Starïm Het Reklaamblad Begrafenissen ARIJS Wij zijn veel meer dan alleen maar drukkers... DES ARCADES Artisanale voorwerpen uit derde wereld in Gijzegem Zaterdag info-dag VTI Die achternaam van Dirk Martens toch... 6 Nieuwe Gazet van Aalst— 11 mei 1984 DE OOIEVAAR (scherpe) prijsberekenaars. MAAK U ZELF NIET DRUK OVER UW DRUKPROBLEMEN, LAAT ZE LIEVER AAN ONS OVER! P.V.B.A. beschikt over meer troeven dan U vermoedt! Hotel-restaurant-café Stationsplein 8, Aalst 053/77 32 96 Van WambekeJfsHoogstraat 17 specialiteiten doopdozen doopsuiker Molenstraat 29 9300 AALST 053/21 24 54 Geboorten binnen de stad Aalst vanaf 23 tot en met 28 april 1984 Leslie De Munter, Aalst, Ledebaan 159; Kelly Roeland, Aalst, Vooruitzichtstraat 169; Yves Van der Eist, Aalst, Linden- straat 54; Pieter Van Wilderode, Erem- bodegem, Ninovestraat 35; Jonathan Van Bockstael, Aalst, Kareelstraat 30 bus 1; Piet De Roeck, Hofstade. Steen weg op Aalst 159 bus 4;-Yvan Samson, Aalst, Dendermondsesteenweg 107; Guy De Paepe, Erembodegem, Berkenlaan 19; Manuel Fernandez, AaJst, Regels- bruggestraat 49 bus 5: Sophie Van den Broeck, Moorsel, Dorp 4; An Baeyen», Aalst, Binnenstraat 93; Tom Walleze, Gijzegem, Mimosastraat 45; Jeroen De Waegeneer, Aalst, Bredestraat 119; Michael Decaluwe, Aalst, Boomgaard straat 31; Jelle Daelemans, Nieuwerker- ken, Kwalestraat 71, Huwelijksafkondigingen op zondag 29 april 1984 Ronny Van den Bremt, Aalst, Btedé- straat 106 en Karine Kiekens, AalsL Den- derstraat 34; Dirk De Vulder, Hofstade, Kammestraat 28 bus 1 en Kateljjh Luycx, Aalst, Biekorfstraat 99; Patrick Nei- rinck, Nieuwerkerken, Bremtstraat 2A en Godelieve Van Schuyenbergh, Nieu werkerken, Kwalenhoekstraat 43r. Jan Lamote, Gent, Rasphuisstraat 8.8 en Godelieve Jaenen, Hofstade, Driesstraat 1; Glenn Molin, Erondegem, Zandstraat 83 en Miren De Ridder, Aalst, Naarstig heidstraat 69; Frederik Dierckxsens, Bangkok, Thailand en Anne Van Here- weghe, Aalst, Stationsstraat 4; Eddy Van Cauwenbergh, Aalst, Vilainstraat 45 en Christel De Wolf, Hefderseni, Broek straat 75; Erwin Boone, Erembodegem, Kerkhofbaan 32C en Fabiennè Grenié, Aalst, Vooruitzichtstraat 60; Alain De Bijl, Schaarbeek, Josse Impensstraat 32 en Gilberte De Wever, Erembodegem," Heuvel 57; LudovicUs Florqüih, -Diest, Bruidstraat 18 en Maria Van tien Steen, Aalst, Beekveldstraat 30; Sergt>,J#hssens en Marijke Eeckhout, Haalrefr, Ntóove* straat 52; Peter Monsieur, Niéuwerker- ken, Schoolstraat 49D en Llnda Nerinckx, Haaltert, Edestraat 150; Guy Roels, Aalst, Bertha Dedekenstraat II en Machteld Svhockaer», EYpe-Mere, Grocndal 173; Frank Janssen's, Aalst, I arnbrechtstraat 17 en» jeanrftine' Hey- \aert. DenderleeuwAlbrecfif Roden- bachstraat 3 bus 1. Pkrfe Doorns, Aalst en Vera Jonckheer, GcraardsJjergcn; Walter De Bruyn, Nieuwer kerkert, Bre- deweg 33 en Kannc Lammens^ Westrcm, Dorp 10; Tony Van Drresschê, Nieuwer kerken, Edixveldestraat 90 en An De Rycke, Aalst, Popperodedries 7; Danny De Vuyst, Aalst, Botermelkstraat 84 en Nancy De Buysscher, Aalst, Sint-Job- straat 198; Bart Jacobs en Habiba Atta, Baardegem, Jan Frans Voncfcstraat 48; René De Wit, Rotterdam, Bijlwerffstraat 37b en Christel Van den Brande, Aalst, Brakelstraat 69; Marc Minor, AalJt, Pie ter Coeckestraat 92 en Ann L« Compte, Aalst, Korte Zoutstraat 32A* bus 2; Geert De Troyer, Aalst, Botidewijnlaan 187 en Lieve Wynant, Aalst, Vofksve» r heffingsstraat 42; Dian Schollaert, Erpe, Kattclinnestraai 90 en Adriertne Pots, Baardegem, Torenstraat 9; Wil liam Ruyssinck, Baardegem," Kerkstraat- 26 en Gina De Meyst, Mborsd, Raven- akkerstraat 10; Kris Aerts, ;J,»ëdektrke, Laan 1 93 en Carina De"Leeuw, Dender- - leeuw. Kasteelstraat 18. Voltrokken huwelijken binnen de stad Xalst vanaf 24 tot en met 28 april 1984 Jan Vermoesen, Aalst, Biekorfstraat 12 eh MaTie-Ann Van den Broucke, Aalst, Dendersiraat 60; Bart Van der Stockt, V Aalst, Zijpbeekstraat 6 en Marleen Vereecken, Aalst, Kerrebroekstraat 81; Mario Nelis, Denderleeuw, Koningin Astridstraat 20 en Marleen De Wolf, Herdersem, Gudstraat 15; Rudy De Waen en Marleen Van Laethem, Ver- brandhofstraat 83, Aalst; Danny Van Den Berge, Zottegem, Kasteelstraat 73 en Christiane De Hauwere, Herdersem, ..Grote Baan 77; Johan De Lauw, Hofsta de, Hendrik Consciencestraat 40 en Veerle Galle, Hofstade, Wegvoerings- - straat 9; Bart Van Keymeulen, Aalst, Kerkhoflaan 3 en Lisette De Bolster, Brembodegem, Steenstraat 2; Herman De Cock, Herzele, Hoogstraat 114-116 M en Grectje Uyttersprot, Aalst, Linden- straat 97; Michel De Wolf, Erembode gem, Romeinse weg 3 en Francine Schoc- kaert, Aalst, Vilainstraat 46; Patrick De Rijck, Haaltert, Groeneweg 72 en Karina TSveraert, Erembodegem, Dennenlaan 26; Mare De Wolf, Lede, Klinkaard 6 en Martine De Saedeleer, Aalst, Padden hoek 46; Eric Leus, Herzele, Melkerij- straat 44 en Carine Verrept, Aalst, Nicuwstraat 28; Yvan Van Impe, Kerks- - ken. Bergstraat 172 en Regine Van den Broeck, Nieuwerkerken, Marktweg 23; Geert Bombeeck, Aalst, Houtmarkt 1 en Karina Saen, Aalst, Rozendreef 167 bus 40. óverlijdens binnen de stad van 23 lot en met 28 april 1984 De Winter Anna, gepens., 85 j., Nieu werkerken, Kwalestraat 91, ongehuwd, dochter van Augustus en Angelina Schouppe; Cooreman Desideer, gepens., 76 j., Herdersem, Kerk wegel 5, wed. Melania Roelandt; Van de Perre Hen drik, gepens., 68 j., Aalst, Kerrebroek straat 109, echt. Yvonne De Koninck; Temmerman Frans, gepens.,66 j.,Nieu werkerken, Kerkveldweg 4, echtg. Celes- tine Lievens; Redant Jozef, timmerman, 56 j., Moorsel, Driesstraat54, echtg. Magdalena Staelens; De Meyst Maria, zeb. 64 j., Moorsel, Aalstersesteenweg 102, echtg. Victor De Mesmaeker; De Bruecker Julien, koetswerker, 52 j., Aalst, Valerius De Saedeleerstraat 95/8, echtg. Jacqueline Tas; De Smet Gilberta, gepens., 73 jAalst, Molenstraat 40A, echtgesch. Joseph Wellekens; Van Varenbergh Maurice, gepens., 83 j., Aalst, Leo de Bethunelaan 79, wed. Eli- "sabeth Flips; De Gols Joannes, gepens., -87 j., Meldert, Achterstraat 22A, wed. dementia Pieters; Camiel Roels, zb, 58 j., Hofstade, Babbelaarstraat 113, echtg. - Elza De Boeck; Meert Richard, gepens., 'S3 j., Flofstade, Blektestraat 7, echt gesch. Dc-lfiena De Poorter, echtg. Emma Llnthdut; Van der Eist Albert, .gepens., 64 j., Erembodegem, Vrijheid straat 6, echtg. Johanna Makara; Ste vens Richard, gepens., 73 j., Aalst, Wel vaartstraat 113, echtg. Delphyna Bie- baut; Bocqué Jan, invalide, 56 j., Aalst, Biekorfstraat 3, echtg. Lona Coessens. Ook deze week is Aalst weer een gon zende bijenkast. Vrijdag II mei Netwerkkwis. KeizershallenFlanders' Printing (ope ning) Gijzegem, St. Vincentiusinstituut J9u.30 «De kleine Johannes» (F. Van Eed en). GOC, Hoogstraat: 21 u., optreden van «White Light». Zaterdag 12 mei SMI, Park De Blieck: 10-12 u., zelfhyp- nose voor studenten. Org. Intermense lijk. VTI, Vakschoolstr. 41infodag «een school in beweging». Academie voor Schone Kunsten, Oude Vismarkt 13: 9-16 u., opendeurdag. Trefcentrum, Drie Sleutelstr.13u.30, geleide natuurwandeling in Grembergen van 6 km. Org. ATB De Natuurvrien den. Wij zijn ook ontwerpers, tekenaars, lay-outmen, fotozetters en vooral... R. QUINTIJN &D. PRAET Nieuwstraat 19-125, 9310 LEDE - tel. 053/70.01.71 - 21.37.87 Sociaal Centrum Immcrzeel, Rerum Novarumstraat 4: vanaf 18 u., 3e reuze- grote barbecue van AKV De Schoimers. St. Annakring: 19 u., Breugelfeest van de Verkenners St. Joris. KeizershallenFlanders' Printing. Mikisklub20 u., informatie-avond over Vietnam (video, debat, folkmuziek en - dans, infostand en typische produkten) Stadsschouwburg: 20 u., «Equus» van P. Shaffer door het Brugs theatergezel schap «Reynaert». Organisatie: «Voor taal en vrijheid». Gijzegem, St. Vincentiusinstituut: 19u.30 «De kleine Johannes». Jeugdclub Ypsilon: kaas- en wijnavond. Kring, Dr. De Moorstraat, 21 u.Charly Foster show-parodie in zuiver Britse stijl. Org. Crazy Bol Jazz i.s.m. Kredietbank. Jebron10-12 u., voorbereiding Jonge- renhomilie (wellicht van 18 tot 21 april '85). Alle jongeren en jeugdverantwoor- delijken welkom. Om 18u.30: eucharis tieviering rond «de vrouw». Zondag 13 mei St.-Jobskermis: Wielerwedstrijd vanaf 13 u. Eregenodigde is Rik Van Steenber gen. Start en aankomst in de St.-Job straat. Jeugdclub Ypsilonrestaurant. Sociaal centrum Immerzeel, Rerum Novarumstr. 4vanaf 14 u., 3e grote bar becue van AKV De Schoimers. KeizershallenFlanders' Printing. Gijzegem, St. Vincentiusinstituut 19u.30 «De kleine Johannes». Jeugdhuis Terlinden: 20 u., film «Das Boot» Restaurant open alle weekda gen en zondagmiddag. Specialiteitscampis, paling. Maandag 14 mei Apostelken: 20 u., voordracht aderver kalking door dr. Rosseel (org. CMBV Mijlbeek). Netwerk: cursus mime door P. Van De Walle (19u.30-22u.30). Kring: Dr. De Moorstraat 104: 20 u., musicalconcert met Broadway muziek. Org. Koninkl. Symfonische Kring Aalst «Door Eendracht Groot». KeizershallenFlanders' Printing. Jebron: 19u.30rleerhuis rond Dorothe Salie. Dinsdag 15 mei CGSOCumontstraat 3 de man-vrouw verhouding: 1. geschiedenis van huwe lijk en seksualiteit; deelname voor de cyclus van 4 avonden 400 fr. Gespreks leider: J.P. Van Der Snickt. Netwerk20 u. «Ouders en homoseksua liteit». Org. GOC Aalst. Toegang gratis. KeizershallenFlanders' Printing. Woensdag 16 mei Kasteel Terlinden: Seminarienamiddag 14 u.-18u.30: oprichting en beheer van een KMO. Netwerkkursus theatertechniek, 19u.30-22u.30. KeizershallenFlanders' Printing. Donderdag 17 mei NetwerkTheater Taptoe met «De kleine prins» van A. de St. Exupéry (20 u.). KeizershallenFlanders' Printing. De maanden mei en juni zijn traditioneel de momenten waarop de scholen uitpakken met info-dagen, opendeurdagen,... of hoe men het ook noemen moge. Op zaterdag 12 mei organiseert het VTI Aalst z'n infodag. De week daarna komt het HRITO aan de beurt. «Een school in beweging», da's het jaar thema van het VTI deze keer. De infodag van 12 mei is een kans om met deze school kennis te maken. Hoe direktie, leerkrachten en leerlingen de uitdagingen van de vele technologische vernieuwin gen beantwoorden, wordt de bezoekers op allerlei manieren getoond. Meer bepaald wordt de aandacht gericht op het vernieuwd beroepsonderwijs, de wijze waarop de leerplichtverlenging wordt opgevangen en de nieuwe afdelingen die in september worden opgerichtbouw plaatsmachinist (3 jaar), automechanica- carrosserie en centrale verwarming-sani taire installaties (3 nieuwe zesde jaren). Verder zijn er nog vernieuwingen qua specialisatiejaren, hoger onderwijs en in het avondonderwijs. Deze laatste onderwijsvorm wordt in sep tember aangevuld met kursussen in bedrijfsautomatisering en industriële informatica. Tenslotte wordt ook het Pedagogisch Hoger Onderwijs (D-kur- sus) vernieuwddaar wordt gestart met een stelsel van «kapitaliseerbare eenhe den» onderwijs op maat van de stu dent, die door het volgen van een reeks afzonderlijke kursus-modules op eigen ritme een getuigschrift kan behalen, (k.n.) Als alles volgens plan verlopen is, heeft de "zwarte man,, gisteren 30 mei een poosje het gezicht van onze premier gekregen. Rond het middaguur trok de Oostvlaamse kolonne van de Jongerenmars voor Werk,, immers door Aalst, en de gelegenheid schept de dief... De genaamde Wilfried Martens wordt verweten een regeringsbeleid te voeren dat een kaakslag toebrengt aan zwakkere groepen (zoals o.m. jongeren), terwijl de zgn. "vitale krachten,, zoals bankiers, renteniers, huisjesmelkers en beheerders tot vriend gehouden worden. De eigenlijke jongerenmars voor werk gaat zondag 13 mei door in Brussel. Onder het motto "Wilfried kruip maar terug in je kasteel, hier komen we!„ wordt ook vanuit het arrondissement Aalst vertrokken. Bussen worden ingelegd. Stopplaatsen 12.30 u.Erembodegem-Dorp; 12.45 u.: Nieuv^erkerken-Dorp; 12.15 u.: Hofstade, gemeentehuis; 12.25 u.: Gijzegem-kerk; 12.35 u.: Herdersem- kerk; 12.40 u.Moorsel-Dorp: 12.45 u. Baardegem-kerk; 12.50 u.Meldert-kerk. 12.45 u.Aalst-Houtmarkt; 13 u. Bloemenveiling, Aelbrechtlaan. Deelname in de (bus)kosten 50 fr. De rest wordt bijgelegd door het ACV en het ABVV van Aalst. Tickets zijn te bekomen bij de organisaties, die deel uitmaken van het plaatselijk komitee "Jongeren voor Werk,,: HAK, de Klub, Kreja, Aalst 2000, Gastarbeiderswerking, S.A.P., Wereldwinkel. ACV, ABVV. De eerste jongerenmars, twee jaar terug, bracht zowat 20.000 jongeren op de been. De eisen zijn springlevender dan ooit. Op de foto: het uitstalraam van HAK, met misschien een toekomstbeeld stempelkaarten die verfrommeld de papiermand in mogen... (pd-jc) Vorig weekend hield het Parochiaal Comité van Gijzegem in het Patronaat aan de Dekkersweg een tentoonstelling met verkoop van artisanale voorwerpen uit de Derde YVereld. Er waren o.a. siervoorwerpen, houtsnijwerk, artikelen in koper, handwerk te bekijken uit de Phillipijnen, Thailand, Zaïre, Taiwan, enz. Reeds na de opening zaterdagnamiddag werden vlug de eerste stukken verkocht. Bij deze voorwerpen ging het vooral om houtsnijwerk, dat ondanks zijn grote afmetingen en het fijne detailwerk toch nog schappelijk van prijs was. De verkoop werd ingericht om de herin gerichte parochiezaal, het patronaat, werd verschillende verenigingen regelma tig hun aktiviteiten laten doorgaan, een beetje uit de kosten te laten komen. De herinrichting en het nieuwe servies wer den door de pastoor gefinancierd en door dit initiatief wilden de leden van de ver schillende parochiale verenigingen een handje toesteken om de kosten wat te milderen. Een lofwaardige inzet in deze deelge meente dat door de talrijke bezoekers zeker naar waarde geschat werd. (LI) '5300 Aalst Tel. ?1 79 44

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 6