SPORT m AALST V the best orur^ tuillocx video club Parfumerie Jo Instituut FRANCIS SMET ST.-JORIS Halfweg maar nog niet aan rust toe •jiiümns Eendracht houdt leider Antwerp in bedwang Transfert geruchten bij Eendracht AZ' 77 - Leeuwerik 5-3 AZ'77 lukt dubbelslag Videofilms 100 fr./3 dagen gjglfl DE SPORTMAAND AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT De videoclub die weet wat video is Centrum voor hogere estethiek Molenstraat 48 9300 AALST IONITHERMIE Medica 120 Immerzeeldreef 3 1AALST - Tel. (053)21.66.79 Dealer DELMAC PVC er» ALU-ramen - dubbel glas - .-.ui U.E.F.A.-Junioren Eendracht Aalst - F.C. Antwerp 1-1 Vorige zaterdag was leider Antwerp aan de Haring te gast. De Sinjoren, met reeds zeven punten voorsprong op het tweede geklasseerde S.K. Lierse, gaven er de U.E.F.A.'s van Eendracht Aalst partij. Een gemotiveerd Eendracht begon vin nig aan deze wedstrijd. De bal werd vlot rondgespeeld en de Antwerpenaars kwamen er tijdens het openingskwartier maar weinig aan te pas. Jammer genoeg voor de wit-zwarten had hun goede spel geen echte doelkansen - laat staan doel punten -opgebracht. Geleidelijk aan kwamen de bezoekers meer en meer in de wedstrijd en kenden al vlug succes. Want ongeveer halfweg de eerste helft leed men bij Eendracht op het midden veld balverlies. Dit werd onmiddellijk af gestraft met een dieptepass op links. Een Antwerpaanvaller nam de Een- drachtachterhoede op snelheid en stak de bal naast doelman Tombeur in de rechterhoek 0-1Wat later kreeg Peter De Neve voor de thuisploeg de beste kans van de eerste helft, toen hij totaal afgezonderd op het Antwerpdoel mocht afgaan. In plaats van zelf te trappen, leg de hij de bal achteruit tot bij... een terug gekeerde AntwerpverdedigerDe kans was meteen weg. Antwerp was nu dui delijk de betere ploeg op het veld en doelman Tombeur redde nog voor rust een ogenschijnlijk tweede «gemaakt» doelpunt, toen hij met een knappe reflex een dichte kopbal uit zijn doelvlak haal de. Het gonst van transfertgeruchten bij Eendracht Aalst. Tot nu toe werd enkel Patrick De Moor aangeworven. Het betreft een aanvaller van F.C. Eeklo die in de bekermatch te gen Aalst twee goals scoorde en in de kompetitie 16 goals lukte. Met Droes- saert, een verdediger van Jong Lede, zijn de onderhandelingen zo goed als rond. Doelman Herssens van F.C. Liedekerke wordt eveneens heel waarschijnlijk aan geworven en Moock, een verdediger van St.-Denderleeuw die in het juniorentor- nooi een bevredigende indruk naliet, zal volgend seizoen heel waarschijnlijk de wit-zwarte kleuren verdedigen. Edy De Bolle zou benaderd zijn geweest door Betekom om er als speler-trainer te fungeren. Als De Bolle weggaat zou Mare Steyaert definitief van Antwerp aangekocht wor den. Steyaert speelde vorig seizoen in Nederland en keert terug naar België. Luc Limpens wil weg bij Aalst en Gerrit Muylaert kan zich met de financiële voorwaarden niet verzoenen en is in on derhandeling met een andere club. Johan Dierickx verlaat Eendracht bijna zeker. Verbroedering Denderhoutem zou in hem geïnteresseerd zijn. Heel wat nieuws dus op transfergebied. Het lijkt er sterk op dat Eendracht met een volledig vernieuwd elftal de nieuwe kompetitie gaat aanvatten. De werken aan de nieuwe tribune zijn eveneens votop aan de gang. Vrijdag 11 mei wordt officieel de eerste steen gelegd. (JVL) wapens munitie Molenstraat 29 9300 AALST De tweede helft was aanvankelijk vrij evenwichtig, maar Antwerp stelde zich toch het gevaarlijkst aan. Maar. Een dracht kwam rond het uur op gelijke hoogte. Op een dieptepass kwam de snelle Kris De Saedeleer alleen voor doel. De Antwerpportier stopte de Aal- sterse spits enkel ten koste van een straf schop en deze werd feilloos omgezet door Marc Van Oost1-1Antwerp joeg nu de overwinning nog meer na. Maar doelman Geert Tombeur, die dikwijls goeie wedstrijden met minder goeie af wisselt, was zaterdag in een reuzedag. Toen een bezoekende aanvaller in het plaatselijk strafschopgebied infiltreerde, behoedde de Aalsterse doelman zijn ploeg van de nederlaag. Met een schit terende reflex duwde hij op het harde en dichte schot de bal via de dwarsligger weer het veld in. Sensatie tenslotte wan neer libero Bart Temmerman achteraan balverlies leed. Een Antwerpenaar ste vende alleen op doelman Tombeur af, omspeelde hem en plaatste de bal rich ting doel. De in allerijl teruggesnelde Bart Temmerman herstelde zijn fout echter en veegde de bal van de doellijn in hoek schop. Voor Eendracht was het punt bin nen. De ploeg Geert Tombeur, Marc Van Oost, Bart Temmerman, Wim De Wolf, Peter De Neve (Chris De Waegeneer), Chris Baeten, Emilio Ferrera-Caro, Eddy Moerman, Bart Corthals, Dirk Raes en Kris De Saedeleer. Setokbekerfinale A2 t 1 EvoIiyT F.C. Leeuwerik (Evdm) Nadat De Pluim en Groen Wit voor de derde plaats gelijkspeelden met doel punten van Tembuyser voor De Pluim en Barrez voor Groen Wit en de roodwitten het uiteindelijk haalden in de strafschop pen moesten AZ'77, reeds kampioen dit seizoen, en Leeuwerik, dat aantrad in de plaats van Tijl Snas dat wegens discipli naire maatregel werd gediskwalificeerd, elkaar in de finale partij geven. Het werd een spektakulaire en doelpuntenrijke partij met een daverend begin. Na amper vijf minuten bracht Eddy Ver- leyen de kampioenen reeds op voor sprong. Opportunist Stammeleer zette echter amper drie minuten later de bord jes in evenwicht. Na de herneming nam AZ afstand van de Ledenaars langs Dooremont en Meert. De wedstrijd leek gespeeld, maar via een own-goal kwam Leeuwerik terug in de match. Toen Stammeleer in de 70ste minuut foutief gestuit werd door de AZ-doelman kende een goed leidende scheidsrechter Borms Leeuwerik een strafschop toe. Deze werd echter op de dwarsligger ge knald. Even later zette Ronny Verleyen AZ op rozen, maar een prachtig kopbal- doelpunt van Hugo Korte deed de span ning in de match terugkeren. Eddy Verleyen nam echter een minuut later alle twijfels weg na een prachtige collec tieve aanval. Arendzonen lukt hiermee de dubbelslag. Het won dit jaar zowel de titel als de beker «Ereprijs Waltniel». Enkel de supercup werd niet gewonnen, deze ging naar Tijl Snas dat AZ met 4-1 cijfers versloeg. (JVL) Tot onze spijt moesten wij U vorige week het programma van de aktiviteiten in het kader van de tweede sportweek onthouden. Deze week brengen we U ech ter opnieuw een aanbod van diverse sportieve organisaties in Aalst, voor Aalst. Alhoewel de recreatiesporter wel eens met een competitiebeker kan zitten, mogen we ook deze week tal van initiatieven begroeten. Vrijdag 11 mei: Nieuwe Gazet van Aalst 11 mei 1984 11 Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-1 2 u. en 13-18 u zaterdag 8-12 u. en 13-1 5u.30j De specialist die zelf monteert. J Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST 053/77.33.77 MOORSELBAAN 86 AALST 053.21X4*75 Passieve massage lonisatie Massage G5 Plastitermisch-masker Lymfendrainage Legpump-kompressie, dekompressiej Galvanische stroom in één enkele behandeling Een perfekte methode voor afslanking van celluli- tiszones. Jiu-Jitsu van 19u.30 tot 21 u.: Jeugdklub Eureka, Keppestraat 52, Erembodegemopendeur dag; training seniores. Inrichting Jiu- Jitsuclub Akijama Aalst. Biljart om 19u.30: B.C. Iwein, Dr. De Moorstraat, Aalst24e finales om de Blosobeker (finales groep.B). Biljartvrienden, Grote Markt 5, Aalst: 24e finales om de Blosobeker (finales groep C). InrichtingBiljartverbond Aalst. zaterdag 12 mei: Petanque om 10 u.: Kasteel Terlinden, Square Gee- rinckx, AalstNationaal kampioenschap T.T. Petanque. Schiftingen en finale. Inrichting T.T. Kring Aalst. Prijsuitrei king: 16 u. in Kasteel Terlinden. Voetbal om 13, 4u.15, 16 en 17u.30: voetbalter- rem, Drapstraat z/a, Gijzegem5de jeugd tornooi F.C.W. Gijzegem (scholieren en knapen) schiftingen. Inrichting: F.C.W. Gijzegem. om 13, 14u.30 en 16 u.: Voetbalterrein, Overbroekstraat, Hofstade9de voetbaltor- nooi F.C. Nieuwe Wijk, schiftingen. InrichtingF.C. Nieuwe Wijk Hof- stade. Korfbal van 13 tot 19 u.Terreinen Osbroek (B en C), Frans Blanckaertdreef, Aalst. 2de korf- baltornooi, schiftingen finale. Inrichting K.C. Ago, Aalst. Prijsuitrei king 19 u., kantine Osbroek. Turnen om 20 u.: zaai Okapi, Burchtstraat, Aalst: 4de bewegingsfestival; demonstra ties. Inrichting: Turnkring Stad Aalst. Prijsuitreiking rond 21u.30 na de pauze. Zondag 13 mei Voetbal om 13, 14u.15, 16 en 17u.30: voetbal terrein, Drapstraat z/a, Gijzegem 5de jeugd tornooi F.C.W. Gijzegem (scholieren en knapen) troosting finale. Inrich ting F.C.W. Gijzegem. Prijsuitreiking om 13 u., Drapstraat, Gijzegem. om 13, 14u.30 en 16 u.: Voetbalterrein, Overbroekstraat, Hofstade9de voetbaltor- nooi F.C. Nieuwe Wijk, schiftingen. Inrichting: F.C. Nieuwe Wijk Hof stade. Balboogschieten om 14u.30St. Servatius, café Bristol, Grote Markt, Aalst: 24e verbroedering bal- boogschieting (nationale schieting). InrichtingVerbroedering Aalsterse Balboogmaatschappijen. Prijsuitrei king om 18u.30 in café Bristol. Jiu-Jitsu om 16u.15: Koninklijk Lyceum, Pontstraat 51, Aalst :Jiu-jitsudemonstratie. Inrich ting Jiu-Jitsuclub Akijama Aalst. Prijsuitreiking om 16u.45.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11