t£3 f Erembodegem waagt eerste parochiefeesten Dekenij Ridderstraat stelt eisen aan stad CUT-7 Steven Moorsel klopt Baasrode KOOP IN EIGEN STREEK. t - r Deze week in NETWERK Herdersem zorgt voor de verrassing De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst rnmst pmam rf GESLOTEN ToTÏ. Nieuwe Gazel van Aalst 4 mei 1984 15 KaatsenGew. bevordering Steven Moorsel prijkt samen met Opstal aan de leiding in de gewestelijke bevordering. In zijn thuis- match tegen het gereputeerde Baasrode hadden de Moorselaars het niet breed. Aan de rust luidde de stand 8-7 in het voordeel van Steven, na de herneming konden de Moorselaars definitief de kloof slaan. En zo te horen lijkt het waagstuk veel kans op sukses te makende eerste Erembodegemse parochiefeesten, die dit weekend doorgaan, mochten al bij de inschrijvingen rekenen op heen heel grote belangstelling. Het ganse team speelde erg goed en Steels was als achterman de beste man op de kaatsbaan. Terjoden kende een iets mindere dag tegen buur Hoké. Cooman speelde een voortreffelijke lutte en keerde heel wat ballen over. Hoké was bijzonder goed in de opslag met Nelis als grote uitblinker. Bij Terjoden was De Wolf niet in zijn dagje en moest Dierickx vervangen worden door De Vroe omdat hij ook erg zwak akteerde. Tot 9-10 hield de thuisploeg nog gelijke tred, maar kon tenslotte toch niet verhinderen dat Hoké met 11-15 cijfers zegevierde. Herdersem liet een driepuntenzege uit de hand gaan tegen Puurs. S. V. Baasrode dat als groot favoriet voor de titel getipt wordt leidde wel met 6-4 cijfers, maar aan de rust luidde de stand reeds 7-8 in het voordeel van de Herdersemnaren. Onder impuls van de uitstekend spelende Chris Jans- sens die zowel in de opslag als in de terugslag zichzelf overtrof nam S.V. na de herneming definitief afstand. De Wolf akteerde eveneens erg regelma tig en Van Den Abbeele sloeg twee ballen bij een 40 gelijk stand over. Terjoden liet een 6-12 voorsprong bij Zele Durmen teloor gaan. Ledegen kaatste beneden peil en een korte inzinking die gepaard ging met heel wat tegenslag liet de Zeienaars toe begon erg slecht en stond vlug 0-3 achter. Herdersem herpakte zich nog wel en aan de rust leidde S. V. met 8-5 cijfers. Het werd nog 8 gelijk, maar toen achtte de thuisploeg het welletjes en maakte het bij een 15-8 stand uit. (JVL) Programma voor 6 mei Baasrode - Zele Lois Zele - Hamme Herdersem - Denderbelle Terjoden - Puurs Kerksken - Moorsel Steven Hoké - Opstal Stand na 4 speeldagen I. Steven 9; 2. Opstal 9; 3. Herder sem 7; 4. Hoké 7; 5. Baasrode 7; 6. Zele 6; 7. Terjoden 5; 8. Dender belle 5; 9. Kerksken 4; 10. Hamme 4; IIZele Lois 3; 12. Puurs 3. terug te komen en met 15-13 te zege vieren. Bij Terjoden wacht men ongeduldig op het wederoptreden van achterman De Vroe die waarschijnlijk zondag a.s. van de partij zal zijn. Zonder echkgoed te spelen won Ste ven Moorsel het derby bij Hoké Erem bodegem. Via 1-4 werd het 6-8. Jozef Van Den Broeck speelde bij de thuis ploeg een goede partij en bracht zijn ploeg nog terug naar een 11-10 tus senstand. Steven kaatste wel uiterst geconcen treerd en erg regelmatig en haalde het tenslotte verdiend met 11-15 cijfers. (JVL) Flop-corn De jeugd van tegenwoordig Eerst vallen de «schatjes» Aalst binnen met hun typische ouderliefde en nu blijken de «maïskinderen» nog veel bloeddorstiger te zijn. Er zijn geen kinderen nieer... Stephen King is als auteur wel een grote naam in de wandelgangen der griezel- freaks. «Carric», «The Shining» en «Christine» zijn uitstekende films die gebaseerd waren op een verhaal van deze meester, en nu is er ook «The children of the corn», waarin wordt bewezen dat een goed verhaal nog niet automatisch een goeie film wordt. In Nebraska leeft een sekte van kinderen, die drie jaar geleden hun hele stad uitge moord hebben onder leiding van hun peuter-dominee Isaac. Dat kan niet gezond zijn, en ja, hoor wanneer twee volwassenen verdwaald raken tussen de eindeloze maïsvelden, is het natuurlijk meteen raak. Ze moeten geofferd worden aan «Hij Die De Rijen Sluit», en dat komt goed uit, want van de kinderen is er ook eentje 19 geworden, dus mag die ook naar de Eeuwige Maïsvelden. Hoe Burt en Vicky zich nog net kunnen redden van een vurig kruisigingsritueel (pasen in 't St. Jozefscollege is straffen toebak. Ze krijgen namelijk nog af te rekenen met een gevaarlijke rosse (zeker teveel mee gelachen in zijn jeugd en met de Duivel zelf Het griezeligste moment komt wanneer de helden met behulp van zeer vlug omgeprate kinderen die duivel met een heuse molotov-cocktail naar de bliksem helpen, want het lijkt bijna een gebruik saanwijzing voor wat zich vorig weekend rond het Volkshuis afspeelde. Zijn de sassen dan toch voor iemand des dui vels Maar goed, «The children of the corn» dus. Zelfs voor een stevig horrorverhaal zitten er teveel logikagaten in om nog leuk te zijn. De dialogen lijken wel een slechte kampvuursketch, en de vertol king is ook niet veel soeps. Spannend blijft het echter wel, en voor wie dat bovenal primeert, kunnen we misschien nog een redelijk filmgenot voorspellen. Persoonlijk zagen we liever de pop-corn tijdens de pauze dan de flop-corn op het scherm... Filmprogrammatie JH Ypsilon: «Asterix en Cleopatra», tekenfilm op zo. 6 mei om 20 u. JH Leeuwerik: «Sleeper» (Woody Allen), op zo. 6 mei om 20 u. Palace 1. «To be or not to be» (KT): komedie rodn Hitler door Mel Brooks (Silent Movie), History of the world part 1), na de dansmix nu ook op pellicule verkrijg baar 2. «Ontsnapping uit de vrouwengevange nis» (KNT): de Dams? St. Jozef school 3. «Zware jongens» (KT)de reklame- filmpjes tijdens de pauze zijn echter net iets beter. Ergerlijk 4. «Schatjes» (KNT): wratjes van kinde ren en hun terrorisme, niet voor gevoe lige ouders Feestpaleis 1. «Terms of endearment» (KT): 5 oscars dus, maar 2 ware ruim voldoende geweest. Goeie, maar niet beste romanti sche snotterfilm, met sublieme akteer prestaties van Shirley Mac Laine, Jack Nicholson en Debra Winger. Beste deze week. 2. «The pussycat syndrome» (KNT): over geobsedeerde katers. Sex, deze week, en hopelijk «ex» volgende week. 3. «The children of the corn» (KNT)zie bespreking. De opzet van deze paroctueteesten is vooralsnog beperkteen eetfestijn in het parochiehuis en cafetaria in de crypte, 's Zaterdags van 18 u. van 18 tot 20 u. en 's zondags van 11 u. tot 20 u. Begeleidende evenementen, zoals in sommige andere parochies, zijn er (nog) niet bij. maar de organisatie van wat nu geprobeerd wordt vergt al heel wat man- en vrouwkracht. De opbrengst is bedoeld om dringende her stellingswerken aan de parochiale lokalen voort te zetten. In de marge van dit gebeuren, maar niet onbelangrijk, wordt ook gezorgd voor de voorstelling van de persverse publikatie van Jozef De Brouwer over Erembodegem. Deze historische verhandeling over Erembociegem (geschiedenis, demografi sche en sociaal-ekonomische evolutie, parochieleven,...) Deze historische verhandeling over Erembodegem (geschiedenis, demografi sche en sociaal-ekonomische evolutie, parochieleven,...) wordt toegelicht door schepen Borms, Jozef Van Overstraeten (VTB) en Fredy De Schrijver, Genootschap voor Aalsterse Geschiede nis). Wie het wil meemaken moet om 17 u. in de raadzaal van het oud-gemeentehuis van Erembodegem zijn, waar na de voorstelling nog een kleine receptie wordt gehouden. De organisatie is in handen van de Vlaamse Toeristenbond Erembodegem en het Genootschap voor Aalsterse Geschiedenis, (k.n.) De dekenij van de Ridderstraat is altijd al een buitenbeentje geweest in het verbond der Aalsterse dekenijen. Zo is er het feit dat de centrumstraat geen typische winkelfunktie heeft, maar eerder een woonfunktie, en mag evenmin vergeten worden dat in de Ridderstraat enkele zeer aktieve verenigingen gehuisvest zijn zoals Netwerk, de Gele Limonade enz. Het bestuur van de dekenij stelde nu, in samenwerking met de werkgroep stadsherwaardering een minimum eisenpakket op dat tijdens de komende topdag aan het stadsbestuur zal overhandigd worden. De principes van het eisenpakket werden op verschillende vergaderingen der dekenij besproken en goedgekeurd. Vooreerst wil de dekenij een globale verkeersplanning voor Aalst met de om schrijving- van een verkeersarme De Ridderstraat in dat plan. Ten tweede wil men de renovatie van alle stadseigendommen op korte termijn, volgens voorafbepaald tijdsschema. Vervolgens wil de dekenij vervangings- woningen in de straat zelf tijdens de renovatie van de bewoonde panden. De dekenij verzet zich ook tegen parkings met openbaar karakter en wil het behoud van het woningbestand. Een vijfde eis is een bestemmingsplan ning, die rekening houdt met de gevestigde socio-kulturele strukturen, onder meer om de lawaaihinder op te vangen (vb. geen woning voor ouden van dagen met een halve steen-muur geschei den van een spektakelzaal). Tot slot eist de dekenij De Ridderstraat een ernstige volledige voorlichting en inspraak van de dekenij en de bewoners in het beginstadium van alle plannen. (MP) Vrijdag 4/5, zaterdag 5/5, zondag 6/5 en maandag 7/5 telkens te 20u.30: Tejater 80 speelt «Het Atelier». Toegang: 140 fr./Leden Netwerk: 120 fr*./CJP-60 110 fr./ Abonees gratis. Dinsdag 8/5: te 20u.30: open programmatievergadering. Woensdag 9/5: te 19u.30: start cursus Theatertechniek. Begelei der Evert Horn. Org. Netwerk i.s.m. ICVA. Donderdag 9/5 te 20 uurInfoavond over Thuisbevallen. Met video Stichting Lichaamstaal. SprekersDr. Verbeke en Dr. Braeckman. Ouders. Vragenuur. Infostands. Toegang 50 fr. Org.Netwerk en C.G.S.O. Aalst. Vrijdag 10/5 te 20 uur eerste kwisavond van het nieuwe Netwerk- kwistornooi. Org. ploeg: Volgend Jaar Beter. Toegang gratis. Je neemt in augustus vakantie Je wenst de Nieuwe Gazet van Aalst te ontvangen Waar je wilt Stuur zo spoedig mogelijk het vakantieadres naar de redaktie. Dan lees je, waar ook, jouw lijfblad. V£fiJSf£2SNG VA» HET. VAtt rt Mht 58SA Een nieuw motto van de Hoge Raad voor Verkeersveiligeheid? Neen, alleen een onhandige manier van affiches plakken op te kleine borden (j-c.) Deelnemers aan ae wandeltocht op 1 mei. (j.c.) tod f1<da£e ^libtotrwei rn&an t «a. Led va»-, «derme Zonder woorden... (j.c.j de ridderstraat 28, 9300 aalst - tel. 053-78.89.81 RESERVATIE 9 -17 uur Als nieuwe ploeg in het veteranenverbond der Denderstreek nam kaatsklub DRIE VELDEN op zaterdag 14-4-84 een prachtige start door BAL OP (2e in 1983) met 15-12 te verslaan. Deze burenwedstrijd DE AREND-DRIE VELDEN, op 21 -4-84 wonnen ze met 7-15, DE AREND was in 1983 weliswaar niet van het gehalte als BAL OP, maar voor deze jongens is het steeds een goede prestatie met hoop op een voldoening gevend seizoen 1984. De leden van de ploeg (zie foto) zullen voor velen geen onbekenden meer zijn. Kaatsen Gew. Bevordering Herdersem blijft erg onberekenbaar. De aartsmoeilijke verplaatsing naar Baasrode werd na een eer der minder goede start tot een goed einde gebracht.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15