R Opendeurdagen e RESOCUB KEUKENS e s c s «PROLETARIËRS ALLER LANDEN VERENIGT U» MAAR NIET IN AALST zaterdag 5 en zondag 6 mei O C U van 10 tot 18 uur g Nachtegaalstraat 8 9440 Erembodegem g Openschooldag in de Academie voor schone Kunsten N.V. (llde Industriezone langsheen autosnelweg) s 053/66 78 97 1 meiavondfeestenverdeeld en weinig strijdbaar 4 Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 Wellicht zijn wij naïef en goedgelovig, want we waren ervan over tuigd dat in deze tijden van krisis, groeiende onzekerheid, van ontlui kend fascisme, van toenemende agressie, van vervreemding, van nieuwe armoede, meiavond '84 meer dan ooit kombatlief, eensgezind en met veel ideologische overtuiging 'gevierd' zou worden. Groot was de illusie, nog groter de desillusie. Noch bij de socialisten, kommunisten als bij de alternatieve 1 mei- vïerders was er enig spoor van de hierboven aangehaalde, wellicht voorbijgestreefde verzuchtingen... Vervreemding Blijkbaar is ook hier hei ver- Uiteraard is de socialistische par- vreemdingseffekt in volle wer- tij zwaar getroffen door de mis- king, dadige aanslag op het Volkshuis gebouw, maar hoeft het daar Aalsterse aanpak door "in mi^urt^ 'zóu 'diTfek De aanpak r0ept alleS niet juist een stimulans moeten bedenkingen op wanneer we die vergelijken met het Gentse In de Mikisklub genoten de aanwezi (j-c.) zijn om de 1 mei-'festiviteiten' te laten uitgroeien tot een grootse, strijdbare massaconcentratie Een uitdrukking van 'dit is een zware beproeving, maar we scha ren ons allen achter dezelfde vlag' Is dit niet de houding van de door fascisme aangetaste Zuidameri- kaanse volkeren Of leven wij in een tijd waarin enkel de verkiezingskampagnes als strijd ervaren worden Maar een strijd van wat, waar voor, voor wie, waarom Een strijd voor de kleine man, of een strijd voor de macht Wie zijn wij om daar een antwoord op te geven We kunnen enkel vaststellen. Vaststellen zoals het een objek- tief weekblad past, dat de 1 mei vieringen het grote feest van de arbeidende klasse blijkbaar enkel uit traditie en gewoontege trouw plaats vinden... omdat het nu eenmaal moet, en al jaren zo is... Zoals men op dezelfde wijze al jaren pasen, kerstmis, valen- tijntjes, O.L.V. Hemelvaart, Goede Vrijdag, Pinksteren viert. en van een sfeervolle I meiviering. eenheidsfeest. Gent die toch een veel grotere leefgemeenschap is dan Aalst slaagt er reeds een aantal jaren in om in het socio-cultureel cen trum 'Vooruit' alle progressie ven, van extreem tot centrum links op 1 mei te groeperen. Met als resultaat een nokvolle, dui zendkoppige 'Vooruit', waar men een ludiek en degelijk strijd- programma voorgeschoteld krijgt. Zouden de Aalsterse organisato ren hier niet voor te vinden zijn Of is Aalst, zoals de volksmond zegt, ondergedompeld in een dorpsmentaliteit Programmaaanbod Een overzicht geven van de mei avondprogramma's kan in aan sluiting met het aangebodene be knopt zijn, met dit verschil dat we toch pogen om het op een degelijke manier te schrijven. De kommunisten doen wel goeie pogingen, maar zijn dringend aan een verjongingskuur toe. We onthouden enkel de overtui gende manier waarop chanson- nière Lieve Van Milleghem (een advertentie 'en blok' af te haken. Dit zorgde wel voor enige heibel vermits SP-gemeenteraadslid en PACT-aktrice Gracienne Van Nieuwenborgh die aan deze alternatieve evokatie meedeed, vanuit het SP-bestuur verbod werd opgelegd om aan dergelijk 'anti-socialistisch' programma mee te werken, zoniet zou dit konsequenties kunnen hebben op haar politieke carrière. De reklametekst mag dan als anti socialistisch of anti-sp overgeko men zijn, de gebrachte tekst was het niet, vermits het een kollage betrof met uitspraken van SP- Eurokandidaat Jef Geeraerts. Het tweede deel van het alterna tieve meiprogramma werd, ge zien de weinige publieke belang stelling, naar een latere datum verdaagd (evenals de SP-kwis, maar dit wellicht om andere redenen). De relatief geringe belangstelling voor de diverse meiavondaktivi- teiten doen ons besluiten dat de massa blijkbaar de voorkeur geeft aan een avondje 'Dallas' of een avondje 'Hoger-Lager'. Aan U dames en heren politici om er iets aan te doen. Of houdt U het liever bij brood en spelen L'histoire se répète... (m.m.m.) Lieve Van Mileghem alternatieve 1 mei-viering geor ganiseerd die wellicht, gezien de schaarse belangstelling, onder dezelfde formule, eenmalig zal blijven. Dit initiatief zorgde wel voor opschudding, niet zozeer door het aangebodene, want we menen dat dergelijke aanpak in mei '68 veel sukses zou geoogst hebben maar het in mei '84 niet meer doet. (Verschillende 'dekla- matoren' bleken trouwens niet alleen mikroervaring te missen, maar kampten ook met verstaan baarheidsmoeilijkheden). Neen, de opschudding werd veroor- Alternatieve 1-mei-viering. Leden van PACTbrengen een citaten-collage van Jef Geeraerts. (j. c.) Op zaterdag 12 mei 1984 van 9 tot 16 uur wordt in de lokalen van de Academie voor Schone Kunsten, Oude Vismarkt 13 een OPENSCHOOLDAG georganiseerd. Daarbi j wordt de mogelijkheid geboden een bezoek te brengen aan diverse ateliers en contact te nemen met de leraars en de leerlingen, er kan eveneens ruime informatie verkregen worden over studievoorwaarden en -mogelijkheden. De Academie heet dan ook iedereen welkom die in het kunstonderwijs geïnteresseerd is. De leerlingen van hun kant zullen het fijn vinden hun werk aan U te kunnen tonen, in het kader en binnen de eigen van de Academie. (LI naar een tekst van de Academie voor Schone Kunsten) Op de vooravond van I mei kon men in 't Volkshuis nog met moeite binnen, (j.c.) revelatie) de Brecht-liederen bracht. De Socialisten hielden het, gezien de omstandigheden, bij het optreden van de Harmonie 'Hand aan Hand'. Alternatieve 1 mei zorgt voor opschudding Voor de eerste maal werd, in de Madelonzaal en in samenwer king met toneelgroep PACT een zaakt door de reklametekst ter aankondiging van deze 1 mei- aktie, die vorige week in dit weekblad verscheen. Daarin stond o.a. volgende para graaf, ik citeer: je gelooft niet meer in het Mitterand Socia lisme, de Craxi-verdoving, het Marchais-compromis, het Sovjet-kommunisme, de Galle- diplomatie, de Van Miert-van zelfsprekendheid, de Claes-naïe- viteit...». Het SP-bestuur die daags ervoor van plan was om na het Harmo nieconcert, massaal naar de Madelonzaal te trekken, besloot om na het lezen van voornoemde

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4