Leefmilieuproblemen op stadhuisperskonferentie ZELFBEDIENING WASSALON Weg aan Waterkasteel te Moorsel beveiligd Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 3 Caudron Monumenten Industrie Alle daogen L Dendermondsesteenweg 45, Aalst 6kg- AC voor slechts w fr. Mogelijkheid tot drogen en strijken NON-STOP OPEN van 7 tot 22 uur OOK OP ZONDAGEN FEESTDAGEN EN VERLOF Anderhalf uur lang antwoordden de schepenen van openbare wer ken, De Maght, en van leefmilieu, Dooms, op de talrijke vragen van de korrespondenten tijdens de maandelijkse stadhuisperskonferentie van dinsdag jongstleden. Af en toe zorgde de burgemeester nog voor de nodige toelichting bij bepaalde punten. Heel wat leefmilieuproblemen kwamen opnieuw aan bod. Aldus kregen de journalisten heel wat interessante cijfergege vens over het verwijderen van in het wild verdwaalde duiven en over de maandelijkse papierop- haling. De glaskontainers blijken anderzijds een groot sukses te zijn. De problemen met de dieren in het stadspark werden nog eens behandeld. Schepen De Maght verklaarde in dit verband dat alle dieren op dit ogenblik eigendom zijn van het stadsbestuur. Zij ontkende dat er ooit misbruiken terzake zouden geweest zijn van wege bepaalde personeelsleden. Terloops werd medegedeeld dat ondertussen ook een honderdtal bastaardeenden uit het park ver wijderd werden. Dit stadspark kwam nogmaals ter sprake toen geïnformeerd werd omtrent de plannen tot het aanleggen van een nieuw plant soen vóór de grote ingang. Alhoewel de beslissing reeds lang genomen werd blijken bepaalde problemen de uitvoering in de weg te staan. De verfraaiing van de gemeente huizen in de deelgemeenten stuit aldus eveneens op praktische en financiële moeilijkheden. Er werd beloofd het uiteindelijk dossier aan de pers te overhandi gen zodra het zou behandeld zijn door het schepenkollege. Oplossing vorige week Iemand in de goten haven. De problemen van een aantal monumenten werden ook be sproken zoals deze van de St.-Jo- zefskerk. De toestand van deze kerk blijkt dermate lamentabel te zijn dat dringende herstellings werken noodzakelijk zijn. In hoeverre deze financieel haal baar zullen zijn is een ander paar mouwen. Misschien zal er wel moeten gedacht worden aan afbraak, zo herstel niet mogelijk is. Ondanks de spoedprocedure ingezet werd, zijn het stadhuis, het Oud-Hospitaal en het kasteel Terlinden nog steeds niet be schermd als monument. De klas sering wordt nu verwacht tegen het einde van het jaar. De Keizershallen kunnen in feite ook als een «monument» van in dustriële archeologie beschouwd worden. Aan klassering van dit «monu ment» is men echter nog niet toe, integendeel. Nog dit jaar, met name in oktober, hoopt het stadsbestuur te kunnen starten met de restauratiewerken van het dak en de binnenafwerking van de spektakelzaal. Volgens sche pen De Maght zal het een funk- tioneel maar niet luxueus projekt worden. De leefmilieuproblemen kwamen opnieuw ruimschoots aan bod toen de bedrijven De Geyndt op de derde industriezone van Erembodegem en Amylum be handeld werden. Voor De Geyndt wenst het stadsbestuur dat strenge exploitatievoorwaar den in de nieuwe vergunning opgenomen worden, in verband met Amylum kreeg de pers een overzicht van alle bouwaanvragen die afgeleverd of geweigerd werden in de loop van 1983 en 1984. Ondanks er de jongste tijd reeds drie weigerin gen afgeleverd werden, schijnt Amylum zich niet steeds aan deze weigeringen te storen. Tot slot van de perskonferentie werd over de Grote Markt ge sproken. De stad Aalst legt zich neer bij het vonnis van de recht bank waarbij het veroordeeld werd tot het betalen van de niet groeiende bomen. Er wordt nu aan gedacht om nieuwe bomen te planten, maar deze zouden dan wel in een 60 cm. hoge stenen bak komen. Wat de marktanimatie betreft wordt op 30 juni eerstkomende een speciale dag verzorgd door verenigingen en individuele hobbyisten aangesloten bij het Stedelijk Comité voor Vrijetijds besteding. Volgens het persbe richt van het stadsbestuur wordt het een aktief gebeuren. (MP) Wie langsheen het Waterkasteel van Moorsel rijdt, dient dubbel voorzichtig te zijn. Niet alleen is er een gevaarlijke bocht ter hoogte van de Kasteeldreef, maar tussen de rijbaan zelf en de vijver van het kasteel is er op dit ogenblik geen enkele bescherming. 'n betje mier... zèn ze beizeg meh onz' oeiren vol te blozen en ons op te zooipen oever da spel van die Euroepa-verkiezingen Ge'n kendj er effenaf nimmer neivest zing... oeveraal kommen d'affisjes al ooit. En van de moment dagge de radio oepe zetj, of ge zetj a veiren dan teivei, 't es verom van da. Letj op't gein da'k hier in verschantj't Es allien mor moy gedachtMor novolges da'k links en rechts de mensjen hoeir klappen zen der toch schrikkelèk veil meh 't zelde gedacht va moy. Allei, zegge-ze, worom moete men doveir na weiral ne kier onze zondagmeired nor de vontjes loten helpen? En wa doeg'het allemol ooit ?Zjustekes jakken-nimmendalen-rittebezzeJoot, ver dor ienegte manen 'n gralékke dikke prei te bezérgen meh nog ne ghielen hoeip veirdielen van bezoynsweige. Zoeiveil^ per kilomeiter ver nor die vergeringen te goon... as ze ne kier goon. Zoeiveil ver heer onkosten... lotj ons lachen. En zeg meh na ne kierejje goy dor al iet van ondervonnen va ghiel denne rood van Euroepa? Heid ons dad al iet opgebrocht? Joot, t kontrore - 'n dik pak van de belastingen die men va langs om mier meigen djokken, kreupt door in. Meh of teigen ons goeste. Ja, 'k weit hetde die die der oon zitten, ver de die es dad 'n okkozje. En wajjer meigen, of moeten, door ver opdrooin. Want, 't schantj dammen hier in 'n demokrassie leven. En demokrassie da wiltj zeggen dat de macht on 't volk es... Mor ze'n zeggen der ni boy, welk volk... In elk geval ni on aa of on moy bof on aal die ander mensjen die ni 'n meige meiroyn meh den troyn van de dikke polletiekers. Ik peis nidaterinonslanjeken veil zelle rondloeipen die zitten te veir kommen, wad hemmen d'er on te zeggen? As de Russen geer achter here mier va langs-on-mier raketten plasseiren, wa kenne me wajjer dor on doeng? Ne kier vloeken en swoyles ons holleken toenoypen as me peizen wa dat er zol gebeiren as ze die ne kier zollen beizegen. En as d'Ameirekonen hier ba ons en rond ons, oeik heer akettejes komme plasseiren, kenne men oeik insj vloeken en ons holleken nog ewa mier toenoypen. Of ne vredemarsj haven. Pesies ofda zze door nor zing... En dat denne rood van Euroepa door ten nog kost iet on doeng... mor ge moetj insj kommenIerën en ieren zitten turrelutten oever kleinegheiden en toch ni akkoerd kommen. Da kenne ze. En naa es dad op de radio en op den teivei pesies of dammen zonder denne rood nimmer 'n kenne leven. En as ze ten gekoeze zen en ze zitten binnen, awei twie weiken noding 'n hoeirde dor nimmendalen nimmer oever. En, da wetj allemaan: wie dat er oon zitj, lektAzoei hem ek van deis weik nog op den teivei gezing woor da z'allemol de poeng holen ver heer kiespropaganda. Ooit onze zak. En hoe da ze da verdielen Novolges de verkoezenen van elk land en van elke pertie die der in zitj. De dikste kroygen 't miest, vanoyges. Da zemme gewoein. De klantjes kroygen dor 'n broyzelken. En de d'ie zollen 't perkant 't best kennen beizegen, as 't ten toch moe gebeiren. Mor ja, 'k hem aal ze leven hoeire zeggen dat de paster oeik iest ze zeiven zeiget... Ze zollen ons beiter zeigenen meh iet anders. Meh nen andere wereld. Ne wereld zonder oerlog, zonder gevoor ver oerlog, zonder honger en zonder eiremoei. En doveir zol ek meh veil plezier gon kiezen... PETJEN Nog een gevaarlijke bocht te Moorsel. Aan het waterkasteel, (je.) SP-raadslid Louis Saerens interpelleerde op de jongste gemeen teraad naar de maatregelen die zullen genomen worden om aan de huidige' gevaarlijke ^toestand te verhelpen. Schepen va*n Openbare Werken De Maght deelde mee dat reeds op 14 de-, cember 1983 het aanbrengen van een beveiliging voor de weggebruikers besproken werd op een kontaktver- gadering tussen een delegatie van het stadsbestuur en van het Ministerie, van Openbare Werken, Bestuur der Wegen onder wiens bevoegdheid de; weg Aalst-Opwijk resorteert. In uitvoering van deze bespreking)1 werd door het Bestuur van Stedebouw op 5 januari 1984 aan de Direktie der Wegen een bouwvergun ning afgeleverd voor het plaatsen\an vangrails langs de rijksweg nr. 11 in de doortocht van Moorsel. In die bouwvergunning wordt vermeld dat enkele punten, die opgelegd werden door Monumenten- en Landschaps- zorg, moeten worden gerespekteerd. In de eerste plaats moeten de vang rails, die zullen aangebracht worden. geschilderd worden in een neutrale groene kleur. Achter de vangrails moet er een haag met een hoogte van circa 80 cm. worden aangeplant. Tot slot moet de berm zelf met linden worden beplant. Ondertussen heeft de aanbesteding voor het uitvoeren van bovenvermel de werken reeds plaatshad. Volgens de schepen heeft het Bestuur der Wegen verzekert dat de beveiligings- werken nog in de loop van de maand mei zullen worden uitgevoerd. (MP)

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 3