GOOD'fYFJM COPPENS De Hoorn glansrijk overwinnaar Jean-Marie De Nil overtuigend winnaar te Denderhoutem Opnieuw Wielerwedstrijd voor Veteranen Hans Goessens was iedereen te vlug af Opnieuw de Okapi Juniores VIP 12 Nieuwe Gazel van Aalst 11 mei 1984 BASKET Finale Jeugdkamioenschap van Oost-VI. te Aalter G. CORNAND NAAR BAASRODE? Liefhebbersbasket Finale Beker der stad Aalst SERGANT Palmares van het Aalsterse liefhebbersbasket door de jaren heen Amateurs te Denderhoutem Ter gelegenheid van St.-Job Kermis Wielrennen Nieuwelingen Trofee Minister Mare Galle te Haalteri De nieuwe All Weather band van Goodyear. De enige band geschikt voor vier seizoenen. &A%\V pas PENS AUTOBANDEN GOOD/YEAR In Aalter vond de finale van het Oostvlaamse Jeugdkampioenschap plaats. Voor Okapi Aalst waren de juniores en de pupillen erin geslaagd de ultieme wedstrijd te bereiken. JUNIORES: Haantjes Leupegem-Okapi Aalst 65-99 Bij de juniores startten de Aalstenaars met hun klassieke basisopstelling: Schmitt, De Neve, Cornand, D. Schel- linck en Van Impe. Wat te verwachten was gebeurde dan ookde Aalsterse groenwitten namen spelenderwijs de leiding en voerden hun voorsprong stelselmatig op. De bordenvegers Schmitt en De Neve beheersten het luchtruim en zowel Cornand als D. Schellinck schoten het net aan flarden Deze schutters hadden slechts de munitie te verwerken die P. Van Impe hen op een gouden schoteltje aanbracht. Rust 29-53. Na de hervatting stelde coach Veillefon al zijn bakzitters op: P. Devos, P. Schellinck, F. Van Impe, T. Verhoeven en P. Van Cauter. Zij slaagden er niet alleen in om de bonus te behouden, maar zelfs om het verschil nog op te voeren. Bij de te genstanders konden slechts Wallez (25 pt) en Castelain (19 pt) enig weer werk bieden. Deze wedstrijd mag dan ook enkel als een geslaagde oefenga- fop op weg naar de volgende ronde gelden. De volgende stap wordt gezet op 26 mei te Tielt. Die dag neemt Okapi het op in de eindronde tussen de pro vinciale kampioenen tegen niemand minder dan Sunair Oosten de. Een ploeg die ze, hoe dan ook, moeten aankunnen. Okapi is toch de belgische bekerwinnaar en kampioen van eerste en tweede klasse, .niet waar? Veel zal ervan afhangen of iedereen present zal zijn. Zo is C. Schmitt vanaf deze maand in Gent gelegerd als dienstplichtige en dat zou een hinderpaal kunnen zijn. Punten: Schmitt 14, De Neve 16, D. Schellinck 10, Cornand 19, P. Van Impe 12, P. Schellinck 4, F. Van Impe 3, Van Caeter 10, P. Devos 8 en Verhoeven 3. De pupillen van Okap'i verloren hun finale tegen Sjolba Aalter met het kleinste verschil: 48-47, na een rust stand 26-21. Een technische fout tegen de Aalstenaars besliste in de laatste sekonden over het resultaat. PuntenVan Overstraeten 22, Plas 11 Van Langenhove 6, De Mol 6, Parewijk 2. Naar wij vernamen zou de Okapi-belofte G. Cornand naar alle waarschijn lijkheid de kleuren van Baasrode verdedigen en dit voor een periode van één jaar. Deze ploeg wordt geleid door Fr. Verhulst. (GSX) Als slot van het liefhebbersbasketseizoen werd in de Okapizaal, de Aalsterse beker betwist. Het was uiteindelijk De Hoorn die het fel begeerde kleinnood veroverde. Halve finales Snoepertje - Olfit 69-72 (rust43-38) Een spannende wedstrijd waarin de thuisploeg, driekwart van de .speeltijd aan de leiding heeft gestaan, maar in de slotminuten ten onder ging, omdat hun gemiste kansen werden beantwoord door enkele rake worpen van Olfit. Van Cromphout kon ondanks de wanhoops- pres van Snoepertje nog uitdribbelen. Punten Snoepertje Van Langenhove 19, Ravijts 20, Verhulst 17 OlfitVan Cromphout 23, D'Herdt 14 De Hoorn - Cockpit89-52. (rust 41-25) De Hoorn heeft deze wedstrijd gemakke lijk gewonnen. P. Van Keymeulen beleef de één van zijn betere dagen en via Van Kersschaever en Sterck beheersten ze ook nog de rebound. De 2 V.D. Hauwens konden slechts de achterstand beper ken. Punten De Hoorn Sterck 20, Huylebroeck 4, Veillefon 8, Van Keymeulen 30, De Schaepdrijver 7, Van Kersschaever 20, De Smet 0. CockpitF. Van Den Hauwe 17, G. Van Den Hauwe 12, Posse 10, Rasschaert 7, De Wuffel 4, Corthals 4. Finale 3-4 plaats Cockpit Di Roma - Snoe pertje 70-71 (Rust39-30) De bezoekers hadden slechts 4 speel- vaardige spelers kunnen verzamelen en zelfs de voorzitter had zijn spelersplunje moeten aantrekken, om toch aan een vijftal te geraken. In de laatste minuten gebeurde dan toch het onmogelijke. Bij een aanval van Snoepertje (op dat mo ment met één punt achterstand) kreeg Y. Van Langenhove de bal door het net en één bonus vrijworp er bovenop. Yves miste de vrijworp en in de ultieme tegen aanval maakten de gasten een fout op Cockpits Van Den Hauwe. Deze laatste miste de aangeboden kansen, zodat Snoepertje de laatste seconden, de bal in eigen huis kon houden en een nipte maar verdiende 3e plaats veroverde. Punten Danny Verhulst 19, Yves Van Langenhove 14, Ravijts 34, Gary Coo- man 4. CockpitF. V.D. Hauwe 26, D. Corthals 19, M. De Wuffel 10. Finale 1-2 plaats Olfit - De Hoorn 53-67 (Rust 31-29) De thuisploeg moest in deze finale, liefst 3 van zijn basispionnen missen. Mare De Saedeleer lag met een been in het gips, ha een ongeval op het tornooi van Vlier- zele, Walter Van Cromphout was voor de Me ne veloa van Sergant Es 't noeit ni ambetant Want twiewielers Sergant Sport kénnen ni kapot Moeirselboon 107-113, 0ILSJT werkaangelegenheden in het buitenland in Iwein D'Herdt zong zich de longen uit het lijf, op het Antwerpse zangfeest. On danks al deze tegenslagen, kon Olfit één helft standhouden. Er was slechts één scheidsrechter komen opdagen en zelf Dupont klaarde de karwei dan maar al leen. Op een voortreffelijke wijze, zoals zou blijken. De homogeniteit en de klasse van De Hoorn haalde het tenslotte nog vrij ge makkelijk op de wilskracht van Olfit, dat de dubbelslag dit jaar niet kan verwe zenlijken door veelal extra sportieve be slommeringen. Punten OlfitSteenhout 23, De Wilde 4, V.D. Ghijlen 6, De Ridder 2, Verbeeck 4, V. Calenberghe 14. De Hoorn Sterck 10, Veillefon 6, V. Key meulen 24, De Schaepdrijver 11, De Smet 4, Van Kersschaever 12. Jaar Kampioen Beker 73-74 Hugh's 74-75 Bel Isolaver Bel 75-76 Bel Isolaver Bel 76-77 Bel Isolaver Hugh's 77-78 Magnetrol De Hoorn 78-79 Borghmans De Hoorn 79-80 De Hoorn De Hoorn 80-81 Olfit Olfit 81-82 De Hoorn De Hoorn 82-83 De Hoorn Sint Antoon 83-84 Olfit De Hoorn GSX Het was een tijdje stil rond Jean-Marie De Nil. Na een daverend seizoenbegin met ondermeer een tweede plaats in Gent-Malderen en twee zeges in Gooik en St.-Katharina Lombeek had hij met heel wat pech af te rekenen. Zo kon hij niet deelnemen aan de grote Paasprijs te Hekelgem wegens knieletsel en vorige week zat hij met een keelontsteking ge plaagd wat hem belette de Omloop der Vlaamse gewesten te betwisten. Pas hersteld reed hij te Denderhoutem als voorbereiding op de ster van het Zui den. Tegen alle verwachtingen in vlotte het echter wel en maakte Jean-Marie deel uit van éen ontsnapping van een Zondag 13 mei a.s. zal ter gelegenheid van St.-Job Kermis voor de tweede maal een wedstrijd plaats hebben voor Lief hebbers van de Vlaamse Wielerbond. Er worden twee reeksen voorzien. Om 13 uur gaat de kategorie B van start met deelnemers tussen de 40 en de 50 jaar oud. De afstand is 50 km. Even later, om 14.30 u., gaat kategorie eiftallige kopgroep. Een ontketende Jan Goessens ontsnapte uit deze kopgroep en De Brucker en De Nil wipten gepast mee. De Aalstenaar De Brucker zoekt echter nog steeds naar de goede forme en werd bij een demarrage van Goessens losge- gooit, zodat Jan Goessens, die voor eigen volk een sterke indruk naliet, met Jean-Marie De Nil voor de bloemen mocht spurten. De uitgeweken Erembodegemnaar haal de het gemakkelijk met enkele fietsleng- tes voorsprong. Meteen zijn derde zege van het seizoen en een geweldige stimulans om het in de ster van het Zuiden en in de Ronde van Vlaanderen uitstekend te doen. (JVL) C van start voor eveneens 50 km. De wedstrijd wordt gereden in de vorm van een criterium in het centrum van de stad St.-Jobstraat, Diepestraat, Geraards- bergsestraat, K. Collinetplein, Keizerlijke Plaats, Vredeplein, Vlaanderenstraat, Gentsestraat, Nieuwbeekstraat, Beek- veldstraat, St.-Jobstraat. De start en de aankomst heeft plaats ter hoogte van café Cosmos in de St.-Job- straat. De inschrijvingen en de prijsuitde- ling heeft plaats in de Koszenclub aan de Leo de Bethunelaan. Naar verluidt zouden tal van gewezen beroepsrenners aan deze wedstrijd deel nemen, zoals Jan Adriaenssens (twee maal derde in dé Tour), Frans Van Loo- veren, Karei Clerckx, Willy Butzen, Ro bert Coppens (de gewezen winnaar van de Waalse Pijl), Louis De Bpeck, René Van Meenen en zovele anderen. Als eregenodigde zal de legendarische Rik Van Steenbergen aanwezig zijn. Hij zal de start geven aan meerdere gewe zen collega's, waaronder de plaatselijke man Maurice Meuleman die trouwens aan de basis lag van de laatste klassieke zege van Rik Van Steenbergende Waalse Pijl. Zeker voor iets oudere wielerliefhebbers zijn de wedstrijden op St.-Job niet te mis sen. (PVB) Zondag werd de 1e Grote Prijs Garage Paul Geeroms gereden. Meteen de eerste wed- I M S verkrijgbaar bij De grootste en modernste bandencentrale der streek AELBRECHTLAAN 52 - 9300 AALST - TEL. 053/21.24.62 (vlak bij de kliniek) strijd tellende voor de trofee Minister Mare Galle 1984. 38 dapperen voelden zich geroepen om in deze wedstrijd over 51 km. of 9 ronden te strijden voor de eer en wat geldgewin. Onder de talrijke toeschouwers vielen 2 grote supportersblokken op, de licht blauwe die weer in talrijke getale uit Outer waren gekomen om Hans Goes sens aan te moedigen en de donkerblau we aanhangers van de Aalsterse hoop Dirk Van Mossevelde. Zij waren behan gen met een trainingsvest van het ge kende huis op de Varkensmarkt. De wedstrijd werd van in de beginne ge- annimeerd door verscheidene uitlooppo gingen. Elke ronde wisselde andere kop lopers mekaar af. T. Neirinckx, de broer van een ex laureaat van het klassement, was bij meerdere ontsnappingen aanwe zig, evenals T. De Leeuw. De kleine G. De Geest bracht alles echter terug samen. Met nog een paar ronden voor de boeg konden G. Van Steelandt en D. Van Bockstael dan toch de bende ontvluch ten. Ze geraakten nochtans nooit uit het gezichtsveld van de groep. Bij de laatste doortocht aan de aankomstlijn sprong H. Goessens gepast de vluchters achterna. De sterke man uit Outer kon de achter stand wegwerken en in de sprint met 3 liet hij zijn metgezellen gemakkelijk ach ter zich. Juist zoals dinsdag 1 mei in Erembodegem was Danny Van Bock stael uit Erpe-Mere 2de. De winnaar boekte met deze zege al zijn 4e overwinning in het seizoen en ver overde meteen zijn eerste punten voor het regelmatigheidsklassement van de trofee Minister Mare Galle. Zijn bewon deraars wisten dan ook met hun vreugde geen blijf, men zou het voor minder. (GSX) De uitslag 1Hans Goessens (Outer- Ninove) de 51 km. in 1u.15. 2. Danny Van Bockstael, 3. Geert Steelandt, 4. Pascal Schietecat, 5. Lieven Persoon, 6. Dirk Van Mossevelde, 7. Thierry Neerinck, 8. Olivier Barbier, 9. Jurgen De Witte, 10. Denis Elaut.

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12