COOL'S GAS Onder de Belforttoren V erkeers veiligheid aan nieuwe zwembad kan verbeteren Eerste Jeugdwerk weekend in Aalsters Trefcentrum Bent U prijsbewust 4 Nieuwe Gazet van Aalst 25 mei 1984 Houden de partijprogramma's rekening met de vrouwen Jeugdwerking Arend Gezocht Wij geven Kr< Verkoop van alle soorten gas butaan, propaan, industriële gassen, medicinale gassen Op 17 januari jl. werd het nieuw stedelijk zwembad aan de Albrechtlaan plechtig ingehuldigd. Vrij snel werd het duidelijk dat de verkeerssituatie in de omgeving verre van ideaal is. Eenjiantal maatregelen, zoals het aanbrengen van betonblokken op de Albrechtlaan ter hoogte van de nieuwe laan voor het zwembad, bleven dan ook niet uit. Uit een enquête, die zopas gepubli ceerd werd in het CVP- jongerentijdschrift 't Prikklokje blijkt dat de meeste bezoekers van het zwembad weinig gelukkig zijn met de huidige toestand. In de maand maart ondervroegen de CVP-jongeren op twee onderscheiden dagen een volgens gebruikelijke normen representatief staal van zwemlusti- gen. Aan deze zwemmers werd een zestal vragen gesteld, in de eerste plaats over henzelf. 66 der ondervraagden waren mannen, 34 vrouwen. Het grootst aantal, namelijk 34 was tussen 20 en 35 jaar oud, 25 was tussen 15 en 20 jaar en 24 tussen 35 en 50 jaar. 12 van diegenen die antwoorden was jonger dan 15 jaar en geen enkele on dervraagde was ouder dan 65 jaar. Meer dan de helft van de bezoekers (52 kwam uit klein-Aalst, gevolgd door 31 Groot-Aalstenaars en 17 van buiten de stadsgrenzen. Opvallend was dat 77 verklaarden wekelijks of meer te komen zwemmen in het nieuwe bad, 9 kwam éénmaal per maand en 14 komt enkel bij gelegenheid. Zoals te verwachten kwam de grote meerder heid (68 met de wagen naar de zwemkom, 22 met de fiets en 10 te voet. V^n de ondervraagden maakte niemand gebruik van het openbaar vervoer. "Dit laatste is wellicht stof voor een volgend onderzoek,, aldus 't Prikklokje. Europese verkiezingen 17 juni 1984: vrouwen van verschillende partijen rond de tafel; debat gevolgd door diskus- sie. infostands van alle partijen. Datum vrijdag 1 juni 1984 om 20 uur. Plaats: Zaal Nieuwe Madeion, Grote Markt. Organisatie: Vrouwen tegen de Krisis Aalst. Samen met vrienden en kennissen word je er verwacht PVV Annie De Maeght; CVP Thérese Van Gucht; SP Marina Hoornaert; VU Georgette De Kegel; SAP M.L. Merkx; KP, PVDA, Agalev. Jeugdwerking Arend organiseert op zaterdag 26 mei vanaf 20 u. in de zaal Nieuwe Madeion, Grote Markt te Aalst een play-backavond. De inkom bedraagt 60 fr. aan de kassa en kaarten in voorverkoop aan 50 fr. zijn op volgende adressen te verkrij gen - Nieuw Madeion, Grote Markt, Aalst - An-Hyp, Korte Zoutstraat, Aalst - Volkshuis, Houtmarkt 1, Aalst Wil je zelf mee op het podium op deze play-backavond, dan kan datEr wordt dan van jou verwacht dat je een play-backimitatie brengt op één of andere song. Het kan zowel in groep als individueel. jJe kan gratis inschrijven door hetzij schriftelijk of telefonisch kontakt op te nemen met" Quintens Eddy, Verbrandhofstraat 41 te Aalst tel.: 091/25.77.19 in de voor- en namiddag 053/78.43.70 in de namiddag en 's avonds. Wel worden er nog enkele technische afspraken met de organisatoren gemaakt, schrijf daarom zo vlug mogelijk in(LI) Te: hour ZONNIG APP. ALLE KOM FORT. Omg. H. Hart. Onmid dellijk vrij. Tel. 78 5465 _21 75 21. Huurprijs6.750 fr. Veiligheid 66 van de deelnemers aan de enquête vindt de huidige toestand gevaarlijk, 21 oordeelde dat de vroegere toestand, toen de betonblokken er nog niet waren, beter was, terwijl 61 dan weer het tegendeel beweerde. 13 had over de vergelijking tussen nu en vroeger geen oordeel. De huidige situatie wordt vooral gevaarlijk geacht voor voetgangers en fietsers, maar vele automobilisten ervaren ook een gevaar voor zij die met de wagen komen. Als mogelijke oplossingen werd door 42 geopteerd voor voetgangers lichten en zebrapaden. 18 wenste dan weer een tunnel of een brug over de Albrechtlaan, terwijl 15 opteerde voor gevaarslichten, snelheidsbeperking en zebrapaden. Een groot deel van de geënquêteer den (45 wensten een plaatselijke middenberm met twee kontinue rijvakken en afdraaistroken met zebrapaden. Daarbij opteerden 7 op 10 nog voor voetgangerslichten. 16 was dan weer van oordeel dat er een verhoogd politietoezicht moest komen op gevaarlijke momenten. Als meest aangepaste infrastruktuur ziet men ofwel het aanbrengen van voetgangerslichten en zebrapaden op de Albrechtlaan zoals ze vroeger was zonder betonblokken. Ofwel wenst men het aanbrengen van een plaatse lijke middenberm zoals op de Leopoldlaan, met voor iedere rijrichting twee kontinue rijvakken en afdraaistroken ter hoogte van het kruispunt met de weg naar het zwembad. De meesten wensten ook bijkomende voetgangerslichten met uiteraard zebrapaden, zodat het oversteken van de ringlaan in twee maal mogelijk is. De CVP-jongeren wensen deze laatste oplossing te verdedigen bij de bevoegde instanties. Zoals bekend is de Albrechtlaan een staatsbaan, zodat de aanleg en de infrastruktuur onder de bevoegdheid vallen van de nationale overheid. Toch achtte de CVP-jongeren het nuttig aan de bezoekers van het zwembad te vragen wie volgens hen het initiatief diende te nemen voor het realiseren van een goede oplossing. 12 zag die opdracht aldus weggelegd voor de politieke partijen, 64 voor het stadsbestuur, 11 voor het provinciebestuur, 17 voor de nationale overheid en 3 had geen mening. De CVP-jongeren besluiten hieruit dat er verlangd wordt dat het stadsbestuur bij de bevoegde instanties stappen zou ondernemen voor een spoedige realisatie van een bevredigende oplossing. (MP) Op 25 en 26 mei gaat in het Aalsters Trefcentrum, Driesleutelstraat 49, Aalst, het eerste jeugdwerkweekend door. Dit weekend wordt ingericht door de V.Z.W. Aalsterse Jeugdorganisaties (AJO) en het belooft tegelijkertijd aangenaam en interessant te zijn voor al wie meer w il weten over de mogelijkheden voor de jeugd in de stad Aalst. Programma Vrijdag 25 mei 20 u. open algemene vergadering 22 u. gratis drink Zaterdag 26 mei 10 u. voorstelling werklozenwerking 10.30 u. demonstratie computer 10.30 u. voorstelling volkssporten doorlopend infostands doorlopend tento materiaal uitleendienst 13.30 u. demonstratie technieken - bx^tik - zeefdruk - glasramen - macramé,... 14 u. voorstellen stripotheek 15 u. demonstratie video maken 15 u. vendelen 18.30 u. volksdans 20.30 u. kwis met Herman Van Molle Open vergadering oi JeDat? Het Jeugdwerkweekend begint vrijdagavond om 20 u. met een open algemene vergadering. De organisatoren hadden eigenlijk een debat over jeugdbeleid gepland. Daartoe hadden ze een vertegen woordiger van de C.V.P. (Dhr. Burgemeester Uyttersprot), en vertegenwoordiger van de P.V.V. (Dhr. Bourlon) en de ondervoorzitter van de jeugdraad verzocht aanwezig te zijn om aan het debat deel te nemen. Jammer genoeg verklaènden deze personen geen gevolg te kminen geven aan het verzoek van de V.Z.W. AJO (Aalsterse Jeugdorganisaties) zonder verdere opgave van n reden. Vinden zij de jeugdwerking van hun stad misschien niet belangrijk ienoeg om er een vrijdagavond ann te spenderen? In plaats van het debat werd dan geopteerd voor een open algemene vergadering, tijdens dewel ke ook de "Paarse Gids,, zal worden voorgesteld aan het publiek jen de jeugdorganisaties. Daarover iverder meer. Op deze vergadering zijn alle stemgerechtigde leden uitgenodigd, maar ook alle geïnteresseerden zijn welkom. Wie zijn mening wil uiten over de toekomst van de V.Z.W. AJO en het jeugdbeleid in Aalst, kan daar dus terecht om 20 u. Na afloop wordt aan de aanwezigen een gratis drink aangeboden, waarschijnlijk rond 22 u. Actieve en creatieve vrijetijdsbeste ding Zaterdagvoormiddag kan er vanaf 10 u. kennis gemaakt worden met de mogelijkheden van de Aalsterse werklozenwerking. Een aantal stedelijke, provinciale en nationale diensten stellen dan services ter beschikking van de jeugd. Hierna volgt een poging om oude ge bruiken en nieuwe technieken te verzoenen. Er wordt nagegaan hoe men computertechnieken enerzijds en oude volkssporten anderzijds kan betrekken bij het jeugdwerk. In de namiddag, vanaf 13.30 u., kunnen creatieve jongeren in het Stedelijk Trefcentrum terecht om te leren hoe men zelf glasramen kan maken, hoe men affiches kan drukken, hoe men batik en macrameert, enz. Stripfans vinden hun gading in de stripotheekbibliotheek uitsluitend met strips. Videofans kunnen leren hoe video gemaakt wordt, ze kunnen zelf gefilmd worden en zelf videotapen. Er worden ook belangrijke gasten verwacht: kunstgroepAlkuoneom 15 u. met een vendeldemonstratie en volksdansgroep Tijl Uylenspiegel om 18.30 u. Tot besluit van dit jeugdwerkweek end wordt het spannend, want zaterdagavond om 20.30 u. komt Herman van Molle (van de I.Q.-kwis) de hersenen van de kwiskandidaten op volle toeren aan het werk zetten. Wie zo een kwis eens van nabij wil meemaken, mag deze avond zeker niet laten voorbijgaan. Alles bij elkaar heeft dit eerste jeugdwerkweekend een zeer goed gevuld programma, waarin ieder zeker iets vindt dat hem aanspreekt. De "Paarse Gids,, Deze kanjer van een brochure wordt door de VZW AJO uitgegeven ter gelegenheid van dit werkweekend. Hij vormt een handig werkinstru ment voor wie een beeld wil hebben van wat het Aalsters jeugdleven te bieden heeft. De eerste bladzijden geven een voorstelling van de VZW AJO zelf: haar bestuursleden, leden van de beheerraad en de aangeboden diensten. Deze diensten, waarop iedereen beroep kan doen, zijn zeer verscheidenze gaan van drukwerk verrichten tot uitlenen van b.v. diaprojectoren met overvloeiier, toneeldoeken, sport- en spelbeno- p.v.b.a. 3de Industriezone straat naast autoschouwing (volg de rode pijltjes) EREMBODEGEM Tel. 053167 11 40 Verkoopdienst: Edwig Willockx De PVV-jongeren melden in hun tijdschrift dat het stadsbestuur van Aalst onlangs een brief naar de inwoners stuurde, die gefrankeerd was met een stempel van 24 frank. "Het doet ons ten zeerste plezier dat het Aalsterse stadsbestuur zich moeite noch kosten bespaard om in kontakt te komen met haar onderdanen,, aldus het cynisch kommentaar van de PVV-jongeren. De CVP-jongeren van hun kant geven in hun tijdschrift kommentaar op een aantal plaatselijke gebeurtenissen. Zo wordt beweerd dat het blauwe water van het nieuwe zwembad bij de openingsplechtigheid "bezoedeld werd door drie zwarte plekken die ongevraagd plompweg in 't water plonsden,,. Nog een geluk dat Mijnheer M. Galle op dat ogenblik nog druk op zoek was naar zijn rode zwemslip, anders zou hij voorwaar misschien ook in 't water gesukkeld zijn,... per accident natuurlijk,, zo schrijven de CVP- jongeren. Deze klagen ook de schaalbreuk aan, die onlangs gebeurde door de bouw van de Hopsael aan de Hopmarkt. De CVP-jongeren eisen dan ook dat de beleidsverantwoordelijken hun verantwoordelijkheid opnemen en de voorschriften in hun volledigheid doen naleven zoals voorzien in de bouwvergunning. Tot slot de tekst van een kort artikel over de nieuwe koalitie: "Vanaf het moment dat de CVP-PVV koalitie stevig in het zadel geraakte ging het de stad Aalst w erkelijk voor de w ind. Een jaar gezond beleid op elk gebied hielp onze stad uit de fameuze put achtergelaten door de vorige koalitie. Met nog meer inzet zal Aalst voorwaar nog een welvarende stad worden zoals weleer. V eni, vidivici We zijn in elk geval goed op weg,, aldus een artikeltje in 't Prikklokje. In hetzelfde tijdschrift verklaart Burgemeester Uyttersprot dat zijn burgemeesterschap een samenloop van omstandigheden was. Volgens hem was hij in de pre-elektorale periode nooit met de gedachte bezield geweest om burgemeester te "moeten,, worden. Verder benadrukt de heer Uyttersprot dat de definitieve sanering van de stadfinanciën het uiteindelijk doel van de bestuursperiode blijft. Ook de komende vijf jaren word en dus gekenmerkt dooreen soberheidsbeleid, zonder luxeprojekten. "Wij zullen trachten af te werken wat bezig was. Nieuwe investeringen kunnen alleen dan worden aanvaard wanneer de noodzaak ervan is aangetoond,, aldus Raymond Uyttersprot. digdheden, platen met volksdansmu- ziek.... Het reglement van deze uitleendienst vindt men in de "Paarse Gids,,. Op de volgende bladzijden bevindt zich een opsomming van bijna iedere jeugdorganisatie in Groot- Aalst. Deze lijst van 107 verenigingen is inderdaad nog niet echt volledig. Tenslotte volgen de respectievelijke voorstellingsbladen. Dit deel van de brochure laat soms wel wat te wensen over, want van ettelijke opgesomde organisaties vindt men geen voorstellingsblad. Ligt dit aan de uitgevers of aan de organisaties zelf? Al bij al verdienen de leden van de VZW AJO toch al een pluim op de hoed voor het degelijke voorberei dend werk van hun eerste jeugdwerkweekend. (M.L.) Tijdens de topdag oogstte de Oostenrijkse blaaskapel heel wat sukses. Dhr. De Clercq uit de Kattestraat zou graag een foto reportage aan deze Oostenrijkse muzikanten bezorgen. Zij die fotomateriaal in dit ver band bezitten en graag helpen nemen kontakt op met Dhr. De Clercq, Kattestraat 68, Aalst. 30 korting „..Hels en aar

De Gazet van Aalst | 1984 | | pagina 4