Volgende week Extra-editie Flanders' Printing VERKOOPZAAL 106 Aalsters sociaal overleg opende sekretariaat NIEUWKUIS SUPER SHOP ONZE MEIREKLAME 20 Wij halen af en bestellen bij U thuis doet het beter Overgordijnen- 10 Kattestraat 78, 9300 AALST 053/21 38 65 Dekens En steedshemdendienst, verhuring van tapijtreinigers, enz. Opening vrijdag 4 mei Inkoop en verkoop van tweedehands meubelen. Restauratie van meubelen alle stijlen. Hergarnieren van salongarnituren, zetels, stoeien, enz. c Roepzaal. Meubelen algemeen Steenweg op Aalst 106, 9390 MOORSEL 053/78 31 46 Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 5 Topdag, hoogdag van de middenstand, biedt weer koop- en kijkgelegenheid allerhand. ledereen zet zeker wel het beste beentje voor en Aalst komt er vast heel feestelijk voor. Minder feestelijk was dit jaar 1 mei de echte stemming was er niet van en in de partij. De zaterdag ervoor immers, had een pyromaan het Volkshuis bijna totaal in vlammen op doen gaan. De week daarvoor brandde ook de Jezuïtenkape! Wie weet was er ook dan geen brandstichting in 't spel. Als het zo is, kunnen we alleen maar hopen dat, wie zoiets doet, niet lang meer vrij rond zal lopen. Maar ondertussen draait het politieke leventje door, Zo had schepen Vinck met zijn coalitiepartnersecretaris iets voor Deze ging met vakantie en alle sleutels nam hij mee en het feestcomité zat danig in de puree. Een geplande vergadering moest worden afgelast want de nodige dossiers zaten in de gesloten kast of hoe secretaris Doorns de indruk probeert te geven dat dc dienst feestelijkheden zonder hem niet kan leven. De nieuwe lokalen van het AS O w Uit de toespraak van ASO-voorzitter Dina De Cremer bleek welke lange weg deze overkoepelende welzijnsorganisatie reeds aflegde sinds november 1977. Toen werd een bijeenkomst georganiseerd waar maar liefst 23 maatschappelijk werkers en verpleegkundigen voor het eerst samenkwamen. De bedoeling was met elkaar en met de onderscheiden diensten kennis te leren maken. Onmiddellijk werd ook een stuurgroep, een soort dagelijks bestuur gevormd, die zo pluralistisch mogelijk was samengesteld. Pluralisme en neutraliteit waren immers de enige kans om het opzet te doen slagen. Naast het elkaar leren kennen, zou het ASO zorgen dat dokumentatie en informatie op het professionele vlak zoveel mogelijk zou worden uitgewisseld. In de toekomst zou ook gedacht worden aan eventuele gezamenlijke aanpak en overleg in de konkrete hulpverlening. Tweemaandelijks werd een algemene vergadering gehouden, waarop tot op heden 63 diensten zich aan elkaar voor stelden. Na één jaar werd al een inventaris van de aangesloten diensten samengesteld, waarin alle aangesloten diensten vermeld werden met informatie over hun doelstellingen, werkwijze, perso neel, bereikbaarheid, enz. Deze inventaris wordt nu nog steeds 2 maal per jaar bijgewerkt. ASO organiseerde ook studiedagen en - avonden o.m. rond kindermishandeling, psychiatrie, gehandikapten, echtschei ding. Via voordrachten en professoren werden de leden van ASO bijgeschoold. Daarnaast organiseerde men studiereizen vb. naar de kinderkliniek Gasthuisberg. erden vrijdag ingehuldigd, (j.c.) de psychiatrische kliniek te Bierbeek, de vrouwengevangenis te Brugge, het zeepreventorium te Den Haan, enz. Erkenning Door de groei werd ASO uitgebouwd tot een vzw met eigen statuten. De stuurgroep werd uitgebreid, alsook het territorium. Tevens werd gestart met de uitgave van een berichtenblad. dat verzorgd werd door sekretaris Luc Van Rechem?Erwerd een klein kamertje gehuurd op de tweede verdieping bij Aalst 2000 dat ingericht werd als sekretariaat. Later kwam het BTK-projekt Bejaardenanimatie van de Christl Willems het ASO vervoegen, wat meteen een verruiming van de doelstellin gen mogelijk maakte. Het Aalsters Sociaal Overleg wil meer en meer een ombudsdienst worden, met een specifieke doorverwijzingsfunktie. Als overkoepelend orgaan werd ASO ook stilaan gewaardeerd als gesprekspartner. Dc vereniging werd lid van de stedelijke adviesraad voor volksgezondheid en van de stedelijke gezinsraad. Te Brussel zit ASO in de nationale stuurgroep, waarvan alle adviesraden van Vlaanderen deel van uitmaken. ASO wil nu ook iets konkreets gaan doen aan de noden van de kliënten. In Aalst werd aldus dank zij ASO een koördinatiekomitee voor Welzijnsbeleid opgericht, waarin 4 gemeenteraadsleden, 4 OCMW raadsleden en 4 welzijnswerkers zitting hebben. Dit komitee wordt op 24 mei gëinstalleerd. Samen met de beleids mensen wil men zich aldus buigen over problemen inzake de welzijnssektor, meer speciaal in Aalst. Na het formuleren van algemene noden en problemen, en de signalisatie ervan aan de beleidsinstan- ties. wil met een zo bevredigend mogelijke oplossing vinden voor de problemen. Naast het koördinatiekomitee te Aalst zit het ASO ook in de Intermediaire koord i na tie kom missie van Oost- Vlaanderen. Deze werkgroep heeft tot taak de samenhang tussen de verschillende welzijnsvoorzieningen in een bepaalde streek tot stand te brengen en advies te geven aan Minister Steyaert. Meteen wordt nogmaals bewezen dat het Aalsters sociaal Overleg niet meer weg te denken is als gewaardeerd gesprekspart ner in onze stad. (MP) De Aalsterse welzijnswerkers waren afgelopen vrijdag in feeststemming. In de Dirk Martensstraat, 13 werd immers het permanent sekretariaat geopend van het Aalsters Overleg, beter bekend als A.S.O. grond. Via dit projekt zorgen een ergotherapeut, een opvoedster en een regentes plastische kunsten voor een nuttige vrijetijdsbesteding van de bejaar den. Omwille van het financiële aspekt diende ASO het projekt na één jaar te beëindigen, maar verschillende rustoorden dienden nadien zelf een gelijkaardig projekt in. Na een vrijgestelde bediende kwam Mevr. De Cremer Ook de Nieuwe Gazet van Aalst is veel dank verschuldigd aan de invoerder van de drukpers in de Nederlanden. Al kan onze zetterij niet meer zonder computer, volgende week graag een eresaluut aan die Dirk martens, de zwarte man wiens (inktzwarte) hand van 11 tot 18 mei in de Keizershallen wel hard zal geschud worden door geavanceerde robothanden. Flanders' Printing volgende week in dit blad, met o.m. volgende bijdragen Een nooit eerder gepubliceerde historische kroniek van de periode dat de bronzen Dirk Martens op de Grote Markt kwam... Alle gelijkenissen met Jan De Lichte zijn louter toevallig, alhoewel... Sanders' Printing: een interview met drukker-uitgever Sanders van de vroegere Gazet van Aalst. Toen streeknieuws nog in lood gezet werd... Alfabetiseringswerk in Aalst 1984: nog steeds leveren lagere scholen leerlingen af, die niet (of zeer moeilijk) kunnen lezen en schrijven. Ondanks de vergevorderde Flanders' en multinationale technologie zijn er nog volwassenen, wiens enige handtekening een kruisje is. Met weinig middelen en veel inzet door de "Werkgroep Alfabetisering,, hier wat aan. Een fotoreportage over onze eigen nieuwsgaring. Elke week Flanders' sprinting van notitieblaadjes over zetwerk en zetduiveltjes naar de lay-outtafel en Uw brievenbus. Hoe professioneel is ambachtelijk? U zou voor minder uw leesbril opzetten! (de redaktie) Openingsuren van 10 tot 12 en van 14 tot 19 uur. Maandags gesloten.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5