13; 8. Moorsel 12. Hun zenuwen waren dan ook ten zeer ste gespannen. Zulks was duidelijk merkbaar in het eerste game waar La Quille regelmatig de leiding had en Alloo alleen kon aanklampen Voorzitter Bruno Rossi was de laatste man van Alloo en bij zijn laatste worp was er een spare nodig om de titel binnen te pal men. Men hoorde een muisje lopen toen hij zijn aanloop nam, en ja hoor, Bruno scoorde een strike, zodat Alloo dit game won met 806-810 wat hen meteen kampioen kroonde van derde nationale A Het kampioenenfeest was begonnen Duidelijk los van hun zenu wen en reeds aan de «fuif», kende BG Alloo een zeer goed tweede game, dat vooral langs Willy De Ridder (190), Johny De Bock (192) en Bruno Rossi (200) binnengehaald werd met duide lijk 752-895 winst En toen kon het met meer op. Hier en daar knalden reeds kurken. Johny De Bock (204) en Bruno Rossi (192) waren de enigen die nog degelijk weerstand boden in het slot- game, dat normaliter verloren ging met 880-811 cijfers. Vrijdagavond wordt het een grote viering voor BC. Alloo, dat op de slotdag zijn rechtstreekse achtervolger Strike Zulte op bezoek krijgt. Om ook deze van hun uitzonder lijke klasse te getuigen verwachten alle bowlingliefhebbers een prachtwed- strijd en een 4-0 overwinning van de kampioenen BC. Alloo. Roger Cardon was zondag weer aan de slag in een individueel tornooi van Esperanto Brussel. De Alloo-man zorgde er voor een grote prestatie. Hij legde beslag op de vijfde plaats op 186 deelnemers, met een gemiddelde van 202 kegels. Alleszins beloftevol voor volgende thuiswedstrijd Proficiat (AVH) ETN. N.V. OFFICIEEL OPEL DEALER Kareelstraat 2/4 9300 Aalst O 053/21.60.11-12-13 Snelle beslissers kopen nu een CORSA, een KADETT, een ASCONA of een REKORD met een korting waarvan U zelfs niet durfde te H 8 nTV dromen. f11 D I Kom gerust eens langs en met 11*- J] j| wat U nu bespaart gaat U «■■«■n "«S i'*»1 m mm*. straks naar de zon BETROUWBARE VOORUITGANG.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 13