Burgerlijke Het Reklaamblad r™. Starten De Swaef René en Hortense uit de Langestraat 65 jaar getrouwd Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! beschikt over meer troeven dan U vermoedt Begrafenissen Crematies Een school in beweging 6 Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 Een briljant huwelijksjubileum kan lang niet iedereen in zijn leven meemaken, maar toch mochten René Temmerman en zijn echtgenote Hortense Van Langenhove deze week dit feest beleven. René, geboren in 1897 en Hortense, die een jaar jonger is, huwden in 1919. Beiden zijn geboren en getogen Aalstenaars. Zij hebben één zoon en één kleinzoon. René werkte 35 jaar in de «Georgie» als schrijnwerker voor het onderhoud van de fabriek. René en Hortence vierden hun 65e huwelijksverjaardag. Briljant, dat Geboorten binnen de stad Aalst vanaf 16 tot en met 21 april 1984 Carolien Wellekens, Aalst, Doolhof straat 52; Karen Sterck, Aalst, Kluys- kensstraat 11; Karen Lemeire, Nieuwer- kerken, Edixvelde 124; Mario Schelf hout, Erembodegem, Alfons Van de Madestraat 34; Els Wauters, Erembode gem, Alfons Van de Madestraat 3; Veerle Van Caekenberghe, Hofstade, Zijpstraat 24; Pieter Coppens, Aalst, Vooruitgangstraat 13; Ken Matthijs, Nieuwerkerken, Brugstraat 6; Nathalie Van Bever, Aalst, Driesleutelstraat 15; Reinoud Henkens, Aalst, Klaterbaan 78; Nele Gilbos, Aalst, Bredestraat 158; Tessa Buggenhout, Aalst, Drie Sleutel straat 48; Jonas De Greve, Moorsel, Abrahamsweg 1; Sarah Everaert, Hof- stade, Zijpstraat 19; Koen Tiels, Nieu werkerken, Restertstraat 103; Mario De Waegeneer, Aalst, Immerzeeldreef 2. Huwelijksafkondigingen te Aalst op 22 april 1984 Tarek Krayem, Tripoli, Libanon en Irena Palsterman, Erondegem, Azalea straat 3; Ivan Mallefroy, Haaltert, Kei- berg 59 en Marie-Christine Adriaens, Aalst, Karei Van de Woestijnestraat 10; José Verstichelen, Denderleeuw, Rode straat 4 en Martine Schollaert, Erembo degem, Meerlaanstraat 14; Roland Van Keymeulen, Kerksken, Terlicht 7 en Arlette De Rouck, Erembodegem, Drie hoekstraat 25A; Alain Mahieu en Elsie De Vidts, Verwerijstraat 27; Antoine Cardon, Aalst, Maanstraat 3 bus 5 en Martha Van Den Bossche, Aalst, Sta tionsplein 7; Marcel Higway, Aalst, Moorselbaan 228 en Tessa Roelant, Aalst, Groenstraat 52; Patrick Bursens, Hofstade, Tulpstraat 3 en Katrien Van der Biest, Hofstade, Kortenhoekstraat 36A; Guido De Meester, Erembodegem, Fazantenlaan 5 en Els Hutsebaut, Her- dersem, Grote Baan 34; Gino Gargam, Aalst, Kerkhoflaan 48 en Martine Huyle- broeck, Aalst, Sint-Jobstraat 40 bus 13; Dirk Plattiau, Moorsel, Baron De Meer straat 15 en Nadine De Pauw, Moorsel, Kapittelstraat 46; Benny Van Haudt, Hofstade, Kasteelstraat 22 en Vera Breckpot, Hofstade, Terbekenstraat 17; Luc Cooman, Erembodegem, Heuvel 2 en Tina Permentier, Erembodegem, Bre destraat 4; Eddy Bogaert en Rita Wau ters, Aalst, Kruisstraat 19; Christiaan Van Melkebeke, Herzele, Stationsstraat 14 en Maria Philips, Meldert, Molen straat 4; Frank Asselman, Teralfene, Steenbergstraat 36 en Gaby Arijs, Aalst, Van Wambekekaai 7; Alfons De Cock, Herdersem, Pontweg 9 en Marie-Rose Caudron, Herdersem, Pontweg 56; Hans De Wilde, Hofstade, Babbelaarstraat 7G en Jenny Vande Wiele, Berlare, Molen- dreef 39; Jan De Veylder, Aalst, Dirk Martensstraat 48 en Karine D'Haese, Lede, Langehaag 39; Frank Van Heden en Margot Rosseel, Antwerpn, district Berchem. Een welgevulde agenda deze week en dat ligt niet alleen aan de TOP-DAG op zaterdag 5 mei. Vrijdag 4 mei Jeugdclub Terlinden 20 u., Breugelfeest van de Jins. St. MartinuskerkCantate Domino: «Israël in Egypt». Netwerk: «Het atelier» door Tejaler 80, 20u.30. Nieuwe Madeion TD leerlingen Moraal KTA; de opbrengst wordt integraal be steed aan sociale doeleinden. Parochiale Werken St.-Martinus16de Meifeesten: 20 u., belotting. Zaterdag 5 mei TOP-DAG overal in het centrum van de stad natuurlijk, maar daarnaast ook De Klup, Zonnestraal 20Prondelmarkl vanaf 10 u. Vergaderzaal O.W. stadhuis: studiedag over industriële archeologie te Aalst, 10- 17 u. Nieuwe Madeion: 14-20 u. Vakantie beurs georganiseerd door A.T.B. De Natuurvrienden. Gijzegem, Patronaat, Dekkersweg 4: «Artisanale voorwerpen uit de Derde Wereld», 15-21 u. Toegang vrij. HRITO: 15 u., Hardrockfestival m.m.v. Axel, Bad Lizard, Crossfire en Black Widow. Zaal Dendergalm, Schoorstr., Gijzegem 19u.30, TD door de PVV-jongeren Gijzege-Hofstade. Inkom 40 fr. St. Annazaal 20 u., cabaret «Poeticaba- musicahommage» door de Catharinis- ten. voltrokken huwelijken binnen de stad Aalst vanaf 16 tot en met 21 april 1984 Hendrik Roelandt, Aalst, Raffelgem- straat 32 en Kathleen Van Mol, Aalst, Goudbloemstraat 42; Erwin Iliano, Erpe, Koekhamerstraatje 1 en Ingrid Willems, Herdersem, Pontweg 25; Mar cel Everaert en Beatrice Tumeleer, Moor sel, Waverstraat 74; Cyriel D'Haeseleer, Aalst, IJzerenwegstraat 6 en Claudia Willems, Hofstade, Molenstraat 42. Hoek Gentsesteenweg Welvaartstraat AALST Tel. 053/21 48 54 053/70 31 00 Overlijdens binnen de stad Aalst vanaf 16 tot en met 21 april 1984 Rosalia Van Hauwermeiren, zonder beroep, 86 j., Gijzegem, Drapstraat 46, wed. Alphonse D'Haese: Maria Boter- bergh, zonder beroep, 88 j., Erembode gem, Leuvestraat 206, wed. Constantien De Bolster; Etienne De Smedt, elektrie- ker, 41 j., Nieuwerkerken, Bremtstraat 77, echtgescheiden Anita Lievens; Elodie De Cock, zonder beroep, 76 jHofsta de, De Naeyerstraat 19A, wed. Felix Ver- bestel; Dominique De Nys, gepens., 78 j., Aalst, Bergemeersenstraat 119, wed. Charlotta Vermeir en Delphina Van Gysegem; Elmyra Van Moesieke, ge- pens., 68 j., Moorsel, Kruisabeelstraat 10, wed. Petrus De Vis; Josephina De Ridder, gepens., 75 j., Erembodegem, Leuvestraat 73, echtg. Alfons Clocheret; Romain Huvet, gepens., 72 jNieuwer kerken, Kantonstraat 52, echtg. Elisa Langelet; Alois Goossens, gepens., 86 j Aalst, Ouden Dendermondsesteenweg 115A, wed. Leopoldina De Wolf en Maria Van de Meessche; Nicon De Wuf- fel, beroepsmilitair, 45 j., Aalst, Park De Blieck 37, echtg. Lisette Backaert; Rudy Van Impe, stukadoor, 34 jNieuwerker ken, Huytstraat 35, echtg. Marie Delclef; Augusta Geerems, gepens., 90 j., Aalst, Dr. De Moorstra^t, St. Lieven, wed. Petrus Van Gussem en Josephus De Smedt. Café De /andput20 u., 9e papavond van de Matottcn. Netwerk: 20u.30, «Hel atelier» door Tcjatcr 80. Zonnestraal St. Marlinus: 14 u., ijssa- lon, 17 u., restaurant. Zondag 6 mei De Klup, Zonnestraal Prondelmarkl vanal 10 u. Patronaat, Dekkersweg 4, Gij/cgem «Artisanale voorwerpen uil de Derde Wereld», 11-20 u. locgang vrij. Netwerk «Hel atelier» door Tcjatcr 80. 20u.30. Maandag 7 mei Netwerk «Hel Atelier» door I ejatcr 80. 'I Aposlelken: «Wal met de Belgische hlokchocolade door de heer Domen. Garneren, sieren en maken van fijne gerechten. OrganisatieMBV Aalst- M ijlbeek Dinsdag 8 mei 'l Apostelken: 19u.30, «Waarderen en kennen van Oosterse lapijlen» door dc heer Van Meyere; organisatie CM BV Aalst-M ijlbeek. Woensdag 9 mei Stedelijk Trefcentrum, Drie Sleutelsslr. 14 u., Aalsterse vinger in de pap voor kinderen van 9 tot 14 jaar. Kasteel Terlinden, Square Gecrinckx, 14 u.-18u.30: Seminarienamiddag «Oprich ting en beheer van een KMO». Feestzaal Groen Kruis: 19 u.. Provin ciale wedstrijd in voordrachtkunst. Organisatie «Koninklijke aloude Rede rijkerskamer St. Barbara». Netwerk: 19u.30-22u.30Cursus thea tertechniek. Trouwzaal van het stadhuis: 20 u. Aalst 2000 i.s.m. De Wakkere burger «De rol van adviesraden als middel tot inspraak» mag men zeggen fj.c.) Toen het bedrijf in 1958 failliet ging, kon hij tot aan zijn pensioen in stadsdienst werken. Hortense was strijkster van beroep in een nieuwkuis. De jubilarissen zien er beiden nog heel gezond en tevre den uit en houden ervan met iedereen een babbeltje te slaan. Spijtig genoeg sukkelt Hortense met haar benen en is het moei lijk voor haar om zonder hulp een eindje te wandelen. De buren hadden een heel feestpro gramma uitgewerkt om deze speciale dag waardig te vieren. Reeds om 10 u. 's mor gens kwamen de werkwilligen in café «Tasken» samen om het ernaast gelegen huis van het echtpaar te versieren. De vrouwen maakten de versnaperingen Donderdag 10 mei Herdenking Louis Paul Boonsamen komst aan zijn graf op het kerkhof om 19 u., bloemenhulde, gelegenheidstoe spraken, nadien in de Nieuwe Madeion literair café met koud buffet m.m.v. Roland van Opbroecke, PACT en een Chileense groep. Netwerk: 20 u., «Hoe bevalt het thuis» Vanaf zaterdag 28 april tot en met maan dag 7 mei loopt er in Netwerk een foto tentoonstelling ter gelegenheid van de opvoeringen van Tejater 80 van «Het atelier». Onderwerp van deze tentoon stelling: Hun werk, hun leven; getuige nissen uit de Gentse textielwereld 1900- 1950 (tentoonstelling samengesteld door het Museum voor Industriële Archeolo gie en textiel te Gent). Open elke werkdag van 13 tot 17 uur, en tijdens de opvoeringen van Tejater 80; tijdens de Topdag vanaf 10 u. Toegang gratis. Org. Tejater 80 i.s.m. Netwerk. Reinigingsdienst Selectieve ophaling papier Aalst-centrum woensdag 9 mei 1984 Deelgemeenten: woensdag 16 mei 1984 Wijziging ophaling huisvuil De ophaling van huisvuil van dinsdag 1 mei 1984 zal gebeuren op woensdag 2 mei. De ophaling van huisvuil van donderdag 31 mei zal gebeuren op woensdag 30 mei. klaar. Om half drie 's namiddags kwa men de deelnemers aan de stoet aan het Beukenhof samen. De stoet bestond uit ruiters, leden van de Commissie van de Burgerlijke Stand, buren gekleed in ori ginele kledij van het jaar 1919 en later, het geschenk van de buren werd meege nomen, een fanfare en de Apostelen. Om drie uur begonnen de eigenlijke toe spraken en overhandigingen van ge schenken aan de jubilarissen. Zij hadden samen met hun familie voor de deur plaatsgenomen. Vóór hun huis lag een prachtig tapijt van papieren bloemen en Door de verlengde leerplicht, de sterk toegenomen technologische uitdaging, de bijscholing, de jongste besparingsmaatre gelen enzovoort, staat het onderwijs, en vooral het beroeps- en technisch onderwijs, meer dan ooit in de belangstel ling. Het V.T.I. neemt, zoals altijd, de hand schoen op om én aan opvoeding te doen én kennis bij te brengen, zowel aan de boven de vensters hingen spreuken om hen veel geluk toe te wensen. Er stonden ook heel wat bloemstukken bij die hen door familie en kennissen geschonken waren. Schepen Doorns feliciteerde hen in zijn toespraak met hun jubileum. Schepen Lievens-Borms overhandigde hen een oorkonde met hun namen en data. Van schepen Vinck ontvingen zij een ge schenk. Een bijzondere verrassing was het telegram van de koning en de konin gin met gelukwensen. Burgemeester Uyt- tersprot vertelde dat het de eerste keer is sinds zijn ambtsuitoefening dat hij een briljant huwelijksjubileum beleefde. Hij zei ook dat het echtpaar in een moeilijke tijd getrouwd was en dat hun wederzijdse trouw en steun aan mekaar een goede basis vormden. Hij wenste hun nog een goede levensavond en overhandigde hen een tinnen bord met naam en datum in gegraveerd. Toen de fanfare een liedje speelde werd er door de jubilarissen en de toeschouwers meegezongen, maar hier en daar werd door de emotie van het moment toch een traan weggepinkt. Van de buren ontvingen zij een relaxzetel als geschenk. Na het overhandigen van bloe men werden door in aangepaste kledij ge stoken buren de belangrijkste momenten van hun leven voorgesteld, zoals hun huwelijk in 1919, de geboorte van zoon Frans, hun zilveren en gouden jubileum enz. De «Apostelen» in lange klederen stelden zichzelf al zingend op een grap pige manier voor als de 12 schaa aposte len. Later op de namiddag werd er in de grot een mis opgedragen. Nadien was het feest in de café's «Tasken» en «Beuken hof». De viering van deze bijzondere dag zal voor heel wat mensen uit de Langestraat en omgeving een aangename herinnering blijven en het slagen ervan was voor een groot deel aan de goeie samenwerking tussen de buren te danken. (LI) andersbegaafden (vernieuwd beroepson derwijs). als aan de meerbegaafden (technisch onderwijs). Tijdens de Infodag van het V.T.I.die plaats heeft op zaterdag 12 mei e.k., wil het V.T.I. aantonen hoe de uitdaging aangepakt wordt. Het thema van deze Infodag luidt: "EEN SCHOOL IN BEWEGING,,. (LI naar een tekst van het V.T.I.) Mijlbeek vierde ook de jubilarissen, (j.e.)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6