SPORT IN AALST DE BOLLE TEKENT BIJ VOOR E. AALST the best one^ uuillocx video club Hamme wint zaalvoetbaltor- nooi Sporting Aalst De Kluizen kampioen in amateursverbond Zaalvoetbal Videofilms 100 fr./3 dagen DERBY SPORT Mare De Neef stelde beste ploeg samen Okapi bijna verrast Voetbal Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 11 AUTOBANDEN BENOIT DE SMEDT Voetbaltornooi F.C. Sunset Basket De videoclub die weet wat video is op alle tenniskledij tot en met 2 juni 78 56 74 10 korting pols of hoofdband gratis Moorselbaan 78, AALST Tornooi The Tower Aalst Eindronde Belgisch Kampioenschap juniores Sobabee Antwerpen - Okapi Aalst79-82 Rally team Francis Smet - Patrick Haegens Continental, Uniroyal, Michelin. Open 8-12 u. en 13-18 u. zaterdag 8-12 u en 13-15u.30.^ De specialist die zelf monteert. Gratis montage - de beste prijzen. Parklaan 24 - 9300 AALST ar 053/77.33.77 De kontraktbesprekingen tussen bestuur en spelers van E. Aalst zijn volop aan de gang. Deze week kwam bet tot een akkoord tussen het bestuur en De Bolle. De Bolle is de enige routinier die tot nu toe blijft. Voorzitter Matthijs ziet in hem de ideale man om de jongeren wegwijs te maken in het fanionteam. niet uitgemaakt. Verder wordt Edy stelde ook zijn kandidatuur als trainer, maar wie trainer zal worden is nog koortsachtig Sporting Aalst dat in derde provinciale A uitkomt hield vorig weekend een geslaagd tornooi dat op overtuigende wijze gewonnen werd door Hamme. De inrichtende club verloor de openings wedstrijd tegen Willy Boys Erembode- gem met 7-14 cijfers. Erembodegem toonde zich vooral na de rust de betere ploeg. BD Aalst-Jong Aalst was een erg spannende partij die door BD Aalst met 5-4 cijfers gewonnen werd, nadat Jong Aalst aan de rust nog met 3-4 cijfers leid de. Hamme haalde het vlot van Ajuintjes met 2-6 cijfers. Ajuintjes is een nieuw opge richte ploeg die nog naar de nodige sa menhang zoekt. De Kluizen speelde in de laatste schiftingswedstrijd erg sterk tegen Nieuwerkerken en leidde dan ook aan de rust verdiend met 0-3 cijfers. Na de herneming kon Nieuwerkerken enigszins het evenwicht herstellen, maar verloor toch met 1 -4 cijfers. Willy Boys Erembodegem bereikte de fi nale dankzij een overwinning tegen BD Aalst. Hamme haalde het overweldigend van De Kluizen. Marc Van Buyten maakte met vier goals het verschil. Dannijs, Baert en Van Den Brande lukten de overige treffers. Voor de Kluizen scoorde Johan De Veylder tegen. Sporting Aalst verloor het duel der verlie zers tegen Jong Aalst. Aan de rust hin gen de bordjes nog in evenwicht. De Valckenier en De Kegel scoorden voor Sporting en Van Drogenbroeck en Van Den Bergh lukten de goals voor Jong Aalst. Na de koffie legden Valck, De Schutter, Van Den Borre en Arts de overwinning voor Jong Aalst vast, terwijl Van Daele en Veldeman tegenscoorden. Ajuintjes ging met zware cijfers de boot in tegen Nieuwerkerken in het tweede duel der verliezers. Van Den Brempt zes maal, Van Boxtael vijf maal en De Brau- wer zetten de netten bol. VQor Ajuintjes redde Chris Baem de eer. Het duel voor de derde en de vierde plaats werd gewonnen door BD Aalst dat De Kluizen kansloos liet. Glenn Melin was in zijn dagje en scoorde vier maal. Danny Ringoir (2) en Lippens lukten de overige goals. Luc Baeyens (2) en Eric Van Damme maakten de doelpunten voor De Kluizen. De finale tenslotte werd een formaliteit voor Hamme. Aan de rust stond Erembo degem reeds met 0-3 in het krijt. D'Hol lander met twee goals en Baert scoorden voor Hamme. Dannijs lukte onmiddellijk na de herneming een vierde treffer en Vermoezen kon voor Willy Boys tegen- scoren. Van Buyten (Hamme) en Meert (Willy Boys) maakten er 2-5 van en in de slotfase legde Luc Maes in één minuut tijd de 2-7 eindstand vast. Doelman Gus- taaf Vermoezen die als beste speler van het tornooi uitgeroepen werd stopte voor Erembodegem nog een strafschop. Een oververdiende overwinning van de Hammenaars die een klasse beter waren dan de rest van de deelnemende ploe gen. Vermelden we ook nog een uitste kende leiding van de heren Van Handen- hove, Van De Velde en Verstuyft die het ganse tornooi paraat waren. (JVL) Zaalvoetbalclub De Kluizen dat onder leiding van voorzitter Coiinet, secretaris De Smet en penningmeester D'Haeseleer dit seizoen voor het eerst in kompetitie uitkwam is er meteen in geslaagd kampioen te spelen in het amateursverbond zaalvoetbal Aalst. Na 17 matchen telden De Kluizen en Sportief evenveel punten en op de laat ste speeldag moesten beide teams het tegen elkaar opnemen. Uiteraard werd het een zenuwachtige partij waarin de plpegen in de beginfase een afwachten de houding aannamen. De Kluizen dwong enkele mooie doel kansen af wat uiteindelijk in een doelpunt van De Smet resulteerde. Luc Cooman bereidde deze treffer mooi voor. Na de rust diende Sportief risico's te nemen, waar De Kluizen optimaal kon van profi teren. Baeyens zette de Erembodegemnaars op 9, 10, 11 juni 1984 (Pinksteren) TerreinStormvogels, Gentsesteen weg, Papegem. Metj acht deelnemende ploegen F.Q. Ronkenburg, Lede; F.C. Storm- yoglels, Papegem; F.C. Baccara, Aalst; F.C. Eendracht Boys, Nieuwer kerken; F.C. Zwaluwen Impe, Impe; F.C. Tikki-Boys, Erembodegem-Terjo- den; F.C. Wit Paard, Oordegem; F.C. Sunset, Aalst. gezocht naar een nieuwe doelman. Op Bart De Bruyn na is er nog geen enkele speler afgestaan. Voor Johan Dierickx is er nu ook be langstelling van Brakel. Zottegem wil Rudy Vermeulen en is met hem rond, maar moet nog met het Eendrachtbe- stuur praten. Luc Limpens vroeg een profkontrakt bij Eendracht, maar zijn financiële voorwaarden waren te hoog. Er zou wel belangstelling voor hem zijn van een eersteklasseploeg. Er zijn ook nog kontakten met de lin kerback van Vorst, Charray genaamd. Volgende week zal er over eventuele transfers en de beslissing over de nieuwe trainer waarschijnlijk meer nieuws zijn. (JVL) Peter De Rijck (Dendermonde) naar S. Moorsel. Schroevers Moorsel is van plan vol gend seizoen met een goed uitgeba lanceerd team uit te pakken. Zo kwam het tot een akkoord tussen Dendermonde en Moorsel over de overgang van de jonge doelman Peter De Rijck, een talentvolle keeper gebo ren en getogen te Aalst die dit seizoen bankzitter was bij eersteprovincialer K.A.V. Dendermonde. (JVL) MOORSELBAAN 86 AALST OS3.Z1X4 75 in de Okapizaal werd zaterdag II. een tornooi door BBC The Tower Aalst ingericht. De Aalsterse ploeg is dit seizoen, veelal door kwetsuren van basispionnen naar 2e pro vinciale gezakt. Een reden te meer om van deze dag gebruik te maken om een paar spelers te testen die volgend seizoen, eventueel in aanmerking zouden komen om de ploeg te ver sterken, zodat de verloren plaats zo vlug mogelijk, terug kan ingenomen worden. Een viertal bestuursleden hadden uit eigen rangen aangevuld met een paar gastspelers, een ploeg geselekteerd. op rozen en even later knalde De Smet op voorzet van De Meyer nummer drie tegen de touwen. Sportief redde nog wel de eer uit strafschop, maar de zege van de thuisploeg lag toen reeds vast. Na dit uitermate gelukt seizoen wil de Kluizen het volgend seizoen proberen fin de Belgische Zaalvoetbalbond, hopelijk* wordt volgend seizoen even succesyol. Volgende spelers droegen hun steentje bij tot het,behalen van de kampioensti tel D'Haeseleer, De Vijlder, Temmer man, Coiinet, Dierickx, Baeyens, Mbn- sieur, Cooman. De Smet, Van Damrpe. Permentier, Spittaelsen De Meyer. (JVL) Remi-Marc60-101 Het team van Remi kon ondanks de aan wezigheid van krullebol Elias, J. V.D. Bulcke en G. Thijs niet optornen tegen de samenstelling van de naar alle waar schijnlijkheid nieuwe voorzitter, Mare De Neef. In deze ploeg kwamen gekende spelers als H. V.D. Broeck, E. Schorreel en P. Van Keymeulen aan bod. Punten RemiDe Schaepdrijver 8; Thijs 14; V.D. Bulcke 8; Vinck 5; De Brouwer 4; Elias 11; Zurek 10. Mare De Smedt 5; Heyvaert 4, V.D. Broeck 10; Hendrickx 14; V. Keymeulen 34; E. Schorreel 26; Podevijn 8. Yvan - Dirk 84-65 In deze wedstrijd nam de bende van Yvan met o.a. Brys, De Troyer en V.D. Bremt, de bovenhand op Dirks' groep, waarbij nochtans Ravijts en P. Garcia voor heel wat tegenstand zorgden. Punten Yvan De Coster 2; Brys 18; V.D. Bremt 13; De Troyer 31; Rombout 8; Bieseman 12. Dirk De Pauw 2; Ravijts 16; Garcia 18; Van Langenhove 4; Lenoir 12; V.D. Borght 13. Finale 3-4 plaats Remi - Dirk 115-87 De Brigade van Remi had op het slagveld versterking van het duo Corthals. M. V.D. Keere gekregen en won dan ook gemak kelijk van de stoottroepen van Dirk, on danks het afweergeschut van D. Garcia en V.D. Borght. Punten RemiCorthals 23; De Schaep drijver 4; Thijs 16; V.D. Bulcke 14; Vinck 16; Elias 18; Zurek 4; V.D. Keere 20. Dirk De Pauw 3; Ravijts 2; Garcia 38; Lenoir 8; V.D. Borght 24; De Brouwer 12. Finale 1 - 2 plaats Yvan - Mare 73-90 De volgelingen van Mare namen dadelijk de leiding. Onder impuls van E. Schor reel en H. V.D. Broeck maakten ze de kloof, 16-29 na 10'. De afstandsworpen van V. Brantegem en De Troyer hielden het verschil tussen de perken, ruststand 34-40. Na de rust beleefden de toeschouwers een festival van King Hendrickx. Rony hulde zich in deze 2e helft in het vedet- tenkostuum, een pak dat hem vandaag als gegoten pastte. Hij was werkelijk on- stopbaar en scoorde vanuit de moeilijk ste posities met een verbazend gemak. De tegenstanders konden slechts be wonderend toekijken. De Troyer en De Coster, konden niet verhinderen, dat het verschil steeds groter werd. Punten Yvan De Troyer 22; Brys 6; V.D. Brempt 0; Rombout 8; Bieseman 8; De Coster 16; Van Brantegem 13. Mare Podevijn 14; V. Keymeulen 6; E. Schorreel 18; Hendrickx 28; V.D. Broeck 18; Heyvaert 4; De Smedt 2. De deelnemers kregen allen een herin neringsmedaille uitgereikt door W. Coen. Topscoorder D. Garcia mocht onder lui de toejuichingen een vaas in ontvangst nemen. (GSX) In Brussel namen de juniores van Okapi Aalst het op tegen hun leeftijdsgenoten van Sobabee Antwerpen, dit in het kader van de halve finale van het Belgisch Kampioenschap. De ajuinen, in hun klassieke basisopstel ling met Schmitt, De Neve, Cornand, D. Schellinck en P. Van Impe namen de beste start. Dra moesten ze echter het commando aan de Antwerpenaars laten, 21-16 na 10'. P. Ibens en Verbruggen waren op dat moment de beste afwer- kers bij de tegenstanders. P. Schellinck en D. De Neve, die dan al wel zijn 3e fout had opgelopen, lieten echter niet be gaan. Een humeurige C. Schmitt voelde zich niet genoeg beschermd door de geven op zaterdag 16 en zondag 17 juni een reuze eetfestijn in zaal St.-Anna, Roklijfstraat te Aalst. Een steak- en brochetten festival met - bodega - video - disco bar - tombola - rally wagens, enz... telkens vanaf 11.30 u. tot... Iedereen wordt vriendelijk uitgenodigd op dit gezellig samenzijn. P.S.Noteer dat wij allen moeten gaan kiezen op 17 juni. Reden te meer om U zélf eens te verwennen en naar ons eetfestijn te komen Je neemt in augustus vakantie Je wenst de Nieuwe Gazet van Aalst te ontvangen Waar je wilt Stuur zo spoedig mogelijk het vakantieadres naar de redaktie. Dan lees je, waar ook, jouw lijfblad. scheidsrechters en ging in de kleedka mers uithuilen. Ruststand 41-38. De 2e helft begonnen de Aalstenaars met dezelfde opstelling. Milicien Schmitt was inmiddels tot rede gebracht. Cor nand bracht de score na 5' op 45-50. Bij de tegenstrevers bleef het grote ge vaar van P. Ibens, de zoon van de ex. Okapispeler Gibbe, komen. Met afstand schoten bracht hij de score terug in even wicht, 57-59 halfweg. D. De Neve was ondertussen uitgevallen met 5 fouten. P. Devos verving hem echter uitstekend zodat de tegenpartij wel de leiding kon overnemen, maar niet in die mate dat de wedstrijd zou beslist zijn, 73-69 na 15'. In de laatste minuten zorgde P. Van Impe nog voor een paar gouden korven en omdat scoringsmachine Ibens was stil gevallen, kon Okapi deze partij alsnog in haar voordeel beslechten. Punten Schmitt 11D. Schellinck 31D. De Neve 12, G. Cornand 18, P. Van Impe 10, P. Devos O, Verhoeven 0. Volgende week spelen de Okapi juniores op zaterdag in Tielt, de finale van de su percup der beide Vlaanderen tegen Oos tende en 's anderendaags in Boom, de finale van het Belgisch Kampioenschap tegen Strombeek. P. Ibens die tegen Okapi 32 punten scoorde, is getransfereerd naar Bavi Vil voorde. Van deze klub wordt beweerd dat ze het stamnummer van Anderlecht gaan opkopen om dan volgend seizoen in eerste klasse uit te komen. (GSX)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 11