Martine De Pauw lukt dubbelslag Beven voor gebruik Jean-Paul Fransaert met nieuwe bestrijd Herdersem kastijdt Steven Mmhm. «KASTANJEHOF» Aalsterse meisjes klasse te sterk 12 Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 Atletiek Regionale kampioenschappen dames Interclub tweede nationale degradatiematcli Kaatsen Gew. bevordering RISTORANTE Dl ROMA DA BRUNO Keizerlijk Plein 22A AALST s? 053/70 36 86 VERZORGDE KEUKEN met de uitbater zelf aan het fornuis Sij Willy Yvette All0° Keizerlijk Plein 12 9300 AALST 78 59 80 Damesbasketbal D.B.G. Aalst - Antwerpse selekiïe 93-34 interschoienwedstrijd atletiek in nieuw kleedje De regionale kampioenschappen atle tiek voor dames die afgelopen zater dag te Zele plaats hadden zullen in de annalen van de Oost-Vlaamse com missie niet genoteerd worden als de meest succesrijkste. Zelden was de belangstelling voor een dergelijke organisatie zo miniem. Het is niet mogelijk voor dit fenomeen een duide lijke verklaring te vinden, maar het feit dat vele atletes momenteel meer bekommerd zijn om de nakende exa mens dan om provinciale titels zal er waarschijnlijk wel niet vreemd aan zijn. Daarnaast is het zo dat in tegen stelling tot het veldlopen voor deel name aan het nationaal kampioen schap piste geen inschrijving voor de provinciale titelstrijd vereist is. Een bij komende handicap is het feit dat de Zeelse atletiekinfrastruktuur zich moeilijk leent tot denderende presta ties. Waarom geeft het provinciale comité geen voorkeur aan kunststof- banen voor deze wedstrijden Ook van Aalsterse kant was de be langstelling eerder miniem. Toch slaagde Eendracht erin met amper vier atletes drie .podiumplaatsen te veroveren. Martine De Pauw nam het leeuwendeel hiervan voor haar reke ning door de beide spurtnummers voor juniores te winnen. In de 100 m. liet zij een goede indruk met een tijd van 13"0; een tijd die zij ook tijdens de interclubfinale te Vilvoorde liet noteren. Met deze prestatie haalde zij haar eerste titel bij de juniores binnen. Martine De Pauw, provinciaal kampioen over 100 en 200 meter. Even later kwam ook de tweede op haar palmares want ook over 200 m. was zij de snelste. De tijd, 26"5, opent voor Martine duidelijk perspek- tieven deze zomer. Veterane Godelieve Roggeman voelde zich voor de wedstrijd niet in haar beste dagje, maar haalde even later toch zilver over 800 m. Met 2'20"2 bleef zij op één na voor alle seniores. Linda Troyekens benaderde in het kogelstoten haar beste persoonlijke prestatie: met 8m.06 was zij zesde. (PVB) Voor de tweede opeenvolgende maal is Eendracht Aalst er op het terrein van US Doornik in geslaagd het behoud in tweede nationale te verzekeren. Was de vrees voor een degradatie als een bom ingeslagen in de Aalsterse rangen, toch werd het een geslaagde interclub- campagne met een tweede plaats als eindresultaat. De pessimisten kregen ongelijk. Een vertimmerde ploeg nam het te Door nik op tegen MOHA, Looise, Lebbeke, ZOVA en het plaatselijke RUSTA. We gens kwetsuren en andere redenen kon men geen beroep doen op Gustaaf Lede gen, Jan Timmerman, Freddy De Boeck, Wim Brack en Bart Neckebroeck. Alfons Schelfthout, Walter Aelbrecht, Gunther Everaert, Hedwig Coppens en Geert De Moor waren er deze keer wel bij. De 400 m. horden werd een meevaller. Patrick Van Boxstael werd in de A reeks van dit voor hem wel erg ongewoon num mer vijfde en slaagde in zijn opzetde concurrent van ZOVA achter zich hou den. In de B-reeks was Jos Jacobs ou- standing Met 55"50 vestigde hij een nieuw baanrecord. Ook in de 400 m. vlak lieten de Aalstenaars zich positief op merken. Jean-Pierre De Visscher ver overde in de A-reeks met 50"0 de tweede plaats een tijd waarvan hij dacht enkel nog te kunnen dromen In de B reeks deed Johan Claus vrijwel hetzelfde hij was tweede met 50"7. Ook de 800 m. gaf betere resultaten dan twee weken geleden het geval was. Geert Verdoodt kon dankzij een snelle laatste 100 m. oprukken naar de zesde plaats. Paul Adriaens was tiende. Spijtig genoeg voor deze atleten liet de electro- nische tijdsopname het afweten zodat zij over geen officiële eindtijd beschikken Eddy Coudron sprong met 6,16 m. net 1 cm. te weinig om de derde plaats te ha len. Francois Comelis was negende met 5m.06. In de 200 m. haalde Eendracht de 'volle buit binnen; zowel Renno Roelandt als Yvan De Block wonnen hun reeks, respectievelijk in 22"2 en 23"13. Gelukkig voor de Ajuinen was speerwer per Walter Aelbrecht, na een afwezigheid Van ettelijke jaren opnieuw present. Dit talent blijkt nog steeds over enorme ca paciteiten te beschikken Ondanks jaren lange inactiviteit werd hij met 53m.78 zesde. Hedwig Coppens bracht met de 12de plaats eveneens een punt aan. Alex Buyle moest opnieuw inspringen op de 110 m horden Ondanks hevig weer werk kwam hij niet verder dan de zesde plaats. Luc Van Schoor deed het in de B- reeks voortreffelijk. Met 18"46 werd deze eerstejaarsjunior tweede Stefaan Van Der Stichelen was niet in zijn beste doen. Met 1m95 werd hij tweede. Hans Van Den Abbeel ging eveneens minder hoog met 1 m70 was hij negende. In de 100 m. bewees trainer Danny Van Lon- derzele dat hij nog lang niet aan pensioen toe is. Na een bliksemstart werd hij twee de met 11 "64. In de B reeks was Gunther Everaert de oorzaak van een valse start wat hem genoodzaakte daarna voor vei ligheid te opteren. Met 11 "56 was hij der de op enkele honderdsten van de twee de. In de 1500 m. zag het er benard uit vjoor Eendracht. Zowel Jaak Volkaert als éeert De Moor moesten vrij vlug afhaken en bezetten aanvankelijk de laatste twee plaatsen De Moor zorgde echter voor de verrassing door in de laatste ronde van de voorlaatste naar de zesde plaats op te rukken met 4'02"12 als resultaat. Het hinkstapspringen was oorzaak van heel wat discussie. De afstootplank was im mers gesitueerd op 11 m 14 van de zand bak i.p.v. de reglementaire 11 m. Mede hierdoor kon de enige Aalsterse deelne mer zich hier niet klasseren. Samen met MOHA diende Aalst een klacht in die door de bondsinstanties zal behandeld worden. Vaderen zoon, Alfons en Guido Schelfthout bezetten in het discuswer pen zowel de laatste als de eerste plaats. Guido won met 43 m. 16, Alfons haalde 30 m. 34. In het polstokspringen kwamen de gebroeders Ledegen op het voorplan. Marc was met 3 m 80 verdienstelijk vier de terwijl Dirk met Kris De Ridder in de clinch ging voor de ovenwinning. Deze beide atleten haalden 4m30, maar dank zij het overschrijden van deze hoogte bi de eerste poging bleef de winst in Aal sterse handen. De kogelstoter Paul Van Den Abbeel had een mindere dag. Daar waar hij een week geleden nog meer dan 10 m gooide, moest hij zich te Doornik beperkten tot 9 m en een twaalfde plaats. Jean-Paul Hoffelinck, lange tijd zesde, werd met 10 m 72 uiteindelijk achtste. In de 5000 m. werd Herman Parmentier het slachtoffer van het taktisch steekspel van de ZOVA-atleten Gees en De Blan der. Met 14'36"33 behaalde hij de vierde plaats. Francois Buggenhout was twaalf de. Nadat Eendracht lange tijd aan de leiding stond prijkte het net voor de aflossingen op de derde plaats. Aalst blijkt nog steeds over een degelijke estafette te beschik ken. De 4 x 100 ploeg met Van Londer- zele, De Block. Van Der Stichelen en Everaert kon zich zelfs enkele gebrekki ge aflossingen permitteren om met 44" 58 tweede te worden. Hetzelfde resultaat bleek weggelegd voor de 4 x 400. Johan Claus, Jean-Pierre De Visscher en Jos Jacobs hadden een mooie voorsprong bij elkaar gelopen, maar toch kon Renno Roelandt niet beletten dat zijn broer Dan ny de overwinning naar ZOVA bracht Dankzij de aflossingen klom Eendracht opnieuw naar de tweede plaats het be houd in tweede nationale was een vast staand feit De einduitslag 1Doornik 241 punten 2. Aalst 214 punten 3. MOHA 211 punten 4. Lebbeke 196 punten 5. ZOVA 202 punten 6. Looise 184 punten Zoals vorig jaar nam Eendracht-atieet Jean-Paul Fransaert opnieuw deel aan de beroemde London marathon. Dit maal was zijn Engelse trip wel enorm succesvol, want ondanks de duizenden deelnemers lukte hij een nieuwe besttijd. Na een zeer trage start - de eerste vijf kilometers in 19 minuten vond hij toch de goede kadans. In tegenstelling tot vorige wedstrijden ontliep hij ditmaal de fatale 38 km. in zinking. Met 2 uur 34 minuten bleef hij dan ook ruim 8 minuten onder zijn eigen record. We wensen onze sympathieke krantenverkoper dan ook proficiat met deze prestatie. (PVB) S. V. Herdersem is dankzij een riants zege tegen buur Steven Moorsel naar de tweede plaats in de rangschikking geklommen. In de derby tegen Steven was S.V. gewoonweg superieur. Moorsel startte nochtans erg goed. Het liep uit tot 0-2, maar de thuisploeg stelde vlug orde op zaken en aan de rust luidde de stand reeds 8-3. Het duo Jans- sens-Marcoen keerde heel wat ballen over, terwijl Steven tegen het overweldi gend overwicht van Herdersem na de rust niets meer kon inbrengen. Steven haalde nog amper een spel op zodat S.V. de drie punten thuis hield. Terjoden ken de geen problemen bij Zele Loïs. Zele won wel het eerste spel, maar de Terjo- denaars zorgden voor prompt antwoord en leidden aan de rust reeds met 1 -8 cij fers. Na de herneming kon de thuisploeg bij een 1 -11 stand nog wel drie spelen ha len, maar daarmee was dan ook de kous af. Zele was nochtans goed in de terugslag, maar de opslag liet te wensen over. Bij Terjoden was Eric De Wolf terug in zijn dagje, maar had De Vroe nog steeds last van zijn kwetsuur. Zondag a.s. staat de topper Terjoden- Herdersem op het programma, een lutte waarvoor heel wat belangstelling zal zijn. ITALIAANSE SPECIALITEITEN Dagschotel a 250 fr. (drank inbegrepen) FRANSE KEUKEN A !a car,e aan matige Pf|iZ8n- Gesloten dinsdag vanaf 14 u. en woensdag. In het kader van de Aalsterse sporimaand had in de Erembodegemse sporthal een moeting plaats tussen D.B.C. Aalst en een selektie uit het Antwerpse. Van een wedstrijd was hier nauwelijks sprake. De Aalsterse meisjes starten met De Moor, Stockx, Heireman, V.D. Bosch en Martens. Deze 5 jonge dames zullen volgend jaar de basis vormen, waarop de club gaat bouwen. Reeds na 5' was de score opgelopen tot 10-0. C. V.D. Bosch van onder de ring en G. Heiremans met afstandsschoten wa ren de beste afwerksters, 24-0 halfweg de eerste helft. Op dat moment haalde gelegenheidscoach A. De Schrijver, het hele basis vijftal naar de bank. De ver vangsters waren dan 'wel niet de eerste de beste. Zo kwamen o.a. nationaal ka- det A. Wietz en nationale juniores zoals A. De Swaef en C. De Ryck de vloer op. Toch stokte het aanvalspatroon even tjes, 30-0 na een kwartier. De bezoek sters permiteerden zich 3 vrijworpen te missen. Na 17' speeltijd lukte het Van Leuven dan toch om de bal door het net te krijgen, 34-2. Anja Wietz, vooral in de verdediging imponerend en Ann De Swaef met snelle tegenaanvallen, lieten de gasten niet te dicht komen, alhoewel Willeys nog een paar vrijworpen binnen- mikte. Ruststand 43-10. De bezoekerscoach probeerde tijdens de rust, de zwakke prestatie van zijn meisjes uit te leggen. Deze ploeg is een samenraapsel van Antwerpse speelsters die tijdens de zomervakantie naar Israel willen, om er enkele vriendenwedstrijden tegen o.a. de plaatselijke nationale ploeg te spelen. Wij hebben vandaag al een match afgehaspeld en op de koop toe, ontbreken nog onze 3 grootste meisjes. Na de hervatting, gaven de bezoeksters een iets betere repliek. Vooral hun af standsschoten gingen beter door de ring. Van een remonte te spreken, zou echter overdreven zijn. G. V.D. Bosch en K. De Rijck zorgden ervoor dat de eindstand nog steeds een hemelsbreed verschil vertoonde tussen de beide ploegen. Punten De Moor 8, Stocks 6, Heireman 16, V.D. Bosch 20, De Swaef 8, Aude- naert, Van Gestel O, Wietz 5, De Ryck 12, Schelk 4, Martens 4. Ex. coach G. Bocqué, de nieuwe voorzit ter, woonde de match bij in gezelschap van Geert Vermessen die volgend sei zoen de coaching zou waarnemen. Deze laatste is afkomstig van Hemaco Den- derrnonde, maar zou nog geen ervaring hebben met damesbasketbal. Afwachten dus, wat het wordt. (GSX) Zaterdag 26 mei heeft opnieuw een interschoienwedstrijd atletiek plaats. Daar de werken aan de nieuwe Osbroekpiste reeds een tweetal weken gestart zijn, werd de organisatie van dit jaarljjks sportgebeuren in een nieuw kleedje gestopt. Rond het centrale voetbalterrein zal een estafette gelopen worden met een acht tal scholieren per ploeg. Er zijn wedstrijden voor de verschillende leeftijdsklas sen. Daarnaast is er een wedstrijd 'hockey bal werpen' (naar analogie met het speerwerpen) en kogelstoten. Koninklijke Atletiekklub Eendracht Aalst en het Stedelijk Sportcomité staan borg voor de goede gang van zaken. De aanvang is 14 uur. (PVB) Hoké speelde erg verdienstelijk bij leider Zele Durmen. Erembodegem hield tot 6- 6 gelijke tred, maar verloor toen twee spelen op 40-40 door twee buitengele- verde ballen. Na de rust kon de thuisploeg via 9-8 tot 12-9 uitlopen na enkele dubieuze beslis singen van de scheidsrechter die door de Hokéaanhang aangevochten werd. Zele haalde het tenslotte met 15-12 cijfers. Bij Hoké speelden Nelis, Cooman en De Man erg verdienstelijk. (JVL) De stand 1). Zele Durmen 17; 2) Herdersem 15; 3) Opstal 14; 4) Baasrode 14; 5) Terjoden 13; 6) Hoké 12; 7) Steven Moorsel 11; 8) Denderbelle 9; 9) Kerksken 6; 10) Zele 5; 11Hamme 5; 12) Puurs 5. Programma voor 27 mei Zele Loïs/Hamme Hoké/Baasrode Denderbelle/Kerksken Puurs/Zele Durmen Opstal/Moorsel Steven T erjoden/Herdersem

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 12