Onder de Belforttoren JNelis-Van ljiedekerke 50 Restaurant «PICCO BELLO» Onderzoek wijst uit personeelsbestand OCMW niet overbezet Het betere adres voor uw wijnen. Nieuwe Gazet van Aalst 11 mei 1984 5 GEERINCKX VERZEKERINGEN Nog dit Twee brandweermannen gekwetst Franse keuken Molenstraat 63, 9300 AALST Tel. 053/78 45 52 De slogan van de Nieuwe Gazet van Aalst KOOP IN EIGEN STREEK Bestaat er in het OCMW een overbezetting in het personeelskader, en we! inzonderheid in de technische en onderhoudsdiensten Het werd zelfs door de OCMW-raad op haar perskonferentie (27.1.84) vol mondig toegegeven. Op vraag van de OCMW-voorzitter is evenwel een grondig onderzoek uitgevoerd. Hieruit blijkt nu zwart op wit dat het probleem destijds overroepen is geweest. Een lichte overbezetting is er wel bij het onderhoudspersoneel. In akkoord met de vakbonden zullen nu een achttal arbeids plaatsen bespaard worden, door natuur lijke afvloeiing én door overheveling naar de buitendiensten, waar zij rendabe ler kunnen worden ingeschakeld in Het arbeidsproces. Het OCMW dient ook rekening te hou den met een ministerieel akkoord dat, indien de personeelsbezetting in '84 min stens gelijk blijft aan deze van '83, de staat zich verplicht om in de wedden van de tewerkgestelde werklozen tussen te komen tot 70 i.p.v. 35 °7o. Het gaat om 37 of 38 personeelsleden. Zo het OCMW dus om reden van sanering TWW-ers zou afdanken, zou in feite niets bespaard worden, aangezien het dan voor 35 meer dient tussen te komen in de wedden van de in dienst gebleven TWW-ers Inzake het «verplegend en verzorgend personeel» is nog geen grondige studie verricht, maar van overbezetting kan zeker geen sprake zijn. Integendeel, aan gezien nu in tegenstelling tot vroeger tijdelijk afwezig personeel (ziekte, zwangerschap, verlof zonder wedde...) niet meer mag vervangen worden door kontraktuelen, behalve ingeval het verlof zonder wedde minstens één jaar bedraagt. (Dit probleem zal wel vanaf juli worden opgevangen door de herin dienstneming van stagiairs). Inzake die stagiairsdeze worden voor 10 gesubsidieerd door de staat; een beslissing is evenwel in de maak om deze voor 100 te laten betalen door de staat. Dit zou dan een miljoenenbespa ring meebrengen voor het OCMW. Inzake het administratief personeel zit men in Aalst met een dubieuze toestand volgens de ministeriële normen is er teveel, volgens de statutaire normen te weinig personeel Feit is dat het OCMW-bestuur de kerk in het midden wil houden, door niet-vervangen van misbaar personeel, op «natuurlijke wijze. Ziekenhuiswasserij Akuut probleem is evenwel de zieken huiswasserij, waar 17 vastbenoemde en 2 TWW-ers werkzaam zijn. Jaarlijks kost deze dienst 24 miljoen fr. De infrastruk- tuur is zeer verouderd, zodat in feite ver lies moét worden gemaakt. Momenteel wordt dc helft van de ziekenhuiswas gereinigd in de eigen wasserij; de andere wordt overgeheveld naar de interkom- munale wasserij te Erembodegem. Tenzij men deze toestand laat aanslepen heeft de OCMW-raad drie toekomstpers- pektieven De eigen wasserij volledig sluiten en de ziekenhuiswas volledig overhevelen naar de interkommunale (maar19 perso neelsleden op straat zetten en de service van de interkommunale wasserij is niet zo goed, gelet op het beschadigd linnen, verdwijnen van linnen, enz. dat soms voorkomt). de eigen wasserij sluiten en de was overhevelen naar de privé-sektor. Dit zou de goedkoopste oplossing zijn, doch de vakbonden verzetten zich met hand en tand. de eigen wasserij moderniseren en alle ziekenhuiswas in de eigen wasserij laten behandelen. Dit zou op korte termijn 7 miljoen fr. investeringen vergen, om per jaar 270 ton was te kunnen verwerken. Op tien jaar zou een besparing van 4,5 miljoen fr. kunnen worden bereikt, ook al door natuurlijk afvloeiing van min stens 4 personeelsleden. Addertje onder het gras is wel dat de stad zich bij de oprichting van de interkommu nale wasserij V.U.V. mede borg heett gesteld. Zo nu een klantvan 130 ton was per jaar zou wegblijven, is de stad Aalst mede-gerant voor de verliezen Kader geneesheren Teneinde het ziekenhuis aan te passen aan de aktuele verplegingsnoden en het kader optimaal uit te rusten tegen de ingebruikname van het nieuw ziekenhuis (in 1987) zijn aan de hogere overheid uit breidingen aangevraagd, met name van een reumatoloog (reeds in dienst, doch nog niet vast benoemd), een gynecoloog (idem), een microchirug bij de dienst orthopedie (idem), een anesthesist (be slissing wordt eerstdaags verwacht) en een radio-therapeut (tengevolge van anti- kumulattewetgeving). Neurochirugie Positief is ook dat eindelijk de OCMW- raad langs officiële weg de nodige aan vragen ingediend heeft bij de minister van volksgezondheid tot oprichting van een eigen dienst neurochirurgie en bijho rende aanschaf van een cat-scan. Het OCMW is bereid hier samen te werken met het O.L.Vrouw-ziekenhuis, (pd) O jaar ervaring jaar tot uw dienst jaar uw vertrouwen waard Problemen Vragen Gratis inlichtingen Bel ons 053/21 40 29 Bezoek onsHoek Nieuwstraat- Keizerlijk Plein 68, AALST Volgens meester André-Emiel Bogaert zal de nieuwe OCMW-wet de «verpolitieking van de beslissingsmacht van de OCMW-raad in de hand werken. Het College van Burgemeester en Sche penen en/of de gemeenteraad kunnen voortaan immers alle beslissingen van de OCMW-raad schorsen, waaraan finan ciële gevolgen voor de begroting zijn ver bonden. Er zou zelfs een bijkomende wet in de maak zijn, waardoor aan het OCMW een volledig nieuw wettelijk keurslijf zou worden gegeven. Volgens A.E. Bogaert dus «een verder fnuiking van de OCMW-autonomie en een ver dere overdracht van de macht naar de gemeentelijke politieke mandatarissen». Rond 12 u. dinsdag brak brand uit in de kelder van Hugo Callebaut, Moorsel- baan 272. De man reinigde in de kelder een paar verfborstel met benzine. Het blik benzine vatte vuur. Toen de brand weer de kelder binnendrong om beter de vuurhaard tébestrijden ontplofte de gas leiding. Een steekvlam raakte sergant Donald Van de Maele en brandweerman Paul De Koninck. Makkers konden beide gekwetsten uit de kelder halen. Met brandwonden in de eerste graad werden ze naar het hospitaal overgebracht, 's Avonds konden ze de verpleeginstelling verlaten. Een kleine brand met erge gevolgen. Ook de medische raad zal meer inspraak krijgen in de beslissingen van de OCMW- raad, in koppeling met het feit dat alle erelonen van de geneesheren centraal geïnd worden. Het Komité voor Ziekenhuishygiëne, dat sinds 1981 niet meer vergaderde, is opnieuw samengeroepen Dit zou in de toekomst regelmatiger gebeuren, wat van groot belang is voor de werking binnen het ziekenhuis. Het schoonmaakpersoneel is onder de rechtstreekse bevoegdheid van de direk- tie nursing ondergebracht, zodat de kon- trole verbeterd wordt en het personeel ook voor andere (aanverwante) taken kan worden ingezet. Het Bijzonder Komité nodigt voor taan bij de behandeling van een pro bleem inzake de geneeskundige dienst, de hierbij betrokken geneesheren zelf uit. Een verbetering, want vroeger was er slechts één vaste afgevaardigde van de medische raad, die dan via de medische raad de zaak moest doorspelen naar de betrokken geneeskundige dienst... Waar het driemaandelijks samen te komen overlegkomité tussen het CBS en Tiet Vast Bureau van het OCMW nooit was samengekomen sinds 1982 (omdat de socialist Dierickx er zou bij zijn...) is dit de laatste twee maanden reeds drie maal het geval geweest. De vergaderingen werpen enige vruchten af, hoewel het Vast Bureau zich meestal aandient als kleine voorsteller en het CBS als grote luisteraar. Dr. Matthieu heeft beroep ingesteld bij de Raad van State tegen de admini stratieve beslissing van zijn schorsing in januarri jl. Anderzijds heeft de OCMW-raad (toen) een nieuwe klacht met burgerlijke par tijstelling ingediend in handen van de Dendermondse onderzoeksrechter. De bezettingsgraad van het ziekenhuis is fors omhoog gegaan van 40 a 45 (oktober '83) tot om en bij de 70 Dit wijst op een teruggevonden dynamiek Dinsdagavond en woensdag gesloten. Cantate Domino vierde feest. Eregast was iemand die er nog nooit bij \Vas geweest Hare Hoogheid Paola, herself, verscheen maar Galle eiste haar op voor zich alleen. Martens was er echter van de partij en die keek alles behalve blij, omdat Galle, letterlijk, voorwaar een groot man, helemaal vóór hem ging staan en hem 't uitzicht benam. Er liep dus duidelijk iets heel erg scheef: wat Galle deed, ging immers over de schreef, Nochtans verwacht men van iemand die graag met het vorstenhuis geurt, dat hij bij het toepassen van het protocol niet zeurt Nu was Martens verplicht "Peeping-Tom,, te spelen als hij het genot van Paola's aanblik wou delen Paola zelfs wist zich van de prins geen kwaad en bleef glimlachend voor haar taak paraat. Galle glunderde als alle grote sinjeurs die mogen delen in koninklijke honneurs. Hij speelde met Martens "Ik ben groot en jij bent klein,, en bewees zo, dat ook een minister, kinderachtig kan zijn. Perversje Maandag 7 mei. Gemeenteraad. 21 van de 41 raadsleden (waarvan 3 verontschuldigd) zullen minstens één keer het woord nemen of vragen. 17 raadsleden blijven in peis en vree verzonken. Het wordt een meestal ongepassioneerde zitting, met een mager agenda, waarvan dan nog twee derden zonder bespreking goedgekeurd w ordt. Om elf uur kon de geheime zitting (raadslid Van Mossevelde spreekt van "geheimzinnige zitting,,) al beginnen, en onze vaste gemeenteverslaggever LucVan der Helst - die ik voor een keertje mocht vervangen (spoedig beterschap - zal het met mij eens zijn, dat dit wel een unicum mag heten. Niet getreurd evenwel. De twee grote branden, die Aalst recent teisterden, werden terecht door de burgemeester bij de aanvang in herinnering gebracht. "Nooit volledig uit te schakelen,, zei hij, en dat Aalst diep onder de indruk is, waarvan de spontane solidariteit een bewijs was. "Zo er misdadigheid in het spel is, zijn we geschokt,, aldus de burgemeester, die niet op het onderzoek wou vooruitlopen. Zijn felicitaties aan het adres van de brandweer werden herhaald door fraktieleiders Hooghuys (SP) en Caudron (VU).' Deze laatste wees wel op de zgn. "verdenkingen op losse gronden, waar niemand mee gediend is„. Enige beroering kwam toen VU-raadslid Van Mossevelde het een weinig moedige houding vond van het College om zijn vraag i.v.m. een omstreden verkoop van bouwgronden in de Polydoor De Paepestraat (begin '82) naar de gesloten zitting te verwijzen. Volgens de burgemeester was dit om het onderzoek niet te schaden ("de feiten dateren van vóór mijn ambtstermijn, dus als politieker heb ik in feite geen bezwaar,,). Hooghuys (SP) - zowat de autoriteit in de raad op gebied van de gemeentewet - raadde echter aan toch omzichtig te zijn, en niet te pas en te onpas naar de gesloten zitting te verwijzen. Hij herinnerde ook aan de protesten in verband van de vroegere CVP-oppositie Patrick De Smedt (SP) luidde als eerst de alarmklok. Bij de behandeling van punt 4 (betreffende de kerkfabriek van Nieuwerkerken) vond hij het vreemd dat die zomaar een recht van opstal kan verlenen aan een (nieuw opgerichte) vzw Parochiaal Centrum voor 50 jaar, aan amper 500 fr. per jaar. Voor 13 aren villagrond (zoals zijn partijgenoot Hooghuys zou aanvullen) kan anders wel een flinke duit verdiend (en bijgevolg) bespaard worden. Volgens Ba'ita (eveneens SP) komt het erop neer dat de stad onrechtstreeks bouwgrond ter beschikking stelt aan een vzw, waardoor het kultuurpakt omzeild wordt. De burgemeester stond evenwel op het standpunt dat de raad enkel kon adviseren, en geen verkoop van grond kan opleggen aan de kerkfabriek. Als er al wat schortte, dan was dat een nationale aangelegenheid, en moest men maar op dat vlak aktief zijn Schepen Bogaert toonde van zijn kant aan dat wél aan sanering gedaan werd door de kerkfabrieken. De SP bleef evenwel van mening dat de kerkfabrieken tot meer zuinigheid moeten aangespoord worden, en stemde tegen. De VU stemde (zoals praktisch altijd in deze zitting) mee met de meerderheid. De stad heeft bij vonnis van 16 maart jl. de zaak verloren tegen de PVBA Arbor (die de voorgekweekte bomen op de Grote Markt geleverd en geplant heeft). Naast de reeds betaalde som van 539.864 fr. moet nog eens 418.860 fr. betaald worden, alsmede de gerechtelijke intrest op een bedrag van 688.724 fr. vanaf 2 februari '82 en een schadeloosstelling van 68.872 fr. Ook de gerechtskosten (39.289 fr.) zijn ten laste van de stad. Géén raadslid wou hier over door-bomen. De Osbroek wordt volledig stadseigendom. Op 6 februari besliste de gemeenteraad principieel te onteigenen; momenteel wordt gemeld dat de familie Moyersoen akkoord gaat om in der minne de grond af te staan, die in dit onteigeningsplan voorzien is, alsook om het hierin uitgesloten deel (5ha) te verkopen. Samen goed voor 27 ha groene long. De gemeenteraad keurde ook eenparig goed dat speeltuigen opgesteld worden op Ressebeke (Erembodegem), Sint-Anna en Ten Rozen. Aanvankelijk was ook de Biekorf (aan de Boudewijnlaan te Aalst) voorzien, maar het College ging in op het voorstel van de Commissie om hier niets te plaatsen (gelet op de drukke verkeersader). De aldaar voorziene tuigen komen in het stadspark. Dit alles kost (hoogstens) 1 miljoen fr. We zullen het maar niet hebben over schepen De Maght, die op vraag van Willy Van Mossevelde het verkeersteken "met de twee bultjes., uitbeeldde, over Dannv De Nayer die "akkoord ging met een antwoord van schepen Doorns, dat geen antwoord was,, over schepen De Pauw, die geen pubh-karretjes zal plaatsen omdat hij bij de Europese verkiezingen geen kandidaat is... Show moet je met je eigen ogen zien en al bij al is het nog een mak vertoon gewordenVervolg volgende week. (pd) VINOIHEEK -^-t- -j -j- -■ -J -j Tel 053 21 48 17 EXCLUSIEVE WIJNENJ

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 5