X Toe Men Show '84: Michel en Antoine in grote doen Topdag wordt symbolische stopdag voor Ridderstraat Marie-Anne Buurthuis «'t Spieken» in de Botermelkstraat geopend Openbaarheid in zaak De Loof geweigerd De Geyndt werkt reeds een jaar zonder vergunning Winkelstraten uit herwaarderingsgebied eubelen GADECO, Molenstraat 59, 9300 AALST 053/21 34 67 Geraardsbergsestraat 36 AALST Moorselbaan 106 Nieuwe Gazet van Aalst 4 mei 1984 7 Michel Cleemput en Antoine Van Der Heyden zijn er vorige week meer dan in geslaagd het vooropgestelde doel te bereiken. Met een avondvullend programma konden zij het publiek blijven boeien. Ondanks enkele schoonheidsfoutjes brachten zij een unieke show op de planken. Michel en Antoine, 2 knappe akrears, (j.c.) Het publiek werd echt wel verwend, want bijna drie uur vertoefden de twee gewe zen karnavalprinsen op de bühne. Mis schien wel van het goede teveel, want na enkele uren is de concentratie bij het publiek wel minder. Nemen we hierbij de ongemakkelijke zitjes en de zeer beperkte ruimte van de zaal in rekening, dan wordt al snel duidelijk dat de vertoning zeker iets minder lang had mogen zijn. Michel en Antoine namen een ietwat aar zelende start misschien een ietsje zenu wachtig bij de première toen zij 'van horen zeggen' enkele mopjes vertelden. Daarna bracht Antoine zijn verfijnde verhaal over het nudisteneiland waarbij Michel voor de gepaste illustratie had gezorgd. In het volgende onderdeel werd de rol van Michel in deze show duidelijk de lolbroek met visueel sterke acts. In 'Dag- en nachtdepannage' maakte hij handig gebruik van heel wat woordspe lingen. Met 'op de preekstoel' bracht het duo misschien wel hét hoogtepunt van de show. Er werd zelfs een heuse omhaling georganiseerd in de gewezen kerk, waar bij ook de politici en andere prominenten op de eerste rij een duit in het zakje deden. Later kwam pastoor Michel nog enkele malen het podium onveilig Het houtbewerkingsbedrijf De Geyndt, dat zich eind 1980 op de derde indrustriezone van Erembodegem installeerde komt opnieuw in de aktualiteit. Nog maar pas kreeg de firma van de bestendige deputatie van Oost-Vlaanderen een vergunning voor het exploiteren van een verbrandingsoven voor houtafval, of daar werd reeds een nieuw besluit getroffen door Minister Lenssens. Met dit besluit van 22 maart 1984 wordt een oud besluit van de bestendige deputatie van 30 april 1981 bevestigd. In 1981, zijnde drie jaar geleden, besloot de provinciale overheid een exploitatievergunning af te leveren op proef voor twee jaar. Naar wij konden achterhalen werd er ondertussen geen enkele nieuwe exploitatievergunning verleend, hoogstwaarschijnlijk tengevolge van de ontelbare klachten en protesten van buurtbewoners en leefmilieuverenigingen, welke het hinderend bedrijf zich op de hals joeg. Dit gegeven betekent meteen dat de firma De Geyndt in feite sinds 30 april 1983 op onwettelijke wijze werkt. Dat hiertegen niet opgetreden wordt, hoeft geen verwondering als men vaststelt dat het driejaar duurde vooraleer een ministerie een tijdelijke vergunning bevestigde, die ondertussen reeds lang vervallen is. (MP) Zaterdag e.k. wordt de 1 opdag in stopdag. Stop aan het snelverkeer en waardoor deze straat het ganse jaar De socio-kulturele verenigingen In de Gele Limonade, 't Rond Vierkant en Netwerk willen van de gelegenheid gebruik maken om de straat in te richten zoals ze volgens hen eigenlijk gans het jaar door zou kunnen zijn namelijk met ver brede voetpaden, terrasjes, bomen, planten, zitbanken en een smalle strook voor langzaam verkeer. Het stadsbestuur voorzag twee miljoen voor werken aan het wegdek en de stoepen. Als dekenij vraagt men zich af wat er met dat geld precies gaat uitgevoerd worden. Men hoorde immers dat er plannen bestaan om het einde van de Rid derstraat, in vroegere zaal De Rink een parking voor 140 wagens te voorzien. Dat kan de dekenij niet goedkeuren. Anders wordt De Ridderstraat immers herleid tot een "aanvoerstraat,, voor de winkelstraten met naam. De dekenij verzet zich dan ook hardnekkig tegen alle plannen, die in deze richting wijzen. Dank zij verenigingen, zoals Netwerk, Gele Limonade en Rond Vierkant, herleefde deze vergeten straat opnieuw. Men wil dat er nog verder gegaan wordt en gedacht aan een evenwichtig plan waarin wonen, handel en de werking van socio- kulturele organisaties harmonisch kun nen samengaan Mits restauratie van het gevelbeeld en modernisering binnenin: kunnen de de Ridderstraat een symbolische ongebreidelde vrijheid van de auto, wordt geteisterd. meeste hui/en van de straat aangepast worden aan de noden van de tijd, aldus een mededeling van de dekenij. Hierbij dient de stad er wel over te waken dat de oorspronkelijke bewoners niet verdreven worden. Bij renovatie van een bewoond pand moet ar altijd een andere woning in de straat ter beschikking gesteld worden. Met de komende aktie sluit de dekenij aan bij de nationale aktie "ZONE 30„. De happening in de straat op 5 mei kreeg dan ook de naam "Uitlaatgassen of uitgelaten gasten,,. Op de Topdag omstreeks halfvijf krijgt de dekenij het bezoek van het stadsbestuur. Van de gelegenheid zal gebruik gemaakt worden om een eisenpakket voor een leefbare straat te overhandigen. Van de gelegenheid maken de socio- kulturele verenigingen gebruik om hun ongenoegen te uiten over het feit dat hun namen geweerd werden van de officiële affiche van de Topdag. De stad klasseerde ze immers als kommerciële drankgelegen heden (ten onrechte naar hun oordeel). Ook de kulturele vereniging Katanga kreeg verbod om mee te werken aan de topdag. Ze organiseert immers vanaf 15 uur op de Grote Markt een live-optreden van Aalsterse muzikanten, maar omdat Katanga ook aktief is als lokale radio, wordt hen dit niet gegund door het stadsbestuur. (MP) maken, waarbij hij zeer verrassend uit de hoek kwam. Antoine liet zich bewonderen als schrij ver en zanger van enkele rustige num mers. Zo was er in het eerste deel het lied over zijn zoon Stijn en na de pauze het nostalgische verhaal over 'bompapa'. Het eerste deel werd afgesloten met enkele liedjes die Michel en Antoine in de afgelopen vijf jaar brachten. Na het gesukkel tijdens de pauze om een drankje te bemachtigen bracht het duo opnieuw een sterk satirische act waarmee ze een nieuwe belastingstrein op de spo ren brachten. Tijdens de 'doktersvisite' liep het vrijdagavond wel even onverwacht uit de hand toen Michel door een stoel zakte. Meteen kon ook Antoine zijn lachspieren niet meer in bedwang houden, en de zaal lag bijna onder de stoelen van het lachen. Michel zelf gaf echter geen kik en beves tigde hiermee nog maar eens zijn enorm toneeltalent. Het verhaal van Antoine over de U-bahn kwam eerder langdradig over, maar het bijpassende lied gaf stof tot nadenken. Met nostalgische, trage nummers kon Antoine de meer ernstige noot in het programma zingen. Met stukjes over de vinkeniers, de RVA en de aerobic-rage werd de show beslo ten. Ook het afscheidsnummer was genietbaar. Algemeen is het spijtig dat deze show opgevoerd werd in een onge- zeliige en bovendien weinig geschikte St.- Annazaal. Het is bovendien te betreuren dat dit duo zijn capaciteiten niet ruimer kan laten bewonderen. Wat zij brachten kan zeker wedijveren met sommige pro fessionele artiesten. De begeleidende muzikanten Eddy Francois, Luc Van Mossevelde, Eddy Luycx en Marc De Cock hadden ruim hun aandeel in het slagen van de show. Technisch was wel enige verbetering mogelijk. Zo werd af en toe een micro foon te laat ingeschakeld wat storend overkwam. Zoals vaak hadden de afwe zigen de toneelliefhebbers incluis nog maar eens ongelijk. Hopelijk is deze show voor herhaling vatbaar. Intussen kunnen we reeds uitkijken naar de Aals terse avond van de jaarbeurs waarvoor Antoine opnieuw de regie voert. (PVB) Speciaalzaak dameshandwerken wol Brother-breimachines Bij het ter perse gaan van deze editie, vernemen we dat door de Vlaamse Exekufieve een beslissing getroffen werd aangaande het Herwaarderingsgebied Aalst-linkeroever. Dit gebeurde woensdag 2 mei. Ondanks het voorstel van gemeenschapsminis ter Akkermans om het door de gemeenteraad afgebakende gebied integraal goed te keuren, zijn de winkelstraten (Katte- straat, Nieuwstraat en Zoutstraten) er uiteindelijk uit geschrapt. Naar verluidt zou hierop sterk aangedrongen zijn door de ministers Galle en De Wulf (SP), Lenssens en Steyaert (CVP-partijgenoten van Akkermans) en Schiltz (VU). Behouden ble ven de overige straten (zoals de Keyzerstraat, de De Ridderstraat, de Peperstraat...) waarvan het voor renovatie in aanmer king komen, buiten twijfel staat. Voor het stadsbestuur en inzonderheid de bevoegde schepen Dooms (die de opname van de winkelstraten steeds hardnekkig verdedigd heeft) moet deze beslissing ongetwijfeld hard aankomen. De kritiek terzake vanwege de oppositiepartijen SP en VU, de milieuvereniging RALDES en de Werkgroep Stadsherwaarde- ring, wordt anderzijds door deze regeringsbeslissing impliciet gegrond geacht, (redaktie) Toen enkele maanden geleden aan de mensen van Teledienst in de Withuisstraat hun tussenkomst gevraagd werd voor problemen van bewoners van de rechteroever van Aalst, werd door het medewer kersteam geopteerd voor een dienstverleningscentrum ter plaatse. Sindsdien hielden drie vrijwillige mede werkers, Stef Muylaert, Mon Van der Biest en Rik De Gendt, één of twee avon den per week konsultaties in een huis van de hulpparochie Sint-Paulus. Toen echter de hulpvragen van de meest uiteenlopende aard nog toenamen moest er worden uitgekeken naar een eigen ves tiging met een meer permanente aanwe zigheid en met doeltreffender hulpverle ningsmogelijkheden. In eerste instantie werd een BTK-projekt ingediend, waar op misschien binnenkort een gunstig ant woord mag verwacht worden. De nodige huisvesting en infrastruktuur dienden echter ook onderzocht te worden. Het was niet gemakkelijk om een huis te vinden en het nam enige tijd in beslag. De inzichten over dat huis evolueerden ook naargelang de tijd verstreek en heel wat avonden werd er met verschillende mensen over nagedacht en van gedachten gewisseld. Het projekt kreeg een nieuwe vorm in plaats van een tweede Tele- dienst-huis te worden werd aan een open buurthuis gedacht met alle mogelijkhe den die daaraan verbonden kunnen zijn. De keuze viel op een leegstaand huis aan de Botermelkstraat 177, dat aan de noden zou voldoen en zeer goed gelegen •was. ledereen sprak als vanzelfsprekend Vorige week woensdag verscheen de Aalsterse dokter Jef De Loof voor de Oostvlaamse Raad van de Orde van Geneesheren. Dit naar aanleiding van het konflikt waarin De Loof verzeild raakte, toen hij met een paar onomwonden uitspraken enkele grote bonzen van de Orde voor het hoofd stootte. Tijdens de ongeveer 3 kwartier durende zitting besliste de negenkoppige, door dokter Derom voorgezeten. Raad dat de zaak achter gesloten deuren zal behandeld worden. Daarmee werd geen gevolg gegeven aan het verzoek van De Loofs verdediging om de zitting openbaar te laten verlopen. Een verrassing was dat niet, want zoals dokter De Loof vorige week in dit blad nog verkondigde, is openbaarheid van zittingen voor de Provinciale Raad niet verplicht. Ondertussen heeft dokter De Loof reeds kunnen ervaren dat het merendeel van zijn kollega's achter hem staat, wat de eis tot openbaarheid van dergelijke zittingen betreft. Ook over de grond van de zaak - de bewering dat men 50 teveel medicijnen voorschrijft - deelt een meerderheid van de artsen én van de Provinciale Raad zelf de mening van De Loof. Volgende maand beslist de Provinciale Raad erover of dokter De Loof zich met zijn gedane uitspraken al dan niet in overtreding begaf. WDG 't Spieken, hel nieuwe buurthuis waar iedereen welkom is. (j.c.) over 't Spieken, zodat er direkt een naam gevonden was. Met de hulp van vele bereidwillige buren en ook van ander vrijwillige medewerkers werden de eerste aanpassingswerken uitgevoerd. De Tele- Bouworde stak bijzonders een handje toe bij de uitvoering van het projekt. Ver schillende diensten zullen er in onderge bracht wordenTeledienst, het Consul tatiebureau en een kinderopvang. Met het Nationaal Werk van Kinderwelzijn zijn er op het ogenblik onderhandelingen en voor wijkwerking en buurtbijeen komsten wordt eveneens de nodige ruimte voorzien. Met de effektieve wer king van Teledienst werd reeds op woens dag 2 mei gestart. Aan dit initiatief heb ben de medewerkers een volks en feeste lijk karakter willen geven. Het planten van een meiboom, een oude traditie van deze buurt, werd weer doorgevoerd. De initiatiefnemers zijn zeer tevreden over hun eerste buurthuis in Aalst. In de enkele weken dat zij hier aan het werk waren hebben zij al veel mensen leren kennen die hen als echte buren aanvaard hebben. De werken in het huis zijn nog niet klaar, maar met de hulp van velen zal daar binnenkort wel verandering in komen. De openingsuren van Teledienst in 't Spieken zijnmaandag, woensdag en vrijdag van 10 tot 12 uur; woensdag van 14 tot 20 uur; vrijdag van 14 tot 18 uur. Het telefoonnummer is 78 35 35. (LI)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 7