flÉf EfeH Film Slecht weer boven losplaatsen speelt duivenweekend parten Ijalla Danny Temmerman verrassend winnaar Marlimat Nieuwe Gazet van Aalst 11 mei 1984 15 St. Denis afgelast. Noyon en Quiévrain pas maandag, Dourdon slechts dinsdag gelost. Santé, mèn «Bieken»! Café frituur snack Eerlijk en Vrij, Binnenstraat, Aalst Vlucht van maandag 7 mei uit Noyon 170 jaarlingen (995 m.) 1Ledegen Desire; 2. De Meyst Theo, Herdersem; 3. Roelands Luc, Wieze; 4. Verhaevert Hector, Wieze; 5. Vinck René; 6. Ledegen Desire; 7. Welle- mans en zoon, Moorsel; 8. De Wolf Frangois, Moorsel; 9. Van Cauter- Plas; 10. Van den Steen Jozef, Her dersem. 130 oude (1020 m.) 1Pauwels Jan, Moorsel; 2. Van den Steen Albert, Moorsel; 3. De Meyst Theo, Herdersem; 4. De Kerpel Henri, Moorsel; 5. Verhaevert Hector, Wieze; 6. Beeckman Marcel, Baarde- gem; 7. Van Cauter-Plas; 8. Pauwels Jan, Moorsel; 9. De Kerpel Henri, Moorsel; 10. Cleemput Benoit. Beschouwingen jaarlingenLedegen,Desiré behaalde'de overwinning met een zesde plaats als toemaatje. oude: Pauwels Jan voor de tweede opeenvolgende week, zondag 3e keer Volgende week in dit lokaalzoals steeds prachtige gewaarborgde vluchten. Land van Aalst, Pontstraat, Aalst en Nieuwe Bond, Statiestraat, Gijzegem Vlucht van maandag 7 mei uit Noyon 127 jaarlingen 1Luyckx Maurice, Schoonaarde (1015 mJ; 2. De Dycker en zoon, Schoonaarde; 3. De Bruyn Octaaf; 4. Cami René; 5. De Bruyn Octaaf; 6. De Dycker en zoon; 7 8. Cami René; 9. Van Hauwe Gaspard, Schoo naarde; 10. Vermeiren Marcel, Oude- gem. t04 oude 1. Geerinckx Willy, Oudegem (1032); 2. De Bruyn Octaaf; 3. Steenhoudt Edmond; 4. Cardon Kamiel; 5. Cool Julien, Oudegem; 6. Cami Rene; 7. De Brandt Theo, Oudegem; 8. Abbeloos Cyriel, Oudegem; 9. Jan- seghers Leon, Mespelare; 10. Cardon Kamiel. Beschouwingen jaarlingenhet seizoen komt op gang en we zien de gekende namen reeds opduiken in de uitslag, De Bruyn, Cami, Van Hauwe... oude: Kamiel Cardon, tweemaal bij de eerste tien. Volgende week in dit lokaal: halve fond uit Dourdon tijdens het komende wee kend. Andere opmerkingen: bij het ter perse gaan op dinsdagavond was de uitslag van de 1e halve fondvlucht van dit sei zoen uit Dourdon nog niet bekend. De duiven werden pas dinsdagmorgen gelost. Volgende week komen we wat betreft de Aalsterse melkers zeker met deze vlucht terug. Eerlijk en Vrij, Binnenstraat, Aalst in samenspel met De Kleine Melker, Erembodegem Vlucht van zondag 6 mei uit Quiévrain 148 jaarlingen 1 Van den Broeck Fr., Haaltert; 2. Van der Haegen Roger, Nieuwer- kerken; 3. Bruylandt Theo; 4. Van der Haeghen Roger, Nieuwerkerken; 5. Eeckhout Marcel, Nieuwerkerken; 6. Cardon Etienne, Nieuwerkerken; 7. Van der Haegen Roger; 8. De Ro Marcel, Haaltert; 9. Droessaert Alfons, Nieuwerkerken; 10. Vinck Rene. 155 oude 1Schockaert Maurits; 2. De Ro Mar cel; 3. Schandevijl Hector, Haaltert; 4. Van den Broeck Frans, Haaltert; 5. Wwe. Scheerlinck, Haaltert; 6. Bruylant Theo; 7. Eeckhout Mar cel, Nieuwerkerken, 8. Cardon Etienne, Nieuwerkerken, 9. Roeland Richard; 10. Van Snick L. BeschouwingenjaarlingenRoger Van der Haegen heeft 3 duiven in de zeven eerste prijzen De Toekomst, Oude Gentbaan 250, Aalst Vlucht uit Noyon van maandag 7 mei 1984 122 jaarlingen 1 Cte Wilde Rerrn (989 m); 2 Roe land Louis, Hofstede; 3 De Cuyper Aimé, Lede; 4. De Wilde Remi, Aalst; 5. Baeyens Ivo; 6. De Vos Robert, Lede; 7 8. Schelfhout Jean; 9. Cobbaut JozefLede; 10. Farzalah Lpde. 12*2 oude 1De Cuyper Aimé, Lede (992 m.); 2. Cobbaut Emiel, Erpe; 3. Nijs Her man, Lede; 4. Van Impe Adolf, Erpe 5. De Vos Robert, Lede; 6. CobüaiJL* Emiel, 7 8. Nijs Herman; 9. Schelf hout Jean; 10. Nijs Herman. Beschouwingen jaarlingenDe Wilde Remi uit Aalst wint voor de tweede keer in successie. Wat wordt het dit weekend oude: Herman Nijs uit Lede heeft drie prijsduiven bij de eerste tien. Proficiat. De Toekomst, Oude Gentbaan 250, Aalst Vlucht uit Quiévrain van zondag 6 mei 1984 132 jaarlingen 1. De Croock Paul, Hofstade (1124 m.); 2. Callebaut Roger; 3. Baeyens Ivo; 4. De Croock Paul, 5. De Beul Jozef, Aalst; 6. Van Cauter Jozef; 7. Sterck en zonen; 8. Maesschalck Marcel; 9 10. De Croock Paul. 139 oude 1Rogiers Willy (1134 m.), Hofstade; 2. Van Geert Emiel; 3. V.D. Haegen Roger, Nieuwerkerken; 4. V. Bleyen- bergh Jozef, Nieuwerkerken; 5. Rogiers Willy en zoon, Hofstade; 6. Robijn Leopold; 7. Rogiers en zoon, Hofstade; 8. De Croock Paul; 9. V.D. Haegen Roger, Nieuwerker ken; 10. Sterck en zonen. Beschouwingen jaarlingenDe Croock Paul uit Hofstade is met vier duiven bij de tien eerste veruit de sterkste prijzenvlieger. oude Willy Rogiers en zoon uit Hofs tade is met 3 geplaatste duiven binnen de eerste tien aan een ophefmakend resultaat toe. De snelle duif, Brusselbaan 109, Erembodegem Vlucht uit Quiévrain van maandag 7 mei 1984 86 jaarlingen 1. Philips August (1060 m.); 2. Calle baut Frans, Aalst; 3. V.D. Steen G.; 4. Callebaut Frans; 5. Philips Frans, Aalst. 102 oude 1 2. De Smet Rudy (1089 m.); 3. Van der Steen Gustaaf; 4 5. Cleemput Gaston. Deze beperkte uitslag is te wijten aan een misverstand van uw verslaggever. Volgende week komen er terug de 10 beste melkers per categorie. Quiévrainbond, Molenstraat, Moorsel en De Vriendenkring, Dorp 7, Moorsel Vlucht van maandag 7 mei uit Quiévrain 84 jaarlingen 1Van Cauwenbergh Jozef (1150 m.); 2. Vinck Benoit, Aalst; 3. Vinck File- mon, Herdersem; 4 Cooreman Gebr.; 5. De Smet Frans. Wieze; 6. V.D. Abeele Alfons, Wieze; 7. Vercauteren Guido; 8. Fieremans Kamiel; 9. Raes Frans; 10. De Croock André, Herder sem. 82 oude 1 2. De Wolf Frans (1100 m.); 3. De Schutter Willy; 4 5. Coore man Gebroeders; 6. De Croock André, Herdersem; 7 8. Cooreman gebroeders; 9. Dhaese Alfred; 10. De Smedt Frans, Wieze. Beschouwingen: jaarlingen en oudeCooreman gebroe ders overtroeven in de uitslag het ganse veld. 5 vermeldingen op twintig. Volgende week in dit lokaal: volgend week end inkorven in de Vriendenkring, Dorp 7 te Moorsel. Bap zijn wint, Baardegem Vlucht van maandag 7 mei 1984 uit Quiévrain 130 jaarlingen 1Van der Meersch Xavier, Moorsel (1107 m.); 2. Van der Straeten Frans, Moorsel; 3. Van den Eede Jan, 4. Uytersprot Gust, Moorsel; 5. Hei- reman Maurice, Moorsel; 6. De Wolf Sylvére, Moorsel; 7. V.D. Straeten Frans, Moorsel; 8. Christiaens Jan, Meldert; 9. Van de Winkel Marcel; 10. Christiaens Jan, Meldert. De Jonge Liefhebber, Alfons De Cockstraat, Herdersem Vlucht van zondag 6 mei 1984 uit Quiévrain 125 jaarlingen 1Van Dam Frans, (1090 m.); 2. Bos man Kamiel, Lebbeke; 3. De Schrijver Hendrik, Wieze; 4. Tilburg Gilbert, Lebbeke; 5. Bruylandt Antoine; 6. De Croock André; 7. Bosteels Paul; 8. De Smet Clement, Denderbelle; 9. Sens Octaaf, W ieze; 10. Meert Gilbert, Lebbeke. 83 oude 1. Meert Gilbert, Lebbeke (1098 m.); 2. De Smet Roger, Denderbelle; 3. Pieters Benoit, St. Gillis; 4. Bos teels Paul, Herdersem; 5. De Croock André; 6 .Bosteels Paul; 7. Bosteels Paul; 8. Meert Gilbert, Lebbeke; 9. Van den Abbeele Frans, Lebbeke; 10. Bosteels Paul. Beschouwingen jonge duivenvanaf toekomende zondag 13 mei zullen de jonge duiven in de strijd komen. oude duivenBosteels Paul plaatst vier duiven bij de eerste tien, hoewel de Lebbekenaar Meert Paul ook twee maal aankwam is dit toch wel de pres- tatievan de week. Volgende week in dit lokaalvanaf zondag te spelen met jonge duiven. Eendracht, Keizerlijk Plein, Aalst Vlucht uit St. Denis van zondag 6 mei 1984 Opmerkingen deze week kwamen de duiven niet tot vliegen. De slechte weersomstandigheden noodzaakten de inkorvers ertoe de duiven terug af te brengen. De Nieuwe Bond, Statiestraat, Gijzegem Vlucht van zondag 6 mei uit Quiévrain 117 jaarlingen 1 Bert Constant, Oudegem (1067 mJ; 2. Geeraert Michel, Dender- monde; 3. Wauters Herman, Dender belle; 4. Ringoet Frans, Oudegem; 5. Van Vossele-De Feyter, Dender belle. 94 oude 1Van den Abeel Karei, Denderbelle (1086 m.); 2. Van Eetvelde Emiel, Oudegem; 3. Van der Cruyssen Patrick, Mespelare; 4. Jacobs Marcel, Wieze; 5. Bert Constant, Oudegem. De Snelle Reizigers, Hoogstraat 20, Hofstade Vlucht van maandag 7 mei uit Quiévrain 81 jaarlingen I.Tomeur Ivo, (1054 m.); 2. De Winne Robert, Gijzegem; 3. Govaert Jo en Gilbert; 4. Roels Romain; 5. De Smyter Albert, Gijzegem; 6. De Winne Robert, Gijzegem; 7. Van Neck Pierre; 8. Van Lombergen, Hofstade; 9. De Winne Robert, Gijzegem; 10. Van Lombergen. 68 odue 1. De Winne Robert, Gijzegem (1098 m.); 2. Tombeur Ivo, 3. De Smyter Albert, Gijzegem; 4. Everaert Henri; 5 6. De Winne Robert, Gijzegem; 7. Roels Romain; 8. Van Rossem Robert; 9. Roels Romain; 10. Van Neck Pierre. Beschouwingen jaarlingen: Tombeur Ivo gaat De Winne Robert vooraf. oude: De Winne Robert uit Gijzegem heeft hier een puik resultaat kunnen behalen. 96 oude 1Van der Straeten Frans, Moorsel (1146 m.); 2. Cooreman Gebroeders, Moorsel; 3. Van Biesen Gaston, Leb beke; 4. Van den Steen Artur, Moor sel; 5. Cooreman gebroeders; 6. Christiaens Jan, Meldert; 7. Michiels Hugo, Buggenhout; 8. Obus Honoré, 9. Van Lembergen Artur; 10. Van der Meersch Xavier, Moorsel. Volgen de week in dit lokaalvlucht jonge duiven uit Quiévrain vanaf zondag 13 mei 1984. «To be or not to be» dus, voor het geval je deze diepzinnige titel niet meteen kon doorgronden. Het is de recentste klacht van Mel Brooks, die eerder al o.a. «Silent Movie» en «History of the world, part 1» op zijn naam schreef. «To be or not to be» to see or not to see That's the question Mel «Lolbrooks» greep deze keer niet zover in de geschiedenis terugnaar het begin van de tweede wereldoorlog, Polen, 1939. In het Bronski-theater van Warschau wordt de grondslag van de hele intrige' gelegdeen Brits vliegenier papt aan met de aktrice Anna Bronski (Anne Bancroft), terwijl haar man (ook in 't echt Mel Brooks Shakespeare de- klameert, en sleurt zo onbewust het hele Poolse verzet in gevaar. Want mede door hem raakt ene professor Siletski in Lon den aan alle bezwarende adressen door een dubbelrol te spelen. Die collabora teur moet dus onderschept worden vóór hij de Gestapo bereikt Doorheen allerlei dubbelgangerstoestan den slaagt Frederick Bronski erin om zowel Siletski als de Gestapo om de tuin te leiden. De absurde tegenslagen en mee vallers die de helden aldus te verwerken krijgen, zijn erg goed uitgewerkt, en in dat verrassende(spannende middenstuk van de prent zit dan ook de sterkte ervan. Want vóór Siletski op de proppen komt, en onder de slets en de indruk van Anna raakt, valt er bitter weinig te beleven. En na de hele pantomime met die overlopen gaat het ook weer steil bergaf in het humorpeil, met een apotheose waarin de logika vlot aan' de (SS-) laarzen wordt gelapt, en het geheel als een blubberpud- ding ineenzakt. «To be or not to be», dan toch een «Be»- film Nee, ergens blijft de uitstraling van Mel Brooks in deze produktie zeker de boel drijvend harden, maar helaas niet altijd op een echt grappig niveau. Soms wordt er ook-vlot geplagieerd: de mop van de onkundige vertaler in het begin komt uit «Monty Python's Holy Grail», en het travestienummer is even «geleend» uit «Viktor, Viktoria». Wel leuk zijn de scenes waarin de nazis een beetje veel belachelijk gemaakt worden (ha, die «pubermenschen» met Adolf op kop natuurlijk. We vermoeden dan ook dat deze film het in Aalst door het opko mende fascisme niet zo goed zal doen... Onze kwoteringvrij gewoon tot matig positief. Als lauwe «nazi»-goreng met pittige kruiden erin. (VNB) Programmatic Palace 1. «Au nom de tous les miens» (In naam van alle mijnen) (KT)furoremakende Franse produktie. 2. «Zware jongens» (KT)flauwe ple- zanten glijden uit over boter en yoghurt. Te mijden 3. «To be or not to be» (KT)zie bespre king. 4. «Schatjes» (KNT)'t zal je kind maar wezen, cynisch-absurde Nederlandse film over een op de spits gedreven generatie kloof. Feestpaleis 1. «Terms of endaerment» (KT): 5 oscars, eigenlijk 3 teveel, maar die twee andere (Shirley McLaine en Jack Nichol son) mogen er zijn Goed romantisch drama, maar geen absolute topper Een term teveel, dus... 2. «Emanuelle 4» (KNT)Sylvia in een zoveelste (b'isnummertjes). De «manuelle»-knop zal al lang op «auto- matique» staan zeker. En o wonderna versies 1, 2 err 3 blijkt Emanuelle toch weer maagd te worden Nu ja, heel even maar, hoor 3. «The pussycat syndrome» (KNT) stoeipoezenprent met weinig om 't lijft. Sex-aequo met zaal 2 dus. Wielrennen juniores Provinciaal kampioenschap O. Vlaanderen te Haaltert Uiteraard vertrok het duo Van der Haegen-Cooman als de voornaamste kanshebbers voor de Oostvlaamse titel. 'Dit talentvolle duo ontgoochelde echter, wat niet wegnam dat het een boeiende titelstrijd werd. Reeds van bij het begijn vielen er ontsnappings pogingen te noteren, maar tot een definitieve beslissing kan het echter nooit. Rond halfkoers werd dan toch de basis gelegd van de beslissende kloof. De Prekel, Hendrickx, Audenaert, Rooms, De Saeger, De Witte, Tho mas, Lauwereys, Van Bondt, Nieme- geerts en Heymans reden aan het kommando,-maar moesten nog een tiental renners laten terugkomen waaronder Waeytens, Heymans en Lapage om maar de voornaamste te noemen. Deze kopgroep was natuur lijk te omvangrijk en heel wat renners ondernamen iets om weg te geraken. Rooms, Waeytens, De Witte en Moreels reden nog voorop, maar omdat Rooms de snelle spurt van Waytens vreesde en niet meewerkte viel deze poging in duigen. Bij het ingaan van de laatste ronde ging De Pauw nog aan de haal, maar ook hij was er vrij vlug aan voor de moeite. Het zag er dus naar uit dat het tot een eindspurt zou komen, maar de Malde- gemnaar Danny Temmerman dacht er anders over. Op een tweetal kilometer van de eindmeet maakte hij dankbaar gebruik van een lichte aarzeling bij de overige koplopers en hield nog net tien meter voorsprong op het spurtende groepje waar Heymans en Lauwereys goed waren voor de dichtste ereplaat sen. Meteen de tweede zege voor Danny die eerder op het seizoen nog club kampioen werd bij «Het Meetjesland». HUTSEBAUT G. kantoormeubel St. Annaiaan, AALST 2 77 57 30 Toonzaal: Grole Baan 129 9390 HERDERSEM-AALST 053/70 46 57 Magazijn en bureel Oude Dendermondseslwg 389 9300 AALST

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 15