99 fr. S.I.B.A.M. Ondanks nieuwe truitjes toch naar degradatiematch S.I.O.A.IS/1. Hovenierstraat,18 /Marktstraat 25 i89oOPM/IJK Felix VERSTRAETEN Zin en onzin van een jongereninterclub Alosta maakt zich klaar voor zomertornooien 95oo MLST 053/70.36.85 14 Nieuwe Gazet van Aalst 11 mei 1984 -Tekentafels enige specialist in de streek voor planafdruk snijden, plooien gratis VAKSCHOOLSTRAAT 1-3 AALST - 053/774703 052/35.83.66 VIDEOFILMS per 3 dagen Mogelijkheid tot huren van films zonder lid geld. 2.000 films in 3 systemen. Schiftingen Interclub Heren DE NIEUWE RONDA. DE MEEST GULLE WAGEN VAN EUROPA. Atletiek De atleten van Koninklijke Atletiekclub Eendracht Aalst zijn er vorige zondag te Lebbeke niet in geslaagd zich te plaatsen voor de promotiematch. Noodgedwongen zullen zij volgende week opnieuw moeten kampen voor het behoud in tweede nationale afdeling; een niet te onderschatten opdracht. nieuw op weg naar denderende presta ties. Te Lebbeke kwam hij uit op 50"3, wat de tweede plaats opleverde. Johan Claus domineerde de tweede reeks en won in 51 "3. Na deze twee proeven prijk te Eendracht dan ook op de tweede plaats van de voorlopige rangschikking met amper drie punten achterstand op Houtland. Een stand die echter spoedig, en definitief zou wijzigen. In de 800 m. was Geert Verdoodt in de aanvangsron- de nogal roekeloos met zijn rachten, wat hij in de eindfase moest bekopen. Mits iets meer taktisch denkwerk zat er duide- De Eendrachters kwamen voor het eerst in het bestaan van de club met shirt reclame in actie. Daar waar de atletiek- fedratie met haar strakke reglementering deze commercialisering lange tijd in de weg stond, staat de poort naar de sponsoring nu echt open. In tegenstelling tot het voetbal en wielrennen is het voor een atletiekclub niet zo eenvoudig een geldschieter op de kop te tikken. Dit heeft te maken met de geringe weerklank van deze sport in de pers en andere media. Eendracht, dat reeds enige tijd op zoek was naar extra-sportieve steun vond uit eindelijk onderdak bij Juwelier Zwitser land. Het feit dat Rudolf Arijs zowel bij de ju welierszaak als bij het beleid van de club betrokken is, zal aan deze gang van za ken wel niet vreemd zijn. Voor het Aal- sterse atletiekwereldje was deze financi ële injectie meer dan noodzakelijk, wil men zijn positie ten opzichte van de an dere kapitaalkrachtige clubs handhaven. Ook de atletieksport wordt immers de laatste jaren geteisterd door transferts, premies en andere onderhandse con tracten. Indien Eendracht, dat reeds heel wat betere atleten zag vertrekken naar topclubs, opnieuw een hoofdrol wil op eisen in de Belgische atletiek, zal de club zeker op beleidsvlak de noodzakelijke beslissingen moeten durven nemen Vooralsnog blijken de resultaten eerder teleurstellend. Ondanks een goede start kwamen de Aalstenaars vorige zbndag niet verder dan een gedeelde vierde plaats zodat het opnieuw vechten wordt tegen de degradatie. In de 400 m. horden gingen kostbare punten verloren. Jos Jacobs werd in de eerste reeks derde met 56" 1 maar had de tweede reeks gemakkelijk kunnen winnen. In die B-reeks kwam Luc Van Schoor niet verder dan de vijfde plaats met 62"4. Hij had met deze tijd in de A- reeks eveneens een betere puntenresul- taat kunnen boeken. De 400 m. werd een meevaller In de A- reeks liet Renno Roelandt zich opnieuw bewonderen als één van 's lands beste 400 m. performers. Renno die enkele ja ren terug uit de competitie stapte lijkt op- lijk meer in dan 2'02"6 en een 9e plaats. Gunther Boterberg kwam op deze voor hem erg ongewone afstand uit op 2'03"4 en de elfde plaats. In de 200 m. werd Jean-Pierre De Visscher met 22"9 vierde van de A-reeks. Yvan De Block, ten on rechte zeer ontstemd over zijn deelname in de B-reeks, kwam uit op 23"0 en de tweede plaats. Ondertussen was ook het speerwerpen afgelopen, en in deze dis cipline werd het voor Aalst een erg mage re buit. Zowel bij Wim Verdoodt als bij Patrick Van Boxstael werd een schrij nend gebrek aan training duidelijk. Zij be zetten dan ook de laatste twee plaatsen. Ook de 110 m. horden was een tegen valler. Afstandsloper Alex Buyle moest op het laatste moment inspringen voor een afwezige Jan Van Der Biest. Meer dan een zesde plaats zat er voor Alex niet in. Wim Brack liep in de B-reeks 1?"5 wat net niet snel genoeg was voor de derde plaats. Het hoogspringen werd gewonnen door Stefaan Van Der Stichelen met een jump over 2 meter. Hans Van Den Abbeel ging vlot over 1 m70, maar faalde daarna drie maal op 1 m75. Hij was tiende. Veteraan Francois Cornelis liep in de A-reeks van de 100 m 12"2 en kwam hiermee niet verder dan de zesde plaats. In de B- reeks kwam Danny Van Londerseele uit op 11 '9 en een derde plaats. Eddy Cou- dron sprong 5m 98 ver wat de 7de plaats opleverde. Jan Timmerman bracht het met 12 cm. minder tot de 9de plaats. Ook de 1500 leverde Eendracht niet veel pun ten. Paul Adriaans en Freddy De Boeck bezetten met respectievelijk 4'15"5 en 4'16"0 de tiende en de elfde plaats. Jean-Paul Hoffelinck gooide de kogel 10 m. 67, wat de zesde plaats tot gevolg had. Gustaaf Ledegen was met 9 m. 82 tiende. In de 5000 meter liep Herman Parmentier 14' 41 "7 en werd hiermee vijfde. Jaak Volkaert moest vrij snel afhaken en was met 17"06'612de. Guido Schelfthout kon het discuswerpen winnen met 43 m. 98. Veteraan Paul Van Den Abbeel was met 27 m. 58 twaalfde. Bart Bavegems lukte in het hinkstapspringen geen enkele gel dige sprong en kon zich niet klasseren. Lieven Roelandt was 8ste met 11m. 51. Dirk Ledegen, afgelopen winter indoor nog over 4 m. 60, sprong vlot 4 m. 30 een mooie ovenwinning. Zijn broer Mare sprong 3 m. 80 wat de vijfde plaats op bracht. In de aflossingen kwam Aalst vrij goed voor de dag. Danny Van Londer seele, Stefaan Van Der Stichelen, Dirk Ledegen en Renno Roelandt waren met 43"7 tweede op amper twee tienden van Seraing. In de 4 x 400 zag hij er lange tijd naar uit dat Aalst de tweede plaats zou behalen, maar Danny Roelandt, momen teel aangesloten bij ZOVA maar tot vorig jaar lid van Eendracht, slaagde er in de ultieme meters nog in Jos Jacobs bij te benen. Johan Claus, Gunther Boterberg en Jean-Pierre De Visscher waren de overige Aalsterse atleten van deze esta fette. Dankzij deze laatste gunstige resultaten kwam Eendracht Aalst nog samen met Lebbeke uit op een gedeelde vierde plaats. Op zondag 20 mei zullen de drie clubs uit de streek, ZOVA, Lebbeke en Aalst elkaar opnieuw ontmoeten met het behoud in tweede als inzet. We vermoe den dat het voor deze teams een erg zware opdracht zal worden. (PVB) De eindstand 1Houtland 275 punten 2. Brabant Wallon 249 punten 3. Seraing 293,5 punten 4. Lebbeke 182 punten 5. Aalst182 punten 6. ZOVA 179,5 punten Geen enkele andere wagen biedt zoveel waarde voor zo weinig geld. Vijf deuren, ver stelbare velourszetels met hoofdsteunen, vast tapijt, 5 versnellingen, elektronische ontsteking en zes jaar garantie tegen korro- sie; het hoort allemaal bij de standaarduitrus ting. Naar keuze benzine- of dieselmotor. Hieronder vindt U de naam van uw dealer bij wie U terecht kunt voor alle verdere informa tie over de meest gulle wagen van Europa Garage-Carrosserie Hoofdverdeler Gentsesteenweg 211, AALST 053/70 03 59 Jeugdinterclub te Ninove Samen met KAA Gent, Ajax, Vlierzele, Racing Gent, Meetjesland, ZÖVA en Volharding nam Eendracht Aalst op zaterdag 5 mei deel aan de regionale interclub voor kadetten en scholieren. Een jaarlijkse traditie die steeds meer aantrekkingskracht moet inboeten, en stilaan ontaard tot een parodie op zichzelf. Zinnig of niet, de jongereninterclub blijft op dezelfde eeuwenoude leest gemaakt. Je neemt in augustus vakantie Je wenst de Nieuwe Gazet van Aalst te ontvangen Waar je wilt Stuur zo spoedig mogelijk het vakantieadres naar de redaktie. Dan lees je, waar ook, jouw lijfblad. De jeugdatletiek heeft duidelijk betere periodes meegemaakt. Er was, zelfs nog niet zo lang geleden, een tijd dat de meeste clubs tientallen kadetten en scholieren telden. Er was toen ook spra ke van een volwaardige interclubcompe- titie waar sommige clubs zelfs slaagden twee teams in wedstrijd te brengen. He den ten dage is de situatie fel veranderd. In Oost-Vlaanderen schijnt geen enkele vereniging nog bij machte een voltallig team in het veld te brengen. In Ninove werd deze schrijnende toestand nog maar eens overduidelijk geïllustreerd. Waaraan deze toestand te wijten is, kan moeilijk verklaard worden. Volgens som migen gaat het hier om een vrij algemeen verschijnsel dat ook in andere sporttak- ken waar te nemen is. Anderzijds is het ook zo dat de jeugd momenteel meer keuze heeft tot sportbeoefening dan vroeger. Er wordt ook al eens gezegd dat Atletiek als individuele sport te veel eisen stelt waaraan de huidige jeugd niet meer wenst te voldoen. Atletiek zou als zgn. «harde» sport te veel afschrikken. Onmiskenbaar speelt ook de media een belangrijke rol in deze materie. Populaire sporten zoals tennis, voetbal en wielren nen die heel wat zendtijd bezetten op radio en TV en ook in de gedrukte pers in de hemel geschreven worden, genieten bijna automatisch meer belangstelling van de jeugd. Desondanks is het voor de atletiekliefhebbers pijnlijk te moeten er varen dat de stadia leeg blijven, en de ploegen onvolledig. Men kan zich dan ook de vraag stellen of men er niet goed zou aan doen het programma van de jeugdinterclubs te beperken, zodat men opnieuw een wedstrijd krijgt, die naam waardig. Ondanks het tekort aan atleten lieten de aanwezige Aalstenaars toch enkele vermeldenswaardige resultaten noteren. Kadet Geert Van Der Bruggen liet in de 300 m. horden een goede indruk met 44"3 en een tweede plaats. Eric Tackaert won het verspringen voor kadetten met een wip van 4 m. 92. Johan Coppens was tweede in de 200 m. dankzij een tijd van 27" 1. Pascal Poel man liep de 800 m. in 2W9 wat hem de tweede plaats opleverde. In de 4 x 100 estafette was Aalst met Tackaert, Cop pens, Poelman en Van Der Bruggen tweede in 50"9. In de eindstand werden de kadetten met 54 punten vierde. De Aalsterse scholieren kwamen niet verder dan de voorlaatste plaats. Zij kon den enkel Meetjesland achter zich hou den. Bart De Vuyst was derde in de 200 m. met 24"6. Dezelfde plaats was wegge legd voor Bart Van Mulders in het kogel stoten, dankzij een worp van 8m.57. Bart Meganck ontsnapte nipt aan zijn eerste nederlaag van het seizoen. Met 2'03"6 had hij dezelfde tijd als de tweede. De estafetteploeg werd uitgesloten wegens een onregelmatige aflossing. (PVB) Petanque Niettegenstaande in petanquemiddens het gerucht de ronde doet dat P.c. Alosta met langer het niveau haalt van enkele jaren terug, blijkt uit de recentste resultaten die de club boekte dat de Aalstenaars nog steeds een niet onbelangrijke rol spelen op ligamveau. Ter illustra tie een bilan van de geboekte resultaten uit het nabije verleden. verdiend naar Luc Van Damme waarvan Als opvolging van Hilversumse Gooiers was het nu de beurt aan Alosta om deze internationale happening op touw te zet ten. De Aalstenaars, vorig jaar met het kleinste verschil ten onder gegaan op Nederlandse bodem, waren uit op revan che. De Gooiers van hun kant waren kon- ditioneel beter voorbereid op het treffen. Zij kunnen immers niet beschikken over een eigen indoor petanque-infrastruk- tuur zodat zij, noodgedwongen, degelijk ingespeeld waren op buitenterreinen. Voor Alosta was het de eerste konfronta- tie dit jaar die betwist werd outdoor. Het werd een best te genieten tornooi waaruit bleek dat de Nederlanders, dit in tegen stelling tot wat sommige petanqueinsi- ders menen, degelijk weerwerk kunnen geven aan hun zuiderburen. Alosta be haalde, mede doordat zij kan terugvallen op verschillende gereputeerde petan- quespelers, een licht afgetekende zege op de Hilversumse bezoekers en mag zich daardoor voor een jaar eigenaar noemen van de felbegeerde wisseltro fee. Het internationale treffen vormde tevens een idealè voorbereiding voor het club kampioenschap «tête-a-tête». Gespeeld over vier schiftingsronden en betwist in drie categoriën kende dit kampioenshap, mede door de aanwezigheid van de zon, een enorme bijval van het ledenpoten- tieel. Bij de heren werden een aantal pe- tanquetenoren reeds voortijdig uitge schakeld terwijl een aantal spelers zoals DE RIDDER, DE WITTE en VAN BELLE zich lieten opmerken door hun briljant petanquespel. Titelverdediger MEERT verloor in halve finale tegen een outstan- dige VAN DEN BOSSCHE terwijl VAN BELLE jr. niet opgewassen bleek tegen VAN DAMME. De finale leverde een nij dig en spannend vertoon op waarbij Van den Bossche zich tevreden diende te stellen met een uiterst verdienstelijke tweede plaats. De kampioentitel ging we reeds lancj weten wat hij in zijn mars heeft. Bij de dames werd de finale betwist tus sen de schutters Sigrid Van Belle en Pas cals Van der Borght dié in halve finale resppktievelijk de panteuses Germaine Perreman en Marleen De Laeno'er het nakijken gaven. Pascale Van der Borght trok na een bit sige partij het laken naar zich toe eni be haalde daarmee voor de tweede .7??®'de begeerde kampioenentitel. In de juniors categorie ging de eindzege verdiend naar de elfjarige Arinldk Van de Meerssche die zich, als enig deelnemen de speelster verdienstelijk onderscheid de van haar mannelijke konfraters. Zij bewees via haar overwinning dat de toekomst van Alosta schuilt in haar jeugdpotentieel. Erg belangrijk want we hebben al meegemaakt dat een klub gedurende enkele seizoenen op vedet ten stoelt, maar wanneer die afhaken er een leemte komt die erge gevolgen kan hebben als er geen beloftevolle jeugdige spelers ter beschikking staan om hun taak over te nemen. Alosta nam tevens deel aan de «Liga Interclub Beker» die doorgang vond in Stabroek. Hoewel organisatorisch een en ander misliep (terreinen en accomo date van de inrichtende club leenden zich niet tot het betwisten van boeiende partijen) was de opdracht voor Alosta klaar en duidelijk. Zowel bij de heren als bij de dames moest bij de eerste vijf ge ëindigd worden om de kwalificatie af te dwingen voor de schiftingen van de «Bel- De clubkampioenen '84 van P.C. Alosts Pascale Van der Borght, Annick Van de Meersche en Luc Van Damme. gische Interclub Beker». Dat tornooi gaat door in Herentals op het einde van de zomervakantie. De geselekteerde spe lers en speelsters kweten zich voortref felijk van de hun opgelegde opdracht. Alosta bleef lang in de running voor de titel maar diende zich uiteindelijk tevre den te stellen met een vijfde plaats bij de heren en een derde plaats bij de dames. Via deze kwalificatie nestelt Alosta zich ongetwijfeld weer in de top der vlaarnse liga. Wat belangrijker is, is echter dat Alosta zich verzekert weet over een aan tal spelers en tripletten te beschikken die zeker hun deel van de prijzenpot zullen opeisen tijdens de komende zomertor nooien. De recentelijk behaalde resulta ten staan daar borg voor. (JMC)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 14